Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

No tak!! JA podkrecalem, z ta roznica ze to jest wersja PRO. Max FSB jakie moge dac to 150!!!! Cholerka przydalo by sie wiecej ale PLL tez jest lipny a spod poziomu windy komp wisi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc mam K7S5A ver. 1

Duron 900 (FSB100) smiga 933Mhz

BIOS-chb0120f

320MB SDRAM 133

Dysk 28.4GB Samsung

Riva TNT2 M64

CD-ROM LG 52x

Pierwsze pytanie to jak właczyć tego login Biosa?

Drugie to czy da coś wymiana pamięci na DDR?

a jeszcze jedno ktoś wogóle podkręcił coś ostrzej na tej płycie po przez drut moda i Vmoda?

1.Normlanie w biosie

2.głupie pytanie wrecz idiotyczne, da b duzy wzrost wydajnosci !!!! no u ciebi nei taki duzy bo masz tylko rivke i durka 900 w grach zauwazysz skok o 2fps w kompresji video , audio bedzie wikeszy skok , na kopie takim jak u mnei to na sdr to wydajnosc o 60% menijsza

3.tak nawet powyzej 2GHZ (nei ja ale ludzie tak :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mnie dziwi jako można do takiego mobo zapakować Gf4Ti albo 2200XP+..

Nie lepiej zainwestować w lepsze mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc mam K7S5A ver. 1

Duron 900 (FSB100) smiga 933Mhz

BIOS-chb0120f

320MB SDRAM 133

Dysk 28.4GB Samsung

Riva TNT2 M64

CD-ROM LG 52x

Pierwsze pytanie to jak właczyć tego login Biosa?

Drugie to czy da coś wymiana pamięci na DDR?

a jeszcze jedno ktoś wogóle podkręcił coś ostrzej na tej płycie po przez drut moda i Vmoda?

1.Normlanie w biosie :lol: :lol: :lol:

2.głupie pytanie wrecz idiotyczne, da b duzy wzrost wydajnosci !!!! no u ciebi nei taki duzy bo masz tylko rivke i durka 900 w grach zauwazysz skok o 2fps w kompresji video , audio bedzie wikeszy skok , na kopie takim jak u mnei to na sdr to wydajnosc o 60% menijsza

3.tak nawet powyzej 2GHZ (nei ja ale ludzie tak :) :lol: :lol: :lol:

To jak tak normalnie to gdzie?Jakie polecnie?Pewnie nie wiesz ale powiedzieć "normalnie w BIOSIE" każdy idiota umie.

W moim przypadku do nie jest idiotyczne pytanie ponieważ mam Durona który pracuje na 100FSB a poza tym nie znam tej płyty ponieważ korzysta z niej moja sis.Zapytałem bo może ktoś rozbił przesiadkę z SDRAM na DDR i chce znać jego wrazenia. Więc nie tobie oceniać czy moje pytanie jest idotyczne skoro nawet nie znasz odpowiedzi :evil: :evil:

to że ludzie mają 2GHz to se mogę w podpisie przeczytać.Ale mnie interesują FSB.. mnożniki przez drut mody

Reasumując jak nie masz nic mądrego do powiedzienia to lukasrz NIE MÓW :x :x :x :x :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nie tobie oceniać czy moje pytanie jest idotyczne skoro nawet nie znasz odpowiedzi  :evil:  :evil:

Moze i nie mi ale odpowiedz znam :)

 

podam ci na moim przykładzie ale jescze na gef 3 jak mialem

 

SDR-y i nie krecony 2100+ 3dmark 2001 7500pkt

DDR-y -------------||------------------------ 9500pkt

w grach róznica od ok 15 do 35fps !!!

 

jak widac skok w wydajnosci jest 266MHz to nie 100 czy 133 tylko 2razy szybciej !! dzieki pamieciom DDR przepustowosc magistarli pamieci co umozliwia ponad 2krotnie szybsza komunikacje procka z ramami i grafika

 

w przypadku tego durka to wzrostu fps neibedzie bo karta graficzna jest wolna, procek tez nie za szybki ale napewno przesiadka na szyne pameici 200Mhz da wzrost wydajnosc np przy kompresji mp3 czy obróbce video i ogolnie zauwazalny bedzie lepszy komfort pracy w systemie

 

polecam zmiane na ddr-y , pamieci napewno sie na przyszlosc przydadza !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie interesują FSB.. mnożniki przez drut mody  

Reasumując jak nie masz nic mądrego do powiedzienia to lukasrz NIE MÓW  :x  :x  :x  :x  :x

fsb jak wiadomo max na tej mobo to 133 chociarz 166 na niektórych modelach tez jest osiagalne , w pelni stable FBS to jest cos kolo 14x MHz

 

drut mod i mnoznik ?? jak maszdobrego proca to mozesz i 20 mnoznik ustawic i bedzie bez problemu chodził ograniczeń co do MHZ cpu ta plyta niema jedynie max to magistarala 133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz thx.

