Skocz do zawartości
poca

Dostęp szerokopasmowy DSL w Dialogu - już dostępne

Rekomendowane odpowiedzi

A stronce Dialog jest napisane:

 

od listopada abonenci Telefonii Dialog w niektórych obszarach Wrocławia, Legnicy i Lubina mogą korzystać z nowych usług szerokopasmowego dostępu do Internetu w technologii DSL. W następnych miesiącach usługa będzie sukcesywnie uruchamiana w kolejnych obszarach objętych siecią Dialogu. Jeszcze w tym roku będzie dostępna dla mieszkańców Zielonej Góry i Łodzi.

 

 

„To nowa, ale bardzo oczekiwana przez naszych klientów usługa” – mówi Tadeusz Kostka, prezes zarządu firmy. „Mamy jednak nadzieję, że nasza oferta dostępu szerokopasmowego wynagrodzi wszystkim zniecierpliwionym to oczekiwanie. To wysoka jakość za bardzo dobrą cenę” – dodaje.

 

Pierwszy rodzaj usługi – przeznaczony przede wszystkim dla klientów indywidualnych oraz małego i średniego biznesu, realizowany jest w oparciu o łącze asymetryczne ADSL, charakteryzujące się niesymetrycznym podziałem przepustowości w kierunkach „Internet – Użytkownik” (wyższa przepustowość) i „Użytkownik – Internet” (niższa przepustowość). To optymalna propozycja dla tych, którzy raczej korzystają z zasobów Internetu, niż wysyłają pliki o dużej objętości ze swoich kont. Wszyscy zainteresowani mają do wyboru dwie opcje: o przepustowościach odpowiednio 1 Mb/s i 256 kb/s (instalacja 400 zł +VAT, abonament 149 zł + VAT) lub 2 Mb/s i 512 kb/s (instalacja 400 zł + VAT, abonament 249 zł +VAT). Do każdego dostępu oferowany jest jeden publiczny stały adres IP.

 

Drugi rodzaj usługi – dedykowany klientom biznesowym, realizowany jest w oparciu o łącze symetryczne SHDSL. Charakteryzuje się taką samą przepustowością łącza w obu kierunkach: „Użytkownik – Internet – Użytkownik”. Do wyboru są dwie opcje: o przepustowości 1 Mb/s (instalacja 800 zł + VAT, abonament 1150 zł + VAT) i o przepustowości 2 Mb/s (instalacja 800 zł + VAT, abonament 1950 zł + VAT). Do każdej opcji usługi oferowana jest czteroadresowa podsieć IP oraz wpis i utrzymanie na serwerach DNS jednej lub wielu domen.

 

Użytkownicy usług mogą korzystać z usług dodatkowych: Podsieć IP 4, Podsieć IP 8. Usługi Funkcjonalność Routera i Translacja Adresów NAT/PAT dostępne są na razie jedynie abonentom łączy asymetrycznych ADSL

 

Wreszcie się do nas szczęśnie uśmiechneło. Jak dobrze pójdzie to na gwiazdke sprawie sobie 1 mb/s :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od listopada abonenci Telefonii Dialog w niektórych obszarach Wrocławia, Legnicy i Lubina mogą korzystać z nowych usług szerokopasmowego dostępu do Internetu w technologii DSL. W następnych miesiącach usługa będzie sukcesywnie uruchamiana w kolejnych obszarach objętych siecią Dialogu. Jeszcze w tym roku będzie dostępna dla mieszkańców Zielonej Góry i Łodzi.

 

Wszyscy zainteresowani mają do wyboru dwie opcje: o przepustowościach odpowiednio 1 Mb/s i 256 kb/s (instalacja 400 zł +VAT, abonament 149 zł + VAT) lub 2 Mb/s i 512 kb/s (instalacja 400 zł + VAT, abonament 249 zł +VAT). Do każdego dostępu oferowany jest jeden publiczny stały adres IP.

No bardzo ładnie... ale...

 

Zobaczymy co będzie jak będzie :lol: , 1 mbit za cene 149 netto to bardzo atrakcyjna oferta, wiecej niz 2 razy lepsza od neo, widac tu swietnie wplyw konkurencji, zastanawiam sie tylko czy Dialog to wytrzyma technicznie. 2mbity za 249 zlotych netto, wielu by sie skusilo. Nooo czekam na kontre TPSA :lol:

 

Moze pytanie glupie, ale czy sprzet wchodzi w pakiet w tej cenie? Lepiej to wiedziec :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj może pojawić się wiecej problemów niż na pierwszy rzut oka widać. Nie mówię nawet o problemach z jakością usługi ale może być problem przepustowości sieci szkieletowej - i wtedy nic nam nie da to, że mamy 1 czy 2 megabity. Zobaczymy jak zareaguje telekomunikacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro sa testy iDSL 2mbit to moze wprowadza to neo 1mbit ;]

