Skocz do zawartości
bat

Richard's Burns Rally

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiele osob pisalo ze zolty logitech nie posiada opcji split axis. Posiadma taka kiere podlaczana przez usb. POmyslalem sobie ,lipa, nie pogram normalnie w RBR. Cos mnie jednak tknelo zeby to sprawdzic. Zainstalowalem stery logitech i rzeczywiscie gdy mailem maksymalnie nacisniety pedal gazu i wciskalem pedal hamulca to efekt byl taki jakbym sciagal noge z gazu. W sterownikach byla jednak opcja wylaczajaca combined axis. Po odznaczeniu "dziubka" przy tej opcji wszystko dziala jak nalezy:D. Moge jednoczesnie hamowac i dodawac gazu. Jeszcze tylko RBR trzeba kupic:D. Jak ja dlugo czekalem na taki symulator. Od tej pory nie bede musial katowac auta w realu:P.

Nie orietuje sie ktos z was czy w media markrcie we wrocku maja ta girke i ile kosztuje?

 

Czy na sprzecie: Athlon2000+@190x11 768ram radek9500np 320/640 pogram na high detail w rozdzialce 800x600??

Czy lepiej wlozyc do tego kompa ti4200@320/600 bo akurat mam na chacie te dwie karty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gierka naprawde spoko, ale sam już niewiem czy jest sens grania na klawiaturze, nie moge przejść ostatniego testu, a klawisze powoli odlatują z klawiatury... :lol:

jeżeli nie możesz przejść szkoły na klawie to daruj sobie dalszą gre... dobrze Ci radze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialbym sie dowiedziec, jak wyglada sprawa odblokowywania autek ? Przeszedlem mistrzostwa prawie cale (przez przypadek dalem retire w Finlandii) na najlatwiejszym poziomie trudnosci ( w kazdym rajdzie pierwsze miejsce zajalem) i mam tylko peugeota 206 i Hyundaia jakiegos (Accenta chyba). Do odblokowania jeszcze 3 - czy bede musial przejsc sezon na wyzszym poziomie trudnosci, czy np. powalczyc z Richardem w wyzwaniach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja nie moge przejsc szkoły na kierze :lol: kurde brakuje mi zawsze z 20s... :( dobra ide potrenować :)

witaj w klubie 8) :lol:

 

ten ostatni OES jest trudny jak na początek :evil: i te wkruwiające rzeczki wpie***** sie w jedną i dach grrrr :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano faktycznie, wystarczy Richarda rozwalic na trasie ze szkolki, a dostanie sie MGR'a :] Po przejechaniu mistrzost, ta trasa to banal, a pomyslec, ze kilka dni temu jeszcze, nie moglem jej zaliczyc :roll: Citroenka dostalem po przejechaniu australii, wobec tego zostalo jeszcze jedno cudo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

ten ostatni OES jest trudny jak na początek :evil: i te wkruwiające rzeczki wpie***** sie w jedną i dach grrrr :evil:

 

No coz, tak ciezko wcisnac hamulec .. :] U mnie pomaga w 100% nawet gdy zaczne zwalnianie z 5 metrow przed rzeka/rowem

no tak, ale gdy nawet pojade z wcisnietym hamulcem to przód sie podnosi i wpadam w poslizg a n nastepnej rzeczce oddalonej o 5m czesto łapie dacha :? musze potrenować...hmm jak dobrze ze jest weekend :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no udało mi sie!! :):):):) za 5 razem :lol: i to fuksem bo 1s wiecej i byla by kaplica:P heh pograłem troszke szybki rajd i... :evil: musze sie odzwyczaić od przyzwyczajeń z CMR bo tak to dwa zakręty i drzewo=awaria silnika... :) ale gierka jest wypas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze wszystkim sie udziela realizm w RBR.

Rzeczywiscie gierka jest przetrudna i przeswietna.

Musze pokonac Ryska bo chce samochod otrzymac :)

Ostatni test zaliczylem ledwo ledwo za 50 razem mieszczac sie w czasie w ulamkach sekund.

Zaczalem mistrzostwa na najlatwiejszym poziomie i nie jestem w stanie wogole wspolzawodniczyc z gra :)

Fajnie, ze nawet komputerowi zawodnicy maja problemy na trasie (a to zlamana reka, a to wpadniecie do rowu, itp.), wreszcie to czego brakowalo mi w CMR.

