Skocz do zawartości
Raduss

RTX 4070Ti Super vs RTX 4080 Super

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mój PC, który złożyłem ostatnio i aktualnie użytkuje:

AMD Ryzen 7 7800X3D

ASRock B650E PG RIPTIDE WIFI

Lexar 32GB (2x16GB) 6000MHz CL30 Ares RGB

Lexar 2TB M.2 PCIe Gen4 NVMe NM790

Chłodzenie wodne Arctic Liquid Freezer III 360 ARGB Black

NZXT H7 Flow White&Black

MSI MPG A850G PCIe5.0 850W 80 Plus Gold ATX 3.0

Pytanie zasadnicze patrząc na ceny 4070Ti super (~4k) 4080 super (~4,7k)

Różnica w FPS to średnio 20-25fps

Warto iść w 4080 super czy najoptymalniej 4070Ti super uwzględniajac opłacalność-fps?

Edytowane przez Raduss
zmiana opisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Środki finansowe mam nawet i na 4090 ale jej nie biorę pod uwagę bo aż taki potwór do moich potrzeb nie jest wskazany.

Jeśli chodzi o 4080 super to na jaką markę najlepiej się ukierunkować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem Zotac-a Trinity Black bo był najtańszy w danym momencie, jest ok. 70st na rdzeniu, hot spot 81, zegary po delikatnym UV 2745 przy 0.95V i to daje jakieś 280W. Wentylatory rozkręca gdzieś do 1350-1400 RPM, jest względnie cicho. Na pewno są jednak lepsze modele.

Co do samego wyboru to ja nie rozważałem nawet 4070 Ti Super bo jest zwyczajnie za drogi na tle 4080, którego można wyrwać nawet za 4300 zł.

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, maxmaster027 napisał:

Różnica to nie jest 20fps , tylko 20%. Pytanie w co grasz. I jaki masz monitor jeżeli monitor 1440p to 4070TiS, natomiast do 4k lepiej wziać 4080S. Natomiast jeżeli grasz w 4k i lubisz instalować mody to lepszy bedzie 4090.

Na filmikach widziałem porównania rtx 4070ti super z rtx 4080 super to różniły się tylko ok 24 FPS jeśli mowa o FPS.

Nie mam monitora. Gram na tv QLED65c 120hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Raduss napisał(a):

Na filmikach widziałem porównania rtx 4070ti super z rtx 4080 super to różniły się tylko ok 24 FPS

24fps od 10, 100 czy 1000?

Masz mocny cpu wiec na pewno warto isc w 4080s,byle ciche bo to juz jakieś 300wat realnie

Zaezy też od monitora bo w 3440 to mus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2024 o 15:05, karro napisał:

24fps od 10, 100 czy 1000?

Masz mocny cpu wiec na pewno warto isc w 4080s,byle ciche bo to juz jakieś 300wat realnie

Zaezy też od monitora bo w 3440 to mus

Chodzi o to że 4070Ti Super pokazywała w danym momencie gry 127fps i w tym samym momencie 4080 Super miała 151fps to o 24fps 4080 była lepsza. Jeśli coś źle rozumuje to wyprowadź mnie proszę z błędu.

Edytowane przez Raduss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Raduss napisał:

Chodzi o to że 4070 pokazywała w danym momencie gry 127fps i w tym samym momencie 4080 miała 151fps to o 24fps 4080 była lepsza. Jeśli coś źle rozumuje to wyprowadź mnie proszę z błędu.

No ok a w jakiej grze? Zapodaj link 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.krsystem.pl/palit_geforce_rtx_4070ti_super_jetstream_oc_16gb_gddr6x_dlss_3-item-73437.html 3600zł


https://tolubisz.eu/Karta-graficzna-Gigabyte-GeForce-RTX-4070-Ti-SUPER-WINDFORCE-OC-16GB-GDDR6X-p494433 3660zł

4080 to jest wydatek 4800zł. Więc jednak cena wyższa o 33%, a wydajność po o.c to będzie raczej 15% dla 4080. Więc ogólnie 4070Ti super jest bardziej opłacalna w cenie 3600zł. Jednak jeżeli potrzebujesz 4k to moze warto dorzucic te 15% niekiedy 20 zalezy od gry, i tutaj też oc sie liczy, da lepsza wydajnosc. Ogolnie 4080 S to lepsza karta, ale droższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios na xlr 4070ti super i 4080s jest w standardzie 1450,poprzednie były 1000 tj 4070ti i 4080( i to też do pewnego momentu produkcji)

