Skocz do zawartości
sebkan

slabe @ na twinmosach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nawet nie slabo sie kreca ale wogole :evil:(te z podpisu :wink: ) Mam wersje na kosciach na twinmosa (tak, tak sa takie), ale ponoc sie dobrze kreca bo z tego co pamietam, to berkut wycisnal z nich 240mhz. A ja powyzej standardowych wartosci nie moge wyjsc. Teraz mam 200MHZ syncro, opozniena optimal jak dam tylko jedna wartosc wiecej to odrazu komp nie startuje. Acha napiecie 2,77 wieksze nic nie daje. Co to moze byc bo mnie szlag trafia :evil: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

berkut miał twinmosy ale na kościach Winbonda BH-5 (z tego co pamiętam) dlatego tak się kręciły

tak, te tez mial ale pisal kiedys ale nie pamietam w ktorym poscie ze te na twinmosach smigaly u niego na 240

 

moze jakas opcja w biosie jest ktora powinienem wlaczycwylaczyc :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nawet nie slabo sie kreca ale wogole :evil:(te z podpisu :wink: )  Mam wersje na kosciach na twinmosa (tak, tak sa takie), ale ponoc sie dobrze kreca bo z tego co pamietam, to berkut wycisnal z nich 240mhz. A ja powyzej standardowych wartosci nie moge wyjsc. Teraz mam 200MHZ syncro, opozniena optimal jak dam tylko jedna wartosc wiecej to odrazu komp nie startuje. Acha napiecie 2,77 wieksze nic nie daje. Co to moze byc bo mnie szlag trafia :evil:  :cry:

A w ktorym slocie masz te pamieci :?: Jesli w tym oddalonym (osobnym), to przeloz do jednego z tych kolo siebie - powinno pomoc :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miaelma twiny na mtecu i komp nie wstrawal po akiej kolwiek zmianie timingow. mialem tez kostki power by amd i u mnie zmiana timingow do 2-3-3-7 na fsb200 powodowala walki a u Power by amd chodza na fsb225 na CL2-2-3-11.

 

biegalem tez z nimi po gniazdach

 

to chyba wina epoxika :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nawet nie slabo sie kreca ale wogole :evil:(te z podpisu :wink: )  Mam wersje na kosciach na twinmosa (tak, tak sa takie), ale ponoc sie dobrze kreca bo z tego co pamietam, to berkut wycisnal z nich 240mhz. A ja powyzej standardowych wartosci nie moge wyjsc. Teraz mam 200MHZ syncro, opozniena optimal jak dam tylko jedna wartosc wiecej to odrazu komp nie startuje. Acha napiecie 2,77 wieksze nic nie daje. Co to moze byc bo mnie szlag trafia :evil:  :cry:

A w ktorym slocie masz te pamieci :?: Jesli w tym oddalonym (osobnym), to przeloz do jednego z tych kolo siebie - powinno pomoc :idea:

jak Ci cos teraz powiem to rypniesz ze smiechu:

pamieci byly w tym slocie co powinny (ten najblizej socket, potem przelozylem do tego troche dalej i nic)

ale dzisiaj wreszczie przelozylem do tego slotu przeznaczonego do dulala i smigaly na 2 3 3 2 :!: :lol:

ale i tak niechcą isc powyzej 200MHZ :cry: nawet na najslabszych timingach. Nie wiem co jest kurde :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sie zrazilem do Twinmosow, kupilem 512 PC3200 na M.tec'ach i skubane chodzily tylko na 333 na moim sprzęcie - zreszta pisalem o tym na forum. Pamiatki poszly na wymiane i czekam az mi przyślą, ale teraz sie zastanawiam czy dobrze zrobiłem wybierając Twinmosy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sie zrazilem do Twinmosow, kupilem 512 PC3200 na M.tec'ach i skubane chodzily tylko na 333 na moim sprzęcie - zreszta pisalem o tym na forum. Pamiatki poszly na wymiane i czekam az mi przyślą, ale teraz sie zastanawiam czy dobrze zrobiłem wybierając Twinmosy :(

Nie wiem jakim cudem miales tak slabe wyniki dzialania tych pamieci...

U mnie moje (1x512MB PC3200, Mtec, 5ns, standardowe chlodzenie) smigaja synchro na FSB=220 przy timingach 5-3-2-2CL (2,7V)

Ostatnio zalozylem niezle radiatorki na pamieciach i jak zloze cala bude do kupy, to bede krecil ile wlezie :wink:

Pamiec wyglada tak:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dimek - gdzie i za ile można dostać takie radia :?:

Nie sadze, ze sa to radiatorki od ThermalTake'a... Dostalem je od kumpla ktory pracuje w serwisie NTT, a on pewnie zdjal je z jakiejs padnietej grafy :idea: Wczoraj dostalem drugi taki komplecik, wiec na druga kostke bedzie jak znalazl :wink:

 

Wymiarem sa identyczne jak radiatorki z mojej zepsutej Creative Labs GF3Ti200, a na pamieci DDR pasuja idealnie - radia sa minimalnie wieksze niz pamieci i pokrywaja je w calosci. 3ma sie to wszystko na tasmie od Rosio'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupil Twinmosy na Mtec (2x 256mb) i narazie max to 229 przy timingach 6-3-3-2.5CL (2,8v)

On ma Solteka na nforce2 a tutaj widze ze problemem mozebyc sam EPOX

BARDZO mozliwe... Przed NF7-S v2.0 mialem 8RDA v1.1 i tam max co dalo sie ustawic synchro, to FSB=200 i 5-3-2-2CL. Cokolwiek wiecej na FSB, to zwis za zwisem... Miedzy innymi dlatego przesiadlem sie na Abita :idea:

Ale czesto w Dualu nie bedziesz mial tak wysokiej magistrali synchro z RAMem, jak w trybie Single :idea: Ja wole wlasnie Single na wyzszym FSB, niz Dual na nizszym... :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miaelma twiny na mtecu i komp nie wstrawal po akiej kolwiek zmianie timingow. mialem tez kostki power by amd i u mnie zmiana timingow do 2-3-3-7 na fsb200 powodowala walki a u Power by amd chodza na fsb225 na CL2-2-3-11.

 

biegalem tez z nimi po gniazdach

 

to chyba wina epoxika :/

Dokładnei tak

 

wiec to chyba wina epoxa z koro jest taka różnica na jednej tej samej kości w o/c na 2 różnych mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...