Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam pytanie: TAGAN TG380-U01 czy NeoTec V4200? Ta sama cena. Dzieki za odpowiedz.

Jak dla mnie - neo. Jestem bardzo zadowolony ze swojego wybory, napiecia trzyma rock stable!!! :twisted:

 

Unckle ja na twoim miejscu bralbym Anteca, jeszcze nigdy nie widzialem zeby ktos narzekal na sprzet Anteca:-)

Solution Series ma radiatory jak codegen :lol: i wyje jak wsciekla :/ nie polecam - mialem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam .

 

mam pytanko odnośnie zasilacza:

 

Ile czasu wytrzyma FEEL 300 W przy takim konfigu:

 

Athlon 64 3000, GF 5950 Ultra , płyta Gigabyte , 512 RAM DDR 400,

DVD, CDRW, HDD 60 GB Seagate

 

Kumpel własnie kupił nowy sprzęt i aż sie zdziwiłem ze ma tam taki zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wie nikt, ale jeżeli kupił cały zestaw w sklepie, to nie musi się o to martwić przez co najmniej 2 lata. :) Być może na większą skalę bardziej opłaca się firmie oszczędzać na zasilaczach i wymieniać spalone komponenty na gwarancji niż do każdego zestawu wkładać porządny zasilacz i mieć spokój (i dodatkowo dobrą renomę :) )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pech na wczoraj mialem miec zasilacz, ale babka ze sklepu do mnie napisala ze nie wie jak to sie stalo ale zasilacz nie dotarl. Kurierzy tej jej mowili ze brali zasilacz z hurtowni i nie wiedza co sie stalo, poprostu przesylka zaginela w transporcie :) Ja to mam pecha, trudno poczekam do poniedzialku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ maslosky - nie wiem czy jest sens kupować tego colors-it. Na rynku jest trochę sprawdzonych zasilaczy w tym przedziale cenowym np modecom'y 300gt, 350gtf, ewentualnie troche droższe chieftec 1136H. Wątpię żeby ten colors-it miał 450W, poza tym jest podobny do q-tec'a, a to nie są zasilacze najwyższych lotów. Jeżeli interesują Cię zasiłki chieftec'a, to ich testy znajdziesz np. tu:

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=trzy_zas...lacze_chiefteca

(dodam tylko, że ta zasiłka delty jest sprzedawana jako chieftec 300W, a high power to chieftec 360-202)

i na benchmark.pl

@ waldemas - polecam Ci model 360-202, który sam posiadam i jestem zadowolony. Powinieneś zmieścić się w 200zł. 360-302 trudno jest dostać poniżej 200zł (chociaż zdarzają się promocje). Jeśli chodzi o 1136H, to niektórzy jego użytkownicy skarżą się na hałas, czasem też występują problemy przy mocnych konfigach, gdzie płyta główna zasila procka wykorzystując linię 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde strasznie dużo stron i znaleźć coś co się chce jest trudno, dlatego jedena wiadomość ze dwie odpowiedzi i będzie po srawie... A jeśli chodzi w miarę niedrogir zaliacze. Tak ok 50 (+-10). Co można by polecić za tą kwotę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Ajaf - wszystko zależy jaką kwotą dysponujesz. Najtańszy sprzęt, jaki mogę polecić do mocno kręconego celerona to chieftec 360-202 lub 360-302. Jeżeli masz troche więcej pieniędzy to możesz kupić np. toppowera 400W lub tagana 380W, które mają mocniejszą linię 12V. Niestety nie piszesz o całej konfiguracji kompa, więc nie wiem, czy nie planujesz również zakupu jakiejś prądożernej karty graficznej lub innych, wymagających mocnego zasilacza komponentów. Jeżeli nie, to wystarczy któryś z chieftec'ów.

