Skocz do zawartości
Q

Sony Ericsson. Opinie użytkowników. T61o,T3oo,P9oo,T68i itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Heh ale mam metlik...W sumie to nigdy nie zalezalo mi na jakims wybujanym telefonie. Po prostu w mojej Nokii 8210 co chwila sa problemy z wyswietlaczem (podobno ten typ tak ma :? ) i szczerze mam dosyc Nokii - po kolei padaly mi 3210x2, 3310x3, 5110, 8210x2 :(

Po drugie w sprawach telefonow jestem cofniety o lata swietlne...Obce mi sa wszystkie nowe technologie, ktore sa stosowane w obecnych aparatach.

 

Takze jest kilka punktow ktore musi u mnie spelniac telefon:

 

1. (najwazniejszy) Telefon sluzy przede wszystkim do prowadzenia rozmow - takze zalezy mi na dlugim czasie pracy baterii.

2. Czasem klepie smsy - tel. powinien posiadac T9 (teraz to juz chyba standard :roll: ) i w miare szybko powinen reagowac na polecenia.

3. Fajnie by bylo zeby mial IRDA (czasem mozna cos sciagnac i wgrac, ale nie rajcuje mnie to az tak bardzo...) no i jezeli jest taka mozliwosc to zeby mial bluetooth (nie znam sie na tym kompletnie :oops: - wiem tylko, ze mam zamiar zakupic za miesiac Logiego MX900, ktory jest na BT wiec chyba powinno to razem dzialac :roll: )

4. Ma to byc maly telefon - zdecydowanie nie zadna kobyla w stylu 7650 - po prostu ma sie miescic w kieszeni spodni.

 

Inne bajery, takie jak polifonia czy kolorowy wyswietlacz stawiam na ostatnim miejscu, ale chyba teraz to juz standard wiec nie ma co wybrzydzac :wink:

 

Patrzac na te pkt. idealnym telefonem w cenie 600-700zl jest SE T610.

 

Dzis chodzilem po komisach w moim miescie i z tego co sie dowiedzialem to nowka T610 chodzi po 700zl, natomiast uzywane po 600zl.

 

Ciekawym tel. jest takze T 630 i b.podoba mi sie jego design, ale szukajka tweaka sprowadzila mnie na ziemie - roznice w stosunku do T610 nie sa warte doplaty ok.200zl (na allegro nowki chodza po 890zl).

 

Z tego co wyczytalem tutaj to ludzie polecaja jeszcze Motke V500.

 

Sam juz nie wiem co brac - uzywke T610 z allegro czy tez opchnac 8210 na allegro jako uszkodzony i kupic nowke T610 :?:

 

Pomozcie w podjeciu decyzji...

 

BTW Jezeli sa jakies portale GSM (polskie) godne uwagi to zapodajcie adresy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co uwazasz za dobra baterie do rozmow ?

W T610 i wogole z kolorowymi wyswietlaczami to zapomnij o dobrej baterii.

Mi T610 trzyma max 4 dni z delikatnym sms-owaniem, kilka minutek rozmow, troszke pograc, posciagac cos z kompa, pozmieniac motywy.

Nokia 6310i wytrzyma Ci przy takim obciazeniu z 2 tygodnie.

Wiec jesli stawiasz na baterie to lepszej nie znajdziesz.

Jezeli jednak nie razi Cie ladowanie baterii co 3-4 dni to polecam T610 z calego serca, a spelni wszystkie Twoje wymagania ktore opisales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może czy istnieje cos takiego jak taki adaptor na dwie karty sim do SE T610. Wyszła taka sytuacja, że będę używał dwóch kart SIM a nie uśmiecha mi się przekładanie co chwila...

 

Acha i ile cos takiego może kosztować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może czy istnieje cos takiego jak taki adaptor na dwie karty sim do SE T610. Wyszła taka sytuacja, że będę używał dwóch kart SIM a nie uśmiecha mi się przekładanie co chwila...  

