Skocz do zawartości
M79

Piracki soft- naloty do pryw. mieszkan w lubuskim

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tu chcę trochę humor poprawić, a tu mi odrazu wszyscy piszą, że mam sofcik piracki w mózgu ;) A co ja tam mam to nie wiem bo ostatnio przed adwentem balowałem i niezbyt ciekawy tego efekt jest (częstotliwość mi się obniżyła do x286) :) A poza tym dzisiaj w mojej lokalnej gazecie pisało, że to plotka i nikt nie chodzi po domach, jak ją znajdę to zeskanuje Wam artykuł ;) Najlepsza był tekst na pierwszej stronie "Sklepy komputerowe odnotowały w tym tygodniu wzrost sprzedaży oprogramowania Windows", albo tytuł "Postrach Piratów"

PS.A podejście do tego mam takie jakie mam dlatego na ten temat wypowiadam się z odrobiną humoru bo nie znam nikogo u kogo by byli wszyscy tylko: "A u mojego kuzyna byli u sąsiada i podobno kompa zabrali..." Co jak co ale mnie to bawi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa wypowiedź:http://info.onet.pl/1,15,11,3812134,11440567,805467,forum.html

Ciekawa? Raczej glupawa. Przyklad interpretowania wszystkiego na swoj sposob.

 

Pan JFK nazywa gazete lubuska "psychoza lubuska", raczej gazeta lubuska jest wiekszym autorytetem niz pan JFK, tymbardziej ze takie wywody jak on pisze to kazdy sobie moze prowadzic, a mialo tam byc cos zalaczone z chipa i jakos nic nie widac, poprostu zwykla wypowiedz sfrustrowanego internauty, co do np wchodzenia na legitymacje sam pisalem, pisal podinspektor pisali inni i wszyscy jednoglosnie powiedzieli ze wejscie na legitymacje jest jak najbardziej mozliwe sa specyficzne przypadki ktore umozliwiaja wykorzystanie tego, i pisanie do chipa pana JFK tego nie zmieni ani pan JFK..., jednakze jak to zwykle bywa pan JFK oczywiscie wrzucil do zupy ser, dodal pizzy, kartofli, wymieszal i gotowal na malym gazie dodaj seler, rzodkwiewki, lody pistacjowe, miodu, orzeszkow solonych i wyszla mu pieczarkowa a to jest tak samo naciaganie faktow jak i rzekome kontrole.

 

Ilubek:

co ma piernik do wiatraka, to ze hurtownie rozsiewaja panike tzn namawiaja do tego w co ja po prostu nie wierze i widze to jako swobodna rozmowe miedzy pracownikiem w stylu - ty wez mow ze jest tak i bedzie kasa - uwazam to za bujde Twojego kolegi, bo hurtownie robia kokosy na sprzecie a windowsy maja gleboko gdzies, ale nawet jesli gdzies cos takiego mialo miejsce to swiadczy po prostu o checi zarobienia a nie o tym ze policja chodzi czy nie, bo gdyby nie chodzila nie mieli by co rozsiewac, wiec pewne wydarzenie mialy miejsce, ja nie slyszalem w zadnej hurtowni takich plotek wiec moze to Twoj kolega jest rozsiewaczem plotek wraz z jakims pracownikiem hurtowni ktory byc moze znalazl sie w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie (czytaj nie powinien tam pracowac), dlatego powinienes wiedziec ze mowisz o zdaniu jakiegos nawiedzonego pracownika hurtowni, a wyolbrzymiasz to do rozmiaru juz nawet nie jednej hurtowni lecz wielu hurtowni a to jest bardzo nie fair...

 

Sugerowalbym zamkniecie topicu, tak kazdy bedzie pisal i pisal o czym to nie slyszal i temat zamiast umrzec zyje dalej i powstaja to coraz bardziej niestworzone historie z niestworzonych historii, mnie to juz dawno przestalo interesowac

 

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzies wcześniej jak ktoś pisał, że jeżeli nie ma nikogo w domu to mogą sobie wejść i poszukać :) W takim razie jak mi udowodnią to, że nie podstawili mi swojego twardziela po to abym płacił karę :? :?:

PS.Jeżeli ktoś nie rozumie moich postów lub są dla niego idiotyczne to niech wybaczy mi do końca tego tygodnia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

policz sobie [conajmniej]1000x cena windowsa powiedzmy 500zl daje...... 500000 czyli pol miliona zl 8)

oczywiscie ta wartosc ciagle rosnie no bo codziennie ludzie szturmuja sklepy w poszukiwaniu windowsxphe oem ;)

 

dobra lece juz pod sklep bo mi miejsce w kolejce zajma i niekupie tego xp :arrow: nalot jutro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dzięki tak wysokiej ilości sprzedanych produktów spadnie jego cena... Ciekawe ile biorą za XP Professional :)

lol taaaa...predzej zobaczymy gruszki na wierzbie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta panika

No to ładnie - w Faktach na TVN o 23.00 powiedziano, że Policja robi naloty na mieszkania prywatne i firmy - nawet starzy mnie zawołali. Miałem ubaw po pachy. Można powiedzieć, że poszukiwanie przez tą stacji taniej sensacji doprowadziło do publikowania nierzetelnych informacji, z nikąd - na stronach policji i polskiej agencji nie ma o tym słowa.

