Skocz do zawartości
Janusz_K

Windows 2003 server

Rekomendowane odpowiedzi

+ w miare szybkie

+ stabile 0 blue screenow

+ wyglada mniej wkurzajaco niz standartXP (i nie pisac ze modna zmienicwyglad XP bo wiem, ale to juz nie to samo)

+ mozesz sie koomplom mniej znajacym sie ze masz serwer w domu a jak nie uwierza to mu pokaz ekran powitalny ;)

- w legal wersji trzeba aktywowac a BOK Microsoftu jest czynny tylko pn-pt od 900-1700. [a tak nawiasem wiecie ze microsoft jest z Wolomina :D]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie czy są jakieś problemy z RAIDem na ABIT BX-133 Raid ? [Ma to jakiegoś RAIDa HighPoint 370/372 ... ] A jeśli są to jak je obejść... bo właśnie zamierzam tego wina installnąć ... a np WinXP Pro + SP1 z Boot CD sie nie dalo bo mi raida nie widzial... Z góry thx za helpa 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie czy są jakieś problemy z RAIDem na ABIT BX-133 Raid ? [Ma to jakiegoś RAIDa HighPoint 370/372 ... ] A jeśli są to jak je obejść... bo właśnie zamierzam tego wina installnąć ... a np WinXP Pro + SP1 z Boot CD sie nie dalo bo mi raida nie widzial... Z góry thx za helpa 8)

Jak masz stery do raida to nie powinno być problemu. A zeby widział raida wystarczy wsadzic dyskietke ze sterami na samym początku instalacji gdy sie pyta o stery i potwierdzic ze chcesz zainstalowac drivery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win 2003 nie nadaje sie do użytku domowego zwłaszcza jak komp wykorzystywany jest do zabawy nauki i pracy już przy samej instalacji robi problemy ze sterami i nie piszcie że jest szybki sam rozruch systemu trwa 2 razy dłużej jak XP -ka

Można jedynie zainstalować pooglądać poeksperymentować i wyrąbać go z kompa po kilku dniach zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win 2003 nie nadaje sie do użytku domowego zwłaszcza jak komp wykorzystywany jest do zabawy nauki i pracy już przy samej instalacji robi problemy ze sterami i nie piszcie że jest szybki sam rozruch systemu trwa 2 razy dłużej jak XP -ka  

Można jedynie zainstalować pooglądać poeksperymentować i wyrąbać go z kompa  po kilku dniach zabawy

zupelnie sie z toba nie zgodze mam calkowicie inne doswiadczenie z tym systemem [POZYTYWNE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem WIna 2003 tylko eng i było kijowo. Sam win cool zaje..... transferki przy instajacji czegokolwiek power by microsoft od święta ale power! PROSZĘ BARDZO O LINKA GDZIE MOŻNA LIZNĄĆ POLSKIEGO ale bez <span style="color:red;">[ciach!]</span>łów takich jak na www.windows2003.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem WIna 2003 tylko eng i było kijowo. Sam win cool zaje..... transferki przy instajacji czegokolwiek power by microsoft od święta ale power! PROSZĘ BARDZO O LINKA GDZIE MOŻNA LIZNĄĆ POLSKIEGO ale bez <font color="#FF0000">[ciach!]</font>łów takich jak na www.windows2003.pl.

Polska wersja została dołączona do najnowszego numeru PCWK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem ten numer i chyba mi się trafiła zrypana płytka z Windą bo podczas instalacji nie może naleść paru plików dll exe itp. Wywala ponadto komunikat że pominięcie tych plików może spowodować niestabilne działanie bla bla bla... z tego co zauważyłem to np nie znalazł ma mojej płycie pliku iexplore.exe :? i nie zainstalował InternetExplorera... zdarzyło się komuś tak... wysłałem maila do PCWK zobaczymy co odpiszą 8)

Ogólnie systemik jest śliczny 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie sprawdzałem instalki z pcwk bo mam edycje dvd i na płycie mam tylko obraz który musze sobie wypalic na zwykłą CD.

 

Takie błedy zwykle wyskakują na kręconych kompach lub problemach z ramem. Aby sie upewnić poszukaj tych plików na CD w folderze i386. Pliki są spakowane cab'em i mają pozmieniane nazwy. Przykładowo zeby rozpakowac plik iexplore.exe znajdz na CD plik iexplore.ex_ , skopiuj na hdd i zmien na iexplore.cab. Jeżeli sie rozpakuje z cab'a poprawnie to płyta jest dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nie zas nie ma wogole akcereracji sprzetowej ://

 

GF2MX400 <-- probowalem na ok 6 zestawach sterow...

