Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

co wybrać do 250zł:

chieftec 360df

modecom cwt-350bdp(pfc)

modecom 350-60pn(pf) 350wpfc

albo całkiem cuś innego ale w tej cenie

Prosze o pomoc: czy dalej można polegać na renomie chiefteca? czy ten 360df wystarczy spokojnie do overclockingu mojego konfiga? czy to prawda ze chiefy wymiękają na 12v na abicie nf7? Albo prosze o jakąś rozsądną alternatywę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100%sie nie zawiode? bo che muj konfig troche popodkręcać

napewno 360df bedzie lepszy od tych modecomów albo tych chiefteców

http://sirius.pl/product.php?action=info&id=9028&sid=1

http://sirius.pl/product.php?action=info&id=9027&sid=1

http://sirius.pl/product.php?action=info&id=9010&sid=1

szczegolnie interesuje mnie ten 360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam takie pytanko odnosnie zasilek:

Chce kupic nowego kompa, no i zasilke. Poczatkowo myslalem o ModeComie ISO-450P (wg. benchmarka dobry, cichy i tani), ale ktos tu podawal link do testow, w ktorych wypadl on cienko. No wiec dobra, mysle sobie, dorzuce troche kasy i kupie Chiefteca HPC 360-202. I tu pojawia sie moje pytanko, czy on rzeczywiscie wystarczy ?

 

A tu konfig mojego nowego kompa:

 

Plyta na NForce2 (pewnie Abit NF7-S)

Barton 2500+ przetaktowany na 3200+

2*256 MB jakiejs dobrej pamieci na 200 MHz FSB

Radeon 9800 Pro

Dysk 120 GB

Naped Combo DVD/CD-RW + CD-ROM

Karta sieciowa

Byc moze Audigy2

Z dwa wentyle na obudowie

 

Komp jak juz napisalem bedzie przetaktowywany, a ponadto chce, zeby chodzil CICHO (jest to dla mnie wazne, ma dzialac kilkanascie a czasami nawet 24h/dobe).

 

I jeszcze jedno - dobrze zeby byl jakis zapas mocy (tak, zeby mi nie padl jak np. podlacze dysk kumpla).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby wystarczy ale na 12V to wspaniałych napiec miec niebedziesz ;/ lepiej juz kup TAGAN'a 380W lub tez jak masz wiecej kasy to 480W....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema Chaos.. w TAGAN'ie jest to dobre ze po pierwsze na 12V ma model 380W - 22A natomiast model 480W - 28A dla podanego wyzej konfigu Konix'a wazna jestwlasnie ta linia po drugie jest wyjatkowo cichy (21-28db - poziom halasu zalezny od obciazenia zasilki) no i oczywiscie napiecia trzyma wysmienicie (w tej materii bije nawet Antec'a odpowiadajace modele) do tego dojda dlugie kable zasilajace (10szt. zwyklych molexow +2 SATA +2 FDD+inne) no i ostatni walor juz mniej wazny to WYGLAD naprawde swietnie sie prezentuje ...

 

to chyba wszystko co mi sie w tym zasilaczu podoba i wlasnie dlatego go kupilem (model 480W) po wiecej info odsylam na www.tagan.com (tam sa tez nagrody jakie zdobyly w testach zasilacze tej firmy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam zamiar ulepszyc kompa , m.in. zasilacz , co mi doradzicie do takiego configu:

 

Procesor: P4 2.8GHz

Płyta Główna: Asus P4P8X

Pamięć: DDR 400 2x512 Kingston

Karta graficzna: Radeon 9800PRO

DVD: LG x16

Nagrywarka: LG 48x24x48

Dysk twardy: MAXTOR 40G

Karta sieciowa

 

Prosze o propozycje w cenie max. 250zł(zasilacz ktory bedzie dobrze zasilal moj sprzet , i jak by mial jakis zapas mocy to bedzie git)

POZDROWIENIA ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

echh.... a ja was wszystkich nie rozumiem :) . Rozterki, ktory zasilacz jest lepszy itp. Sam mam jakiegos megabajta MGB-300 ATX przy sprzecie:

 

AMD Athlon XP 1800+

Plyte glowna: VIA K7VTA3

256MB DDR 133MHz (?)