Edytowane przez karro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.amazon.pl/PNY-GeForce®-SUPER-Gaming-Verto/dp/B0CS6YS9S7/ref=cm_cr_arp_mb_bdcrb_top?ie=UTF8

 

Mam mieszane uczucia co do xlr8 czytając wszystkie negatywne opinie o tej marce. Zastanawiam się jak to wkoncu jest bo tutaj piszecie że to spoko karta itd, a tam jada z grubej rury ze nigdy więcej bo wentyli nie idzie ustawić i same wskakują na 100% i za chwilę na 30% i tak w kółko. Patrząc też na różne sklepy w pl z tą kartą to też nie widać żeby ktoś ją kupował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro XLR8 ma wysokie minimalne RPM, to SLIM będzie OK. Ten MSI ma bardzo pozytywne opinie. Patrząc na radiator tej karty spokojnie można te opinie uznać za prawdziwe. Chłodzenie ma ogromny radiator z 6 rurkami i grubą miedzianą blachą na pamięci.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ?  Napisz coś o karcie, jak działa, jest cicha/głośna, cewki grają/nie grają, itd. Kazdy jest ciekawy, a Twoja wypowiedź będzie przydatna 🙂

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, leven napisał(a):

jest cicha/głośna,

To jest occenne ,tu by sie przydao rpm wentyatora przy minimum 285wat,bo tyle ma 70ti super w dobrym depieciu

Choć samej jakości wentlatora to nie oceni.Ale msi zawsze mialo dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę zamówiłem wczoraj, dzisaj dopiero ją wysłali. Jutro będę miał to zrobię fotki nawet mogę nagrać wideo w ciszy bez obciążenia i z obciążeniem. Dodatkowo wrzucę jakieś ssy temp i rpm wentylatorów z jakiejś gry. Może być nawet Star Wars Outlaws albo Warzone.

Całość mojej konfiguracji jest następująca:

AMD Ryzen 7 7800X3D

ASRock B650E PG RIPTIDE WIFI

Lexar 32GB (2x16GB) 6000MHz CL30 Ares RGB

Lexar 2TB M.2 PCIe Gen4 NVMe NM790

Chłodzenie wodne Arctic Liquid Freezer III 360 ARGB

Black NZXT H7 Flow White&Black

MSI MPG A850G PCIe5.0 850W 80 Plus Gold ATX 3.0

MSI RTX 4080 Super Slim X Gaming

Edytowane przez Raduss
poprawiałem opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Star wars chyba będzie tu lepszy

Minimum z 15min gry

Czyli brałeś 4080s ,było gadanie cały czas o 4070tis . był duży wybór chciałeś coś z serwisem w Polsce co jest zresztą bledem to trzeba było brać 3.7 slota Gigabyte. To jest dopiero grubas 75mm

Edytowane przez karro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karro napisał:

Star wars chyba będzie tu lepszy

Minimum z 15min gry

Czyli brałeś 4080s ,było gadanie cały czas o 4070tis . był duży wybór chciałeś coś z serwisem w Polsce co jest zresztą bledem to trzeba było brać 3.7 slota Gigabyte. To jest dopiero grubas 75mm

Okej podwarunkiem że grę będę mógł odebrać odrazu bez czekania. Rozmowa była o 4070Ti Super i 4080 Super no i finalnie padło na droższą opcję bo 4k w moim przypadku jest mile widziane. Być może za rok sprzedam i kupie wtedy 5080. 3 lata temu miałem tego pecha że za 4500zł kupiłem RTX 3060 Aorus przez pandemie. Teraz jest znaczna różnica 🙂 Co do samej karty stwierdziłem że jeśli mi coś nie będzie w niej pasować to ją odeślę i wybiorę inną markę PNY więc podchodzę do tego z chłodną głową. Nie chciało mi się też specjalnie czekać na BF bo wtedy napewno 4080s będzie w promocji za 4k!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...