Skocz do zawartości
Liquid

UFO:Aftermath

Rekomendowane odpowiedzi

a ja myślałem że cenzura to przeszłość ... ktoś tu ma wybujałe ego.... Kiepski sposób rozwiązywania sporów :roll: A tak na serio - dalej się przechwytuje spodki myśliwcami??? W UFO zagrywałem się jeszcze na amidze na dyskietkach (!) bez HD - ale byla jazda - 6 minut się misja wczytywała :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra mnie wciagnela i mysle ze to godny nastepca serii ufo,

troch uproszczona wzgledem ufo 1, ale fajnie sie gra,

i tak sobie gralem i wyskoczyl mi 1 bug, zawiesil mi komp,

wyskoczyly pionowe paski i koniec, hard reset :/

ma ktos tak tez, ale przynamniej wyskoczylo to mi po paru godz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra mnie wciagnela i mysle ze to godny nastepca serii ufo,

troch uproszczona wzgledem ufo 1, ale fajnie sie gra,

i tak sobie gralem i wyskoczyl mi 1 bug, zawiesil mi komp,

wyskoczyly pionowe paski i koniec, hard reset :/

ma ktos tak tez, ale przynamniej wyskoczylo to mi po paru godz.

to niekoniecznie wada gry, lecz moze grupy Deviance :lol: lamanie zabezpieczen powoduje czesto rozne ciekawostki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myślałem że cenzura to przeszłość ... ktoś tu ma wybujałe ego....

Tym zdaniem dales do zrozumienia ze nie rozumiesz czym jest cenzura, a jeszcze z tym ego? Co to ma do rzeczy? 8O A od kiedy to mozna pisac co sie zywnie podoba? Pomyliles byla niegdys cenzure polityczna [Twoj tekst - cenzura to przeszlosc] (ktora oznaczala zakaz wyrazania pewnych tresci nie dlatego ze byly obrazliwe, czy szkodliwe, lecz politycznie zakazane) z cenzura spoleczna (ktora oznacza normy i zasady zachowania i kultury oraz netykiety).

 

Jak chcesz wiedziec jak dziala cenzura w cywilizowanych krajach, to wejdz na zagraniczny HUB i zacytuj KyCola i zycze powodzenia :lol: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;( niestety - gierka nie spełniła moich, chyba nazbyt wygórowanych oczekiwań.

Ten sposób gry - ni to tury, ni to RTS -- nie trafia to do mnie. Grałem 10 minut a już widzę, że trudno będzie się dopasować do tej gry.

Szkoda, wielka szkoda :(

Poza tym te postacie... to jest szczyt co oni mogli zrobić ? no i co z pomieszczeniami... ehhh. Kaplyca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;( niestety - gierka nie spełniła moich, chyba nazbyt wygórowanych oczekiwań. 

Ten sposób gry - ni to tury, ni to RTS -- nie trafia to do mnie. Grałem 10 minut a już widzę, że trudno będzie się dopasować do tej gry. 

Szkoda, wielka szkoda :(

Poza tym te postacie... to jest szczyt co oni mogli zrobić ? no i co z pomieszczeniami... ehhh. Kaplyca.

A jest w oglole jakas czesc ekonomiczna? produkcja sprzedaz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co porownywac poszczegolne elementy obu gier,

bo potem wychodzi na to ze sa calkiem rozne,

poprostu ufo: eu jest bardziej rozbudowane

ale w sumie nie ma tak zle, jest globus, sa losowe misje,

jest research, i inne cechy ktore mi przypominaja 1 czesc

gra jest warta tego ze by ja przynajmniej raz przejsc,

ale rewolucja to zadna nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj, oj, oj :( czyli nie ma juz problemu z tym, ze panstwa finansujace przechodza na strone obcych? nie ma baz nieprzyjaciela na ziemi? :/ jesli tak, to sie srogo zawiode :( ja i tak bym chcial stare Ufo: Enemy Unknown z nowa fabula i nowa grafika. To by bylo to ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki pogralem w nia dzien i mnie wciagnela.

Nie ma co porownywac z UFO 1 bo to nie jest kontynuacja tylko b podobna gra (nie dostali licencji). Sa dwie denerwujace rzeczy znaczne uproszczenia w kwesti zarzadzania baza oraz zwiechy.

