Skocz do zawartości
bat

Richard's Burns Rally

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałem wrócić do tematu polskiej wersjii.

Zmieniłem sobie z ang na polską i wszystko jest ok. Ale jak tylko wejdę w opcjach w notatki pilota to później mam angielskieg pilota i polskie napisy. Czy wiecie ja to obejść?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddałem swoją kierę logitecha żótłą na gwarancję ponieważ miałem ciągle pedał gazu wciśnięty - było tak od samego kupna we wszystkich grach

 

co jest nadziwniejsze kumpel ma tą samą kierę i nigdy nie miał podobnych problemów po zainstalowaniu i graniu w burnsa ma.

otóż po ok 1-2 oesach przy puszczonym pedale gazu samochód przyśpiesza tak jakby pedał był cały czas wciśnięty, jedyny sposób na naprawę to restart kompa.

 

ma ktoś podobne objawy??

jak sobie z tym radzić?

czy macie w sterach mozliwość kalibracji. tzn. chodiz mi o możliwość ustawienia początku wciskania np. gazu, zeby nie było czegoś takiego ze przy puszczonym pedale wskaźnik pokazuje ze jest wciśnięty do połowy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

NorieL - poszukaj programu o nazwie "DXTweak2". Jest to darmowy twór chłopaków z Wingman team - tych którzy piszą stery dla Logitecha. Rozpoznaje wszystkie kontrolery, nawet te nieLogitechy (np moją własnoręcznie wykonaną kiere, podłączoną do portu gier :D ). DXTweak2 pozwala na skalibowanie kiery w pełnym zakresie potencjometra.

 

Zanim się do tego zabierzesz spróbuj odłączyć kiere z portu USB na moment (w trakcie pracy Windowsa). Być może to pomoże (mam też żłótego logi'ego - czasami to pomaga :D )

 

Powodzenia.

 

Venez - z mojego doświadczenia - na polskiego pilota jest taka rada: stwórz nowy profil. W nim wszystko będzie już po polsku. Wiem, to boli, całe mistrzostwa od początku... :(

 

Pozdrowienia i...

...niech tumany kurzu będą za wami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kipila- wlasnie tak robie. Po dwoch rajdach odlaczam i podlaczam, wszystko sie kalibruje na nowo i jest przez pewien czas oki ale chcialem ten mankament wyeliminowac. Troszke to wqurwiajace jak co dwa ose musze gre restartowac(jak zrobie to podczas gry to split axis przestaje dzialac) ale thx za odpowiedz. Zaraz sprawdze ten programik mmoze on pomoze. Dam znac co i jak.

 

Ja jak narazie ucze sie powstrzymywac siebie przed nadmierna predkoscia. Zazwyczaj koncze rajd na drzewie(gram na realistic damage, nie odpuszcze:P) ale jak juz uda mi sie do mety dojechac to czas jest calkiem dobry:D. Dla mnie to najlepsza gra jaka powstala na pceta. jeszcze zeby tylko stworzyl cos w stylu GrandTurismo i bede w 7 niebie:D.

Ide troszke przewek poprzewracac:D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddałem swoją kierę logitecha żótłą na gwarancję ponieważ miałem ciągle pedał gazu wciśnięty - było tak od samego kupna we wszystkich grach

 

co jest nadziwniejsze kumpel ma tą samą kierę i nigdy nie miał podobnych problemów po zainstalowaniu i graniu w burnsa ma.

otóż po ok 1-2 oesach przy puszczonym pedale gazu samochód przyśpiesza tak jakby pedał był cały czas wciśnięty, jedyny sposób na naprawę to restart kompa.

 

ma ktoś podobne objawy??

jak sobie z tym radzić?

czy macie w sterach mozliwość kalibracji. tzn. chodiz mi o możliwość ustawienia początku wciskania np. gazu, zeby nie było czegoś takiego ze przy puszczonym pedale wskaźnik pokazuje ze jest wciśnięty do połowy??

O Boze :D

Mowilem zainstaluj sterowniki najnowsze logitecha i wykalibruj kiere.

Oddales sprawna kierownice do reklamacji. Nic kompletnie nie zrobia, a powiedza tylko, ze zmienili (i tutaj puszcza bajki).

Mialem tak samo i to jest ewidetnie zle skonfigurowana kierownica.

 

Co do speeda, to jeszcze w zadnej grze nie bylo tak czuj predkosci jak w tej.

