Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam zrobionego drut moda za pomoca tej stronki ocinside.de. Moj duron 1.6 ghz Applebred chodzi na napieciu 1.78V @ 2.1 ghz spokojnie. Do zrobienia drut moda nie szukalem jakichs konkretnych schematow, po prostu wlazlem na stronke, ustawilem taki voltarz jak chcialem, wedlug niego wepchnolem druty w socket (musza byc naprawde cienkie !) i poszlo :] Z reszta, do czego tobie drut mod ? A co do tego jako ktory procek powinien byc rozpoznawany to jest to Athlon XP T-Bred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reszta, do czego tobie drut mod ?

Rozumiem, ze drut-mod sluzy tylko i wylącznie do ustawiania konkretnych wartosci (mnoznik, fsb, napiecie) jesli plyta głowna ich nie obsluguje? Moja plyta głowna obsluguje mnoznik, szynę i napięcie jakie chcę uzyskac, wiec drut-mod nie jest potrzebny?

W takich okolicznosciach pozostaje tylko odblokowac mnoznik przecinając/lącząc odpowiednie mostki wg tego co podane jest na stronce ocsinside.de? I to konkretnie w moim przypadku najlepsza bylaby chyba opcja wyboru nie konkretnego mnoznika ale opcji, mniej wiecej, "Unlock - multi bis zu 12,5x via BIOS andern"?

Wiem, ze to takie bardzo podstawowe pytania, ale chcialbym miec pewnosc by nie uszkodzic procka (a na nowego nie predko byloby mnie stac - inaczej nie kupowalbym Durona).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

dawno w tym temacie nic nie pisałem bo jakoś nie było kiedy, ale teraz mam wielką nowinę!! Zmieniłem płyte główna wczoraj. Miałem Epoxa 8KRAI na kt600 a teraz mam epoxa 8RDA3I na Nf2 ultra iiiii!!!! Powiem tak: na tej poprzedniej płycie mój duron (1600 mhz seria mixib chyba 39 tydzień, czy jakoś tak ale niby już powinien mieć zablokowany mnożnik a jest odblokowany!! :) dodam jeszcze tylko że zamalowałem ten mostek L2 i mam teraz 256 cache, czyli athlon! ) chodził na ustawieniach 200x9 = 1800 Mhz. Napiecie miał podwyższone do 1,75v napięcie na pamięciach miałem 2,9v i wszystko było ok! Teraz jest inaczej! normalnie nie wierzyłem jak to zobaczyłem. ten sam duron na epoxie 8rda3i chodzi na ustawieniach 200x9 przy nie zmienionych napięciach!! nie wiem czy totak jest serio czy tylko jest coś skopane, ale zrobiłem screena... zobaczcie sami i skomentujcie to, powiedzcie co o tym myślicie. czekam na odpowiedzi !

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego durnia 1600 na solteku 75frn2-l puszczałem na 10x200 przy standardowym napieciu, choć Prime95 pokazał jeszcze błędy na torture blend. przy napieciu 1.6 V był juz 100% stable - nf2 rox, nic nowego :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to nic nowego ale dla mnie bomba. Temperaturka niziutka bo około 35 stopni. teraz tez mi sie udało go puścić na 10x200 i chodzi bardzo fajnie. Prime 95 całą noc szło i zero błedów! aha, seria to mixib 0347

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co boli mojego proca, ale na 142*15 chodzi, a na 166*12 nie, a napiecie jest 1,7 V i (nie) wiem dlaczego? mam coprawda ecs-a ale w biosie można ustawic nawet 200/200 (co oczywiscie tez nie chodzi) - w takim razie poco to ustawienie? Moze proc? Co moge z tym fantem zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi trafił sie prawdziwy rarytas mam Durona 1,8 z 28 tygodnia, mnożnik odblokowany, a do tego według rad odblokowałem sobie cache. Teraz mam porządnego Athalona 2200 mhz 11*200 i przymierzam się do porządnego zasilacza, żeby móc pociągnąć jeszcze wyrzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi trafił sie prawdziwy rarytas mam Durona 1,8 z 28 tygodnia, mnożnik odblokowany, a do tego według rad odblokowałem sobie cache. Teraz mam porządnego Athalona 2200 mhz 11*200 i przymierzam się do porządnego zasilacza, żeby móc pociągnąć jeszcze wyrzej.

Ja o swoim duronie myśle tak samo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórym to diabeł dzieci kołysze :) ja dostałem takiego padalca, że przy 1,78V max stabilnie to tylko 175. Ale i tak jak patrzę co wcisnęli mojej znajomej rok temu to żal za życie ściska.

