Skocz do zawartości
s0n1c

Jaki format uwazasz za nastepce mp3.

Formaty  

67 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Formaty

    • Ogg
      32
    • Mpc
      18
    • Zostanie Mp3/Pro
      42
    • Inny
      6


Rekomendowane odpowiedzi

a ja ze ape i mpc ale oba nigdy nie beda nastepcami mp3-bo sa po prostu za dobre , za mało rozpowrzechnione i zajmuja znacznie wieksze ilosci mb

 

poza tym mp3 nie bedzie miało chyba następcy -bo było zawsze , jest i bedzie a dla wiekszosci userów jakosc mp3 jest w zupełnosci wystrczajaca-mozna tylko mówic o alternatywach -nie o następcach

 

ps.czy Ty pracujesz w jakims GUS-ie , czy statystyka to Twoja pasja??-sadząc po zakładanych topicach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz od dawna mp3 uzywam tylko do odtwarzaczy sprzetowych. na szczescie moja lyra obsluguje takze WMA. na komputerze niepodzielnie rzadzi OGG (co do jakosci to nie ma porownania z lame MP3). do tego OGG szybko sie kompresuja i mozna z nimi robic filmy (ogm). przy odtwarzaniu zajmuja mniej CPU niz MP3 (dziwne) chodz w obu przypadkach teraz to i tak 0%. A tak powaznie do sluchania muzyki w domu to polecam CD-AUDIO a nie jakies tam swiszczaco-pierdzaco-bulgoczace MP3 "o jakosci CD"....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mpc nigdy nie wejdzie do odtwarzaczy...jest nielegalny:] Co innego ogg, ale powiedzmy sobie szczerze - Ilu procentom ludzi zalezy na dobrej jakosci?? Ile procent slucha czegos ambitniejszego od pop hip-hopu(oczwywiscie sa w tej kategorii wyjatki) co najwyzej punk-rocka?? Dla nich mp3, jest dobre bo daje małe pliki!!! I moge ich mase pomiesci i wszystko je obsluguje i enkoduje, a ogg to dal nie ktorych wyzsza szkola jazdy, nie wspominam juz nawet o mpc...Tka prawde mowiac dla mnie przyszloscia w muzyce niszowej sa foramty bezstratne takie jak flac i ape. A stratne to tylko ogg i mpc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.rjamorim.com/test/multiformat128/results.html

http://www.rjamorim.com/test/128extension/results.html

http://www.rjamorim.com/test/32kbps/results.html

 

Kolejne adresik z testami. Widze ze temacik zostal niezle odkopany  :wink:

 

Pietia(lania) jakiego kodeka ogg uzyles do swojego testu?

Bo najlepszym jest Aoyumi's aoTuV. (Uzyty w tescie spod linku nr1)

uzylem najnowszego dostepnego na stronie http://www.vorbis.com/

 

moze i to byl blad , ale szczerze nigdy nie zaglebialem sie w ogg moze i powinienem :oops:

pozatym napisalem wyraznie ze ogg do niskich wartosci : tak ...

ja staram sie trzymac muze w ape , flac , a jezeli nie moge to w mpc q10 :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O mp3pro trudno powiedzieć coś dobrego.

BTW znacie jakiś program który wsadowo przekonwertuje mi wszystkie mp3 do ogg, zachowując tagi i najlepiej odrazu skazuje mp3

nie oplaca sie stracisz za duzo na jakosci .. zawsze tracisz jezeli format z ktorego chcesz przekonwertowac jest stratny ...

sprobuj sobie zrobic test ...

np mp3@192---->wav---->mp3@192 zobaczysz ile straciles :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh jak czytam jak ludzie zachwalaja mp3pro na telefon to mi sie smiac chce. KrzychuG a wez sobie skonwertuj piosenke do mp3pro i do zwyklego mp3 tyle ze ustaw czestotliwosc probowkowaniana na 22kHz. I odsluchaj je sobie w telefonie (Odsluchiwanie na kompie mija sie z celem - powod? Winamp,Fobar i co tam jeszcze maja kodeki zeby dobrze odtwarzac mp3pro) i dojdziesz do wniosku ze maja taka sama jakosc i wielkoc (napewno bardzo podobne).

