Skocz do zawartości
s0n1c

Przegladarka Internetowa

Jakiej uzywasz przegladarki?  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej uzywasz przegladarki?

    • Avant Browser
      5
    • Crazy Browser
      2
    • IE
      54
    • Mozila
      31
    • MyIE
      19
    • Opera
      69
    • Netscape
      4
    • Phonix
      2
    • Inna
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Co jak co ale IE jednak za kompatybilnosc ze wszystkimi stronkami ruluje.

Mialem kiedys problemy ze stronkami w operze, netscape. Po tym juz przestalem experymentowac.

IE nie jest kompatybilny z niczym; odwrotnie, to cieciowaci webmasterzy piszą strony, które działają tylko w IE. Jakoś tak wyszło, że sporo o tym zostało powiedziane tutaj: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=52180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale IE jednak za kompatybilnosc ze wszystkimi stronkami ruluje.

Mialem kiedys problemy ze stronkami w operze, netscape. Po tym juz przestalem experymentowac.

IE nie jest kompatybilny z niczym; odwrotnie, to cieciowaci webmasterzy piszą strony, które działają tylko w IE. Jakoś tak wyszło, że sporo o tym zostało powiedziane tutaj:http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=52180

IE ma tylko jedno zastosowanie - windows update.

Najgorsze jest to, że ci "webmasterzy" są wspierani przez narzędzia typu FrontPage, a zdarzają sie i strony w wordzie pisane :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale IE jednak za kompatybilnosc ze wszystkimi stronkami ruluje.

Mialem kiedys problemy ze stronkami w operze, netscape. Po tym juz przestalem experymentowac.

IE nie jest kompatybilny z niczym; odwrotnie, to cieciowaci webmasterzy piszą strony, które działają tylko w IE. Jakoś tak wyszło, że sporo o tym zostało powiedziane tutaj:http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=52180

Who cares w ktora strone ale kompatybilnosc jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I care.

 

Nie po to są standardy html tworzone, żeby je sobie pe..przony micro$oft zlewał z racji tego że z 85% internautów używa zakichanego explorera. Prędzej będę strony w trybie tekstowym oglądał, niż nabijał staty misiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieisek niedosc ze jest przestarzaly , dziurawy ,niewygodny to na dodatek brzydki . Jak tylko zobaczylem panele i inne bajery w Firebirdzie i Mozilli urzywanie IE porownuje do kaletctwa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I care.  

 

Nie po to są standardy html tworzone, żeby je sobie pe..przony micro$oft zlewał z racji tego że z 85% internautów używa zakichanego explorera. Prędzej będę strony w trybie tekstowym oglądał, niż nabijał staty misiem.

Nie 85 tylko 95. Tak jak w modzie jest bluzganie Windowsa a wychwalanie Linuxa tak teraz jak uzywa sie czego innego niz IE to jestes PRO. Ja tam uzywam IE, experymentowalem z innymi przegladarkami ale wrocilem do IE i nie mam zadnych klopotow wiec po co te klotnie i wpieranie ktora przegladarka jest lepsza (i dlaczego moja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma piernik do wiatraka? Mówimy o pewnych standardach, i z której strony by nie patrzeć to ie tych standardów nie trzyma. Poza tym ie zjada wprost niesamowite ilości pamięci - więcej niż opera przy otwartych 30 zakładkach potrafi przy dużym serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie Avant Browser + The Bat. Opera jakas mi sie wydaje wielka kobyła :> Swego czasu używałem Phoenixa(teraz chyba Firebird) był super - mały, szybki i przyjemny - ale nie miał trybu offline a w domku nie mam stalki a modem sux.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie Avant Browser + The Bat. <b>Opera jakas mi sie wydaje wielka kobyła :> </B> Swego czasu używałem Phoenixa(teraz chyba Firebird) był super - mały, szybki i przyjemny - ale nie miał trybu offline a w domku nie mam stalki a modem sux.

Wielka kobyla :?: 8O 8O 8O 8O buahaha najlepsza przegladarka i nie mowice ze zle wyswietla mnostwo stron bo to winna wczesniej wspomnianych pseudo webmasterow :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie ten dział do (...) jasnej.

