Skocz do zawartości
Gibi

Jakie CD-R najlepsze? Na czym wypalacie?

Jakie plyty CD-R uwazasz za najlepsze i na jakich wypalasz?  

  1. 1. Jakie plyty CD-R uwazasz za najlepsze i na jakich wypalasz?

    • Platinum
      15
    • Akoss
      4
    • TDK
      7
    • Dyson
      4
    • Datex / HIT
      3
    • Basf / Emtec
      1
    • Esperanza
      20
    • Verbatim
      19
    • Proformance
      1
    • Inne
      3


Rekomendowane odpowiedzi

zdecydowanie Tayio Yuden, Fujifilm jeśli chodzi o płytki dobre.

 

Te pierwsze w wykonaniu verbatima np (pastel disc) lub plextora.

Te drugie widziałem tylko jako Fuji.

 

Z tańśzych - budżetówek, Moser Baer w wydaniu esperanzy, aktualnie nie do dostania, również CMC Magnetics - z liteonami uzyskuja bardzo dobre wyniki C1/C2, ewentualnie też Ritek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam zadnych ulubionych, wypalam na wielu, oczywiscie wybor nosnika kieruje pod katem ceny ale jednak bardzo rozwaznie, poniewaz bardzo ciezko znalezc tu dobry kompromis. Lubie Esperanzy poniewaz uwazam ze ich stosunek jakosci do ceny jest bardzo dobry i oby to sie nigdy nie zmienilo. Nie wypalam nic waznego wiec nie jest dla mnie najistotniejsze na czym :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam płyt X-Disc - dla mnie są najlepsze!!! ale niestety teraz już nie ma nawet na giełdzie takich jakie ja lubie... :( Niebieskie były spox ale te co są teraz czyli takie kremowe są gorsze... :( Aha przestrzegam przed białymi X-Discami (economy) bo to kicha taka że [gluteus maximus] :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDK i Verbaim wymiatają. Naprawdę dobra materia na wypalanie.

Kiedyś robiłem mały test na wytrzymałość 4 płytek.

Miałem Esperanzę (tą starą), Platinum, EMTEC i TDK.

Chodziło o to, by złapać CeDeka z krawędzie i jak najbardziej

wygiąć. Esperanza walnęła odrazu (śmieć do kwadratu),

Platinum wytrzymał niewielki łuk i też pękł, EMTEC wygiął się

naprawdę dobrze, ale TDK normalnie miała krawędzie

równolegle. Wyginałem ją na różne sposoby. W koncu

mocno ją przegiełem i jak zatoczyła łuk z profilu ponad

równolegle wzgledem krawędzi (naprawę niexle się wygięła, aż

się zdziwiłem), wreszcie pekła.

Według mnie warto wydać te 50 gr. wiecej i mieć dane na

porządnym nośniku. Z Verbatimem nie próbowałem, ale sądzę

że też jest dosć elastyczna a przy tym twarda. TDK jest nawet gruba (róznica mikroskopine, ale jednak), ma nieco lepszą

powierzchnię ochronną i nie świetnie się zachowuje w nagrywarce.

 

TDK polecam. Dla mnie najlepsze płyty !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kozakami sa e-proformance, no tak dobrych płytek nie pamiętam kiedy miałem.. biją wszystko co miałem (zgrywanie danych na max 52x) na 300 płyt nawet nic nie zwolnilo przy nagrywaniu :))) KOZAKI polecam wypróbować bo tanie, świetnie powierzchnia zrobiona nie do zarysowania u góry, na 2 miejscu X-DISC Twister, prawdopodobnie najlepsze CD na rynku do różnej pracy, o na e-proformance swietnie muzyka sie zgrywa (lepiej brzmi niż na przeznaczonych do tego verbatimach) i o dziwo muzyka nagrywa sie z wiekszymi predkosciami przeslicznie!

 

Natomiast nie polecam: PLATINIUM, MEMMOREX dla mnie tragedia bardzo łatwe do zarysowania u góry (memmorex to kicha na max)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie płyty CD-R uważasz za najlepsze i na jakich wypalasz

Weź się zdecyduj o co pytasz; dla mnie rządzą Dysany i Basfy, ale wypalam na platinumach, bo na takie mnie stać (i to ledwo)

 

BTW taki topic był jakiś czas temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ptanie w ankiecie jest niezbyt przemyślane ponieważ za najlepsze uważane są TDK i Verbatimki ale i tak sporo wypala się na najtańszych płytkach. audio czy ważne dane/fajne gry wypalam na TDK lub verbatimkach, reszta zasługuje co najwyżej na jakieś platinumki.ptanie w ankiecie jest niezbyt przemyślane ponieważ za najlepsze uważane są TDK i Verbatimki ale i tak sporo wypala się na najtańszych płytkach. audio czy ważne dane/fajne gry wypalam na TDK lub verbatimkach, reszta zasługuje co najwyżej na jakieś platinumki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esperance :-) dobre w tej cenie... a gdybym produkowal pienidze to bym verbatimy i philipsy uzywal

 

a tak of topikowo mam dwie refleksje :

pamietacie stare esperace takie zielone? pachnialy jak jakies wazywka ;-)

a druga resleksja nt mega idealnych plyt SIGMA widzieliscie to to? wypalalem kiedys na tym i kiedys podczas odczytu zeszla mi z takiej gora - cerata ;-) taaa... ale kilka sztuk wciaz mam i spoko powolutku sie czytaja :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wypalam na czarnych Esperanzy i Akossach

jakoś sie tak do tych firm przyzwyczaiłem i kupuję całe rulonyja wypalam na czarnych Esperanzy i Akossach

jakoś sie tak do tych firm przyzwyczaiłem i kupuję całe rulony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...