Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rowniez przymierzam sie do jakiegos ampli + zestaw glosnikow 5.1 lub 7.1. Jesli fundusze pozwola to kierowac zestawem bedzie Onkyo sr605. Jakie dobrac do tego glosniki? Pokoj ma wymiary ok 6x5m, tv jest w rogu a miejsca siedzace w rogu przeciwnym. Ciezko bedzie rozstawic kolumny podlogowe tak zeby byly prawy jak i lewy kanal byl w takiej samej odleglosci od sluchaczy (oogladaczy ;)). Z tylu tez bedize problem bo glosnikow nie bedzie mozna dac bezposrednio za glowami, tylko po bokach.... Ogolnie ciezko bedzie to jakos porzadnie ustawic, na przemeblowanie jak narazie nie ma szzans. Postaram sie wrzucic foty dla lepszego przedtawienia sytuacji - jesli bedize to konieczne. Dlatego tez zastanawiam sie nad zestawem satelitkowym tylko nie mam pojecia jak one graja i czy poradza sobie w tak duzym pokoju.

http://www.allegro.pl/item313755703_zestaw...nity_hcs_1.html

http://www.allegro.pl/item309876414_glosni...b_aktywny_.html

Jelsi chodzi o kolumnowe to swietnie oceniane sa Jamo S606, ale 2k to za drogo. Za ok 1200 mozna by dostac Jamo S406 lub Koda Av701.

 

 

http://www.allegro.pl/item310512984_stx_kd...kurencyjny.html

 

Poradzcie cos...

ps. czym taineij tym lepiej. Masy filmow sie nie oglada, ale zwykle glosniki tv sa jednak za salbe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz jak rozstawić za miejscem odsłuchu sorroundów to zapomnij, z tego co podałeś to same malutkie zabaweczki które nie sprawdzą się na 30 metrach. Lepiej zainwestuj w dobrą parę frontów i wzmacniacz. Z kolumn np. Mission m33i/34i, JBL E80, Paradigm Monitor. Szukaj po ogłoszeniach na forach audiofilskich i allegro i czatuj na coś z drugiej ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tego sie obawialem jesli chodzi o te satelitkowe zabaweczki. Czy ustawienie kolumn stereo np nie symetrycznie, w roznych dleglosciach bedzie stwarzalo jakies wieksze problemy? Jesli kolumny stereo to jaki ampli do nich? Wazne zebym mogl do tego podlaczy c+, n, dvd (w przyszlosci blueray'a), oraz kompa.

Tak wogole jak zestawy stereo sprawuja sie przy filmach?

 

edit.

a moze lepiej jednak ampli 5.1 / 7.1, jak narazie by dzialalo w stereo, a moze kiedys przy przemeblowaniu przeobieniu pokoju dokupilo reszte glosnikow ;>

Edytowane przez xpektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz ampli Denona od 130x w górę żeby mieć trochę tych Watów na rozruszanie lepszych frontów, ma on też różne opcje dostrajania grania kolumn względem słuchacza więc nie będzie problemów. Z podłaczeniem n, dvd, PC, blue-ray nie ma problemu z c+ nie wime bo nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

w chwili obecnej mam slawne glosniki genius ale chce je zmienic na Koda F51 i zastanawiam sie ktory wziac amplituner:

1:denon 1801

2:denon 1707

3:yamaha 361

moze cos innego polecicie z amplitunerow do max 1k ?

 

ps. pisze tu bo moj temat zostal zablokowany

Denon 1707 !

 

... miałem Yamahę serii RX-V3xx i tragicznie kontrolowała kolumny. Denon 1801 z kolei to stary dziadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak stwierdzilem ze nie dam tyle za amplituner przynajmniej narazie i oscyluje do 700zl, mysle jescze nad pionierem 515, onkyo 501, czyli tego denona 1801 sie nie oplaca za 650zl uzywanego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak stwierdzilem ze nie dam tyle za amplituner przynajmniej narazie i oscyluje do 700zl, mysle jescze nad pionierem 515, onkyo 501, czyli tego denona 1801 sie nie oplaca za 650zl uzywanego ?

Nie zdziwił bym się gdyby ten Denon 1801 zagrał tak samo kiepsko jak Yamaha 361 (moc pobieraną z gniazdka Yamaha ma chyba nawet minimalnie większą). Gdybym musiał więc wybierać z dwojga złego to kupiłbym 361 - przynajmniej nie jest antykiem.