2. Ktoś kto robi ankiete na jakiś temat powinien przynajmniej wiedzieć o czym ją robi (tutaj są pomylone nazwy przeglądarek, oraz Avant, Crazy, MyIE, NetCaptor można zaliczyć jako IE bo to ankieta o PRZEGLĄDARKACH a nie NAKŁADKACH).

3. Ja używam Mozilli (aktualnie wersja 1.5) od jakiegoś roku. Wcześniej była Operka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie 85 tylko 95. Tak jak w modzie jest bluzganie Windowsa a wychwalanie Linuxa tak teraz jak uzywa sie czego innego niz IE to jestes PRO. Ja tam uzywam IE, experymentowalem z innymi przegladarkami ale wrocilem do IE i nie mam zadnych klopotow wiec po co te klotnie i wpieranie ktora przegladarka jest lepsza (i dlaczego moja).

Jeszcze lepiej :x

Zastanów się. O ile mi wiadomo, internet jako taki nie należy do micro$oftu. Rozwojem i standaryzacją języka HTML zajmuje się konsorcjum firm związanych ściśle z tym medium, zwane W3C. Należy do niego min. micro$oft, adobe, macromedia, america online (właściciel netscape'a). Teoretycznie ustalenia tej organizacji mają na celu to, by każdy, niezależnie od używanego OS i przeglądarki mógł w jednakowym stopniu korzystać z zasobów internetu. W praktyce jednak wiele firm, nawet wchodzących w jego skład, olewa te zalecenia i wprowadza własne standardy. A przeduje tutaj właśnie micro$oft. Bo przecież jeżeli 95% (jeżeli jest tak, jak mówisz) użytkowników internetu korzysta z misia, to w imię czego mają się oglądać na innych? Ich przeglądarka dodawana jest gratisowo do windowsów, pozwala na wiele sformułowań w kodzie html, które tylko ona interpretuje poprawnie. Dzięki temu ktoś zajmujący się zawodowo tworzeniem stron www, nawet jeżeli korzysta z linuxa i dajmy na to opery, i tak musi zaopatrzyć się w windowsa i internet explorera, jeżeli chce tworzyć strony, które będą się na nim poprawnie wyświetlać. Nie robiąc tego, ryzykuje, że 95% jego potencjalnych klientów nie będzie zadowolonych.

Nie chodzi o to, drogi pogrążony w konsumpcjonizmie Watsonie, która przeglądarka jest PRO i w ogóle najlepsza, tylko o to, że używanie IE to dokładanie własnej cegiełki w procesie budowy internetowego molocha. Bo różne firmy (jedna z większych to AFAIK statmark.com) nieustannie śledzą zasoby internetu pod kątem tego, jak są wykorzystywane, m.in. jaka przeglądarka jest najczęściej używaną. I inne firmy kierują się tymi danymi w procesie rozbudowywania internetu. Oczywiście misio przoduje - nie dlatego, że jest da best, tylko dlatego, że dostaje się go za free z najpopularniejszym systemem świata.

Dla wielu ludzi niebieska ikonka e na pulpicie to właśnie internet, bo nawet nie wiedzą, że są inne przeglądarki. Fajnie. Zgadnij, kto na tym zarabia, a kto traci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie Avant Browser + The Bat. <b>Opera jakas mi sie wydaje wielka kobyła :> </B> Swego czasu używałem Phoenixa(teraz chyba Firebird) był super - mały, szybki i przyjemny - ale nie miał trybu offline a w domku nie mam stalki a modem sux.

Wielka kobyla :?: 8O 8O 8O 8O buahaha najlepsza przegladarka i nie mowice ze zle wyswietla mnostwo stron bo to winna wczesniej wspomnianych pseudo webmasterow :twisted:

Dokładnie... jak robię stronkę to jakoś zawsze jakoś działa na operze bez problemów - kiedyś natomiast jak nie zabardzo umiałem tworzyć strony to wychodziły koszmarki na operze.

 

Tylko mała uwaga - poprzednie opery miały jednak problemy z obsługa stron, ostatnio chyba to poprawili - pamiętam, że nieźle musiałem się namęczyć zanim strona wyglądała ok.

 

 

A co do przeglądarki, to dopuki miałem w "quickstarcie" na wierzchu przycisk IE, to używałem IE, ale jak zmieniłem na netscape to używam netscape... prawda jest taka, że przeglądarki nie różnia się tak wiele...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od prawie 2 lat opera - kiedys to byl prawie masohizm - od wersji 7.xx stalo sie to prawdziwa przyjemnoscia... wywalilbym IE z systemu gdybym tylko mogl...