Warto pograc bo mnie osobiscie gra wciagnela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj, oj, oj :( czyli nie ma juz problemu z tym, ze panstwa finansujace przechodza na strone obcych? nie ma baz nieprzyjaciela na ziemi? :/ jesli tak, to sie srogo zawiode :( ja i tak bym chcial stare Ufo: Enemy Unknown z nowa fabula i nowa grafika. To by bylo to ! :D

No wlasnie to jest najciekawsze, dlaczego nikt nie zrobi DOKLADNIE takiego samego produktu, gdyby np wyszlo UFO jak dla mnie w samej zmienionej rozdzielczosci, mogloby byc cos dodane np bronie, samoloty itd itd to chyba bym umarl ze szczescia :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo :/ a do tego np. fabula, ze po rozpier...niczeniu :] podwodniakow i naziemniakow jest x-com terror from the hell knows :] nowe bronie, nowi obcy :] czy to takie trudne? Ale nie, w dzisiejszycz czasach liczy sie zrobienie ch... gry :/ zobaczymy jak to wyglada, bo mi na razie ruszyl transfer :/ jesli dalej bedzie tak na dc++ to bede mial pod koniec tygodnia haha :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co bys chcial wiedziec. Jak mowilem nie to nie jest kontunuacja UFO tylko po prostu gra o podobnym tytule, z wieloma podobienstwami.

 

Zaczynasz z jedna baza nie ma opcji jej rozbudowy, modyfikacji etc.

Masz 3 typy baz : military - tu siedzi twoj sklad + mysliwce, research wiadomo i enginernig chyba tez wiadomo o co chodzi.

Co jakis czas pojawiaja sie nowe miejscowki na mapie a to wyladowali obcy albo jest jakies miejsce ktore wyglada obiecująco na baze i trzeba by ja oczyscic, czasami trzeba skoczyc po jakis konkretny typ uwoka ktorego widziano gdzies tam, a moze dzielnym pilotom udalo sie cos zestrzelic i warto bylo by oblookac wrak.

 

Mozesz atakowac statki na poczatku masz 3 samolociki Eurocostam ;D jak jest dalej nie wiem.

 

Misja

Gdy juz wyslesz ekipe w helikopterze twoim oczom ukarze sie

Widok full 3D i troche badziewnie zrobiona kamera ( problemy z obracaniem ). System jest real time ale praktycznie mozesz zdefiniowac sobie ze przy kazdym wydazeniu masz wlaczana pauze ( sa 4 tryby speeda). Masz przewaznie dwa rodzaje strzalow brusta i aima. Bron na poczatku mierna narazie dotarlem do RPG i FN-Fala i nowego pancerza.

Ufoki narazie jakies niemrawe spotkalem dwa wmiare grozne typy ale nic nie oprze sie 2 3 granatom . Aha to co wiele osob uwaza za powazna wade czyli nie ma mozliwosci wchodzenia do budynkow.

 

Po misji zolnieze wracaja do bazy dostaja doswiadczenie, levele mozesz ich wyslac na treningi albo ida do szpitala.

 

To taki maly opisik, uprzedzam ze nie mialem czasu jeszcze pograc dluzej w ta gierke (studia + praca) ale narazie jestem zachecony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam idzie? :)

Ja mam na razie 15 baz i nareszcie moje Eurofightery na malych upgradach ^^ potrafia zestrzlic cos wiekszego niz OBSERVER :>

Mam ciekawy armor, wygladem przypomina SCV z Starcrafta :P Widzial ktos jeszcze ciekawe pancerze? Bo te ufokow SUN ARMOR oprocz tego ze sa mega lekkie to gorsze od HEAVY ARMORA a'la SCV :P

 

Brak mi czolgu, ktory byl w poprzednich czesciach i latwo mozna bylo ropoznanie terenu i rozstawienie wroga zbadac.

 

Za cholere nie wiem jak w misjach podziemnych uzywac noktowizorow !!! Pomozcie !!! Moja walka w podziemiach wyglada, ze goscie rozrzucaja flary co pare metrow ;)

 

Warto szybko przejsc misje Area 51 w Nevadzie bo jest dostep bo ciekawych pozycji naukowych :) Tam jest paru dosyc dobrze uzbrojonych ofkow ale gora mozna latwo obejsc, napotkajac tylko na slaby opor.

 

Nie podobaja mi sie walki w statkach UFO i w bazach obcych. Zakrecone te korytarze, ze nawet czasem nie wiem gdzie idzie korytarz :)

 

Co do druzyny to przewaznie mam 3 RIFLEMANOW, 1 SNIPER, 1 GRENADE LUNCHER ( to sie jakos nazywa ale nie pamietam :P) +1 w zaleznosci od potrzeb ma rozny sprzet.