 

Pioneer 515 nie kupiłbym z powodu wiatraka (jak lubisz szum to kupuj :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypatrzylem takie:

1.Yamaha RX-V495RDS 500zl

2.PIONEER VSX-515 ok 600zl

3.ONKYO tx-sr501e ok 600zl

4.PIONEER VXS 416 530zł

5.YAMAHA RXV 457 ceny nie znam jeszcze ale mysle ze bym sie zmiescil chyba

6.YAMAHA RXV-450 ceny nie znam jeszcze ale mysle ze bym sie zmiescil chyba

7. Yamaha RXV 361 za 620zł NOWA z gwarancja jako jedyna

 

 

gdyby naprawde bylo mega warto dołożyć ale tak naprawde warto to ONKYO TX-DS494 za 750zł lub SONY 7.1 STR-DB795 QS tez chyba cos kolo tego do 800zl ale to juz musi byc bardzo wyczuwalna roznica w dzwieku w porowaniu do tych w/w

 

 

co radzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te amplitunery są nieciekawe ale szczególnie skreślił bym Pioneery za obecność wentylatora. Skoro patrzysz na Yamahę 457 to czemu też spoglądasz na starszą 450 ? Skoro i tak nastawiasz się na kiepski dźwięk (bo szkoda Ci dołożyć do dobrego ampli 300 PLN - tyle kosztuje Denon 1707) to kup Yamahę 361.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialbym sie dowiedziec czy jak podepne glosniki z wiezy Thompsonic bez wzamcniacza do komputera a dokladnie do sb live 5.1 to moze cos sie uszkodzic , popalic ? Czy warto ryzykowac? Glosniki wydaja sie byc slabe i chcialbym sprawdzic czy dadza rade bez wzmaka. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam lepszych kolumn. Sprzet stary, spadkowy ale jak na moje ucho dobrze gra(preferuję analogowe brzmienie), tylko kolumny może poprawić?

 

NAD Intergrated Amplifier 304

Cambridge DACMAGIC 1 Digital to Analoge Converter

Philips CD 850 MKII

AKAI Cassette Deck GX-75MK II

i kolumny NAD 802

 

Jakie polecacie kolumny? do tego zestawu??

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio wysoki to z kolumn z tego co słuchałem najlepiej AE Aegis Evo 3 lub Dali Ikon. Tylko zaznaczam że nie słuchałem tego z Nad'em. Ewentualnie jeszcze w plumkaniu dobre były Wharfedale Diamond 9.5, ale dla mnie gorsze znacznie od Dali Concept 6, czy AE Evo One - ale akurat te odpadają ze względu że są to monitory i nie wyrobią na Twoim metrażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może to niezbyt odpowiedni dział ale jako że jest to dział poświęcony kolumnom itd. chciałbym zapytać ile warty może być komplet głośników Voice Kraft Vk 938?? Ciężko znaleźć informacje na ich temat oraz jakiejś w miare normalnej ceny, allegro niestety milczy na ten temat :( Załączam fotke jakby co ;]

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

również przymierzam się do zakupu jakiegoś sensownego zestawu KD, kwota jaką jestem w stanie poświęcić to ~6.000 PLN

Na początek wybrałem Ampli Yamaha RX-V661 i do tego DVD Yamaha S661

Tylko teraz mam problem z doborem głośników - w sklepie lokalnie udało mi się posłuchać w/w zestawu z głośnikami Yamahy NS777/NSC444/NS333 no i przyznam że mnie się podobało :D

Dodatkowo czarne fortepianowe wykończenie tych kolumn również sprawia bardzo pozytywne wrażenie wizualne. Cena takiego zestawu głośnikowego to mniej więcej 2800zł.

Za tą cenę dostępne są również polskie kolumienki, zestaw ProTonsil Siesta, o których wyczytałem sporo pozytywnych opinii, np: TU

Niestety w żadnym z odwiedzanych sklepów nie mają tych kolumn, więc praktycznie mogę zapomnieć o odsłuchu na żywo :/

Są jeszcze Dali Ikon 6 ale o tych to już najmniej wiem, a i posłuchać też nie miałem okazji.

I tak już od tygodnia łażę po sklepach i czytam na necie, a w sumie jestem coraz mniej zdecydowany...

Moglibyście powiedzieć coś ciekawego o w/w głośniczkach, ewentualnie zaproponować coś lepszego?