 

Acha i ile cos takiego może kosztować?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26890650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w czym tu sie znac :D wpisujesz na klawiaturze a te znaczki to <> lewo i prawo ;)

nijak sie nie zgadza :lol:

No to zrob tak :)

 

Joy w prawo, gwiazdka (knefel w dolnym lewym rogu komorki), w lewo, w lewo, gwiazdka, w lewo, gwiazdka. Service info->Info. o oprogram.

Na samej gorze w lewym rogu masz wersje oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w czym tu sie znac :D wpisujesz na klawiaturze a te znaczki to <> lewo i prawo ;)

nijak sie nie zgadza :lol:

No to zrob tak :)

 

Joy w prawo, gwiazdka (knefel w dolnym lewym rogu komorki), w lewo, w lewo, gwiazdka, w lewo, gwiazdka. Service info->Info. o oprogram.

Na samej gorze w lewym rogu masz wersje oprogramowania.

ta jasne joj w prawo to mi wchodzi w gry a jak gwiazdke wcisne obojetnie gdzie to mam menu lacznosc i niciach!a nie da sie na lewo pozniej dac bo jest tylko gora i dol mozliwe... no wiec w D.. mozna se takie >><<<>>,><> schematy wsadzic :? :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej mi sie zaczyna podobać... już moge sobie sterowac winampem, bsplayerem itp... włączać wyłączać monitor i dużo innych bajerów tylko muszę rozpracować skrypty i samemu poprzerabiac to bedzie jazda, Fon którym to robie to... T300 + Irda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej mi sie zaczyna podobać... już moge sobie sterowac winampem, bsplayerem itp... włączać wyłączać monitor i dużo innych bajerów tylko muszę rozpracować skrypty i samemu poprzerabiac to bedzie jazda, Fon którym to robie to... T300 + Irda

gdzie masz jakis soft do sterowania??? bym sie pobawil tez tylko nie mow szukaj!! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghiskhan ::

na początek zerknij tu:

http://www.club-se.pl/forum/viewtopic.php?t=132

jak już będzie Ci wszystko działać to możesz się pobawić w inne skrypty do FMA które znajdziesz tu:

http://fma.xinium.com/forums/index.php?act=SC&c=3

a dokładniej tu:

http://fma.xinium.com/forums/index.php?showforum=8

Od razu ostrzagam: siedze nad tym cały dzień i nie mogę sie połapac tyle tegop wszystkiego jest.

Pozdrawiam

 

Edit:

"Nie mogę się połapać" znaczy się działa wszystko ale próbuję zrobić zmutowany skrypt z wszystkim potrzebnym dla mnie bez żadnych zbędnych rzeczy.

 

Ps.

Na T300 nie jest aż tak super bo mamy do dyspozycji tylko irdę w t68i lub t610 z bluetooth musi być bardzoooo ciekawie.

zasięg 100m i jak jeszcze umiemy robić skrypty to już masakra można zrobic wszystko z kompen na odległość.

 

Na zachęte wypiszę pare możliwości skryptów do FMA:

-Przeglądanie zawartości dysków, odpalanie filmów itp.

-Kierowanie myszą przez dżoja lub klawiaturę na fonie

-Wylogowywowanie, monitor on/off, hibernacja

-Kierowanie około 15 programami typu winamp power dvd WMA9

-Funkcja 'camera' - robi co ok 20s foto aparatem w fonie i zapisuje je na dysku

-Wyłaczanie kompa, resetowanie go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghiskhan ::  

na początek zerknij tu:

http://www.club-se.pl/forum/viewtopic.php?t=132

kurde szlag mnie trafia - zarejestrowalem sie i nie wiem gdzie oni ten zalacznik w poscie dali nie widze tego prosze o pomoc albo o kontakt w celu przeslania tego glupiego CarpeDi3m1687 v2.0e.vbs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś prawie wszyscy sobie chwalą te SE, a ja mam bardzo kiepskie wrażenia z tym telefonem. Nikt jeszcze nie pisał nic o t 230. Otórz mam ten telefon od kilku tygodni i już jestem pewien, że to chała jakich mało. Powody:

1. Strasznie wolny.

2. Dyktafon jest, ale nie można nagrywać w trakcie rozmowy. Nie wspominając o tym, że strasznie cicho nagrywa.

3. Fabrycznie 6 (!!!) dzwonków. Niby jest możliwość nagrania przez dyktafon, ale jakość jest tak mierna, że szkoda gadać.

