Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

przejde moze do tematu płyty:

 

tak sobie dumałem i doszedlem do wniosku ze na gołego ecs k7s5A, bez zadnego moda, z oryginalnym biosem, to lepiej zapodac proca   2400+ na rdzeniu t-bred badz thorton niz bartona 2500+.

ten pierwszy bedzie chodzil na nominalnym taktowaniu czyli 2Ghz a drugi z racji obnizenia szyny FSB bedzie ciagnal na 1,46GHz czyli tak jak 1700+. No......należy jeszcze dodać pare procent wydajności ze wzg. na wiekszy cache..... ale to i tak konfiguracja z 2400+ bedzie szybsza.....tak mi sie przynajmniej wydaje...

 

czy dobrze rozumuje......moze ktos ma jakies doswiadczenie na tym polu i testowal wydajnosc tej plyty przy uzyciu tych 2ch kolckow?? przypominam o defaultowej plycie nie tweakowanej w zaden sposob..

Dobrze rozumujesz -> Lepszy zegar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie że ckociaż ktoś odpowiedział na moje pytanie...bo jak początkującty uczestnik to ma się go głęboko.....nie?

niech sobie sam radzi.

Nikt cie niema głęboko gdzies tylko przydałoby sie jakbys użył opcji szukaj wczesniej, tutaj cos dla ciebie -http://www.ocinside.de/go_d.html?/html/workshop/socketa/xp_painting_d.html

 

ten lin bardzo ciekawy i konkret na temat ale jezeli bym nie chciał odrazu grzebać z mostkami proca to czy da radę podkęcić tego Durnia drut-modem?mogę połączyć piny w sokecie i też zmienię tym mnożnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejde moze do tematu płyty:

 

tak sobie dumałem i doszedlem do wniosku ze na gołego ecs k7s5A, bez zadnego moda, z oryginalnym biosem, to lepiej zapodac proca  2400+ na rdzeniu t-bred badz thorton niz bartona 2500+.

ten pierwszy bedzie chodzil na nominalnym taktowaniu czyli 2Ghz a drugi z racji obnizenia szyny FSB bedzie ciagnal na 1,46GHz czyli tak jak 1700+. No......należy jeszcze dodać pare procent wydajności ze wzg. na wiekszy cache..... ale to i tak konfiguracja z 2400+ bedzie szybsza.....tak mi sie przynajmniej wydaje...

 

czy dobrze rozumuje......moze ktos ma jakies doswiadczenie na tym polu i testowal wydajnosc tej plyty przy uzyciu tych 2ch kolckow?? przypominam o defaultowej plycie nie tweakowanej w zaden sposob..

Mozna na niądać tez BARTONA na fsb 166 wtedy wiadomo bedzie chodził na 133 ale mozna na procu na stale dac wyzszy mnoznik tak zeby chodził z defaultową częstotliwościa albo wyzszy mnoznik i go @ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dns - imo bartka jak dostaniesz odblokowanego bylo by najlepiej ale jak sopojzalem na allegro - nie ma

racja.....

 

szkoda tylko ze go tak ciezko zdobyc

 

swoja droga to czy taki pasek rozwiazywal by sprawe w bartonach. dotyczy to tylko serii axda

The Speed Strip is designed only for certain AMD CPUs.  Specifically, those whose ID begins with 'AXDA'.
nie wiem niestety bo nie mialem w lapie zadnego bartona czy one posiadaja tez taka serie

 

jeszcze jedno pytanie... czy 2400+ t-bred i thorton maja zablokowany mnoznik??? wydaje mi sie ze od 1700+ na 0,13um wszytkie t-bredy byly odblokowane...i dopiero barton byl zablokowany ...jak to jest dokladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś jak mam poradzić sobie z głosem w słuchawkach n atej płycie?

bo cały czas jeżdźe na kolumnach, ale czasem jestem zmuszony założyć słuchawki w których ledwo co coś słyszę

z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta plytke od 2 lat

 

bios oczywiscie cheepo, Atlonek 1800+, i kilka urzadzen

restarty mnie nie mecza bo rzadko kompa restartuje.

jedyny problem to czeste zwiechy w czasie gier. monitor przechodzi na czuwanie w glosnikach pisk i zero reakcji na klawisze. pstrykniecie resetu na obudowie doprowadza takze do pisku w glosniku i zero startu. czy to jest wina zasilki? jade na jakim no name lub codshicie.

napiecia

+3,3 ---- 3,18

+5 ---- 4,89

+12 ---- 12,68

 

pozdroofka dla fanow k7s5a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie czy mozna jakims sposobem zdjac radiator na chipsecie zeby go zmienic na inny ?