BTW. Co bym dal zeby moj phone odtwarzal ogg :D pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym mp3 nie bedzie miało chyba  następcy -bo było zawsze , jest i bedzie

mp3 nie bylo od zawsze, pamietam czasy jak nie bylo czegos takiego... i wcale nie bylo to tak dawno... a pierwsze komputery, na ktorych odpalalem mp3 ledwo sobie radzily z tym formatem... a zakodowanie albumu zajmowalo np. cala noc. pierwsze kiepskie playery i niedopracowane kodeki.

http://www.oldversion.com/downloadx/winamp020.exe

 

a odpowiadajac na pytanie MPC z bezstratnych.

muzyke na HDD trzymam w APE i FLAC. swietne bezstratne formaty plikow... ale w dziwijszych czasach przy duzych HD nie sparwia mi to ronicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym mp3 nie bedzie miało chyba  następcy -bo było zawsze , jest i bedzie

mp3 nie bylo od zawsze, pamietam czasy jak nie bylo czegos takiego... i wcale nie bylo to tak dawno... a pierwsze komputery, na ktorych odpalalem mp3 ledwo sobie radzily z tym formatem... a zakodowanie albumu zajmowalo np. cala noc. pierwsze kiepskie playery i niedopracowane kodeki.

http://www.oldversion.com/downloadx/winamp020.exe

 

a odpowiadajac na pytanie MPC z bezstratnych.

muzyke na HDD trzymam w APE i FLAC. swietne bezstratne formaty plikow... ale duza wielkosc pliku przy duzych HD nie sparwia mi to roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość futureeman

nie wiem co będzie następcą mp3 ale moim zdaniem sklepy które sprzedają legalnie muzykę powinny ją sprzedawać w formie stratnej (na dzień dzisiejszy mp3 a w przyszłości pewnie inny - to dla mało wymagających i słuchających na miniwieżach czy komputerach) oraz bezstratnej (flac, ape - dla pozostałych). Klienci powinni mieć wybór. Ja właśnie tak widzę przyszłość muzyki - kupujemy w sklepie internetowym albo stratną albo bezstratną wersję, jaką kto chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to glupie rozwiazanie, zreszta juz niektore sklepy netowe chyba robia cos takiego.

 

Jesli chodzi o nastepce MP3, to IMHO bedzie nim... MP3 :)

Po prostu ten format jest malo wymagajacy obliczeniowo i skalowalny w bardzo szerokim zakresie, dzieki czemu dobrze sie nadaje do sprzetu przenosnego.

 

Inna alternatywa jest WMV i/lub AAC (ten ostatni dzieki iPodom), ze wzgledu na DRM. MP3 niestety (albo stety) nie udostepnia nic takiego, co czyni go malo atrakcyjnym formatem do dystrybucji (brak kontroli nad dalszym "losem" pliku, ktory zapewne wyladuje na p2p).

 

@futureeman - gratuluje wpisu w galerii archeologow: ostatni post 1.5 roku temu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U la la jeden z moich 1 postow na forum :wink: (ciekawe ze ankieta i reszta dziala dobrze po phpBB@IPB)

Lepiej by bylo napisac nowy teamta bo ten jest juz "z leksza" nieaktualny.

Zeby nie robic ot. AAC jest teraz bardzo popularnym formatem kompresji dzwieku w filmach (HE-AAC 5.1 miodzio ;) ) Wkazdym razie praktycznie kazdy film co mam ma tak zakodowany dzwiek.

Swoja droga o Ogg sie ostatnio bardzo malo slyszy.

A Mpc/Flac zostaly "nieoficjanie" formatami albumow na p2p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MP3 pewnie zostanie jeszcze jakiś czas. Będą wychodzić nowsze wersje, ale to nadal będzie mp3. WMV wprowadzono do odtwarzaczy MP3, komórek nawet do DVD a jakoś mp3 trzyma się dobrze i pewnie będzie dobre pare lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojemności pamięci rosną itd. więc myślę że w przyszłości będzie to format bezstratny, jakakolwiek kompresja stratna ma swoje słabe punkty które można usłyszeć niezależnie od kompresji ( wysokości stratnego bitrate czy stratnego algorytmu ).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zaznaczyłem że zostanie mp3 ponieważ może(czyt. napewno) istnieją jakieś lepsze formaty ale mp3 jest najbardziej z nich rozpowszechnione i dlatego zostanie raczej na długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 3 lata minęły od założenia tematu, a i tak nadal króluje MP3 :)

I jeszcze napewno pare lat będzie, bo to poprostu idealne na masówkę :D

Pamiętam jak w latach od 98 do 02 nagrywałem muze przez line-in z radia do WAV'a - to dopiero były czasy (jedna piosenka zajmowała 50MB, jakość beznadziejna) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...