Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

to jest loteria.U mnie to zawsze była gadatka raz smigał przez miecha na 222x10 a poźniej z trudem chodził na 200x9 :lol:

Mój były codegen wytrzymywał 1.9V na procku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Duronek tez cos teraz cienko smiga. Jeszcze gdzies miesiac temu chodzil spokojnie jak AXP na 2.2GHz przy 1.75V stabilnie a teraz to na zadnym napieciu juz nie chce isc stabilnie. Oczywiscie tez Epox 8RDAE. Aktualnie mam go na 10x200 jako Antka przy 1.525 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupilem sobie na allegro za 213zl z przesylka duronka 1400 MIXIB 0335 :) Mnoznik odblokowany, niestety typek troche za ostro zdrapal laminat przy L2 i narazie nie udalo mi sie go zmodowac na Athlona ale wezme kompa na warsztat i bede probowal do skutku. :)

http://www.silnik.banita.pl/aida-duron.jpg

Napiecie w biosie ustawilem na 1,6V bo wiecej nie trzeba, hehe. :>

Chlodzenie to zalman CNPS6000-Cu a zasilacz to chieftec HPC-420-302-DF :> jak tylko dopadne drukarke albo narysuje sobie socket to zdrutuje go na mnoznik 13/13,5 albo na 14. Ciekawe czy pojdzie stabilnie.

Aha, najlepsze jest to jakie mam pamieci ;) dwa noname ddr PC2100, ktore przez przypadek odpalilem na fsb 166 i timingach 2-2-2-6 :>

Motyw byl taki ze mialem na dwa tygodnie dwie kosci GEIL PC3200 CL2 i potem jak je juz musialem oddac to wlozylem stare kosci i wlaczylem kompa, wogule zapomnialem ze tam sa takie timingi ustawione :) dziala super, bez zwiech. Na poczatku jak podkrecilem durnia to VPU recover wywalalo, ale przestalo. :> Cos sie dopalilo widac, hehe i juz kata bez problemu. Jeszcze tylko modzik na AXP i witaj (w najgorszym wypadku;)) Athlonie XP 2500+ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg www.ocinside.de bede mial athlona xp 2500+, zegar 2075 a u mnie nawet pokazuje 2088 :) a ze 256kB pamieci to bedzie zwykly athlon xp, nie barton. :) A jak pojdzie na 13,5 to bedzie 2800+, itak zajebiscie. :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu utarczkach i załamaniach udało mi się athlonizować mojego Duronka na kleju do ogrzewania szyb.Na razie nie szaleję i zostawiam go na fsb 133 i nominal vcore 1,505 ,potestuję go i poczekam na lepszą płytę i pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm a moze zamiast olowka to dac paste termoprzewodzaca?  :lol:

powodzenia :lol: :lol:

 

jakbyś trochę poczytał na forum, to wiedziałbyś co się dzieje - i wiedziałbyś że musisz kupić lakier electon za 20 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi poszedł Duron 1600Mhz przy standardowym napięciu na 12x166.

I to na Asrocku K7S8X (sis746fx), podejrzewam, że gdybym zapodal wieksze napiecie to by poszedł na 2500 bez problemów. Tylko pamiątki były DDR333 no-name i komp nie był dla mnie tylko skladalem dla mojego wujka :P. Więc krecić, kręcić i kręcić :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi poszedł Duron 1600Mhz przy standardowym napięciu na 12x166.

I to na Asrocku K7S8X (sis746fx), podejrzewam, że gdybym zapodal wieksze napiecie to by poszedł na 2500 bez problemów. Tylko pamiątki były DDR333 no-name i komp nie był dla mnie tylko skladalem dla mojego wujka :P. Więc krecić, kręcić i kręcić :>

moj tez idzie na 12*166 na std napieciu a na 2500mhz nie chce chodzic nawet na 2.2V wiec nei badz taki hej do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi poszedł Duron 1600Mhz przy standardowym napięciu na 12x166.

