Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

mostkach - w sumie mostku co ja piszu zaspany,,, ;-) na czipsecie,,,

 

jakich modów płyta będzie potrzebowała by ew.polecieć na 166 nie wiem tylko sie domyślam, nigdy nie interesowalo mnie o/c tej plyty na tyle bym szukal takich informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe widze ze nie do konca jestem swiadomy potencjalu mojego hw,,, plyta siegnela w odspredazy takiego poziomu cenowego ze bez dola mozna ja modowac i dac jej w pupala :-D jak dosiedze do wakacji na tym co mam to wsadze cos 0,13 i pobawimy sie w hc oc ecs'a :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

wlasnie zmienilem na tej mobo procka z 1500xp palomnioo na 2000xp tb , no i proc nie chce odpalic na fsb 133 , a wiem ze dziala bo sprawdzalem go na innej mojej plycie . o co moze chodzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

no dokladnie brakuje pradu ?? co z tym zrobic ?? plyta podaje zanizone napiecie . robie drutomoda dokladnie tak samo jak na k7s8x i nie chce dzialac ??? ktos wie czemu . na asroku robilem na kilka roznych napiec i wsztsko bylo ok , a tu jakos mi nie idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kwestia nie w drut modzie, a raczej w slabym zasilaczu...

U mnie jak zmienilem Durona 1000 na thortona tez pradu braklo.

Procek do wymiany zasilacza musial chodzic na fsb 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

hi, bardzo mozliwe ze to kwestia zasilacza , i chyba tak wlasnie jest , zrobilem moda na 1.8 v , i dalej to samo , zwisy przy ladowaniu windowsa . (zasilka codegen 300 :( ) Aha tylko 1 dziwna rzecz , przed modem zasilanie procka bylo na 1.6 v , natomast gdy zrobilem moda na 1.8 bylo okolo 1.76 . po tym spowrotem wyjelem druciki i napiecie standardowe zmienilo sie na 1.5 v . ??????? ciekawe czemu wie ktos ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Jeżeli chodzi o tego moda na zmianę mnożnika to te nóżki w scalaku trzeba połączyć jakimś rezystorem (jakim konkretnie) czy wystarczy zwykłym drutem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, jak było to sory ale strasznie mi forum wolno chodzi.

Chodzi o to czy barton 2500+ będzie chodził na ECS k7s5a, z tego co pamiętam to ostatnio miałem na niej bios honeyx czy cos, ale miałem na niej proca 1700+ palomino, i cos koło fsb 145 to jechałem na niej ale nie pytanie czy na 166 pójdzie, nie chce więcej, chce tylko żeby ten proc chodził na default. Wiem moge to sprawdzić ale nie bardzo mi sie chce :)

Składam drugiego kompa i obecnego proca chce dać na ecs a kupić innego, bardziej podatnego na OC.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj jaki pinkny topic :)

 

ja niejako byłem zmuszony do kupienia k7s5a (względy finansowe) ale brat powiedział że mu wszsytko cacy latało to wziąłem ją od niego...jak narazie wszsytko bardzo ładnie lata (konfig w sygnaturce) teraz tylko przymierzam sie do zmiany biosa, ale to moze za tydzień jak juz kupie sobie ddry...pozatym mam troszke stracha...może dlateog że to 'ten pierwszy raz:P, no ale kiedyś musi być 1 raz :P

 

pozdko KondzioR scześliwy posiadacz k7s5a pro rev. 5.0 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy. Ustawile siostrze na kompie na plytce ECS K7S5A-L (overloker bios) fsb 166/166.Komp sie zresetował po czym glucha cisza.Komp nie wstaje, znaczy nie ma nic na monitorze ale wszytskie cooelrki sie kreca iw szystko, siwieci sie czerwoan i zielona dioda.Co mam zrobic ???:( ustarke musze dzis naprawic !!!!POMOCY!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nio, a jak to zrobic ?? zmienic zworke tak??? a gdzie ta zworka jest ?(w instruckij nic nie znalazlem)

dzizys :) ale ok otwórz obudowe , poszukaj baterii na mobo i kolo baterii na dole samym po prawe jstronie pomiedzy 4 a 5 slotem pci tuż obok nich jest bateria i zworka przestaw ja w drugą pozycje na 30sekund i póxniej przestaw spowrotem tak jak była

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh...a jak nie możesz znaleść tej zworki to wyjmij tą bateryjkę (nie mów że jej też nie widzisz !! :P ) i niech przez ok. 10min. sobie gdzieś poleży, a potem ją włóż spowrotem i już powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boshe !!!