Po co ?? ten jest OK i wystarcza , jak chcesz go zdiac to troche podgrzac , poryszac w prawo , lewo zejdzie

 

Zmień zasiłke !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś jak mam poradzić sobie z głosem w słuchawkach n atej płycie?

bo cały czas jeżdźe na kolumnach, ale czasem jestem zmuszony założyć słuchawki w których ledwo co coś słyszę

z góry dzięki!

niestety ta plyta ma to do siebie ze sygnal z wyjscia sluchawkowego jest ma strasznie niski poziom.....

polecam przesiasc sie na inna karte na pci np herculesa forissimo 3 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś jak mam poradzić sobie z głosem w słuchawkach n atej płycie?

bo cały czas jeżdźe na kolumnach, ale czasem jestem zmuszony założyć słuchawki w których ledwo co coś słyszę

z góry dzięki!

Zrób sobie najprostszy z mozliwych wzmacniaczy i na pewno wystarczy do słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że dalszy kumpel ma a raczej miał ten sam problem- mówił mi że w serwisie mu to zrobili- jakis programik, czy coś takiego.....

napisałem tu bo nie wiem kedy teraz będe miał z nim jakiś kontakt i myślałem ze mi pomożecie.... ale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie! sprzedajcie te płyty ! kto na czymś takim jeszcze jeździ?? to antyk! no ale jak kto woli.... życze samych sukcesów z K7S5A i electronic computer studio!

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kłeszczyn do was chopoki :) czy ma ktos na niej durona applebred (1800) ?? czy nie ma zadnych problemow z taka konfiguracja??

A czemu miałyby być problemy, przeciez ten duron to, to samo co athlon. Może być potrzebna tylko aktualizacja biosu żeby go poprawnie rozpoznał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie zaczely sie u mnie problemy,,,

 

dzisiaj odbieram dysk 160GB, dzisiaj tez chcia bym go podpiac, podobno plytka nie czyta 160tek bez zmiany biosa, natomiast - cheepo z supprotem dla 160giga nie lata u mnie nawet na 133, w tej chwili zabotowalem na 100...

 

na stronie ecsa nie widze zadnych biosow z relejsem oprawiajaym wspolprace ze 160tkami, w faq tez nie ma nic o problemie ze 160tkami

 

prosze o wszelkie rdy co i jk i jak bedzie u mnie wygladala sytuacja na nowym dysku i starym biosie

 

za ~2h-3h odbieram dysk!

 

EDIT -> odbieram jutro w polodnie kurier nawalil i dzisiaj dysk lezy gdzies w paczce... FAK... bedzie czas przynajmniej zeby spokojnie rozkminic jw^^....

polowks mnie zabije w walentynki hehe dostane nowa zabawke ;-]

 

EDIT 2 -> przekonuje sie do honeja, dziala, narazie testy stable na 133, podobno ma obslugiwac >160gb hdd...

 

EDIT 3 -> wszystko lata, 2h loopa marka 03 i mem testow przeszly bez zajakniecia, komp wlaczony kilka godzinek, biega elegancko, honey zostaje :-) czuje sentyment do starego cheepo, byl de besciak, nie mialem zadnego problemu na tamtym biosie i bylem go 100% pewny,

honey jeszcze poczeka z miesiac az mu zaufam hehe :-D jutro napisze jak sobie poradzil z duzym dyskiem

 

Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No...ja również jestem posiadaczem tej płyty i mam problem z zinteg. dźwiękówką - czy ona obsługuje 5.1 ?? i jeżeli tak to jak to skonfigurować ?? Nie ma do tego żadnego programu na płytce ze sterami :( Jeżeli ktoś ma to niech da jakiś link plz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No...ja również jestem posiadaczem tej płyty i mam problem z zinteg. dźwiękówką - czy ona obsługuje 5.1 ?? i jeżeli tak to jak to skonfigurować ?? Nie ma do tego żadnego programu na płytce ze sterami :( Jeżeli ktoś ma to niech da jakiś link plz...

Dzizys zero jakiegoś pomyślunku www.ecs.com.tw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem większość tego tematu i nadal nie wiem jak się zmienia napięcie na procku za pomocą tej płyty ??

Proc to Duron 1400 Applebred a płyta ECS k7s5a z tym cheepobiosem...ale napięcia zmienić tam nie mogę :(

 

O co chodzi ?? Czy tez może trzeba to zrobić za pomocą jakiegoś moda ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem większość tego tematu i nadal nie wiem jak się zmienia napięcie na procku za pomocą tej płyty ??

Proc to Duron 1400 Applebred a płyta ECS k7s5a z tym cheepobiosem...ale napięcia zmienić tam nie mogę :(

 

O co chodzi ?? Czy tez może trzeba to zrobić za pomocą jakiegoś moda ??

malujesz styki na procku lub http://www.tweak.pl/artykul/ddr_sdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukarz ==> Mam stery z tej stronki, zainstalowałem je, ale to nadal nic nie zmienia bo obsługuje mi tylko 2 głośniki...Ustawiałem w "Dźwięki i Multimedia" na głośniki 5.1, ale to nie daje żadnego efektu.

 

jest jakis program który konfiguruje te AC '97 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...