By się nie rozpisywać wystarczy Celina2000 na SDRAMach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój procek to MIXHB, leci teraz na 2.0ghz (fsb 333) na napięciu 1.5v, w stresie nie przekracza 43 stopni, mam cooler spire whisperrock 4 i mobo asrock k7s8x r3 (do ktorego poszukuje biosu oc-2.20a nie działa, dałem 40 zeta za sflashowanie spowrotem do seryjnego bo mi komp nie wstawał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przeczytalem juz sporo stron zwiazanych z tematem po polsku jak i po angielsku i nadal mam pewien problem... Wiec moze tutaj ktos mi pomoze.

 

Wiec tak.. mam Durona 1600 z 22 tygodnia tego roku seria MIXJB.

Plyta to Soltek SL-75KAV ma KT133A.

 

Chcialem odblokowac mnoznik spod poziomu windowsa.

Wiec najpierw zamalowalem 3 mostek L5. Bios wykrywa go jako Unknow CPU 1600 tak samo pokazuje CPUMSR. Natomiast WCPUID wykrywa go jako Mobile AMD Athlon XP(model8) z kolei AIDA pokazuje go jako Mobile AMD Duron XP.

Nastepnie zeby odblokowac mnoznik do 24x zamalowalem 2 mostek L5.

Wlaczylem CPUMSR i jest mozliwosc zmiany mnoznika do 24.

Voltage oraz Frequensy adjistment pokazuje jako suported.

Wiec wszystko powinno byc ok.

Chcialem zmienic mnoznik.. jednak czy zmienialem w dol czy w gore windows sie zawieszal.

Wyczytalem ze powinna pomoc zmiana w rejestrze poprzez WPCREDIT.

Zmienilem tam w Reg 55 na bit2=1. Jednak to tez nie pomoglo. Przy probie zmiany mnoznika komp nadal sie wiesza.

 

Czy o czyms zapomnialem albo zrobilem cos zle ? Jaka moze byc przyczyna ze komp sie wiesza mimo iz wykrtwa procesor jako Mobile , mnoznik odblokowany do 24 , zmiana w WPCREDIT tez zrobiona... Teoretycznie wszystko powinno byc ok , jednak jak widac gorzej z praktyka...

 

..a wyglada to tak Screenshot

Probowal ktos na takiej plycie lub z tym samym chipsetem ?

 

Jesli gdzies o tym bylo to z gory sorry.

 

I z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey

Potrzebuje porady mam Asrockak7s8X v3.1 i duronka 1600

na standardowym napieci idzie ok 1800,dalej są zwiechy.

Zrobiłem drut-moda na napiecie 1,75 i idzie mi na 2000

nic się nie dzieje ale Prime95 nie chce przeprowadzić testu ( nie zawiesz się ale wypisuje jakieś erory.

Co może być takiego żę tak się to kiepsko kręci ?:(

Dodam jeszce ,żę dysk mi czasami puka tzn zwalnie przyspiesza i strasznie sie nagrzewa :(

Dodam ,żę mam takie napięcia na moim zasilaczu :

 

3,3V -3,06V

5V -4,87V

12V -12,6V (odczyt z AIDY32)

 

Jak czytam na jakim napięciu wy podkręcacie procki :evil: to mnie troche wkurza

 

CZy to wina procka ,a możę chodzi o zasilacz bo według mnie to nie trzyma za bardzo napiecia .

Co radzicie zrobić by chodził stabilnie tak 2000 wiecej nie chce :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przeczytalem juz sporo stron zwiazanych z tematem po polsku jak i po angielsku i nadal mam pewien problem... Wiec moze tutaj ktos mi pomoze.

 

Wiec  tak.. mam Durona 1600 z 22 tygodnia tego roku seria MIXJB.

Plyta to Soltek SL-75KAV ma KT133A.

 

Chcialem odblokowac mnoznik spod poziomu windowsa.

Wiec najpierw zamalowalem 3 mostek L5. Bios wykrywa go jako Unknow CPU 1600 tak samo pokazuje CPUMSR. Natomiast WCPUID wykrywa go jako Mobile AMD Athlon XP(model8) z kolei AIDA pokazuje go jako Mobile AMD Duron XP.  

Nastepnie zeby odblokowac mnoznik do 24x zamalowalem 2 mostek L5.

Wlaczylem CPUMSR i jest mozliwosc zmiany mnoznika do 24.

Voltage oraz Frequensy adjistment pokazuje jako suported.  

Wiec wszystko powinno byc ok.

Chcialem zmienic mnoznik.. jednak czy zmienialem w dol czy w gore windows sie zawieszal.

