Skocz do zawartości
Mischa_PL

Wydajność RTX 4070 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam

Krótko i na temat,konfig:

Ryzen 3900X@4.25ghz

32 GB Ram Trident Neo Z 3600@3800 CL16

RTX 4070 Ti Aero OC @ GPU2950mhz/RAM+1000mhz

Odpaliłem sobie Metro Exodus by przejść jeszcze raz wymaksowane i wszystko śmiga do momentu dojścia do levelu Tajga gdzie fpsy skaczą ze 120 do 40.

Totalnie podobnie do moich poprzednich doświadczeń an RTX 3070.

Ustawienia graficzne nic nie zmieniają, wygląda na to że albo moja platforma się z tą grą nie dogaduje albo sama gra jest kiepsko napisana.

No chyba że Ryzen jest bottleneckiem dla 4070Ti ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem w innych tytułach i wygląda to zupełnie inaczej,w sensie lepiej, moim zdaniem Metro w tym levelu coś jest nie halo optymalizacyjnie tam są takie nonsensy typu

stoje w lokacji patrze na wprost i mam 100fps obracam się o 180 stopni i drop do 40 bo scena jest bardziej wymagająca i ja rozumiem jakby tam się rozpościerała jakaś panorama

obładowana detalami i obiektami ale, nie jest tak.

Zużycie procka i GPU na poziomie 55-60%.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trochę się z tym nie zgodzę 🙂 ale to już nieistotne Metro jest jedyną grą która ma jeden kiepski wydajnościowo level, skoro 12/24 procek kręcony do prawie 4,3ghz jest wąskim gardłem to większość gier AAA by na tym cierpiała,według moje riserczu ludzie na lepszych prockach doświadczają w tym levelu podobnych doświadczeń 🙂 Ten level chodzi źle niezależnie jaki poziom detali ustawię a dzieje się w nim absolutnie nic w rozumieniu graficznych wodotrysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mischa_PL napisał:

skoro 12/24 procek kręcony do prawie 4,3ghz jest wąskim gardłem

To raczej nie o ilość wątków chodzi, tylko o wydajność pojedynczego wątku. Pewnie na mającym mniej wątków i5 13600KF bez OC byłoby lepiej.

13 godzin temu, Mischa_PL napisał:

No trochę się z tym nie zgodzę 🙂

Z czym tu się nie zgadzać? Skoro GPU nie idzie na rejony 100%, to rejczel wąskim gardłem jest CPU.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok,to w każdej grze mam wąskie gardło zatem jednakże żadna z tych gier nie dropuje do 40 fps niezależnie od ustawień graficznych.

To wąskie gardło również nie jest przeszkodą w bardzo zacnych wynikach benchmarków.

Reasumując,nieważne jak dobre jest to Metro nie dokonam upgrade'u procka by w jednym levelu mieć upragnione 60fps 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pieniądze jeszcze możesz wziąć za 3900x. Wymieniłbym na 5800X3D. Ja wymieniłem z 5600x na 5800X3D ale pod konkretną grę - Tarkov, żeby zlikwidować cpu bottleneck i w najgorszych miejscach zanotowałem dwukrotnie większy fps, ale oczywiście nie każda gra tak zareaguje. Nie wiem jak Metro ale śmiem twierdzić że 5600x i tak lepszy fps wyciągnie niż 3900x. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tyle że ja więcej pracuję na tym procku niż gram i potrzebuję go do renderowania 🙂 Więc zamiana na 5800X3D byłaby w rozumieniu pracy krokiem wstecz, musiałbym zmienić podstawkę na AM5 by realnie coś zyskać i czegoś nie stracić 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeszcze jest 5900X i 5950X, ale przyrost w grach względem 3900X nie będzie spektakularny.

Ja gram w 1440p więc totalnie nie odczułbym różnicy.

meto2.thumb.jpg.4222aaeaf262393ee727709943ea510e.jpg

Edytowane przez Mischa_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam jeszcze z tematem bo zacząłem się zastanawiać nad zmianą procka ALE

zobaczyłem te testy i uznałem że coś musi być u mnie nie tak z tą gierką.

Mianowicie znalazłem testy tu:

https://www.overclock3d.net/reviews/gpu_displays/palit_rtx_4070_ti_gamingpro_review/13

Dla leniwych konfig mega podobny do mojego z tą różnicą że Ryzen 3950X czyli to samo tyle że wiecej rdzeni i wątków

co w gamingu nie powinno rzutować.

Ja mam szybszy RAM o 200mhz i podręciłem grafę 115+GPU i 1500+ RAM

Wyniki moje i z tego testu:

 

Metro Exodus

metro_obcy.thumb.jpg.708884be9ba195308d9c4d238b575cb3.jpg

 

obraz.png.2203d820c7cc46944954843472b77d12.png

 

3D Mark Port Royale

obraz.png.f212734e786c89ac702b4a3c95860cd5.png

 

royal.thumb.jpg.55eb9d8464c59e7261c8af37e330a9f0.jpg

 

Te dropy w Metro są jakieś nieracjonalne i myślę że to jednak nie wina procka na w zasadzie +- gorszym konfigu wyniki są miażdząco lepsze...

Zrzut ekranu 2023-07-19 210239.jpg

Edytowane przez Mischa_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...