Czyli defacto walczy sie do konca bo lider moze zaliczyc takiego dacha, ze straci minute i mozna go wyprzedzic. Full wypas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w pełną wersję i mogę spokojnie powiedzieć, że jest to najtrudniejsza samochodówka w jaką grałem. Śledzę ten temat jakiś czas i już wiedziałem czego się spodziewać. Od razu po włączeniu poszedłem do rally school. To był dobry wybór, ale szkoła nie uczy tak do końca jeździć. Chodzi mi o to, że aby umieć naprawdę jeździć w tej grze trzeba opanować wszystkie manewry w szkole do perfekcji i umieć je wykonać na każdym stage'u i w każdej chwili. Co z tego, że szkółkę przeszedłem na "perfect", że w ostatnim sprawdzianie wygrałem z Ryśkiem, jak wystarczyło właczyć inny stage i już na drugim zakręcie zawinąłem się na drzewie? Szkoła jest tu bardzo istotnym elementem gry i bez przejscia jej nie mamy praktycznie co startować w rajdach. Sprawdzian każdego manewru powinien być conajmniej 3 razy pod rząd, aby naprawde dowieść, że potrafimy wykonać "scandinavian flick", czy "left foot braking".

 

Co do modelu jazdy. No ok realizm i tak dalej, ale czasami mam wrażenie, że autorzy troche przesadzili (przeważnie jak nie moge czegoś przejść :wink: ). Zauważyliście że czasami ma się wrażenie że zawieszenie auta wogóle nie pracuje? Jedziemy po płaskiej nawierzchni i czujemy że co chwile któreś z kół odrywa się od nawierzchni zupełnie jakby samochód leciał nad drogą (fakt że ma to miejsce raczej przy dużych predkościach ale jednak).

 

Kolejna sprawa która mnie osobiście najbardziej denerwuje to jakieś super niskie zawieszenie samochodu. Wypadasz na trawę, na której nie ma żadnych przeszkód i co? I nie możesz wyjechać! Bo coś trzyma samochód na trawie. Przecież to jest auto potężnej mocy, z napędem na cztery koła, a nie jakaś formuła 1 zawieszona 6cm nad ziemią. Efektem tego jest konieczność wzywania "leśnych ludzi" do pomocy w wyjechaniu z trawnika na drogę.

 

Kolejna rzecz to sprawa wypadków. już było o tym pisane i również uważam, że troche przesadzili z grawitacją (jej brakiem). Wszystko wygląda ok jeżeli uderzymy w coś z prędkością powiedzmy 40-50kmh, auto lekko odbije się od przeszkody i zatrzyma w miejscu. Ale przy większych prędkościach i wjechaniu w jakąś minimalną koleinę doświadczamy dziewięciu piruetów w powietrzu i kolejnych siedmiu juz na ziemi. Trochę to śmieszne.

 

Podsumowując: Myślę że gra jest troszeczke za trudna. Będzie to chyba główną przyczyną tego, że wiele osób właczy sobie rajd zamiast szkoły, wykona te 10 salt po pierwszym zakręcie i wyłączy grę. Szkoda, ale to fakt. Jest to zdecydowanie gra dla ludzi cierpliwych i lubiących prawdziwe wyzwania. Szkoła powinna lepiej przygotowywać do rajdów, powinno być więcej poziomów zaawansowania. Grafika jak dla mnie ok, dzwięk ładny, fajna muza.

 

O zaletach nie będę się rozpisywał bo mimo wad, które ktoś znajdzie w grze, kto inny nie, gra jest rewelacyjna i jak na razie dla mnie wygrywa wśród rajdówek. Nie wiem jak Wam, ale mnie największą przyjemność sprawia przejechanie stage'u (nawet wolniej byle bez poważniejszego wypadku) i potem oglądanie przepieknej powtórki.

 

Dobra tyle odemnie. Mam nadzieje, że nie zostane zje..banany za swoje spostrzeżenia. Może macie podobne odczucia. Gram na padzie. To nie to co kiera, ale myślę, że pad z dwoma analogami wystarczy, aby już w miarę możliwości opanować samochód. Pozdro i szacunek dla wszystkich, którzy zdecydowali się pozostać przy tym jakże wymagającym symulatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie bugi beda eliminowane przez starych wyjadaczy.

Nawet jak producenci przestana wystawiac latki to gracze beda ulepszac gre.

Koziolki beda zlikwidowane z pewnoscia w nadchodzacym patchu (mam taka nadzieje, zreszta na forach huczy wiec producent z pewnoscia wezmie to pod uwage).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie duzo przyjemniej sie gra w XPAND RALLY , gra rowniez na klawie nie jest taka latwa ( na sim ), wyglada imo duzo lepiej i jakos mocno mi podeszla ;]

 

A SCi niech lepiej robi carme 4 bo zajoba mozna dostac czekajac... :(

 

Klimat + Muza z Carmy 1

Fizyka + Damage z Carmy 2

Z 3 niech lepiej nic nie kopiuja...

Grafa z gier przyszlosci + wysoka modowalnosc ala carma 2 i znowusz nie bede z domu wychodzil przez miecha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja myślałem i grałem cały czas na początku z Richardem Burnsem i za Chiny nie mogłem go przejść :lol: . Dopiero potem po tygodniu grania uświadczyłem tryb kariery i przechodze bez problemu każdy rajd.