To powiedź mi tylko jeszcze jak "normalnie w biosie" wlączyć to logo? :)

musi byc na kompie bios chepobios wtedy chyba w advanced.... jest kolo 7opcji od góry, obczajsz jest chyba cos tam logo.....dajesz enable i juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oka daje enable.. ale nie działa.

Ta opcja działa na ver.1 ??

na 1. chyba nie ale niejestem pewnie , wgraj innego starszego biosa bo u mnie na 3.1 na nowym chepobisoie jest ta opcja ale nie działa musisz wgarc biosa który ma to logo , przewaznie bios z tym logiem jest troche wiekszy (kB) niz bez , poszukaj na stronkach po wielkosciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się raczej wydaje ze problem to wersja płyty.. ponieważ wielkoście wszystkich po rozpakowaniu są takie sam:

256 KB :/

Działa komuś na ver.1 to logo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na honeyu smigam. Miałęm Cheepo ale niestabilny. Liczba opcji to nie wiem jak tam sie ma (honej do cheppo) ale raczej prównywalne. Ja tez polecam HoneyX (mam rev. 1.0)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q, na honeyu ?

Ja musze troszke pokrecic, ale narazie peniam o mojego codeshita. Po 3:13s katowania na max heat miałem napiecie na 12 12.99 :/ a tak to mam 12.67 (winda- aida)

Juz zbieram na zasiłke...jeszcve musze miernikiem obczaic, mam nadzieje ze do srody uda sie obczaic ile sie mobo myli (bo jesli wytrzymuje takie skoki napiecia to ECS to pancerny jakis wytwór jakis :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oka daje enable.. ale nie działa.

Ta opcja działa na ver.1 ??

na 1. chyba nie ale niejestem pewnie , wgraj innego starszego biosa bo u mnie na 3.1 na nowym chepobisoie jest ta opcja ale nie działa musisz wgarc biosa który ma to logo , przewaznie bios z tym logiem jest troche wiekszy (kB) niz bez , poszukaj na stronkach po wielkosciach

CHBO325F.ROM-w tym chepobiosie napewno jest logo bo mam taki aktualnie i jest znajdziesz taki w necie w nowszych chbo jak miałem to opcja była ale logo nie było :?

Ja mam durnia 1400 i fsb smiga bez problemu na 150 bez podnoszenia napięcia,płyta ma dużo mozliwosci drut modów nap.mod na Vcore,Vddr,Vagp,Vczipsetu na układ PLL tylko trzeba się troszku obeznać w temacie, studiuje to troche ale kiedy sie odwarze coś ruszyć to nie wiem,napewno pierwszy bedzie mod na Vczipsetu co niesie ze soba odrazu podniesienie Vagp i Vddr :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie dzwieku i sterownikach ecs (sis7012) sie gryzie ze sterami do grafy i tak np gdy zaczyna pracowac 3d dzwiek zostaje znieksztalcony (najnowsze gry) ktos wie jak temu zaradzic i gdzie lezy przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natan33 dzięki.

Sprawdziłem i masz racje.Bios chb0325f ma logo a ja miałem zainstalowany najnowszy chb0327f w którym już tego nie było.

Teraz jest fajne logo podczas bootowania sie mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie dzwieku i sterownikach ecs (sis7012) sie gryzie ze sterami do grafy i tak np gdy zaczyna pracowac 3d dzwiek zostaje znieksztalcony (najnowsze gry) ktos wie jak temu zaradzic i gdzie lezy przyczyna?

pierwszy raz cos takiego slysze , moze zainstalowales złe stery ?? bo tego troche jest i mozna sie machnac dasz troche od innej wersji i taka lipa, sciagnij najnowsze drivery http://www.cmedia.com.tw/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mnie dziwi jako można do takiego mobo zapakować Gf4Ti albo 2200XP+..