 

Na wszystkich to samo --> nie widzi karty jako akcelerator -- > nie moge w nic grac :/

 

DirectX 9.0b

 

Pomocy :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nie zas nie ma wogole akcereracji sprzetowej ://

 

GF2MX400 <-- probowalem na ok 6 zestawach sterow...

 

Na wszystkich to samo --> nie widzi karty jako akcelerator -- > nie moge w nic grac :/ 

 

DirectX 9.0b 

 

Pomocy  :cry:  :cry:

Naturalnie sterowniki do AGP zainstalowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nie zas nie ma wogole akcereracji sprzetowej ://

 

GF2MX400 <-- probowalem na ok 6 zestawach sterow...

 

Na wszystkich to samo --> nie widzi karty jako akcelerator -- > nie moge w nic grac :/ 

 

DirectX 9.0b 

 

Pomocy  :cry:  :cry:

a akcelerację w ustawieniach ekranu kolega włączył :?:

polecam :arrow: http://www.winxp.com.pl/art/windows2003_wo...orkstation.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur.. zainstalowałwm win 2003 po pierwszym restarcie jakies bledy i jedna partycja mi wyparowala 30 GB poszlo sie ...ać - dlaczego ?(win instalowalem na innej),

programy do odzyskiwania danych zawsze cos odzyskaly teraz nie pomogly - boje sie ze mu cos znow odbije i sie zabierze za pozostale partycje

 

teraz caly czas chodzi ok.

 

 

update: funkcja przywracanie systemu jest obecna w tej wersji, bo jej za nic nie moge znalezc - a dla mnie byla przydatna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wink:

 

...:::[ !!! Proponuje zrobić z tego tematu !!! FAQ/HELP !!! dot. WINDOWSa 2oo3 SERVER !!! ]:::...

 

Ponieważ sporo ludzi zainstaluje teras Windowsa 2003 bo jet legalny ( a wiadomo co sie dzieje :wink: ) i pozostaje legalny przez pół roku a później wystarczy się zarejestrować ponownie :) co się z tym wiąże będą narastać nieskończone pytania (nowe topiki itd) więc możnaby z tego tematu zrobić właśnie taki poradnik... jeśli ktoś znajdzie coś ciekawego o tej windzie to mile widziane linki, porady itp. Myśle że pomysł nie jest zły... zobaczymy co z tego wyjdzie:

Akademia Win2003

CentrumXP - Porady dla Win 2003

Portal Windows2003.pl (wszyscy znają ale co tam :wink: )

To tak na początek. Jeśli temat będzie się rozwijał w dobrym tego słowa znaczeniu (więc nie pisać bzdur :wink: ) to myśle że nikt nie miałby nic przeciwko przyklejeniu go :wink:

Pozdro. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym prosil o dzialajaca witaminke do windows serwer 2003 E.E -pl- :) winda spoko , wydajnosc porownywalna z xp pro +sp1A (mobo 2,02 , vga C3,8 ) do win 2k3 (mobo 3,13 , vga C3.9 ) ok 50 markow(3Dsmark2k3) mniej niz na xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym prosil o dzialajaca witaminke do windows serwer 2003 E.E -pl- :) winda spoko , wydajnosc porownywalna z xp pro +sp1A (mobo 2,02 , vga C3,8 ) do win 2k3 (mobo 3,13 , vga C3.9 )  ok 50 markow(3Dsmark2k3) mniej niz na xp

Plum.

Uznam, że chodziło o jakiegoś tweakera do systemu, i nic nie powiem. ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tweaker chcialem takie cos wylaczyc :)

Poszukaj, to może coś znajdziesz. Sam nasciągałem kilkanascie takich tweakerów :) , ale jeszcze ich nie sprawdzałem, bo nie mam w tej chwili zainstalowanego tego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tweaker chcialem takie cos wylaczyc :)

Poszukaj, to może coś znajdziesz. Sam nasciągałem kilkanascie takich tweakerów :) , ale jeszcze ich nie sprawdzałem, bo nie mam w tej chwili zainstalowanego tego systemu.

tylko , ze narazie zaden z nich nie naprawia tego w dopowiedni spoob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...