Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam łącze co 3h ołówkiem mostki w moim duronie bo się wypala ołówek! nie mam ochoty zapłacic 27 zł za lakier przewodzący!

 

nie mam też ochoty lutować! już na skorbaniu styków się namęczyłem!

 

Czy ktos zna jakiś wypróbowany domowy sposób lub składnik żeby połączyć te mostki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W norauto taki lakier kosztuje kolo 10 zl. Widzialem jakies 2 tyg temu. Poza tym te 20 zl to nie jest az taki majatek a zamalowanie mostka jest pewne. Nic nie odpada ani nie odpryskuje. Laczenie mostkow olowkiem to wlasnie jest takie druciarstwo domowe, ktore moze dzialac a nie musi. Moim zdaniem tylko lakier, raz a dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupic kalkulator za 3zl, rozje.... go i wyciagnac 'gumke' za wyswietlaczem i nakleic ja na mostek

 

kurka no nie weim z tą gumką, mam zielonego duraka, ściezki zamalowane i nie ma pinów na wierzchu, to napchałem grafitu do tego rowka, 4 razy prubowałem ale dalej durak... musze kupić klej a z ołówkiem się powstrzymać bo laminat jest troche zrysowany i moge stracić gwarancje, a tego nie chce... sprubuje za jakieś 6 mcy electonem...

 

update:

 

a czemu ja to napisalem w dziale oc ??? coś hyba nie ten temat, co ? :)

ale aby bylo w temacie to troche dziwna sprawa z tym duronem, gdy obniże mu napięcie na 1,4V (naminalene 1,8 GHz) i włącze prime 95 i inne testy to mi pokazuje że jest w pełni stabilnie... ale wystarczy że wlacze excela i mi bład pokazuje, poztym nie idzie zainstalowac adobe premiere 8.0- gdy mam 1,45V działa już wszystko ok- wniosek: prime ani 3d marki nie są w stanie na 100% wykatować procka, nawet jezeli jest pozornie stabilny to i tak moze sie coś z czasem wysypać... nie znam sie na tym, ale może być podbnie gdy nadtaktuje sie procesor... lub może to poprostu za maly prąd przebicia i któryś z tranzystorów sie wywala... Może porobie jeszcze dodtakowe testy aby rozwikłac ta tajemniczą zagadke :) Napewno wielu "ołwerklokerów" obniżalo napięcie swoim procesorom :) he he :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kupiłem lakier grafitowy firmy AG za 9 zł i postanowiłem odblokować L2

 

mam zielonego durona 1400 (nie spisałem serii)

 

zdrapałem laminat jak nalezy potem wlałem w rowek superglue następnie skleiłem mostek wysuszyłem lakier ;wkładam durona do kompa i odpala się jako UNKNOWN CPU 1600+ więc myślę ,że wszystko ok wchodze do windowsa uruchamiam WCPUID a on pokazuje ,że mam 128 kB cache L2 zamiast obiecanych 256 potwierdza to też 3dmark oraz bios płyty głównej

 

wprawdzie odczułem ok 6% skok wydajności ale dziwi mnie to 128 kB zamiast 256

 

pytanie : czy ktos się spotkał z podobną reakcją durona ,czy może zrobiłem coś ,źle , a może mój duron nie ma więcej pamięci niż 128 kB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kupiłem lakier grafitowy firmy AG za 9 zł i 

 

pytanie : czy ktos się spotkał z podobną reakcją durona ,czy może zrobiłem coś ,źle , a może mój duron nie ma więcej pamięci niż 128 kB

 

heh, dziwna sprawa

 

On raczej ma to 256 kB bo gdyby nie miał to jądro poprostu byłoby mniejsze niż u innych duronów :) Może coś uszkodzony kesz jest i nie wykrywa całego... A L2 to ma ile przecietych ?

 

a może to dlatego że kupiłeś ten lakier za 9 zł, gdybyś kupił takiego za 18 to by chodziło wszystko ok, a tak masz tylko 1/2 za to 9 PLN ;-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma przecięty jeden mostek najbliższy od gumki skoro odblokował się do 128 kB to chyba dobrze złączyłem

Skoro sie oblokowal to widocznie połączenie jest... Ewentualnie mozna sprubować zmyć lakier i sprubować jeszcze raz...

 

A czym skrobałes ten laminat, lekko poszło ? Mam tez duraka ktróy ma piny pod lamintem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie posiadam Durona 1300 na boxwoym chlodzeniu, jak bede wymiwniac na Durona 1600 to chlodzenie tez musze zmienic, czy wystarczy to chlodzenie co mam?

z doswaidczenia wiem, ze mało który procesor grzeje sie bardziej niż duraki z linii morgan:-)... Najlepiej to zalozyć i sprawdzić co będzie sie dzialo, jeśli temperatura bedzie do 50*C to mozna spoko go zostawić...