 

Gram na Easy i idzie za latwo :( Radze grac od razu na HARD, wtedy gra jest bardziej taktykczna na polu.

 

Gierka troche wciaga, nie ma co :) Przypominaja sie stare dobre czasy :)

 

P.S.

Gra sciagala mi sie jeden dzien z emule'a przez neo+. Kolejke rezerwowalem w Piatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie ciaga i w miedzy czasie chcialem sie zabrac za ufo EU i kolejny raz przemachac ale napotkalem na 2 problemy, jak ktos pomoze to bede dzwieczny:

1) jak pod xp i tylko xp (dos mnie nie interesuje) zrobic wiecej niz 60/70 hz w ufo(bo inaczej to chyba zaczne swiecic)

2) jesli 1 jest nie wykonalne to czy da sie uruchomic to w okienku (nie full screen) - wtedy bedzie tyle ile na pulpicie i kij z tym ze bedzie wszystko male...

 

HELPHELPHELP bo chce sobie w to znowu zagrac, kultowe poprostu jest:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie ciaga i w miedzy czasie chcialem sie zabrac za ufo EU i kolejny raz przemachac ale napotkalem na 2 problemy, jak ktos pomoze to bede dzwieczny:

1) jak pod xp i tylko xp (dos mnie nie interesuje) zrobic wiecej niz 60/70 hz w ufo(bo inaczej to chyba zaczne swiecic)

2) jesli 1 jest nie wykonalne to czy da sie uruchomic to w okienku (nie full screen) - wtedy bedzie tyle ile na pulpicie i kij z tym ze bedzie wszystko male...

 

HELPHELPHELP bo chce sobie w to znowu zagrac, kultowe poprostu jest:D

Rozumiem ze mowisz o UFO ENemy Unknown, w kazdym badz razie na problem z odswiezaniem jest kilka metod, 1 stosowanie Power Stripa i zdefiniowanie wlasnych odswiezan, lub innych programow w tej chwili nie moge sobie przypomniec ich nazw RefreshLock, RefreshForce cos w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze mowisz o UFO ENemy Unknown, w kazdym badz razie na problem z odswiezaniem jest kilka metod, 1 stosowanie Power Stripa i zdefiniowanie wlasnych odswiezan, lub innych programow w tej chwili nie moge sobie przypomniec ich nazw RefreshLock, RefreshForce cos w tym stylu.

ta supa, jeszcze bede wdzieczny za kurs jak zmusic powerstripa do zmuszenia czegos co dziala w trybie ms-dos do 100hz.... (bo normalnie to mam poustawiane wszystko - directx-a i opengl ale i tak w trybie dos mam 60-70 hz - kurcze nie wiem od czego to zalezy czy 60 czy 70...)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do gry UFO Aftermath, mam kilka swoich pierwszych spostrzezen.

 

Jak juz ktos slusznie zauwazyl, gra nie jest kontynuacja pierwszej czesci, dlatego mozna miec bardzo mieszane uczucia grajac w nia. Z jednej strony wzorowano sie na niej, z drugiej zabrano to co bylo najcenniejsze... Oceniajac ja jako zupelnie odrebny produkt, jestem troszke zawiedziony, gra ma kilka bledow i niedorobek, sam system rozrywki jest troszke... "napackany"? i czasami ciezko sie polapac w tym co wlasciwie robilismy/robimy, w misjach bojowych brak np mapki, itd itd nie chce za duzo pisac negatywnie poniewaz gram w nia za krotko, moim zdaniem jej najwiekszym brakiem jest brak elementow ekonomicznych, z tego powodu nie trudno przewidziec ze moze sie szybko nudzic.

 

To co bylo najlepsze w jedynce to ogromna klarownosc, tutaj jest odwrotnie, nie wiadomo czy bedziemy miec zolnierzy i skad, czy bedziemy miec bron i ile... Na dodatek jak na rok 2005-ty rozpoczynanie gry z pistoletem, uzi "dubeltowka" i granatem to troche nie te czasy, musze to przyznac za minus poniewaz bylo tu tak ogromne pole do popisu ktorego poprostu nie wykorzystano, i na dobra sprawe nic nie ma...