GF3Ti 128mb

DVD LG

Lite-ON CD-RW 52x24x52

Seagate 60GB

 

I... nigdy zadnych problemow z zasilaczem nie mialem. Z poczatku jak zaczalem czytac forum, to prawie w panike wpadlem, jakie te megabajty to syf i juz sie zaczalem o sprzet obawiac, jednak przypomnialem sobie iz 90% moich znajomych tez ma megabajty i rowniez zadnych problemow nie miala... Co prawda nigdy nie podkrecalem sprzetu, ale mam zamiar (dlatego wszedlem na ta strone i forum). Tak wiec moglby mi ktos to wszystko wyjasnic ? (ew odeslac do jakiejs strony itp) Aha i chce jeszcze kupic sobie nowa obudowe, wybor padl na Tracer TRO-818 z jakims zasilaczem 350W (ladna i tania) no wlasnie...tania 140zl razem z zasilaczem, a tu na forum widze ze nie polecacie samych zasilaczy ponizej 100zl O_o .... Tak wiec, czy warto kupowac taka obudowe z takim zasilaczem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz napięcia na tym megaszajsie? Sprzęt masz mało prądożerny, może potrzebować max 250 wat, do tego nie podkręcany... Jak zaczniesz się w "to" bawić, to zobaczysz, jak wpłynie na Twój zasilacz postawienie procka na napięciu ok. 1.8-1.9V, dołożenie 2 dysku, zmiana i podkręcenie grafy, dodatkowe wentyle w budzie. Napięcie na 12V prawdopodobnie skoczy w okolice 13V, przy czym górna granica tolerancji standardu ATX to 12,6V...

 

Co do obudowy - bierz jaką chcesz, byleby dobrą zasiłkę miała (zerknij na firmę i maksymalne obciążenia). Chociaż najlepiej znaleźć taką bez, wtedy możesz sobie zapodać jakiś niedrogi PSU, np. Deltę z Allegro (ostatnio jest o niej całkiem głośno, jak masz na nią chęć, to szybko się decyduj, jutro koniec aukcji) - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23280246 albo FSP od Haszyda...

 

Ja bym na Twoim miejscu panikował ( ;) ), na moim kompie przed modyfikacjami z megaszajsem 350 pobór mocy miałem podobny, a 12V skakało jak szalone... A poza tym niektórzy na forum mają kompy potrzebujące ogromnych ilości MOCY, chociaż w tej chwili kojarzę tylko POWER BY AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki ten zasilacz polecicie mi??? Myslalem nad CHIEFTEC HPC 360-302 (360W) DF , tylko nie wiem czy bede mial w przyszlosci jakis zapas mocy. Jeszcze jedno , prozaiczne pytanie , ale interesuje mnie to bardzo : czy sciagacie boczna obudowe komputera?? jesli tak to czy nie wydobywa sie wiekszy hałas z kompa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki ten zasilacz polecicie mi??? Myslalem nad CHIEFTEC HPC 360-302 (360W) DF , tylko nie wiem czy bede mial w przyszlosci jakis zapas mocy. Jeszcze jedno , prozaiczne pytanie , ale interesuje mnie to bardzo : czy sciagacie boczna obudowe komputera?? jesli tak to czy nie wydobywa sie wiekszy hałas z kompa??

1.ten chieftec na twoj konfig moze byc troszke za krotki,lepiej wez szefa 420W.

2.ja mam zamkniety piec.ale jezeli otworzyz to jasne ze bedzie glosniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yo, chciałem wymienić zasilacz, niestety kaski brak, ale ejstem w stanie wysupłać 100 zeta, no i mysle nad:

a) Modecom 300GTF - za 100 zeta (od kumpla)

B) Delta Electronic 350W - z allegro za 80 zeta + 8 zeta przesyłka, info tu

Co byście polecili, bo chyba oba są jakościowo podobne, aha prirytetem jest u mnie wydajność, poxniej dopiero głosność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no ludziska chociaz troche trudu w szukaniu jakis testow itp nawet tutaj na forum jest tego masa poczawszy od tematow jaka zasilka do konfiguracji po relacje uzytkownikow ktorzy kupili itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no sorry, szukałem porówanania tych dwóch zasiłek, no i nie znalazłem, napisałem tu, a później znalazłem topic o tej delcie, a co do testów to mniejwiecej wiem co te zasilacze potrafią, sa z podobnej półki, a ze moge dostać oba w podobnej cenie, to pytam się który według was jest lepszy, bo:

a) ktoś mógł miec oba

B) ktoś czytał jakieś dokładne porównania, testy obydwu i wie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok znalazlem ten post :P