Nie lepiej zainwestować w lepsze mobo?

patrz moj podpis hehe :-) na k7s5a,,,

 

procek mi raczej wystarcza, za to gry na gf2pro tak sobie ze tak powiem chodzily, no to machnalem cos takiego i 5200-5300 markow03 stukam, wszystkie nowe gry (np far cry) lataja w 1152 na mocnych detalach z fssa i anizo.... imo sens jest,

aha moj komp jest szybki i cichy, mam wygodna klawke, myszke, duzy moniek, dobre naglosnienie... w budzie mam ecsa, wszystko chodzi pieknie.. komfort przy kompie taki jak sobie kiedys zaplanowalem

zyc nie umierac...

 

jeszce czegos nie rozumiesz?? ;-)

 

pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mnie dziwi jako można do takiego mobo zapakować Gf4Ti albo 2200XP+..

Nie lepiej zainwestować w lepsze mobo?

patrz moj podpis hehe :-) na k7s5a,,,

 

procek mi raczej wystarcza, za to gry na gf2pro tak sobie ze tak powiem chodzily, no to machnalem cos takiego i 5200-5300 markow03 stukam, wszystkie nowe gry (np far cry) lataja w 1152 na mocnych detalach z fssa i anizo.... imo sens jest,

aha moj komp jest szybki i cichy, mam wygodna klawke, myszke, duzy moniek, dobre naglosnienie... w budzie mam ecsa, wszystko chodzi pieknie.. komfort przy kompie taki jak sobie kiedys zaplanowalem

zyc nie umierac...

 

 

jeszce czegos nie rozumiesz?? ;-)

 

pozdro 8)

Teraz już rozumiem. :)

Ale mój ecs ma rive tnt2 i durona 900(FSB100) i stuka 600 marków 01 :wink:

Ja zawsze robie tak ze do taniej płyty tania karta tani procek..Żeby sie nic nie kłuciło :wink:

Chodź mój komp z którego korzystam tez jest ubogi (gf3ti) ale biedny jestem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z nowa klawiatura nie dziala na plycie k7s5a. Przy starcie komputera zapalaja sie na sekunde 3 diody na klawiaturze a potem nic:(. Mial ktos moze podobny problem?

na 99% walnieta klawa, sprawdz ja na innym kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 99% walnieta klawa, sprawdz ja na innym kompie

Na drugim kompie klawiatura dziala. Dodam ze jest to Logitech Deluxe OEM. I stara klawiatura dziala dalej z esc'em a nowa nie chce :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jakie chłodzenie procka polecacie do tej płyty,chodzi o wentyl w granicach 60zł ,i takich rozmiarach żeby nie właził na ram,ten który mam ma 6na6 cm,a te które widzę w ofertach na ogół maja 8 na 8

i nie wiem czy się zmieszcza,myślałem o czymś takim jak Arctic Cooling Copper Silent 2 TC Revision 2 albo Whisper Rock IV,na obecnym po godzinie mam 61-63 stopnie

:cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie znam sie wogole na podkrecaniu, polowy rzeczy nie rozumiem z tego co czytam w tym temacie dlatego prosze o w miare "czytelne wytlumaczenie" mi sprawy.

 

Mam plyte ECS K7S5A i stale lacze internetowe SDI od tepsy. Wszystko dziala zupelnie ok, lecz kiedy zaczynam cos sciagac peer-to-peerem lub duzo sciagam ze stron, czasami nawet tylko z nich kozystam i resetuje mi sie komp. Po okolo 20minutach zaawansowanego kozystania z netu. Nic sie nie dzieje przy grach, programch itd. Probowalem reinstala systemu i nic. (WinXP). Byc moze to wina zasilacza(Codegen 300W), lecz dlaczego tylko przy necie....

 

Prosze o pomoc GhostDog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GhosDog

Ja bym obstawiał zasiłke...zmierz napiecia , chociaz AIDĄ. Do tego powiedz jaka masz temp proca i jaki ram.

PS. Co to znaczy "tylko przy necie" jak grasz to sie nei wiesza? Albo jak zarzucisz gre po resecie "przy necie" to wszystko stable? A moze to poprostu virus jakis (próbowałes reinstalke windy?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...