Do 60*C prockowi napewno sie nic nie stanie, a i pewnie 70 *C by mu nie zaszkodzilo... Jak zalozysz to sie napewno nie przegrzeje... Tylko dla pewności pooglądaj temperture...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze wie ktos ile jest warty duron 1200 morgan i ile moge za niego dostac w sklepie ?? (sory za głupie pyt. )

i jeszcze jedno - gdzie mozna dostac durona 1400 z odblokowanym mnoznikiem który dobrze sie kreci ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy ale zainteresowany

Posiadam DURONA 1400 i mam płytę ECS KT600A

no i zworkami ustawiłem magistralę 166 MHZ i działa jak należy

Pokazuje mi Duron 1750 czy można mu odblokować L2 i które ściezki zewrzeć

 

mam tak : L1: . . . .

- - - -

. . . .

 

 

L2: . . . .

-- --

. . . .

I co mam zrobić dzięki i sorki że pewnie pisze 15 raz ten sam temat ale nie mogę znaleść posta o którego mi chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy ale zainteresowany  

Posiadam DURONA 1400 i mam płytę ECS KT600A  

no i zworkami ustawiłem magistralę 166 MHZ i działa jak należy  

Pokazuje mi Duron 1750  czy można mu odblokować L2 i które ściezki zewrzeć

 

mam tak :   L1:     .   .   .   .    

                          -   -   -   -

                          .    .   .   .

 

 

                  L2:    .   .   .   .

                          --          --

                           .   .   .   .

I co mam zrobić dzięki i sorki że pewnie pisze 15 raz ten sam temat ale nie mogę znaleść posta o którego mi chodzi

O ten post ci chodzi ? http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=47553&highlight=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcę sie dokłądniej doweidzieć które mam zewrzeć a które nie  

plis pomocy bo jak narazie to działa mi na 166mhz i wyświetla 1750 mhz na 1741 no jakoś tak a ja chcę więcej i więcej

Napisz ktory masz przeciety bo z tego co "narysowales" niewiele widac, teoretycznie wszystkie L2 maja byc zwarte, jak masz przeciete wiecej niz jeden to raczej marne szanse , tylko napisz nie w tym topicu :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc tak w L1 mam przecięte wszystkoe a w L2  

pierwszy i czwarty

No musze cie zmartwic chyba nic z tego, tez mialem takiego durnia, ale mozesz oba sprobowac polaczyc , a poza tym prosilem zeby to bylo w innym topicu :evil:

 

Ps L1 nie ma nic do tego, i moglbys łaskawie troche poczytac bo jest caly topic o tym, spoleczenstwo leni rosnie cholewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i cud nad wisłą Działa mój Duronik działa :) ale jestem happy

 

Posłużył mi do tego ołówek i zwarłem dwie ścieżki w L2 i mam Athlona

tylko wyświetla mi się jako Athlon a w programie WCPUID

Thunderberd-B o coś w ten deseń

 

na 200 MHZ się odpalił ale nie wchodził do windowsa

napięcie rdzenia 1.44 i działa stabilnie zapóściłem 3dmarka i OK cały test ok a temp. 41 stopni :) Chyba dobrze

 

 

Udał się za pierwszym razem

Mój procesor

DHD1400DLV1C

MIXIB 0345UPMW

nic z tego nie kumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje historia:

Za 150zl kupilem Durnia 1600 dla mojej K7S5A , do tego kuler za 15zl (!) no i ostro do roboty sie wzielem.

 

- mostki L2 zamalowane, zaklejone i juz jest Athlon 1900+ ,straszna amatorka ale o dziwo za 1szym razem zadzialalo (zdjecia nie pokaze bo dostalbym bana za takie partactwo) :)

 

- qler Arctic 3000+ z zalaczona do niego pasta do zebow chlodzi nielze jak na swoja cene. Do tego podlaczylem aluminiowa rure zapodajaca swieze powietrze . Efekt? 32C w cieniu i 40C w stresie kosztem strasznego, okrutnego wycia kompa

 

- Mobo zmienilem fsb z 133 do 150 - super stabilnie choc to w koncu ECS 8) Teraz Speedfanem na 166Mhz chcialem podciagnac ale niestety zwis...