4. Brak możliwości zmiany sygnału sms.

5. Każdy pisany sms jest automatycznie zapisywany w pamięci i trzeba się przekopać przez menu, żeby go znaleźć i wykasować.

6. Menu jest prawie całkowicie pozbawione sensu. Producent chyba sam doszedł do tego, że obsługa jest mało intuicyjna (nie tak jak w nokii) i dodał opcję pomocy :lol: . Nawet głupie znalezienie wyboru sygnału sms jest utrudnione, bo ta opcja jest w "wiadomości", a nie "dźwięki".

7. Czas działania... Te 300 godzin to jest jakaś kpina. Przy mało intensywnym użytkowaniu bateria nie trzyma nawet 6 dni.

8. Brak regulacji jasności podświetlenia, co wydłużyłoby czas działania.

9. Po odebranej wiadomości, lub nieodebranym połączeniu po pewnym czasie nie ma śladu na ekranie. Włącza się wygaszacz, który pokazuje tylko godzinę. Trzeba kliknąć jakiś klawisz, żeby wyłączył się wygaszacz i było widać, czy ktoś dzwonił lub czy przyszedł sms.

Oprócz tego ostatnio miałem go w kieszeni spodni. Oprócz tego wrzuciłem do niej kilka monet. Jak wyjąłem telefon okazało się, że ma chamsko porysowaną szybkę wyświetlacza :evil: . Ten telefon to po prostu tandeta i jednorazówka. Na dodatek nie ma wymiennych obudów. Nawet wtyczka od ładowarki jest taka badziewna, że za każdym razem trzeba uważać, żeby jej nie połamać. Cóż strasznie się naciąłem, ale nie miałem zbyt wielkiego wyboru, bo brałem ten telefon w abonamencie. Jak dla mnie jedyna jego zaleta to polifoniczne dzwonki. Wybrałem ten telefon między innymi dlatego, że chciałem dokupić do niego aparacik, ale z tego co widzę to już chyba lepiej kupić normalną skromną cyfrówkę. Już milej wspominam siemensa a50, którego miałem poprzednio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chociażby tego, że nie będzie mi utrudniał życia na każdym kroku. Miałem wcześniej nokię 3310 i siemensa a50, czyli tanie i proste telefony. Nie wymagam od telefonu "wodotrysków", tylko tego żeby działał i dało się go łatwo obsługiwać, a ten taki nie jest. Poza tym ściemy w stylu: "czas działania - do 300 godz.". Siemens miał "czas działania- do 250 godz" i trzymał 6 dni, a ten ma niby 300, a nie potrafi pociągnąć tych 6 dni. Poza tym dyktafon, którym nie można nagrywać rozmów, o czym już wspominałem. O tym, że nie można ich nagrywać można się dowiedzieć dopiero z instrukcji, a nie strony producenta.

To co napisałem niech będzie przestrogą dla tych, którzy chcą kupić ten telefon. Cena jest z reguły bardzo atrakcyjna - porównywalna z nokią 3310 lub 3410, a więc telefonami sprzed 3 - 4 lat, ale jakość co najwyżej mierna. Cóż, ja będę się musiał z nim męczyć przez 2 lata (umowa), a później wyrzucić do kosza, bo pewnie nie będzie wart nawet 30zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko co do zgrywania zdjec z SE P800 :)

zrobilem troche zdjec ojca komorka i chcialem je wyslac przez irde

tylko niestety nie da rady wyslac irda na raz wiecej niz jednego zdjecia naraz :/

a zgrywanie pojedynczo tez mi nie pasuje przy okolo 60 zdjeciach

znacie jakis inny sposob na wyslanie wiekszej ilosci zdjec na kompa przy uzyciu irdy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...