 

powiem jak jest w moim przypadku.... jezeli by wrzucili stale IP do neo to bym sie zastanawiam nad przesiadka.... nie wiem czy by mi sie oplacalo :) ale, ze nie ma stalego IP to czekam na dialoga 2mbity :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja slyszalem plotki, na temat nowych neostrad. Maja byc cztery: 256 (okolo 90 zlotych), 512 (sto kilkadziesiat), 1024 i 2048 (ze stalym IP). Oferta calkiem ciekawa, ale ja bym chcial 512 z stalym IP, wystarczyloby mi to, ale takie czegos nie zrobia bo jest DSL 0,5 ://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem DIALOG przesadził z ceną instalacji 400zł+VAT to połowe mojej pensji!Dwa lata temu gdy przechodziłem z TPSA do DIALOGU aby mieć wreszcie internet, musiałem za ISDN zapłacić 450 zł.Teraz znowu 428zł!!Lekka przesada!!I poza tym nie ma zadnej promocji!!Trzeba będzie poczekać rok to zrobią promocje tak jak było z ISDN!W promocji kosztowała 100zł :evil:

Ludzie już zmykają do TPsa ! Instalka NEO+ 99zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie ta sytuajca zaczyna podobac, mieszkam w lodzi, mam dostep do TPSA, DIALOGU i kblowki najwiekszej w wojewodztwie i jedenj z wiekszych w kraju. Wlasnie dzieki takiej obizce cen przez TPSA moj provider postanowil zmienic przepustowosc z 128 na 512 symetryczne 8O :D i co najwzniejsze jeszcze z obnizka ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak naraie ten dsl z dialogu jest wirtualny pokaz mi jedna osobe ktora ma juz podpisala umowe i nie mowie o ludzial z dialogu tylko o zwyklych uzytkownikach , pozatym w moim miescie nie mam jeszcze tej uslugi , a cena za instalacje do byla by dobra ale rok temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja slyszalem plotki, na temat nowych neostrad. Maja byc cztery: 256 (okolo 90 zlotych), 512 (sto kilkadziesiat), 1024 i 2048 (ze stalym IP). Oferta calkiem ciekawa, ale ja bym chcial 512 z stalym IP, wystarczyloby mi to, ale takie czegos nie zrobia bo jest DSL 0,5 ://

Jeśli do megabita dadzą stałe ip wtedy nie będą mieli właściwie po co trzymać idsl'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem DIALOG przesadził z ceną instalacji 400zł+VAT to połowe mojej pensji!Dwa lata temu gdy przechodziłem z TPSA do DIALOGU aby mieć wreszcie internet, musiałem za ISDN zapłacić 450 zł.Teraz znowu 428zł!!Lekka przesada!!I poza tym nie ma zadnej promocji!!Trzeba będzie poczekać rok to zrobią promocje tak jak było z ISDN!W promocji kosztowała 100zł   :evil:  

Ludzie już zmykają do TPsa ! Instalka NEO+ 99zł

Puknij się w czoło. Od kiedy jest tak, że jest coś za darmo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie cena instalacji nie jest wysoka, ani też tania. Norma. Np. Toya (kablówka) ma chyba podobną, a nie porównujmy szybkości. Mam nadzieje że może będzie jakaś mikro zniżka dla userów Dialog CDI, a jak nie to i tak sobie DSL zamówie. Jak myślicie, jak będzie te oficjalne 1 mb to chyba poniżej 256 nie zejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem DIALOG przesadził z ceną instalacji 400zł+VAT to połowe mojej pensji!Dwa lata temu gdy przechodziłem z TPSA do DIALOGU aby mieć wreszcie internet, musiałem za ISDN zapłacić 450 zł.Teraz znowu 428zł!!Lekka przesada!!I poza tym nie ma zadnej promocji!!Trzeba będzie poczekać rok to zrobią promocje tak jak było z ISDN!W promocji kosztowała 100zł   :evil:  

Ludzie już zmykają do TPsa ! Instalka NEO+ 99zł

400zl to drogo ??? Popatrz na DSL od tepsy: 849 zł netto za 1Mbit ! Dwa lata temu musialem zaplacic 700zl za sama instalacje (baa dalej tak jest: www.hyperion.pl ).

Jak dla mnie oferta jest bardzo dobra, napewno bym sie skusil gdybym mial mozliwosc przejscia na Dialog. No i wlasnie tu jest problem, bo nawet jezeli ludzie przejda na oferte koknurencji, to i tak TPSA ma znacznie wiekszy zasieg i pewnie nic sobie z tego nie robi.