 

Plyta i ramy powinny lyknac te 166fsb ale prawdopodobnie proc chce wiecej pradu. Wiec drut-moda napiecia zrobilem kozystajac z zamieszczonego na forum programiq (tbbread) aby podniesc napiecie z 1.5 do 1.6V I tu jest problem...

Niestety nie wiedziec czemu sensory pokazuja ze ciagle mam 1.5V a 166fsb jest wciaz nieosiagalne

 

Proc ma prawdopodobnie zablokowany mnoznik ale rozumiem ze to nie ma wplywu jesli chce zrobic drut-moda napiecia.

 

Jest jeszcze INNY schemat polaczenia zamieszczony na stronie http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/wor...amd_pinmod.html

 

Moze wg. tego schematu mam laczyc zeby zadzialalo?

 

 

Zasilka to 300W (zadna firma sie do niego nie przyznaje:) ale napiecia dobre i stabilne przy aktualnej kofiguracji :

D1600 MIUHB 0406 @ Xp 2200+

ECS K7S5A 150fsb , Infineon 256ddr , r9000 250/400 , WD 40GB 5400 , wu 98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh , znowu problem z oc , mam durka 1800 seria mixjb 0408 i jak dam mu 13.5x149 i 1.62v to działa , ale jak dam 150 fsb i więcej to podczas ładowania windowsa wywala bład ze albo brak dysku albo pliku ddl , nie wiem tylko czy moja płyta ma stałe pci/agp....

szkoda ze nie moge podkrecic tego procka , miałbym te 2 ghz przynajmniej :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam brązowego Durona 1400 kupionego mniej wiecej w marcu br. Niestety jego oznaczenia sobie zapisalem, ale zgubilem ta karteczke :? .

W kazdym razie, kreci sie on spokojnie do 1750 (10,5x166). Na 200 juz w ogole sie nie odpala (probowalem napiecia do 1.85v - czy sprobowac wieksze?) i udalo mi sie dociągnac gdzies tak do 192 (czyli w sumie jako 2016).

Mnoznik jest niestety zablokowany, ale ta blokada objawia sie tym, ze po zmianie mnoznika z domyslnego 10,5 na inny komp w ogole sie nie uruchamia 8O . To tak powinno byc?

Na ustawieniu 10,5x192 procek przekroczyl 2GHz, choc nie pracowal do konca stabilnie. Takze uznalem, ze moglbym zmienic mu mnoznik na 10 i puscic z szyną 200, to by przy okazji chodzil synchronicznie z pamieciami :). Sciągnalem ten programik tbredtweak, ale chyba jestem jakims idiotą, bo nie wiem jak sie nim poslugiwac. Tzn są te opcje mnoznika, napiec i jakis FSB MOD. Tylko czy w tym programie mam ustawic takie wartosci, jakie domyslnie ma moj procesor (tj mnoznik 10,5, napiecie 1,5V), czy tez mam tam ustawic docelowe wartosci (czyli mnoznik 10 i odpowiednie napiecie)? W jakim celu w ogole ustawia sie w tym programie napiecie, skoro mozna to zrobic rowniez z poziomu BIOSu?

Z gory Dziekuje za odpowiedz i przepraszam za glupie pytanie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko. Właśnie siedze nad prockiem (taki jak w podpisie) i probuje zrobic drud moda na mnoznik. Moje pytanko dotyczy tego czy ten mod dziala na procki z zablokowanym mnoznikiem. Bo ustawilem mnoznik na 10x w celu puszczenia go na magistrali 200MHz wszystko tak jak na stronce: http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/wor...amd_pinmod.html no i zero, poprostu nic, dalej odpala sie z mnoznikiem 13,5 ani sie proc nie spalil ani nic :D

Wiec to działa na procki z zablokowanym mnożnikiem czy nie ??

Prosił bym o w miare szybką odpowiedź. THX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zmiana takiego zablokowanego Durona w model mobilny poprzez odpowiednią zabawe z tym przecinaniem i lączeniem sciezek udostepni mozliwosc zmiany mnoznika :?:

Czy jesli krece Durona 1400 na 2100 z szyną 200 i komp w ogole sie nie uruchamia, to nalezy zwiekszyc napiecie czy raczej nie ma juz szans na to, by poszedl na szynie 200 i czestotliwosci 2100 :?: Probowalem go z napieciem max 1.80V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój D1600 max przy 1,79V idzie przy fsb 175MHz przy mnożniku 12

Inna sprawa to odpowiedni zapas mocy w zasilaczu jak i na pewnym poziomie pamiątki oraz zapewnienie przynamniej poprawnego chłodzenia cpu i wietrzenie wnętrza obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...