 

Danke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, pomóżcie

 

W ciągu 2 tygodni wymieniam sprzęt audio, zostaje jedynie źródło, czyli M-Audio Transit i DAC Beresford'a. Zrobiłem małe przemeblowanie w pokoju i potrzebuję małych monitorków, które będą stały na podstawkach obok biurka. Tą kwestię mam już rozwiązaną - http://www.polpak.com.pl/pl/index.php?katg...&prod=935#x (podstawki jak na zdjęciu).

 

Teraz dylemat wzmocnienia:

Albo wysyłam swoją Kodę KD-261 do McGyver'a na gruntowny tuning, albo kupuję tego T-ampa: http://www.diykits.com.hk/Poppulse%20T-AMP%201.htm

 

Pytanie - co zagra lepiej? [;

 

EDIT

znalazłem opinię na diyAudio. Poppulse nie jest taki rewelacyjny. Trends zmiata wszystko i taki będzie mój wybór :)

 

czekajcie na wrażenia z nowego systemu i drugą opinię od pwlj'a

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SOH XF 250

SENON MD 2600

FIDEK FHT 248LX5

FIDEK FHS-LM

 

Co z tego będzie najlepsze ? I czy jakiś Radmor za 100pln da radę to napędzić ? Chcę podpiąć pod PC bo robię z niego też telewizor :D Ewentualnie jak tanio napędzić jakiś z tych zestawów ? Do dyspozycji integra z p31 lub audigy se ewentualnie 100pln na jakis zwzmachol. Musi tez to byc podpiete pod kompa.

Edytowane przez Shenlong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam jakiegoś taniego CD'ka. Mam aktualnie wzmaka Dual Audiophile Concept 5060 i do tego kolumny DENON / MISSION SC M 51. Myślę nad Nad'em 501. Będzie to razem pozytywnie grało? Czy może polecacie coś innego? Drugie pytanie: Jako źródło pracuje komp z Aurel Vortex, warto go zamienić na Prodigy HD2? Muzyka to głównie smooth jazz. Docelowo ten zestaw powędruje przy następnej przesiadce do sypialni.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SOH XF 250

SENON MD 2600

FIDEK FHT 248LX5

FIDEK FHS-LM

 

Co z tego będzie najlepsze ? I czy jakiś Radmor za 100pln da radę to napędzić ? Chcę podpiąć pod PC bo robię z niego też telewizor :D Ewentualnie jak tanio napędzić jakiś z tych zestawów ? Do dyspozycji integra z p31 lub audigy se ewentualnie 100pln na jakis zwzmachol. Musi tez to byc podpiete pod kompa.

hehe to jest 5.1 a chcesz podpiąć pod stereo

 

takiej cepelii parady dupności to nie widziałem dawno

te ostatnie bierz, fajny dizajn, mi sie np kojarzy z akweduktami, dużo głośników = + 10pkt many i +2 do ochrony przed zielona magią, grają podobnie jak cała reszta

 

koniec końców i na serio - rozważ jakieś gotowe 5.1 z subem, komputerowe..

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę powoli nad zakupem kolumn - najpierw nastawiałem się na Wharfedale Diamond 9.1 ... a teraz pojawiły się KEF Q1 ... czy warto dopłacać ? Priorytet do bliski odsłuch więc kolumny muszą być kompaktowe ... KEF Q1 to oczywiście wyjątek bo dzięki głośnikowi koncentrycznemu nie powinno być problemów przy tak dużych monitorach przy bliskim odsłuchu (bok trójkąta ~0,9m). Może ktoś słuchał/porównywał ? Co prawda różnica w cenie dosyć spora ... ale może ktoś miał kontakt z tymi dwoma modelami ?

 

Fotka KEF Q1

Dołączona grafika

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam jakiegoś dobrego odtwarzacza CD z wyjściem słuchawkowym abym mógł odsłuchiwać płyty bez konieczności włączania wzmacniacza. Cenowo do 200 max 250zł. Raczej używka bo wątpię abym dostał jakąś dobrą nówkę w tej cenie :) , oraz szukam jakiś słuchawek do max 200zł. Myślałem nad CREATIVE AURVANA LIVE! podobno dobre ale jakoś nie mam przekonania do Creativa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KEF iQ1 + Denon 495R + cd Naim serii 5 na DNM Reson = O K**** słuchać się nie da tyle basu który wszystko zagłusza.

Wafel Diamond 9.5 + Denon DCD i PMA 500AE fajnie, wszystko ok, poza przytłumionym brzmieniu. Grały jak Dali Concept 6 z narzuconą grubą kapą. Ja proponował bym Dali Concept 1/2 lub AE Evo One.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...