 

ChrisB:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Musisz tak jak zaznaczylem na zdjeciu:

 

1. Wylaczyc ukrywanie trybow Nie obslugiwanych przez monitor (wlasciwie to samo w sobie nic nie da ale dzieki temu bedziesz mial wszystkie rozdzialki, musisz jednak ostroznie aby nie przedobrzyc :-)

 

2. Zaznaczyc ten kwadracik i ustawic CUSTOM TIMING dla KAZDEJ rozdzielczosci osobno! A nastepnie kliknac na Zaawansowane ustawienia czestotliwosci, tam mozesz wklepac nawet recznie ilosc wyswietlanych Herzow, ale to nie jest bezpieczne jesli nie jestes pewien, ja to robie tak: np jak mialem monit o dopuszczalnym odswiezaniu poziomym 70 KHz, to wpisywalem 70 KHz i wszystko sie ustawialo samo, pozniej wystarczylo wyregulowac w monitorze, wiec wystarczy ze bedziesz wiedzial jakie ma monit odswiezanie poziome i zawsze ustawisz mozliwie maksymalne prawidlowe odswiezanie.

 

3. Natomiast w grach ponizej 640x480 musisz rozwinac zakladke ustawien karty (WLasciwiosci) i ustawic recznie odswiezanie, w rozdzielczosciach ponizej 640x480 nie ustawisz wiekszego niz zezwala na to sterownik, u mnie 120 Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak coraz bardziej przestaje mi sie ta gra podobac, w gruncie rzeczy tu nic nie ma, walkowanie jednego i tego samego na okraglo, niby podobienstwo do UFO EU, ale jednak jak sie okazuje to co mialo UFO EU bylo nierozerwalne, wszystko co dzialo sie w UFO EU bylo wynikiem naszych poczynan, chcielismy miec 5000 zolnierzy moglismy miec, cokolwiek chcielismy to mielismy, tutaj? tutaj wszystko co sie dzieje jest niemalze dzielem przypadku... Nie rozumiem niby dlaczego nie mam broni... Chyba dzieci na ulicach ameryki maja wiecej niz moi zolnierze w grze... na dodatek kompletna nieczytelnosc, te dziwne kropeczki, zdarzylo sie ze mnie atakowali a ja nawet nie wiedzialem ze to wlasnie ma miejsce... wlasciwie brak zdjec obcych, czy czegokolwiek, a przeciez mozna bylo sie postarac... moim zdaniem ten tytul jedynie wykorzystuje renome UFO EU poza marketingiem jednak brak mu ogrom cech tej gry, gra zawiera bledy, czasami bardzo powazne, bardzo czesto np biore zmieniam granat wylaczam pauze i mam spowrotem poprzednia bron i wiele podobnych niedorobek, na dodatek uzbrojenie jest kompletnie bez sensu, gorsze niz mieli zolnierze w II woj swiatowej, kilka spluwek i to ma byc wszystko? Chociazby jakies granatniki, jakies miny, no tu bylo takie pole do popisu, a szczerze mowiac nie ma kompletnie nic! - totalnie okrojony version, co mi np po pistoletach z ktorych uzytek zaden, moglo by ich rownie dobrze nie byc wcale, czy np po broni ktora jest bezskuteczna, no i to jest najgorsze, bron jest nieskuteczna, ja rozumiem ze to czy tamto ale za przeproszeniem sprawa dotyczy rangi swiatowego zagrozenia a ja zamiast ekipy najlepiej wyszkolonych komandosow dostaje jakiegos palanta ktory nie umie rzucic granatem? rzucam granatem a ten nieomalze rzuca go za siebie i prawie pod nogi, to co to jest nabor zapijaczonych wiesniakow? I los ziemii czycha w rekach 7-miu frajerow...

 

Nieeee troszke to wszystko razem sie kupy nie trzyma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to czego wlasnie doswiadczylem to chyba wystarczy aby "podziekowac" grze calkowicie. No wiec mialem 2 bazy z czego jedna byla atakowana, przegrywam misje i zostaje jedna ostatnia, militarna, w tym momencie helikopter ktory lecial do atakowanej bazy nie moze wrocic i sobie "wisi" w powietrzu, dostaje nowych czlonkow (5-6ciu) a ostatnia baza jest atakowana - jednak ci nowi - oni nie moga w tej chwili nic zrobic bo mam komunikat ze do tego potrzebny jest helikopter, ktory zarazem nie moze wrocic do atakowanej bazy bo ta nie jest wlasciwego typu, swoja droga mam 5-ciu ludzi w atakowanej bazie, no bo niby w jakiej skoro mam tylko jedna? A wiec ludzie w atakowanej bazie nie moga jej bronic bo potrzebuja do tego helikoptera... takich jaj to nie widzialem nawet w polproduktach... Slabo! Bardzo slabo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...