@ mik13 - jeżeli nie upierasz się przy obudowie chieftec'a, to radziłbym zakup tańszej budy, a reszte kasy przeznaczyć na zasilacz. Mając do dyspozycji 230-300zł można <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> np. chieftec'a 420-302, tagana 380W lub ewentualnie neotec'a 420W (ale co do jego klasy zdania są podzielone - test znajdziesz m.in. na tweak'u). Z tego co wiem, to w tej budzie, do której podałeś linka siedzi 1136H, a on może się okazać niewystarczający.

@ Krum - niestety, za tą kwotę nie kupisz żadnego godnego polecenia zasilacza. Najtańsze, które warto nabyć kosztują w granicach 100zł (np. modecom 300gtf). Ewentualnie tańsze są fsp na allegro, ale coraz więcej ludzi narzeka, że często padają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema wszystkim :mrgreen:

 

no wiec potrzebuje kupic nowy zasilacz, ale problem jest taki ze nie wiem jaki ;) najpierw chcialem chiefa 360 df, ale po przeczytaniu paru postow zaczalem watpic czy da on rade jakiejs przyszlej konfiguracji typu a64 3000 i np gf 6800 no wiec ktory bylby najlepszy ? :D

 

Chieftec 360W (HPC-360-302DF) - 199

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6626

 

Chieftec (HPC-420-302-DF) 420W - 259

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6068

 

Topower 400W - 329

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12600

 

narazie mialby ciagnac antka 2000 radka 9800pro 2 dyski cdr i cdrw wiec ten chief 360 spokojnie dalby temu rade, ale co by bylo gdybym zrobil upgrade ? znow nowy zasilacz ? :| doradzcie co nie co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ jester - moim zdaniem wybór jest prosty. Jeżeli masz płytę, która ciągnie zasilanie procka z linii 12V to weź toppwer'a, a jeżeli z 5V to chieftec'a 420W

@ Krum - nietety :) . Weź pod uwagę, że 50 zł kosztują zasilacze, które są standardowo montowane w obudowach np. codegen, tracer itd. Kupując taką zasilłkę nic nie zyskujesz, bo dostaniesz w zasadzie dokładnie to samo, co razem z obudową. Trzeba się nieco wykosztować na w miarę dobry zasilacz. Pamiętaj też, że np. 300W codegena to nie to samo co 300W firmowego zasilacza. Nie wierz w moc tanich zasiłek. Jest taka firma, która robi zasilacze bodajże 600W, a zauważ, że żadna solidna firma produkująca zasiłki nie robi zasilacza o takiej mocy, bo po prostu nie potrzeba. Producenci tanich zasiłek ściemniają, że ich sprzęt ma dużą moc, a w rzeczywistości nie wytrzymują one nominalnych obciążeń. Zasilacze dobrych firm wprost na odwrót - są gotowe na przeciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Złoty!!! :D Czyli co byś mi teraz zaproponował? Mam CODEGENA 300W, co byś mi zaproponował? Jakiegoś 300W czy mocniejszego?? I jak ma chodzić... na aktywnym czy pasywnym? Bo tego to już zupełnie nie rozumiem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce kupic nowy zasilacz bo ten co mam juz nie wydala (komp sie restartuje podczas grania), moj sprzet:

 

Epox 8RDA na nforce2

Athlon 2200+

Radek 9600pro (krecony na XT)

3 dyski twarde (2 razy 120gb i raz 80gb)

nagrywara

 

Po czym poznac skad ciagnie zasilanie procek czy z lini 12V czy 5V, nie umiem tego znalesc nigdzie. Moj epox podobno z lini 12V? Czy nowe plyty juz uzywaja 5V? oki wiec jaki zasilacz do tego sprzetu ten chieftec 420 ma slaba szyne 12V wiec moze cos innego powinienem kupic jak mam taka plyte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Krum - do Twojego sprzętu w zupełności wystarczy modecom 300gtf lub 300gt (ten drugi ma dodatkowo zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe). Nawet po zmianie karty graficznej i dołożeniu ramu poradzi sobie bez problemu. Obie zasiłki mają po 300W, ale 300 "prawdziwych" W, a nie tak jak codegen. Posiadają one pasywne pfc, ale tym nie ma się co przejmować.

