Skocz do zawartości
kamerek

Czy Lite on 52x to dzis dobry zakup?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze jakis czas nie interswowalem sie burnerami to mam pytanie do posiadaczy najszybszych cdrw lite on 52 (cena kolo215zl) czy jest to sensowny zakup - jka z obsluga nosnikow czy poprawiono problemy co byly w 48x niektorych?

 

a moze kupic kombo z dvd lite'a? jako ze dvd nie mam jescze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy LiteOn 52x32x52 pochodził półtora miecha i padł mu odczyt płyt (tzn. max 12x a powinno byc do 52x) i strzelał w środku. Teraz mam nówke ten sam model (wymiana gwarancyjna) od wczoraj i chodzi jak na razie nieźle. Natomiast sama prędkość nagrywania 52 to raczej iluzja. Niby wypali ale jak się zrobi image takiej wypalonej 52x płyty to są uszkodzone sektory. Najbezpieczniej jest wypalać 40x. Wszystkie LiteOn sa Made in China więc po prostu zależy jaki się trafi!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jam mam tego liteona i jestem zadowolony, jak na razie żadnych problemów, jestem szczególnie happy bo dostałem go w ramach wymiany gwarancyjnej a reklamowałem model 48x12x48x. Ale ten 52x32x52x jest dobry - jedyny moim zdaniem mankament to troche głośno pracuje ale generalnie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze jakis czas nie interswowalem sie burnerami to mam pytanie do posiadaczy najszybszych cdrw lite on 52 (cena kolo215zl) czy jest to sensowny zakup - jka z obsluga nosnikow czy poprawiono problemy co byly w 48x niektorych?

 

a moze kupic kombo z dvd lite'a?  jako ze dvd nie mam jescze?

Kupilem Lite-On w sierpni 2002 (40x12x48). Padl po 4 miesiacach

Dostalem z wymiany gwarancyjnej nowego (48x24x48). Padl po 5 miesiacach.

Nastepnego dostalem rowniez z wymiany gwarancyjnej (52x24x52) i dziala do tej pory (od czerwca) mam nadzieje, ze juz na dlugo.

Generalnie ostatnio liteony sie strasznie popsuly jesli chodzi o awaryjnosc :(, ale jak dzialaja to dzialaja naprawde dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...kumpel muj ma juz ponad 2 lata wypalare LG 24x dalej nie pamietam i działa bez problemu :D Dlatego też mam LG :D .WIdocznie wypalary to co innego niż CDROMY bo jak wiemy te sa do bani.

eee

moj cdrom LG 32x juz 5 lat chodzi bez problemow

wypalare mam AOpen 52x24x52 i musze przyznac ze LG 52x24x52 jest cichsza i szybciej nagrywa (esperanza 40x -AOpen max 24x -LG max 48x 8O )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam od roku wypalare Lg 40X12X40X i jakos nie nazekam nie mialem z nia zadnych problemow nie zepsula mi cd ( no chyba ze z mojej winy albo jak mi 3 razy prad wylonczyli ) . I jest cichsza od mojego cd-ka Aopena.

 

Polecam LG. Naprawde dobry zakup. Przynajmniej w mojej osobistej opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to co w podpisie kupiłem jako oem i działało spox do momentu kiedy mogłem na niej pracować bo teraz płyta RIP wczesniej miałek LG podobnej predkosci i pewnego dnia coś mu sie odwidziało i nagrywał płyty tylko z predkoscią x4 z wiekszą niby nagrywał ale płyta była pusta . Ten LIT co mam teraz już duzo płyt wypalił i zero problemów choć na mój gust deczko jest głośnawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dzisiaj Teac 52x za 220 zł jest to firma znacznie lepsza od lite-ona( sam miałe takiego i złego słowa o nim nie moge powiedzieć ) jesdnak pare złoty więcej i jest teac

Jakbys czytal forum cdrinfo to bys wiedzial jakie ludzie maja problemy z teacami ;). Generalnie zasada jest taka - z tanich nagrywarek obojetne co kupisz i tak wszystko jeden szmelc, a jezeli trza cos solidnego to albo Yamaha F1 (nieprodukowana juz od dawna) albo jakis Plextor z wyzszej polki (ale srednio 2 do 2,5 drozsze od taniochy).

Moim zdaniem obecnie wydawanie kasy na Teaca to wyrzucanie jej w bloto - jakos dokladnie taka sama jak LG czy LiteOn, a placisz za marke. Dzisiejszy Teac to juz nie to co bylo kiedys niestety :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie Lite-on jest lepszy od LG, ale co z tego jak co drugi pada. Więc polecam LG.

Jestes w błędzie :!:

 

LG - szybciej wypala płytki pomimo tej samej prędkosci

LG- krótszy czas dostępu , na poziomie 85ms

 

I niema czegos takiego że np , jak zdaża sie na liteonach ze pomimo ustawionej prędkosci 32x napęd wypala płyte 5 czy 6 min

(nie biorę pod uwagę kiepskich płyt noname bo na tych cos takiego może zdażyć sie na każdej wypalarce-jest to zwykłe dostosowanie siły lasera i prędkosci wypalania do jakości nosnika)

 

LG- dużo cichsza praca, płynne i ciche wysuwanie tacki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam LiteOna Od ponad 6 miechow i zlego slowa nie moge powiedziec. Chodzi jak zyleta. Niewiem czy to duzo ale ostatnio wypalem z 3-5 plyt dziennie. A co do tego ze ma x32 i nagrywa 5-6 min to tak mialem jak mialem ponizej 1 GB na dysku systemowym. A co do LG to woja ma i porownywalem przegrywajac orginal MoH:AA myslalem ze to LG sie zapoci :P zreszta tez mial jakies objekcje przy wypaleniu GTA:VC gdzie moj LiteOn poradzil sobie bez problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam LiteOna Od ponad 6 miechow i zlego slowa nie moge powiedziec. Chodzi jak zyleta. Niewiem czy to duzo ale ostatnio wypalem z 3-5 plyt dziennie. A co do tego ze ma x32 i nagrywa 5-6 min to tak mialem jak mialem ponizej 1 GB na dysku systemowym. A co do LG to woja ma i porownywalem przegrywajac orginal MoH:AA myslalem ze to LG sie zapoci :P zreszta tez mial jakies objekcje przy wypaleniu GTA:VC gdzie moj LiteOn poradzil sobie bez problemow

Farmazony opowiadasz MOHA z orygianlu kopiowalem 5min a GTA VC normlanie 2:30 s

 

>>>>bartezjusz - jak będe mail możliwośc to ci podeśle screeny z nero speed ( producent podaje w tym LG 100ms ale minimalny jaki mialem to 85ms ! , zwykle na poziomie 95ms )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...