I to na Asrocku K7S8X (sis746fx), podejrzewam, że gdybym zapodal wieksze napiecie to by poszedł na 2500 bez problemów. Tylko pamiątki były DDR333 no-name i komp nie był dla mnie tylko skladalem dla mojego wujka :P. Więc krecić, kręcić i kręcić :>

moj tez idzie na 12*166 na std napieciu a na 2500mhz nie chce chodzic nawet na 2.2V wiec nei badz taki hej do przodu
To fakt, zaleznie od procka schody zaczynaja sie gdzies od 2200, a nawet 2100, bylo juz o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielki problem z tym jak przerobić Durona 1.4(dokładnie ten model) na Athlona XP. Wiem, że muszę połączyć ostatni na prawo mostek L2, ale jak widzicie to nie takie proste. Z tego, co widziałem na zdjęciach tego procka były cztery rzędy a ja na swoim modelu mam tylko trzy.

Jak to możliwe?.

Czy może ktoś już przerabiał Durona na athlona XP z 256 KB L2. Jeśli tak to proszę o pomoc. Najlepiej byłoby na tym poniższym modelu. Proszę o zaznaczenie tego mostka na takim procesorze i zamieszczenie go na forum w formie obrazka oraz opis jak mam z powrotem go połączyć.

Proszę o prawdę, ponieważ to nie jest procesor na straty wieżę w szczerość osób piszących na tym poście.Wierzę że forumowcy pomogą mnie rozwiązać problem. Byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielki problem z tym jak przerobić Durona 1.4(dokładnie ten model) na Athlona XP. Wiem, że muszę połączyć ostatni na prawo mostek L2, ale jak widzicie to nie takie proste. Z tego, co widziałem na zdjęciach tego procka były cztery rzędy a ja na swoim modelu mam tylko trzy. 

Jak to możliwe?. 

Czy może ktoś już przerabiał Durona na athlona XP z 256 KB L2. Jeśli tak to proszę o pomoc. Najlepiej byłoby na tym poniższym modelu. Proszę o zaznaczenie tego mostka na takim procesorze i zamieszczenie go na forum w formie obrazka oraz opis jak mam z powrotem go połączyć. 

Proszę o prawdę, ponieważ to nie jest procesor na straty wieżę w szczerość osób piszących na tym poście.Wierzę że forumowcy pomogą mnie rozwiązać problem. Byłbym bardzo wdzięczny.

Sorki nie łapie :twisted: "Z tego, co widziałem na zdjęciach ...."może ja nie łapie ale nie widze zadnych LINKÓW do tych zdjeć ani samych zdjęć :!:

I to:"Najlepiej byłoby na tym poniższym modelu..." Jakim??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma takiego durnia jak ja??

 

mixjb 0407 (hyba :oops: )

 

odblokniety fabrycznie i zielony

 

nie wiem czy da sie z niego xp zrobic??

 

ale najbardziej to chce woedziec czy da sie go puscic na 12.5x166 ??

i przy jakim napieciu

bo wpadalo by wykorzystac te pamieci 400 mhz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma takiego durnia jak ja??

 

mixjb  0407 (hyba :oops: )

 

odblokniety fabrycznie i zielony

 

nie wiem czy da sie z niego xp zrobic??

 

ale najbardziej to chce woedziec czy da sie go puscic na 12.5x166 ??

i przy jakim napieciu 

bo wpadalo by wykorzystac te pamieci 400 mhz  :lol:

jak masz przecięte dwa skrajne mostki L2 to raczej ci sie nie uda, tzn. nie bylo takiego przypadku chyba...

 

po prostu sprawdz czy ci idzie na 12*166 bez zmiany napiecia. u mnie niestety nie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko 1 mostek jest ciachniety (ten blizej gumeczki czarnej :] )

ty to masz fart! :D

 

nie dość że mnoznik odblokowany, to jeszcze do tego pewnie przerobisz go na AXP :)

 

masz moze jeszcze takie w zanadrzu?? może bym kupił? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...