@ Demon666 - poznać skąd płyta ciągnie zasilanie na procek można po obecności dodatkowego gniazdka na płycie (2x2 piny), gdzie właśnie podawane jest te dodatkowe 12V prosto z zasilacza. Z tego co widziałem na zdjęciach, to na Twojej płycie nie ma takiego gniazda (ale mogę się mylić, bo były różne rewizje tych płyt). Jeśli nie ma tego gniazdka, oznacza to, że płyta zasila procka z linii 5V - wtedy spokojnie możesz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> chieftec'a (na moje oko, to do Twojego sprzętu wystarczyłby nawet 360W). Natomiast jeśli jest dodatkowe gniazdo, to możesz ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>.. też chieftec'a. :) Twoja konfiguracja nie jest mocno rozbudowana (poza trzema hdd) i nawet jeśli płyta pobiera zasilanie dla procka z 12V, to nie powinno być problemu na niekręconym athlonie 2200+. Jeśli chcesz kupić zasilacz na przyszłość, to inwestycja w toppowera 400W ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zakupilem Chiefteca 360-302 i nie jestem zadowolony. A to dlatego, ze bardzo sie nagrzewa i mam bardzo ciepla cala bude :( Niestety komp stoi we wnece biurka i nie ma cyrkulacji powietrza. Obudowe tez mam kiepska, i nie mam za bardzo jak zamontowac dodatkowych wiatrakow (przez to kur@#%^*@ biurko i tak by to pewnie niewiele dalo). Jedyne wyjscie to kupic jakis zasilacz, ktory nie wydziela tyle ciepla co ten chieftec (ze zmiana biurka chyba sie wstrzymam :? )

Czy np. topower sie tak nie grzeje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz możliwość wymontowania zasilacza poza obudowę? Kable możesz wtedy puścić przez otwór powstały po jego wymontowaniu (a i wiatrak jakiś się tam zmieści). To chyba najprostsze rozwiązanie. Toppower będzie się grzał tak samo, albo i gorzej, bo ze względu na duże radiatory ma jeszcze mniejszy przepływ powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie kupuję GF 6800NU Leadteka albo Asusa 9999GT oraz 2*512 RAM. Reszta jak w opisie. Jaki zasilacz kupić? Chieftec 360-202 czy Chieftec 360-302 :?: Nie chce wydac duzo ponad 200zl. A te zasilacze raczej uciagna moją przyszłą konfigurację. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złoty nie patrz na mój sprzęt... Już w drodze jest P4 2.4 (SL6RZ) tu link no oczywiście płytka, narazie Gigabyte 8I865P-G, ale jeszcze nie jest pewne czy będę na niej latał. Także to jest już troszkę co innego, stopniowo potem grafa i dual... [/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem gry podlaczylem moj zasilacz zauwarzylem ze przy starcie pokazuje na czerwono jego obroty okolo 1300obr.

Czy tak ma byc ?? czy moze w biosie cos przestawic??aha i jeszcze jedno , oo obroty ustawia sam czy samemu mozna jakos ustawic na low??

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei mam taki problem, że jak czasem włączam kompa, to on sie samoczynnie restartuje:P Znaczy: zaczyna sie ładować wszystko oka, wchodze do biosa, a tam napięcie zasilacza dla 12V wynosi 11.04 na przykład. No i po kilkunastu sekundach komp sie resetuje. I tak pare razy. Dopiero jak wyłącze i włącze kompa jeszcze raz, to działa normalnie. No i po włączeniu mam strasznie niskie obroty w wentylatorze w zasilaczu. Nie wiem czemu tak sie dzieje. Czasami jak włączam kompa to wszystko jest oki. Mój zasilacz to fortron fsp 250-60bt. Kupiłem go na allegro. Czy kurz w zasilaczu może być przyczyną? A zasiłki nie mogę rozkręcić, bo mam jeszcze miesiąc gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...