 

 

- Procesor Athlon 1800+ BOX

- Płyta głowna SL-75DRV5-C

- Karta graficzna GRFORCE 4 mx 440 SE 64mb

- Dysk BARACUDA 40Gb

- Obudowa Codegen z zasilaczem codegen << do wymiany

- 256 DDR PC 266

 

 

 

mam 90zł góra 100zł na zasilacz na ten sprzet ^^ mysle nad jakim modecomem 300-350W ale one maja tam pelno tych literek na koncu i sie roznia znaczaco cena i niewiem co wybrac :c

 

tu znalzlem pare zasilaczy : [ w tym topicku ]

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=801223#801223 [ to na 100% zasilacz ? kurde no sie trochew denerwuje :P ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

echh.... a ja was wszystkich nie rozumiem :) . Rozterki, ktory zasilacz jest lepszy itp. Sam mam jakiegos megabajta MGB-300 ATX(..)

I... nigdy zadnych problemow z zasilaczem nie mialem.

Sam miałem megabajta (350W) i wypisywałem po forach podobne rzeczy, dopóki komputer nie zaczął się ostro jebać. Wtedy dopiero spostrzegłem, że napięcie +3,3V spada poniżej 2,8V :o ... i wywaliłem ten szajs (nota bene przypalił mi gniazdo na płycie). Ciesz się, że twój jeszcze się trzyma (BTW zawyżone napięcie +12V jest typowe dla tanich zasiłek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Mam mały dylemat będę zmieniał kompa za jakieś dwa miesiące będzie to taka konfiguracja:

Barton 2500+Mobile, 2x256(chyba HyperX), Radon 9800 pro His IceQ, Abit NF7-S rev 2.0, trzy dyski twarde (1Baraka 60GB, 1 Samsung 160/120GB SATA, 1 Samsung 40 GB) do tego DVD i nagrywarka CD. Mam w budzie zrobione oświetlenie 2x Katody UV, 4 wentylatory świecące.

Problem tyczy się zasilacza.

Czy 400W wystarczy??

W planach jest Antec

Trupower 480W ale jest trochę drogi na WGK 571zł. Musi być dobry, bo będzie do o/c (może nawet do bardzo ostrego jak dam rade ;) ). Doradzcie jeaki kupic, ten może inny równie dobry, ale nie droższy od tego Antec Trupower 480W.

Z góry dzięki za zainteresowanie i podpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Chce kupić nowy komp i nowy zasilacz 300 zamienić z tym co mam teraz 350. Czy 350 będzie stabilnie działała na dobrym sprzęcie? Jest to zasilacz firmy deer. Jakie muszą być napięcia w bios? Najlepiej by było podać mi screena czy coś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermaltake PurePower Silent 480W

ma ktos to cudo ? warto to wogole kupowac czy od razu brac antec 550W

chce zamienic swoj zasilacz chiefteca 420W na ktorys z w/w czy moze jakis inny polecicie? z gory big thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermaltake PurePower Silent 480W 

ma ktos to cudo ? warto to wogole kupowac czy od razu brac antec 550W

chce zamienic swoj zasilacz chiefteca 420W na ktorys z w/w czy moze jakis inny polecicie? z gory big thx

Czyli chcesz zamienić to to samo na to samo z inną nazwą ? i naklejkowo ciut podkecone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeczytzłem cały Topic i mam do was małe pytanko.Co uciągnie mój config (z zapasem) mam teraz Chiefteca 360W 1 fan i nie daje rady!!!Wszystkie napięcia trzyma spoko tylko +12V daje ciała (w tej chwili 11.45V w IDLE) gdy dam większe napiecie na proca to po chwili restart.Gdy czytałem ten topic dowiedziałem się że nForce ciągnie napiecie proca z +12V.Mój procek wstaje na 2425MHz (11,5x210)ale w Widzie sie wywala z tego co stwierdzilem to wina właśnie napięcia +12V.Co mi radzicie jaka zasiłka da rade.Ktoś poleca Tagana 480W a ja myśle nad Chieftecem 420W Dual Fan lub Antec 430-480W.I pytanie dlaczego tak niskie napiecie?Proszę o szybką odpowiedz.Cały mój config w podpisie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...