Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

ta moze masz mnoznik 27 i fsb 66 bo rak jest najwydajniej 

nikt do tej pory nie spotkał sie z durniem który miałby całkowicie odblokowany mnożnik jak juz coś to procek jest odblokowany do 12.5 a dalej to mozesz se mieć opcje w biose ale w zyczywistości tyle nie ustawisz bez druta  a jak jesteś takim cudotwórcom to moez pokazesz nam jakieś screeny a my  postaramy ci sie uwiezyć ze sa one robione na procku bez drutów

Najpierw raku to sie po polskiemu naucz pisac ;)

 

Nawet gdybym znalazl durnia z oblokowanym mnoznikiem pow 12,5 to ciebie pewnie i tak nie przekonam - zreszta glupio wymadrzajacy sie Power by AMD powiedz mi cudaku jakim sposobem osiagnales stabilnie ponad 2,2V na zalmanie 6000 przy 2500Mhz stable ;)

 

ech..... cudotwórca... a może cudak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duron 1.4 , mnoznik mozna odblokowac czy tylko ustawiac na konkretna wartosc ?

1. mozesz odblokowac i ustwiac w BIOSie albo na plycie

2. mozesz DRUTMODem ustawic konkretna wartosc sciagnij sobie program tbredtweak jak jeszcze nie masz i tam w FAQ masz jak odblokowac wieksze mnozniki a w programie jak ustawic przy pomocy drutmoda konkretny mnoznik masz tu link do programu http://republika.pl/darekk_2/hard_oc_download.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt do tej pory nie spotkał sie z durniem który miałby całkowicie odblokowany mnożnik jak juz coś to procek jest odblokowany do 12.5 a dalej to mozesz se mieć opcje w biose ale w zyczywistości tyle nie ustawisz bez druta  a jak jesteś takim cudotwórcom to moez pokazesz nam jakieś screeny a my  postaramy ci sie uwiezyć ze sa one robione na procku bez drutów

na moim procku DURON 1600 - MIUHB 0338 TPMW maksymalnie ustawilem mnoznik 18x wyzej sie balem :) Testowalem jednak tylko na maxymalnym 16,5 x - na szynie 133 dalo mi to 2194 ale byl niestabilny, wiec zjechalem do 2100, ale najlepiej dzialal na FSB 150 i mnozniku 13.5 co dalo mi w koncu to co w podpisie. Plytka Asrock bez drutmoda napiecie 1,57 temp 44 windows 55 gierki - a czy mi uwierzycie, czy nie, to juz wasza sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanko: czy durona 1800 idzie zrobic na athlona? bo juz sam w to nie wierze, olowkiem robilem tak z 10 razy i teraz kupilem sobie paste przewodzaca ze srebrem i tez nic  :x mam pytanko czy te zlote punkty co widac co trzeba je polaczyc sa zalaminowane? trzeba tam cos rozdrapac np. igla?  durak jest koloru brazowego

odpowiedzcie mi czy tego durona 1800 idzie zrobic na athlona pleassss! :wink: (przejzalem cale forum i nie ma zadnej wzmianki o duronie 1800)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanko: czy durona 1800 idzie zrobic na athlona? bo juz sam w to nie wierze, olowkiem robilem tak z 10 razy i teraz kupilem sobie paste przewodzaca ze srebrem i tez nic  :x mam pytanko czy te zlote punkty co widac co trzeba je polaczyc sa zalaminowane? trzeba tam cos rozdrapac np. igla?  durak jest koloru brazowego

odpowiedzcie mi czy tego durona 1800 idzie zrobic na athlona pleassss! :wink: (przejzalem cale forum i nie ma zadnej wzmianki o duronie 1800)

IMHO kazdego applebreda niezaleznie od ilosci mhz mozna przerobic bo to w koncu ten sam proc tylko ma inny mnoznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem o malowaniu mostków L3 do mnożnika. Mam takie pytanie. Mostek L3 składa się jakby z pięciu par "kropeczek". Na moim Duronie z 43 tygodnia 2003 przedzielone są tylko 4 od lewej, a 5 jest cały. Na tej stronie o malowaniu znalazłem że połączenie właśnie tej 5 pary odblokuje mnożnik do korzystania w BIOS-ie.

Teraz mam pytanie czy u mnie to akurat pic na wode bo coś słyszałem że w procach po 39 tygodniu nie da sie odblokować mnożnika do korzystania w BIOS-ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic w tych linkach nie ma , sa jakies przerobki na mp itp albo athlony tunderbirdy albo jakies grzebanie w sockecie do odblokowania mnoznikow na plycie , nic nie ma o tym jaki trzeba mostek polaczyc w duronie aby uzyskac na stale odblokowany mnoznik i mozliwosc jego zmiany w biosie . prosze o taki prosty schemat jak w przypadku odblokowania cache , 1 rysunek co z czym trzeba polaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie chodzi o procek po 39 tyg !! , latwo mozna bylo sie tego domyslic przeciez chyba nie bylo blokowanych duronow 1400 przed 39 tyg ??? ehhhhhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duron 1800, brązowy laminat, bez sciezek, mostki na wierzchu, serii niespisalem, ale dla zainteresowanych, jesli tacy beda, zdejme radiator i zpisze. poszedl 11x200=2200 Mhz przy 1,7v, zAthlonowal sie po zamalowaniu lakierem mostka l2, poszedl by wiecej, ale mam za slabe chlodzenie.

 

 

 

 

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo!

MAm pytanko: wiecie moze dlaczzego musze dac takie duze vcore na proca aby durek wstal na 1920(167x11.5) a mianowicie 1.85v ???? wydaje mi sie to troche za duzo :/ sprzet z podpisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duże jest ryzyko padnięcia durka przy athlonizacji ??