 

znalazlem tylko jedna strone ktora na operze sie nie wyswietla - jakas angielska grupa kapitalowa (link mi zaginal) - nie otwiera sie na NICZYM innym niz IE 6 (ie 5.5 nie dziala!) - wiec strona jest zupelnie skopana

na operze nie wyswietla sie prognoza pogody na onecie i czasem na zle napisanych stronkach nie dzialaja niektore skrypty js (nie dziwota ze nie dzialaja jesli w kodzie wystepuje np <div> z 14 parametrami - na dodatek nie zamkniety

 

dodajmy do tego skorki, kolorki, dobry klient pocztowy (nie taki jak netoperek - ale niezly) i GENIALNY support na myopera i mamy zwyciezce

 

i nie, nie przeszkadza mi banner i nie, nie scrackowalem opery - predzej ja kupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przez długi czas używałem IE ale od niedawna przesiadłem sie na operę 7.23 ma wbudowanego klienta pocztowego, umozliwia blokowanie pop-upów, i w moim odczuciu jest szybsza, no i lepiej wygląda :-) dla mnie bomba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem :> Ogólnie przez bardzo długi czas jechałem na operze 5.03 która w swoim czasie była po prostu genialna i przełomowa.

a teraz jaka jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wlasnie po przesiadce na linuxa (wywalilem calkowicie Winde z dysku ciekawe ile wytrzymam - pewnie do pierwszej potrzeby odpalenia photoshpa ;]) i zastanawialem sie jaka graficzna przegladarke wybrac (w tekstowym - wiadomo, lynx - jakos nie przekonalem sie do linksa, nie wiem czemu) - konqueror wkurzyl mnie niesamowicie na dzien dobry wiec zaczalem sie rozgladac za czyms innym. Mialem dobre doswiadczenia z Opera dawno temu i postanowilem zobaczyc jak sie gwiazdka rozwinela. Powiem krotko: ta przegladarka jest GENIALNA. Najszybsza jakiej w zyciu uzywalem (co przy moim laczu w domu ma znaczenie), ladnie laduje strony, nie wyburacza sie, nie piska ze cos nie tak, i super sciaga pliki. No i jest mala, zgrabna i zwinna - tylko ten banner mnie wkurza - nie dlatego ze jest tylko ze non stop pojawia mi sie w nim ten caly BonziPalant i mnie do szalu doprowadza. Ale ogolnie przerzucilem sie na opere 7.23 i nie chce innej - POLECAM ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witamy w klubie nawroconych

newsy z news.opera.com

forumy na myopera

zapraszam serdecznie

 

UWAZAJ z przesiadka na 7.50 - jest w niej wiele zmian ktorych ja osobiscie nie trawie - a niektore z nich nie sa nigdzie wspomniane - zawsze rob backup - ale nie musze chyba tego mowic linuksiarzowi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MozillaFirebird 0.7 btw panowie skad sciagnac ten bajer zeby ogladac na firebirdzie film'y bo ten caly plugin mnie denerwuje jak chce gdzies wejsc to pisze ze pluginu niema i musze na tej stronie korzystac z ie co mi bardzo nieodpowiada :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MozillaFirebird 0.7 btw panowie skad sciagnac ten bajer zeby ogladac na firebirdzie film'y bo ten caly plugin mnie denerwuje jak chce gdzies wejsc to pisze ze pluginu niema i musze na tej stronie korzystac z ie co mi bardzo nieodpowiada  :roll:

Jakie filmy ? Flash?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myIE na gecko a nie IE na gecko - tak bardzo tej firmy nie lubisz ze nei chce ci sie nawet sprawdzic co pisesz

 

myie bylo do tej pory nakladka na silnik IE, poniewaz IE jaki jest kazdy widzi autorzy postanowili uuniwersalnic swoja nakladke (nienajgorsza w sumie) i przystosowac ja do wspolpracy z gecko

 

w ten sposob mamy funkcjonalnosc myie i silnik gecko - czyli ladnie i bez dziur

inna sprawa ze nie jest to tak prosto odpalic - ale niewatpliwie w wersji stable bedzie to juz bezproblmowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...