Skocz do zawartości
Niemiec

Przegląd komputerowych zasilaczy ATX

Rekomendowane odpowiedzi

mam takiego codegena 400W od jakiegos miesiaca i napiecia trzymaja sie bardzo dobrze...przed nim mialem jeszcze dwa takie same, ale jeden brzeczal, a drugi mial jedno napiecie, nie pamietam ktore jako zbyt wysokie. Ten ktory mam teraz uwazam ze napiecia trzyma bardzo dobrze jak na zasilke za 100pln, ale jaka bedzie jego zywotnosc i czy nie spali mi kompa to juz inna historia....mysle ze jesli ktos moze sobie na to pozwolic to lepiej brac drozszy zasilacz ale tylk oze wzgledu na jego jakos wykonania i niezawodnosc a nie ze wzgledu na odchylke napiec zeby +-3%.....

tak wiec test chyba jakos specjalnie nie oszukuje:) ale mogliby dozrzucic test dlugodystansowy, tak obciazyc na miesiac na maksa i zobaczyc ktory to wytrzyma :) albo cos w tym stylu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj Codegen 400W tez napiecia trzyma dobrze..

(Abit ST6+ C3 1Ghz @ 160FSB + 256Kinston + CD 52x + HDD Maxtor + zero wentyli(poza zasilaczem) + Live! + 3Com sieciowka + CLAP)

naiecia spisane z MBM5 po 3dmarku przez 30min:

___________LOW_______HIGH

3.3V_______3.31________3.34

5V_________5.11_______5.16

12V________12.46______12.59

-5V________5.09_______5.09

-12________12.03______11.86

w sumie obciazenia nie duze ale

chyba not bad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze dla dysku jest napiecie 5+ od niego w głownej mierze zależy stan HDD. Ale co do 12+ co za dużo to nie zdrowo, ale spoko mój kumpel mial cos kolo 13.5V i jeszcze chodzi, a dysk jest wporzo - szajsung.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naiecia spisane z  MBM5 po 3dmarku przez 30min:

co masz na mysli mowiac: po 3dmarku??

jak bys sprawdzil w trakcie to juz by mialo jekis sens, bo napiecie to nie temperatura, ktora spada powoli.

nawet gdybys tego 3dmarka katowal tydzien i kilka innych programow, to po wylaczeniu, napiecia odrazu powracaja do stanu jaki jest w wstanie nieobciazenia.

 

jak juz mierzyc, to polecam zapuscic tego 3dmarka, zaczac kopiowac jakis spory pliczek z partycji na partycje i w trakcie posprawdzac napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nigdy nie uzywales mbm5 :>

gdy go odpalisz to on przez caly czas miezy napiecia i rejestruje

z tad wlasnie jest Low i high.. czyli najnizszwi najwyzsze napiecie od czasu uruchomienia programu.

i byl odpalony w trakcie loopowania 3dmarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic nowa zasilke i pomijajac ten test zasilaczy (wg. mnie malo wiarygodny) szukalem czegos na allegro.

Oczywiscie najpierw looknalem na aucje haszyda: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=16215063

Co wy na to ? Oplaca sie kupowac taki zasilacz po naprawie ? Nowy kosztuje ok. 120zl.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nigdy nie uzywales mbm5 :>

gdy go odpalisz to on przez caly czas miezy napiecia i rejestruje

z tad wlasnie jest Low i high..  czyli najnizszwi najwyzsze napiecie od czasu uruchomienia programu.

i byl odpalony w trakcie loopowania 3dmarka.

ostatni raz mialem z nim do czynienia bardzo dawno temu i mi nawet to do glowy nie przyszlo :lol:

w takim razie sorry za glupoty, ale przydalo by sie jeszcze dysk obciazyc w czasie testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj Codegen 400W tez napiecia trzyma dobrze..

(Abit ST6+ C3 1Ghz @ 160FSB + 256Kinston + CD 52x + HDD Maxtor + zero wentyli(poza zasilaczem) + Live! + 3Com sieciowka + CLAP) 

naiecia spisane z  MBM5 po 3dmarku przez 30min:

___________LOW_______HIGH

3.3V_______3.31________3.34

5V_________5.11_______5.16

12V________12.46______12.59

-5V________5.09_______5.09

-12________12.03______11.86

w sumie obciazenia nie duze ale

chyba not bad?