 

Jak wół jest napisane wszystko o tym na stronie ósmej (cześć anglo jezyczna) instrukcji obsługi.

 

Jumper Settings

JP1: Clear CMOS Juper

+dokładny obrazek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

Mam pytano. Niedawno pozbyłem sie SDRek i walnołem sobie DDR 512 Nanya PC2300 CL 2.

I chciałem sobie pokręcic. I tu problem. Czy da sie na tej mobo zmieniac

RAS to CAS delay? Biosa mam od HoneyX v. 03/27/03 a moba niestety rev 1.0. A i do tego Antek 1333 (133x10)

 

Jakie timingi sa najlesze dla tej płyty ? (czyt. jakie mam mniej wiecej testowac:P)

 

Narazie moje osiagi to (wg AIDA):

 

2-3-3-5

Read 1798

Write 398

 

2-3-2-6

R: 1843

W: 432

 

2-3-2-7

R:1844

W:431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Jestem tu pierwszy raz wiec witam wszystkich.

 

Od niedawna stałem się właścicielem ECS K7S5A i wczoraj postanowiłem złożyć na niek kompika.

 

Zamontowałem wsztsrko jak nalezy proc AMD 1,7 XP+ odpalam maszynke i co widze.

 

Dyski ładnie rozpoznaje

pozostałe urządzenia również i na tym koniec zatrzymuje się na komunikacie - nie przytocze go dokładnie nie pamietam "ISA ROM loaded succesfull" lub coś takiego (po rozpoznaniu sprzętu) i koniec stoi i nie botuje sie. Wogle nie szuka nigdzie systemu po prostu staje.

 

Dodam, że w biosie ustawiłem botowanie z dysku, dyskietki i cd-rom, pozatym robiłem różne kombinacje i nic.

 

W biosie wszystko wygląda OK sprzęt rozpoznaje poprawnie proca również tylko sie nie butuje.

 

Doradźcie co to może być i ewentualnie co zrobić aby sie komp odpalił.

 

Z góry dziękuja za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Jestem tu pierwszy raz wiec witam wszystkich.

 

Od niedawna stałem się właścicielem ECS K7S5A i wczoraj postanowiłem złożyć na niek kompika.

 

Zamontowałem wsztsrko jak nalezy proc AMD 1,7 XP+ odpalam maszynke i co widze.

 

Dyski ładnie rozpoznaje

pozostałe urządzenia również i na tym koniec zatrzymuje się na komunikacie - nie przytocze go dokładnie nie pamietam "ISA ROM loaded succesfull" lub coś takiego (po rozpoznaniu sprzętu) i koniec stoi i  nie botuje sie. Wogle nie szuka nigdzie systemu po prostu staje.

 

Dodam, że w biosie ustawiłem botowanie z dysku, dyskietki i cd-rom, pozatym robiłem różne kombinacje i nic.

 

W biosie wszystko wygląda OK sprzęt rozpoznaje poprawnie proca również tylko sie nie butuje.

 

Doradźcie co to może być i ewentualnie co zrobić aby sie komp odpalił.

 

Z góry dziękuja za pomoc.

Już wiem w czym był problem.

 

Płyta gryzie sie z kartą SCSI SYMBIOS SYM20810 :(, po wyjęciu karty komp chodzi jak złoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc mam K7S5A ver. 1

Duron 900 (FSB100) smiga 933Mhz

BIOS-chb0120f

320MB SDRAM 133

Dysk 28.4GB Samsung

Riva TNT2 M64

CD-ROM LG 52x

Pierwsze pytanie to jak właczyć tego login Biosa?

Drugie to czy da coś wymiana pamięci na DDR?

a jeszcze jedno ktoś wogóle podkręcił coś ostrzej na tej płycie po przez drut moda i Vmoda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...