 

Mieszkam na Śląsku - i muszę potwierdzić, że mówią o tym wszyscy a prawda jest taka, że jak na razie u mojego kuzyna posiadającego net z słynnej rudzkiej sieci nikogo nie było i u żadnego jego znajomego także nie było nikogo, choć plotka i panika w zeszłym tygodniu sięgnęły zenitu, zresztą jak na politbudzie w g-cach (gdzie zeszłego roku do akademików nie zapukał nikt, choć wydział infy współpracuje z MS;

a zeszły rok wyglądał mniejwięcej tak:

- PUK PUK

- nagrasz mi windowsa na CD

- jasne

- haHA - PG - mamy cię ty zły piracie, zarabiasz na okradaniu biednych producentów oprogramowania

no i panika 10 w piatkowy wieczor - wszystko pochowane - wszyscy w pokojach czekający na nic - a to akurat przeżyłem tylko że w lokalu napędzany przez pivko i Mandrake'a ).

 

Z innej beczki panika jest taka, że którach mądra szyszka z policji gospodarczej wpadnie na pomysł żeby zrobić taki nalot dla gwiazdki (czy koniczynki - nie wiem jak to tam wygląda), 500zł premi i uścisku dłoni komendanta powiatowego).

 

Dla ochłody polecam: http://katowice.naszemiasto.pl/wydarzenia/...6c41654f3df86de

 

Dla przywrócenia uśmiechów na spanikowanych buźkach: http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid...Microsoft&katn=

 

Echhhhhhhhhhhhh....................[/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest 34300 wyświetleń tego topicu :D:D

Odpowiedzi na Topic jest 530 :D:D

Czemu jakoś nie widziałem żednago skanu z pokwitowania skonfiskowania sprzęty komputerowago z nielegelnym softem???

!!!Chce dowodów na istnienie tego mitu !!!!

W przeciwnym razie zastanawiam się nad sensem istnienia tego Topicu bo wszystko opiera się na jednej wielkiej propagandzie i plotkach typu "U mojego kumpla byli i wynieśli wszystko , kompa , kalwiature , myszke..."

<lol>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest 34300 wyświetleń tego topicu :D:D 

Odpowiedzi na Topic jest 530 :D:D

Czemu jakoś nie widziałem żednago skanu z pokwitowania skonfiskowania sprzęty komputerowago z nielegelnym softem???

!!!Chce dowodów na istnienie tego mitu !!!!

W przeciwnym razie zastanawiam się nad sensem istnienia tego Topicu bo wszystko opiera się na jednej wielkiej propagandzie i plotkach typu "U mojego kumpla byli i wynieśli wszystko , kompa , kalwiature , myszke..."

<lol>

H"ameryki" nie odkryłeś :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nic nowego nie odkryłem to może ty mi dasz jakiś dowody??

No przecież tyle ludzi już odwiedzili a ja prosze tylko o jeden scan z pokwitowania . Chyba o tak dużo nie prosze <lol>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nic nowego nie odkryłem to może ty mi dasz jakiś dowody??

No przecież tyle ludzi już odwiedzili a ja prosze tylko o jeden scan z pokwitowania . Chyba o tak dużo nie prosze <lol>

8O

Nie wiem o co ci chodzi???

Powiedziałem tylko, że swoją wypowiedzią nic nie wniosłeś, ponieważ zauważył już to ktoś pare dni/stron wcześniej... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm niby to byly zarty , ale dzisiaj rano otwieram onet jest duzy artykul o tych sprawach n WP to samo ,wracam z uczelni do domu ,wlaczam TVN24 a tam sonda :Czy policja powinna wchodzic do mieszkan w poszukiwaniu nielegalnego oprogramowania , patrze na fakty a tam tez reportaz o wlotach policji . Hmm przed chwila wchodze na gazeta.pl i widze ze cala sprawa zajmie sie Rzecznik Praw Obywatelskich .Wiec plotka to raczej nie jest .A jesli to plotka to wyslna moze byc tylko i wylacznie przez Microsoft .

 

za gazeta.pl

 

 

Po doniesieniach "Gazety" o zbiorowej psychozie wywołanej nalotami policji na prywatne mieszkania w poszukiwaniu nielegalnych programów Rzecznik Praw Obywatelskich zwróci się do prokuratora krajowego o wyjaśnienia

 

W środę opisywaliśmy jak na początku listopada w Zielonej Górze , Katowicach, Rudzie Śląskiej, Sosnowcu i Piekarach Śląskich policja weszła do kilkudziesięciu prywatnych mieszkań w poszukiwaniu nielegalnego oprogramowania. W Zielonej Górze lawina przeszukań rozpoczęła się od kafejki internetowej, której właściciel nielegalnie sprzedawał oprogramowanie. Policja poszła tropem jego klientów i weszła do 42 mieszkań. Ponad połowie osób postawiono zarzuty.