Przy 160-180 sama noga schodzi z gazu :P

Najlepiej w Japonii, sa takie proste przez pola i wjezdza sie spowrotem w las. Jezus Maria, jaka masakra jak sie wali 180km/h i (jezeli nie zna sie na pamiec) pilot wrzeszczy "lewy szybki" (szybki jest tutaj dosc ostry jak na 180 :P ). No i oczywiscie hample, redukcja, serce na talezu obok i 3 zdrowaski zeby samochod nie wyp**** w drzewo. Rzuca na boki (no bo jak ma byc inaczej na szutrze z koleinami przy 180 i naglym hamowaniu). Za pierwszym razem drzewo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieeeekna gra, wczoraj nie wytrzymalem i odpalilem kompa z podpisu na swoim starym 230W zasilaczu :) tylko po to zeby zobaczyc RBR, moje pierwsze wrazenia, rewelacja, jeden minus zauwazylem :( nie mam kiery :( wlasnie koncze DRIVING SCHOOL,

qrde chyba sobie kupie jednak ta kiere, frajda niesamowita, aczkolwiek na klawiaturze troche czasem denerwujaca, brak stopniowego gazu, hamulca, no ale jakos idzie, choc cienko sie widze na rajdzie :)

 

co do grafiki, slyszalem wczesniej ze tak sobie, jak dla mnie grafika RBR kladzie gre "ktorej nazwa nie bede psul topicu" :) na glowe

kaeres: mam podobne odczucia co do predkosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Boze :D

Mowilem zainstaluj sterowniki najnowsze logitecha i wykalibruj kiere.

Oddales sprawna kierownice do reklamacji. Nic kompletnie nie zrobia, a powiedza tylko, ze zmienili (i tutaj puszcza bajki).

Mialem tak samo i to jest ewidetnie zle skonfigurowana kierownica.

Kaeres, nie wprowadzaj ludzi w blad... :roll:

 

Problem padajacych potow w nowych zoltych logich jest powszechnie znany. Logitech pokpil sprawe zarowno z jakoscia samych potow, jak i z ich montazem (za duzo luzow).

 

Oczywiscie sa sposoby na to by naprawic to co ci spece ;>, brzydko mowiac, spartaczyli (vide Forum Fanow Sym.- linka juz podawalem pare zakladek wczesniej) jednak na pewno nie jest to instalacja sterownikow lub dxtweak2 (on tylko czasowo ogranicza poziom brania gazu/hamulca czyli polsrodek, na dodatek niezbyt przydatny w symulacjach...)

 

Nowy gelbe logi to zabawka,niestety kiepsko wykonana. Jednak i tak jest 100x lepsza (az nie siada poty :x ) niz klawiatura i wlasnie dlatego polecalem ja osobom z budzetem ok. 100PLN

 

PS- KRS, teraz moze ci sie wydawac, ze miales racje twierdzac iz u ciebie rozwiazalo to problem z dekalibracja kiery. Ale poczekaj z 2 miesiace (gora!!) a na 100 procent u ciebie tez te potencjometry siada. Polecam uwazniejsza lekture FFS na przyszlosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

O Boze :D

Mowilem zainstaluj sterowniki najnowsze logitecha i wykalibruj kiere.

Oddales sprawna kierownice do reklamacji. Nic kompletnie nie zrobia, a powiedza tylko, ze zmienili (i tutaj puszcza bajki).

Mialem tak samo i to jest ewidetnie zle skonfigurowana kierownica.

Kaeres, nie wprowadzaj ludzi w blad... :roll:

 

Problem padajacych potow w nowych zoltych logich jest powszechnie znany. Logitech pokpil sprawe zarowno z jakoscia samych potow, jak i z ich montazem (za duzo luzow).

 

Oczywiscie sa sposoby na to by naprawic to co ci spece ;>, brzydko mowiac, spartaczyli (vide Forum Fanow Sym.- linka juz podawalem pare zakladek wczesniej) jednak na pewno nie jest to instalacja sterownikow lub dxtweak2 (on tylko czasowo ogranicza poziom brania gazu/hamulca czyli polsrodek, na dodatek niezbyt przydatny w symulacjach...)

 

Nowy gelbe logi to zabawka,niestety kiepsko wykonana. Jednak i tak jest 100x lepsza (az nie siada poty :x ) niz klawiatura i wlasnie dlatego polecalem ja osobom z budzetem ok. 100PLN

 

PS- KRS, teraz moze ci sie wydawac, ze miales racje twierdzac iz u ciebie rozwiazalo to problem z dekalibracja kiery. Ale poczekaj z 2 miesiace (gora!!) a na 100 procent u ciebie tez te potencjometry siada. Polecam uwazniejsza lekture FFS na przyszlosc.