Plotek o Neo+ jest duzo, zobaczymy co bedzie w styczniu. Obecnie daja kamere internetowa albo gre do wyboru. Prawdopodobnie chca nalapac "rocznych" klientow, przed obnizka (jesli takowa bedzie) i naprawde watpie ze TPSA pozniej zmieni umowe na wlasna niekorzysc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja slyszalem plotki, na temat nowych neostrad. Maja byc cztery: 256 (okolo 90 zlotych), 512 (sto kilkadziesiat), 1024 i 2048 (ze stalym IP). Oferta calkiem ciekawa, ale ja bym chcial 512 z stalym IP, wystarczyloby mi to, ale takie czegos nie zrobia bo jest DSL 0,5 ://

Jak juz kiedys ktos przypomnial przeciez bylo neo od 256 do 2048 wiec niema co testowac. Potem czyli niecale 2 lata temu o ile pamietam zamienili to na neo+ majace 512kbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dialog w kulki gra z tym Dsl ...

1. Nie ma promocji dla ludzi ktorzy przechodza z cdi na dsl

2. Usluga wcale nie jest dostepna od zaraz bo na poczatku tylko wrocław, lubin i legnica i to jeszcze kilka dzielnic narazie [reszte maja przylaczyc do czerwca 2004 :lol: ]

3. Na grupie dyskusyjnej dialogu jak narazie 1 pacjentowi zalozyli, a reszta nie ma warunkow technicznych wiec nie ma sie czym podniecac.

 

Jak narazie to Dialog niezle pupy dał ... a mialo byc tak pieknie... ehhh :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1) A dlaczego miałaby być promocja? Co to? Jakieś święto lasu? Na razie testują.

ad 2) jw. testują.

ad 3) Testują... tak samo było z sdi/neo w telekomunikacji.

 

Pupy? A to niby dlaczego? Każde wprowadzenie innowacji (szczególnie w Polsce) wymaga czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje podpiac jak tpsa ile sie da a potem cisza jak z neo na poczatku. Awarie od kilku godzin do kilku tygodni. Przerwy w reklamach na kilka miechow. Tylko tpsa stac na tekie cos a dialogu nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ParanoiK

Przestań się pukać po głowie bo to ci źle na muzg działa !!

Pozatym chodzi mi o to,ze moze drogo by nie było jak bym chciał przejść z TPsa do DIALOGU !!Ale przeciesz promocja nawet w tepsie była lub nadal jest dlatych co chcą przejść z SDI na ADSL! W dialogu tego niema!!Musze dwa razy taką samą sume zapłacić czyli ponad 400zł.Jak bym przechodził z tepsy było by ok. a tak to troche przesada!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie cena instalacji nie jest wysoka, ani też tania. Norma. Np. Toya (kablówka) ma chyba podobną, a nie porównujmy szybkości. Mam nadzieje że może będzie jakaś mikro zniżka dla userów Dialog CDI, a jak nie to i tak sobie DSL zamówie. Jak myślicie, jak będzie te oficjalne 1 mb to chyba poniżej 256 nie zejdzie?

z tego co czytalem na grupie , leci ok 110/120 kB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ParanoiK

Przestań się pukać po głowie bo to ci źle na muzg działa !!

Pozatym chodzi mi o to,ze moze drogo by nie było  jak bym chciał przejść z TPsa do DIALOGU !!Ale przeciesz promocja  nawet w tepsie była lub nadal jest  dlatych co chcą przejść z SDI na ADSL! W dialogu tego niema!!Musze dwa razy taką samą sume zapłacić czyli ponad 400zł.Jak bym przechodził z tepsy było by ok. a tak to  troche przesada!!

1) Naucz się ortografii.

2) To ty masz się puknąć, bo to tobie mózg nie kontaktuje.

3) Teraz sobie porównaj jakimi kapitałami dysponuje telekomunikacja a jakimi dialog. I zobacz kto może sobie pozwolić na porażkę marketingową w określonej dziedzinie.

4) Dlaczego niby przesada? To chyba normalne, że za usługi się płaci. Tak jest i będzie i nic na to nie poradzisz. Muszą mieć choćby kaucję za urządzenia dsl'owe. Poza tym jak wspomniałem to nie telekomunikacja i też muszą z czegoś żyć - tylko oni sobie nie mogą pozwolić na błędy więc zdobywanie rynku im idzie wolniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie cena instalacji nie jest wysoka, ani też tania. Norma. Np. Toya (kablówka) ma chyba podobną, a nie porównujmy szybkości. Mam nadzieje że może będzie jakaś mikro zniżka dla userów Dialog CDI, a jak nie to i tak sobie DSL zamówie. Jak myślicie, jak będzie te oficjalne 1 mb to chyba poniżej 256 nie zejdzie?

Toya szykuje nowa oferte 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...