 

W Rudzie Śląskiej i Katowicach policja zażądała pełnej listy 1,5 tys. abonentów sieci kablowej Elsat (dostawca jest do tego zobowiązany na mocy prawa telekomunikacyjnego), a następnie zaczęła odwiedzać mieszkania osób, które mogły ściągać przez internet programy od osób podejrzanych o piractwo.

 

- Najprawdopodobniej skierujemy wystąpienie do prokuratora krajowego, który może przedstawić zasadność i legalność działań prokuratury. Odpowiedni wniosek podpisał dzisiaj Rzecznik Praw Obywatelskich - powiedział nam w środę Marek Łukaszuk, dyrektor zespołu prawa karnego biura Rzecznika.

 

Xawery Konarski, ekspert prawny Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, kancelaria Traple, Konarski i Podrecki

 

Jestem zaskoczony akcją policji. Gdy istnieją takie miejsca jak stadion X-lecia, czemu ściga się po mieszkaniach ludzi, którzy nawet często nie zdają sobie sprawy z tego, że łamią prawo? W przypadku programów komputerowych konieczne jest posiadanie licencji. Teoretycznie więc racja jest po stronie organów ścigania. Ocenie podlegać powinny jednak zastosowane środki. Operację policji przeprowadzono w trybie czynności nagłych, które pozwalają na wejście do mieszkań z blankietowymi nakazami przeszukania. Tryb ten stosowany jest gdy chce się np., aresztować dilera narkotyków, ale nie spotkałem się z wykorzystaniem go do ścigania osób podejrzanych o nielegalne używanie programów. Z uzyskanych informacji wynika że policja dokonuje czynności procesowych bez uprzedniego polecenia sądu lub prokuratora. W ciągu 7 dni od zatrzymania rzeczy (np. twardego dysku) powinno nastąpić zatwierdzenie tych czynności.

 

Barbara Górska, rzecznik prasowy TP S.A.

 

Nie mogę odpowiedzieć czy policja zgłaszała się do nas w sprawie udostępnienia danych osobowych klientów Neostrady. Współpracujemy z organami ścigania, urzędem celnym zgodnie z istniejącym prawem. Mamy w firmie specjalny departament bezpieczeństwa, który tropi osoby naruszające prawo i współpracuje z policją m.in. w sprawie przestępstw informatycznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barbara Górska, rzecznik prasowy TP S.A. 

 

Nie mogę odpowiedzieć czy policja zgłaszała się do nas w sprawie udostępnienia danych osobowych klientów Neostrady. Współpracujemy z organami ścigania, urzędem celnym zgodnie z istniejącym prawem. Mamy w firmie specjalny departament bezpieczeństwa, który tropi osoby naruszające prawo i współpracuje z policją m.in. w sprawie przestępstw informatycznych

Jak dobrze mies DSL :D

Ale pewnie i do tego sie przyczepia. Jak sie za to wzial Rzecznik to cos mi tu smierdzi z tym wszystkim. Oby sie okazalo ze policja dzialala nielegalnie i bedzie musiala oddac dyski :D

Jak bym sie wtedy jeszcze upominal o odszkodowanie za ta rewizje oraz za czas nieuzywania kompa do pracy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feluke: ta pani NIE MOZE ODPOWIEDZIEC ;-). Wiec nie wiadomo :P. Moim zdaniem dsl jesdt bardziej zagrozony :D. Juz widze jak ktos bedzie teraz grzebać w logach u tepsy, kto kiedy mial jakie ip i ile w tym czasie sciagnal, zalozmy lącze sie 2-3 razy zdiennie i tyle razy mam inne ip :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://info.onet.pl/837082,18,item.html wreszcie jakieś konkrety od policji i to raczej dobre.

ps. wreszcie sie posłowie na coś przydali :)

 

 

jeden cytacik

 

"W przypadkach osób, które posiadały nielegalne oprogramowanie dla własnych potrzeb, sprawy karne były umarzane, a jedyną konsekwencją było skasowanie oprogramowania."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prowadzimy żadnych zmasowanych działań, robimy to samo co od kilku lat - wyjaśnił rzecznik śląskiej policji kom. Grzegorz Olejniczak.

Hehe czyli nic <lol>

 

W 2002 roku policjanci zabezpieczyli blisko 4 tys. dyskietek z pirackim oprogramowaniem wartości ponad 71 tys. zł,

Dyskietek???Kto w 2002 roku piracił dyskietki <lol>

właśnie widac jak się znają na rzeczy.

Prosze was dajcie spokuj z tym wszystkim bo to jedna wielka propaganda!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój wuja z Ameryki opowiadał, że dzwonił do niego kuzyn z Słupska, który ma kolegę w Poznaniu i ten mu powiedział, że jego wujek słyszał od sąsiada, że w Małopolskim chodzili bo kolega z pracy mu powiedział, że byli u sąsiada koleżanki jego ojca... Ile ja już słyszałem tych historii :| Czy jest tu ktoś na forum u kogo byli, ale nie prowadzi firmy zarejestrowaej na dom, ani nie sprzedaje legalnych kopii zapasowych za 20zł :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...