Skocz do zawartości
SlipknoT1986

Mikroprzycięcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się co może być powodem, lekkich przycinek w niektórych grach, mimo wysokiego fps. Zmienilem procka na 5800x i karte rtx 4080 super. Wcześniej na słabszym sprzęcie nie miałem takich problemów np. z Ghost Recon Wildland na 1440p a teraz na 4k pomimo że mam tych fps sporo, to potrafi wyraźnie się przycinać, a z kolei assassin Vallhalla działa super. System mam windows 10 świeżo postawiony, bios zaktualizowany, sterowniki najnowsze. Reszta sprzętu to 32gb 4x8 3200mhz i płyta x570 i LG Oled C1 55'. Jedynie dysk SSD mam słaby bo Crucial 1TB 2,5" SATA SSD MX500 który ma tylko prędkość odczytu/zapisu 560/510 mb/s i zastanawiam się czy może być w jakimś sensie wąskim gardłem? Czy warto dołożyć mve?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, SlipknoT1986 napisał(a):

Jak to zrobić? Miernikiem, czy jest jakiś inny sposób?

A co to za zasilacz? Masz monitoring w gpu-z sprawdź 12v czy nie spada poniżej 11.7v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mam podobny problem; kupilem nowego procka, nowa platforme z 7600 x670e ram ddr 5 i w lolu mam takie mikroprzyciecia ze sie odechciewa grac, z kolei w lineage (leciwym juz) dziala super - dysk tez mam stary ssd sata 3 ale tak pomyslalem ze to moze byc wina dysku bo w miejscach gdzie sa mikroprzyciecia w lineage z winy lokacji - tak jak byly 10 lat temu, tak dalej są- tylko ze krotsze niz na hddku. Moze w maju to sprawdze to dam tutaj znac

 

Nie wiem co z zasilaczem bo trafilem taki model ze przy starcie wentylator o cos ociera (slychac terkotanie), jak juz wejdzie na obroty to dziala normalnie. bede go wymienial ale na razie nie chce sie pozbawiać kompa na +-2 tyg, ale wydaje mi sie ze to nie bedzie wina zasilacza - bardziej softu, bo jak w jednej grze dziala normalnie kilka godzin a drugiej nie to bardziej wskazuje na soft. Tak jak napisalem bede wymienial dysk tak na poczatku maja to sie dowiem ocb. A jeszcze u mnie to jest do sprawdzenia lacze internetowe 

Edytowane przez VonV3in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, vlad_8011 napisał:

Nie widze, żeby problem został rozwiązany. (???)

A post sprzed miesiąca powyżej twojego z pytaniem o zasilacz widzisz? Autor nie raczył odpisać, więc po co ciągniesz wątek, skoro autor dał sobie spokój ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2024 o 10:46, B@nita napisał(a):

A post sprzed miesiąca powyżej twojego z pytaniem o zasilacz widzisz? Autor nie raczył odpisać, więc po co ciągniesz wątek, skoro autor dał sobie spokój ?

Akurat tego postu nie widzę, bo mam karro w ignorowanych. Nie wiadomo skąd miesięczna przerwa - może autorowi coś wypadło? Wybacz że chciałem pomoc, matko....

Edytowane przez vlad_8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2024 o 01:01, SlipknoT1986 napisał:

Witam, zastanawiam się co może być powodem, lekkich przycinek w niektórych grach, mimo wysokiego fps.

Bo płynność nie zależy od samej ilości klatek w ciągu sekundy. Te klatki muszą też być generowane w przyzwoicie równych odstępach czasowych. Jaki masz minimalny fps? (graj 15 minut i powiedz ile najmniej widziałeś patrząc na licznik fps).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kyle napisał:

Bo płynność nie zależy od samej ilości klatek w ciągu sekundy. Te klatki muszą też być generowane w przyzwoicie równych odstępach czasowych. Jaki masz minimalny fps? (graj 15 minut i powiedz ile najmniej widziałeś patrząc na licznik fps).

Autor dawno przestał się interesować tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...