1. Moja kiera ma juz 10 miesiecy.

2. Znam powszechny problem podlesow w Logim GP

3. Koles ma nowkiutka jeszcze na gwarancji wiec bardzo mozliwe, ze ma zwalone podlesy :D:D:D

4. Ja mialem identyczny problem wiec mniej wiecej wiem o co cho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty kupiles uzywana... na bank poprzedni wlascieciel juz ci to naprawil ;]

 

Paradoks, ale "nowe" w tym wypadku wcale nie oznacza "lepsze".

 

PS.

No'ffence, ale co to "podles"? Sa padelsy przy kierze i poty w kierze/ pedalach ale jedno nie ma sie zbytnio do drugiego.

 

Tak czy siak, milej jazdy w RBR. Fajnie, ze tak sie wciagnales w simy. Moze pozniej przyjdzie czas na GPL'a i GTR'a? I moze jakis race online ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GTR ostro czekam bo demko mnie wgniotlo :D

Widzisz, czlowiek sie uczy. Chodzili mi o potsy w pedalach (czyli podencjometry).

Poprzedni wlasciciel prawie kiery nie uzywal.

A wymienic sobie samemu poty w pedalach to podobno proste zadanie wiec nie ma klopotu.

Jednak wracajac do problemu kolegi to mysle jednak, ze to naprawde nie byla wina potow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej wiedzy/ doswiadzczenia to jednak byla wina potencjometru aka pota/ potsa. A juz druga czesc jego pytania (ta o koledze, ktoremu sie gaz sam niejako wciskal) to juz KLASYCZNY wrecz przypadek na walnietego pota.

 

Naturalnie nie bede sie upieral ;] ale w race-simach na pc siedze juz ladnych 8 (o w morde... juz tyle?) lat i cos tam widzialem ;]

 

Co do potow... tjaa, wymienic banalnie prosto ale kupic... w Polsce nigdzie nie ma, teraz mieszkam (studiuje) we Wiedniu i tez jest to towar deficytowy (a moje momo racing zaczyna strajkowac powol :////)

 

Mam nadzieje, ze komus pomoglismy ta nasza wymiana zdan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co do wychylajacych sie potencjometrow (ciagle wcisniety pedal gazu lub hamulca) to jest to czasami wina sprzetu czasami oprogramowania. Na www.wingmanteam.com jest w sekcji beta programik dla kierownic Momo na wychylajace sie pedaly z ktorymi uzytkownicy zwlaszcza Momo Racing mieli problemy (w tym i ja). Sprobujcie ten programik moze pomoze i wam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale poczekaj z 2 miesiace (gora!!) a na 100 procent u ciebie tez te potencjometry siada. Polecam uwazniejsza lekture FFS na przyszlosc.

Nie sprawdza się to w każdym przypadku :D Moją mam od kwietnia i jak narazie nie mam żadnych problemów z potencjometrami ( odpukać :D ) Jedynie co szybko łapie ta kiera to luzy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Fixes Thrustmaster compatibility issues. Users will need the latest Thrustmaster drivers (10.0.5) from www.thrustmaster.com. • Including FORCE FEEDBACK with various Thrustmaster wheels* • XP Users of affected hardware with ‘ServicePack2’ MUST update to the latest Unified Wheel Drivers available at www.thrustmaster.com - Fixed general sound instability issues. • Including Creative EAX issues • Crash SFX which caused game lockups on some hardware - Fixed various issues in replays. • Including Front Wheel Movement - Fixed various localisation issues. • In all languages including French/German/Italian/Spanish/Polish/czech - Improved performance and framerate in some areas. • Including many ATi Video Card ‘tearing’ issues - Fixes some DVD incompatibility problems. • For many of the newer models of DVD+/- Drives

Jak narazie zauwazone 2 błędy:

-wywalanie gry do pulpitu (w przypadku polskiego pilota) w momencie startu odcinka

-pęknięcia na szybie koloru czarnego (dopiero jak lezymy na dachu to są białe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy używa ktoś z Was pada z funkcją feedback?

Ja mam logitech rumblepad vibration feedback i za cholerę nie mogę uruchomić tej funkcjii w RBR. Pad chodzi, jednak opcja feedback w grze jest nieaktywna. Czy muszę mieć jakiegoś patcha, czy może w inny sposób można to odpalić.......?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje jakas trase w Anglii, tylko te mam narazie odblokowane:P, zniszczenia na realistic i fine weather. Widok dowolny(ja jezdze ze zderzaka-przyzwyczajenie z GranTurismo i colinow).

Mozna by tez najlesze setupy i replay-e gdzies wrzucac(uwielbiam je ogladac). Moze ktos jakas prymitywna stronke zrobic zeby na niej wyniki umieszczac chyba ze na forum topic jakis zalozymy?? Jest to mozliwe czy bedzie to zasmiecanie forum??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...