Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

emgie - twój podpis to ledwo widać w 640x480. :D

Sie mowi trudno ;)
Kurde. Miałem do kupienia dokładnie twoją serię, na dodatek taniej i na miejscu. Kupiłem MIXIB, ale chyba też nie bedzie źle. Ale twój fajnie idzie na 1.5V. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz ja sie pochwale :)

kupiłem Durona 1.4 z brązowym laminatem seria MIUHB

 

w podpisie mam 1.75 ale to ze wzgledu na slaby ram (proc na 166 ram na 133 troche spora roznica moim zdaniem)

 

ale poszedlem do sklepu i poprosilem o kosc 400 zeby sparwdzic czy bedzie dzialac :) i doszlem do takich wynikow:

2006 (190) chodzi stabilnie 3dm tez ladnie zalicza

2050 (195) windows sie wlacza ale programy sie juz wywalaja

2100 (200) windows chce robic kopie zapasowa

 

czyli jak kupie ram 400 i zrobie drut moda na napiecie (1.6/1.65) to z 2100 niepowinienem miec problemu :)

 

ps. najbardziej zdziwil mnie 3dm ba na moich ramach 266 i procu 1.75 mialem 1880 :) a na tych 400 i procu 2006 3500!!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moge jakoś sprawdzić czy mój proc ma mnożnik odblokowany czy zablkowany po spojrzeniu na mostki bez wkładania do kompa (bo jestem ciekaw)???

Wygląda tak -http://www.allegro.pl/show_item.php?item=19461897

po tygodniu produkcji. jezeli jest 39 i wiecej to ma zablokowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że po 39 zablokowane, ale zdarzały się wyjątki więc myślałem że to może jakoś widać.

 

Poza tym, to robiłem dziś drut-moda do swojego Morgana na mnożnik, no i tyle że proc nie chciał wejść do gniazda. Druciki wziąłem z kabla FDD. Nie chciałem wpychać na siłe żeby nie skrzywić nóżek.

Męczyłem sie w sumie kilka godzin i lipa. Tylko sie pocharatałem przy zdejmowaniu coolera (20 minut albo dłużej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

Mam do was takie pytanie bardzo dla mnie i dla mojego procesora ważne.

Jest to duron 1,6 z serii MIUHB 48 tydzień :(, ale udało mi sie go puścić na napięciu 1,8V i 183x12. W windowsie temperatura to około 40 stopni. Czy te napięcie nie zaszkodzi temu duronowi??? Czy mógłby ktoś wrzucić jakieś schematy z drut modem dla tego procka??:), bo chce mnożnik odblokowac a zabardzo nie wiem jak to zrobić

 

thX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.2 Nowe Duronki maja i tak zablokowany mnoznik wiec zostaje FSB :) chyba ze drutami :D

Ad.1 Kup lepiej uzywany firmowy niz takie niewiadomo co.

nie wszystkie durony sa z zablokowanym mnoznikiem moj miuga niema i duzo jest takich wiec nie masz racji ;p bo moja racja jest mojsza niz twojsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie wszystkie durony sa z zablokowanym mnoznikiem moj miuga niema i duzo jest takich wiec nie masz racji ;p bo moja racja jest  mojsza niz twojsza

a z jakiego tygodnia masz tego duraka, z pozniejszego niz 39 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie dołącze... wreszscie zrobiłem Vcore moda na swoim l7s7a2 :) ustawiłem 1,75 i doszedłem do 2100 mhz (narazie prime95Benchmark stable) ;] teraz go tortutuje... Tylko że AC już nie starcza :/ dochodzi do 56 w stresie ... coz :]

 

11x190=2101.... niedlugo bedzie weicej ... mam nadzieje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz niemiec mamy takie same grafy, a inaczej krecone :). Tak przy okazji to najglosniejszy element w moim kompie :(

370 u mnie nie jest kresem mozliwosci rdzenia, ale aktualnie nie mam czasu testowac jej dalej. ten pierdzik na niej zaglusza wszystko inne w kompie, poza nagrywarka nagrywajaca z V=48x :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam brazowgo duronka (def. 1.5V)... seri niestety nie sprawdzilem a nie che mi sie grzebac teraz w kompie... Zastanawia mnie tylko jedna rzecz... tak jak w podpisie chodzi full stable Prime95 i wszystko ok... na 1.6V zwis na Primie... od 2100 (1.55V) wola coraz wiecej jesc ale chodzi stabilnie... wiec pytanko ile moge mu dac jesc zeby sie nie przejadl i nie zdechl... widze ze niktorzy daja nawet 1.9V Czy komus sie juz spalil, a jak tak to na jakim napieciu...:P?? Jaka jest granica napiecia tak nawet +/- na oko do ktorej mozna krecic...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z trochę innej beczki. Co zrobić aby płyta ecs k7vza ver 1.2e rozpoznawała durona 1400 a nie "Unknow CPU 1,18 Mhz" - jeżeli odpowiedzią będzie "zmienić płyte" to proszę wskzać mi na jaką abym wyciągną z durona max, a za płytę nie przepłacił.

 

Płyta nie rozpoznaje procka, a "wcpu" tak, chociaż jego moc pokazuje na 1,18 Mhz.

Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z trochę innej beczki. Co zrobić aby płyta ecs k7vza ver 1.2e rozpoznawała durona 1400 a nie "Unknow CPU 1,18 Mhz" - jeżeli odpowiedzią będzie "zmienić płyte" to proszę wskzać mi na jaką abym wyciągną z durona max, a za płytę nie przepłacił.

 

Płyta nie rozpoznaje procka, a "wcpu" tak, chociaż jego moc pokazuje na 1,18 Mhz.

Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam

Zaktualizuj bios, a jeżeli chcesz zmienić mobo to proponuje ci za małe pieniądze ASRock K7S8X a jak za większe pieniądze to cokolwiek na Nf2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Ciekawe pytanko chce zrobic sobie drutmoda bo na moim ECS napiecie moge zmienic tylko o 2% ale wyczytałem ze trzeba miec przeciete mostki L11 i dopiero wkladac druty

my nie jestesmy slepi :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba ciąć mostków L11 by zrobić drutmoda na napięcie!

Bez przecianania można uzyskać możliwości napięcia gdzie nowe ustawienia na drut moda będą się pokrywać z już istniejącym układem mostków.

Czyli jak procek ma standardwo 1.5v wtedy można uzyskać 1.55, 1,60... co 0.05v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...