Czy komuś z was padł proc po zamalowaniu L2 ?

Szczególnie chodzi mi o serię MIXIB zielony.

Ryzyko jest takie, że proc może mieć uwalony Cache L2 - w związku z tym po athlonizacji może się ... zburaczyć, zwisy, bluescreeny itd itp.

 

Do tej pory jednak nie spotkałem się z takim przypadkiem

 

Oczywiście jak pomalujesz tak że zwierał będzie 3 mostki - to też możesz go uszkodzić.

 

W innych wypadkach ryzyko jest małe - najlepiej do athlonizacji nadaje się lakier z zawartością srebra, najgorzej ołówek (mi np duron@athlon działał na ołówku przez 2 dni, a potem zwiecha - malowanie nowe i ok, zdecydowałem się na lakier)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duże jest ryzyko padnięcia durka przy athlonizacji ??

Czy komuś z was padł proc po zamalowaniu L2 ?

Szczególnie chodzi mi o serię MIXIB zielony.

Ryzyko jest takie, że proc może mieć uwalony Cache L2 - w związku z tym po athlonizacji może się ... zburaczyć, zwisy, bluescreeny itd itp.

 

Do tej pory jednak nie spotkałem się z takim przypadkiem

 

Oczywiście jak pomalujesz tak że zwierał będzie 3 mostki - to też możesz go uszkodzić.

 

W innych wypadkach ryzyko jest małe - najlepiej do athlonizacji nadaje się lakier z zawartością srebra, najgorzej ołówek (mi np duron@athlon działał na ołówku przez 2 dni, a potem zwiecha - malowanie nowe i ok, zdecydowałem się na lakier)

Dzięki za odpowiedź, zastanawiam się też czy jeśli po odblokowaniu tego cache'u okaże się on walnięty, to czy po zeskrobaniu lakieru i ponownym odłączeniu tago cache'u proc będzie działał normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta moze masz mnoznik 27 i fsb 66 bo tak jest najwydajniej  

nikt do tej pory nie spotkał sie z durniem który miałby całkowicie odblokowany mnożnik jak juz coś to procek jest odblokowany do 12.5 a dalej to mozesz se mieć opcje w biose ale w zyczywistości tyle nie ustawisz bez druta  a jak jesteś takim cudotwórcom to moez pokazesz nam jakieś screeny a my  postaramy ci sie uwiezyć ze sa one robione na procku bez drutów

:lol: :lol: :lol:

Co za głupoty tutaj wypisujesz!!! Albo procek jest zablokowany albo odblokowany a drut-mod działa tylko wtedy gdy procesor ma odblokowane mnożniki :!: Zrozum że większość płyt ma 4bitowy mnożnik i przez to nie można na nich uzyskać pow 12.5x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta moze masz mnoznik 27 i fsb 66 bo tak jest najwydajniej  

nikt do tej pory nie spotkał sie z durniem który miałby całkowicie odblokowany mnożnik jak juz coś to procek jest odblokowany do 12.5 a dalej to mozesz se mieć opcje w biose ale w zyczywistości tyle nie ustawisz bez druta  a jak jesteś takim cudotwórcom to moez pokazesz nam jakieś screeny a my  postaramy ci sie uwiezyć ze sa one robione na procku bez drutów

:lol: :lol: :lol:

Co za głupoty tutaj wypisujesz!!! Albo procek jest zablokowany albo odblokowany a drut-mod działa tylko wtedy gdy procesor ma odblokowane mnożniki :!: Zrozum że większość płyt ma 4bitowy mnożnik i przez to nie można na nich uzyskać pow 12.5x

buahaha nie zle mnie rozbawiłes procesary maja odblokowany mnoznik ale tylk w zakresie chbya od 5.5 do napewno 12.5 i wyzej nie wiec zobacz se gdzie chcesz i jak chcesz. Jak BY BYŁO TAK JAK MÓWISZ TO CO JA NA SWOIM ABICIE NIE MOGE USTAWIĆ 20*100 tylko 12.5 max ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta moze masz mnoznik 27 i fsb 66 bo tak jest najwydajniej  

nikt do tej pory nie spotkał sie z durniem który miałby całkowicie odblokowany mnożnik jak juz coś to procek jest odblokowany do 12.5 a dalej to mozesz se mieć opcje w biose ale w zyczywistości tyle nie ustawisz bez druta  a jak jesteś takim cudotwórcom to moez pokazesz nam jakieś screeny a my  postaramy ci sie uwiezyć ze sa one robione na procku bez drutów

:lol: :lol: :lol:

Co za głupoty tutaj wypisujesz!!! Albo procek jest zablokowany albo odblokowany a drut-mod działa tylko wtedy gdy procesor ma odblokowane mnożniki :!: Zrozum że większość płyt ma 4bitowy mnożnik i przez to nie można na nich uzyskać pow 12.5x

buahaha nie zle mnie rozbawiłes procesary maja odblokowany mnoznik ale tylk w zakresie chbya od 5.5 do napewno 12.5 i wyzej nie wiec zobacz se gdzie chcesz i jak chcesz. Jak BY BYŁO TAK JAK MÓWISZ TO CO JA NA SWOIM ABICIE NIE MOGE USTAWIĆ 20*100 tylko 12.5 max ??
przez ostatnie kilka miesięcy testowałem około 10 Athlonów i wszystkie miały odblokowane mnożniki, także te pow 12.5x. Jeżeli rzeczywiście masz procesor, który ma zablokowany 5bit w co wątpie to ci nawet drut-mod nie pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...