Wyczytalem ze powinna pomoc zmiana w rejestrze poprzez WPCREDIT.

Zmienilem tam w Reg 55 na bit2=1. Jednak to tez nie pomoglo. Przy probie zmiany mnoznika komp nadal sie wiesza.

 

Czy o czyms zapomnialem albo zrobilem cos zle ? Jaka moze byc przyczyna ze komp sie wiesza mimo iz wykrtwa procesor jako Mobile , mnoznik odblokowany do 24 , zmiana w WPCREDIT tez zrobiona... Teoretycznie wszystko powinno byc ok , jednak jak widac gorzej z praktyka...

 

..a wyglada to tak Screenshot

Probowal ktos na takiej plycie lub z tym samym chipsetem ?  

 

Jesli gdzies o tym bylo to z gory sorry.

 

I z gory dzieki za pomoc.

Może to kwestia ustawień biosu?mi też się tak zwiszało kiedyś jak chciałem zmienić mnożnik z windy ale nie pamiętam już co to było..tak tylko mi ustawienia biosu chodzą po głowie...albo czipset do bani.. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt mi nie odpowie jak to jest z tym ze duron1600 na płycie ssrockk7s8x i napięci na drut-modzie 1,75 chodzi 2000Mhz i to nie całkiem stabilnie bo Prime 95 sie wysypuje (dopiero na napieciu 1,84 przechodzi prime 95 )

Co może być tego przyczyną ,że tak słabo się kreci i potrzebuje tak wysokiego napiecia :roll:

dodam ,żę temperatura przy obciążeniu i na 1,85 ma ok 47 st wiec nie jest źle. tym bardziej nie rozumiem dlaczego tak słabo się kreci .

Zmieniałem na różne biosy i nic :x

 

Ps na zasiłce 300W Codegona mam takie napiecia:

3,3V -3,06V

5V -4,87V

12V -12,6V (odczyt z AIDY32)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co to napiecie 3,06-3,3V jest za niskie?

w sumie w biosie mam 3,11V

Ja na twoim miejscu to wyłączłybym w TEJ chwili kompa i pobiegł do sklepu po zasilacz --TAK zasilacz -- nie to coś co masz w tej chwili i najprawdopodobniej w następnej już nie będziesz tego miał wraz z połową (jak bedziesz miał szczęście) cześci w kompie.

jak 3,3 - jest poniżej 3,25 to jest źle i lepiej nie kręcić na takim czymś, jak jest poniżej 3,2 to jest barddzo źle, a jak są takie jak twoje to sam sobie dopowiedz.....

Ja jechałem kiedyś na CODESHIT'cie który podawał 3,3 w okolicach 3,18-3,23 i w ten sposób pożegnałem się z Ga7-VAX :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym zasilaczu bo w sumie nie kosztuje za wiele a jest markowy

"HuntKey BS3000 Whisper"

 

Napięcia wyjściowe:

Napięcie +3.3V +5V +12V -5V -12V +5Vsb

Prąd 20A 28A 16A 0.5A 0.8A 2.0A

Prąd min. 0.5A 2A 0.5A 0A 0A 0A

Prad max 18A

Regulacja +/- 5% +/- 5% +/- 5% +/- 10% +/- 10% +/- 5%

Modulacja 50mV 50mV 120mV 100mV 120mV 50mV

Szum 100mV 100mV 200mV 200mV 200mV 100mV

 

Bo my

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje radę, a napewno jest lepszy od obecnego.

Lepiej byłoby jakbyś dozbierał do CHIEFTEC'a 360 za 160zł

lub jeśli masz ma ło kasy to rozejrzyj się za FORTON'em FSP 300 - 60 GTP za około 70 - 80 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem. procek duron 1800, plyta GA7vt880-L i przez magistrale moge go krecic (chyba) tylko do 165, ale to za soba pociaga podniesienie agp/pci i cos nie wyrabia nie sadze zeby to byl procek albo ram, wiec czy w tym modelu plyty mozna zmienic magistrale na 166 albo wiecej. patrzylem soebie po manualu i tym co mam w biosie, ale jakis nic nie widze. z gory dzieki i sorki za takie banaly.

jest jeszcze sprawa wentyla na procku mam arctica copper silient 2 tc, ale niezaleznie od tego co robie ma obroty jakies 1200-1600 i temperature 49-51 stopni, czy to dobrze ze jest az tak goraco, jezeli nie to bylbym wdzieczny rowniez za info w tej sprawie

bardzo prosze o pomoc, a chociaz o linki do odpowiednich miejsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...