 

PS. Jak ktoś nie umie przejść Treningu to niech posciga sie troche z Rysiem i odrazu forma mu podskoczy o 200% :D

 

pzdr,

ROB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problemy z grafika. Mianowicie migaja mi tekstury trasy. Samochod jest okej ale cala reszta miga nie do wytrzymania. mam radka 8500 i najnowsze catalysty. Co ciekawsze na omegach jest wszystko okej ale za to colin05 demo nie ma rozmycia (chodzi mi o ten taki efekt rozmycia trasy w oddali)... Wole catalysty ale nie da sie grac... Any help??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolos jaki tryb kariery? Tam jest tylko szkoła, puchar Burnsa, sezon rajdowy i szybki rajd. Nie kumam :roll: . Zawsze myślałem, że lepiej zacząć od szkoły (treningu), a potem zabierać się za rajdy :wink: .

 

Lasman może spróbuj drivery DNA. Też mam problem bo gra mi się wiesza na High detail zaraz przy wyborze profilu :( .

 

Wlazłem w ustawienia samochodu przed rajdem. Kurde troche dużo tego. Kumacie te wszystkie opcje 8O ? Po przejściu Wielkiej Brytani dostaje sie Peugot'ika 206 :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem na kierze i gra dla mnie dziwna. Fizyka jakaś kretyńska (samochód lata we wszystkie strony), no ale może to jest realizm ;)

Model uszkodzeń to CH****** totalna.  

Gra raczej dla maniaków bardzo trudnych zrecznościówek (bo wątpie żeby tak samochód rajdowy sie w rzeczywistośći zachowywał bo wtedy na każdy rajd przypadało by 5 martwych kierowców ;)), niż symulatorów.

co do tych wypadkow to zobacz jak wygladalo Subaru Pettera Solberga po wypadku na rajdzie niemiec, podobno przy predkosci okolo 120KM/h

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

i dziwna sprawa nie? nawet nic im sie nie stalo hmmmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawde powiedziawszy gram w ta gre od okolo tygodnia i jeszcze nie zaliczylem zadnego spektakularnego kozla tak jak np. na jednym z filmikow tutaj zamieszczonych.

Dla mnie wypieprzenie kozla z hopy przy 160km/h jest rownoznaczne z totalnym zniszczeniem samochodu po miliardzie koziolkow.

Mam na HDD fajny filmik z wypadkow rajdowych.

Ludzie prawdziwa fizyka jest zaskakujaca. Czasami samochod zahaczy delikatnie tylkiem, a juz fika takie spektakularne obroty, ze az sie chce smiac, a zarazem strach czy ktokolwiek tam przezyl.

Polecam pozagladac na stronkach o rajdach. Tam sa w archiwach takie filmy (klipy z fajna muzyka). Wtedy bedziecie inaczej spiewac o wypadkach w RBR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, tylko ze jakos w zadnej gierce nawet nie proboja zrobic takich zniszczen jak w realu, szybka wypadnie, zaroweczka peknie i na tym koniec :(

 

Juz w carma 2 byl dobry model zniszczen ale tez ograniczony boxem :( Przy jebnieciu czolem w sciane chce zeby auto zgniotlo sie do kiery, a nie stluc lampe i lekko wgiac zderzak qrwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, zaczalem grac najprostszy sezon. Najlatwiejszy poziom ale na demage realistic.

Khyhy, trzymalem sie w czolowce gdy na ktoryms tam z rajdow zaliczyc byle pier%$#%@ kamien. Skonczylem rajd i oczywiscie spadlem o 10 miejsc.

A pot spod pach sie leje :)

 

Update.

Ukonczylem rajd WB na pierwszym miejscu.

Oczywiscie na najlatwiejszym poziomie.

Ta gra jest genialna.

Wlaczylem sobie CMR 04 i demko 05.

Jak ja w to moglem grac ? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehhee. Nareszcie mam rbr-a. Gra jest boska:D. Jak odpalilem pierwszego os-a i skasowalem fure na pierwszym drzewie to mialem rogala na twarzy przez 5 minut:D. Nareszcie doczekalem sie porzadnej rajdowki na pceta. Mam jednak maly problem. Gram na zoltym logi(pomimo moich obaw split axis dziala:D) i nie moge ukonczyc jednej z lekcji w szkolce. Chodzi o ta gdzie przed zakretem trzeba puscic gaz i bez hamowania ladnym poslizgiem przejechac zakret. Myslalem ze robie cos zle ale okazalo sie ze jak puszczam gaz to on jeszcze minimalnie dziala. Wiem ze mozna to wyeliminowac zwiekszajac deadzone ale nie moge tego znalezc w grze. Moze da sie cos poprzestwiac w windzie??Jezeli wiecie jak sobie z tym poradzic to prosze o rady:).

Ps. przy tej grze colin wypada jak arcadowka z salonow gier:D. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...