:D :D :D ten komp by chodził nawet na 100W zasiłce popacz na ludzi z XPkami 2.5 GHz na 2V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten tes moim zdaniem jest smieszny, niewiem jak bym byl gospodynia domowa to by zrobil na mne wrazenie. czytajac test na www.sirius.pl mialem mieszane wrazenia ale to to ponizej krytyki. a niewiedzialem ze foltron to klasa srednia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawi mnie dlaczego tak mało prądożerny sprzet podpieli?? powinni zarzucic jakiegos athlona na wysokim fsb i napiecu (tak zeby zarł ponad 100w) i mocno podkręconą karte graficzna (np:radka 9800pro lub fx 5900); ja przy swoim sprzecie na NOMINALNYCH ustawieniach mam takie napięcie:

idle

+5v = 4.97

+12v = 12.28

stress

+5 = 4.95

+12 = 12.22

po za tym to cena jakas z kosmosu... ja za swojego płaciłem 250zł, czyli tyle co oni podaja za 360...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj Codegen 400W tez napiecia trzyma dobrze..

(Abit ST6+ C3 1Ghz @ 160FSB + 256Kinston + CD 52x + HDD Maxtor + zero wentyli(poza zasilaczem) + Live! + 3Com sieciowka + CLAP) 

naiecia spisane z  MBM5 po 3dmarku przez 30min:

___________LOW_______HIGH

3.3V_______3.31________3.34

5V_________5.11_______5.16

12V________12.46______12.59

-5V________5.09_______5.09

-12________12.03______11.86

w sumie obciazenia nie duze ale

chyba not bad?

:D :D :D ten komp by chodził nawet na 100W zasiłce popacz na ludzi z XPkami 2.5 GHz na 2V

 

ciiiii :lol:

ja tu staram sie zrobic reklame codegena a Ty sie wcinasz :wink:

 

ale w sumie C3 wydziela 12W wiec to zawsze cos :D:D :lol: :wink:

 

 

 

PS wiem ze Ath. 70w i wiecej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam test an stronie http://www.tomshardware.pl/ tylko nie pamietam w ktorej zakladce byl ostatnio topic o zasilaczach i tam jest adres jak kogos to mocniej interesuje to moze sobie poszukac na forum. Sam ma Tracer450W i nie nazekam napiecia ma stale dosc, pc od 2 tyg chodzi non stop i nie za uwazylem problemow zero zwichow ze wzgledu an zasilacz .Za cieply tez nie jest co chyba o nim dobrze swiadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ten nowy (z wczoraj) dla mnie jest dosyć podejrzany.

Dosyć długo (choć jestem elektronikiem z zawodu) budowałem dobry tester do zasilaczy ATX/GES, może kiedyś wystawie go na psuopis :P

 

Nie wierze że radiator ze zdjęcia rozproszy tyle mocy ile oni tam napisali, po prostu nie wierze, za dużo się z tym nakombinowałem i wiem ile zajmuje i jak się grzeje radiator tórego ja używam do testów (a potrafie wypruć około 800W łącznie).

 

Pozatym na oko z jednych zdjęc po wielkości rezystorów mocy serii HS która jest tam użyta nie wydaje mi się aby rozpraszał każdy więcej niż 50W sądząc po wielkości. HSka na 200W ma jakieś 12 centymetrów długości i ze 2 szerokości a te które da się na zdjęciach zobaczyć takie raczej nie sa....

 

Dla mnie coś za mało wiarygodne. Pozatym zbyt dobrze codegen wypadł. Do testów zużyłem troche róznych badziewnych psu, i generalnie codegen potrafi syknać już przy połowie tego co jest napisane na naklejce... no chyba że sie myle, ale taka opinia moja jest.

 

Jedyna dobra wiadomośc to dla tych co nie wiedzieli skąd są anteci to już wiedzą ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ten nowy (z wczoraj) dla mnie jest dosyć podejrzany...

podejrzany czy nie - ale i tak o niebo lepszy niz wiekszosc dostepnych w sieci gdzie kolesie obciazaja zasilacze sprzetem np 170W i odczytuja napiecia MBM :P

 

a faktycznie mogliby dac (jak opisy poszcz. zasilaczy) rowniez dokladnieszy opis tego "ustrojstwa" do obciaznia, ale chyba wzorowali sie na tym z THG wiec tam mozna poogladac :P

 

http://www6.tomshardware.com/howto/2002102...upplies-03.html

http://www6.tomshardware.com/howto/2002102...upplies-04.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...