Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem mały test w UT aby "pomiarowo" uzasadnić sens korzystania z myszy o wysokim dpi. Jak widać na tym obrazie przy najmniejszym możliwym przesunięciu celownik przeskakuje względem krawędzi ściany o 6 pikseli zamiast o 1 ( rozdzielczość ekranu 1280x800 mysz 400dpi ustawienie w grze 5.00 ) więc aby mieć przeskok "by pixel" nawet mysz 1000 dpi to za mało. Oczywiście nawet na myszy 400 dpi można zmusić do przeskoku "po pikselu" jednak ruch będzie strasznie powolny. Im większa rozdzielczość tym więcej pikseli będzie gubionych bez zwiększenia dpi myszy ( zakładając tą samą prędkość ).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha-czyli ze krotko mowiacw momencie gdy zmniejszamy czulosc myszy, efektem jest spowolnienie ruchu :/ ale za to nie gubi pikseli?

Jeśli masz mysz powiedzmy 2000dpi to i tak nie będzie nic gubić - chyba że masz monitor 1920x1200 :) lub ustawisz sobie bardzo wysoką szybkość :wink: . Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spieq...

 

czy moglbys mi powiedziec cos jeszcze na temat Coolteka?Bo wiem ze miales z nim kontakt. Jak oceniasz go na tle innych myszek. Testy czytalem...:]i kiedy mozna spodziewac sie testow tych raptorow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Angeli. Troche przedupcona sprawa, najpierw chce sie pozbyć mojej starej intellki (ktoś wie za ile ją popchne na allegro? - z gwarancją), potem nie wiem, coolteka na gware? jeżeli tak ma to wyglądać to ja dziękuje, może i jest solidnie wykonany, ale [ciach!]o padło :/ Sprawdze na innym sprzęcie jeszcze, bo może to wina tych super kupa sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to chce sprzedać moją mychę Coolteka Hurricane - powód - niestety zbyt duża a ja mam drobne dłonie, przez co się męczę. Stan idealny, zero problemów z działaniem na 1000Hz.

 

http://allegro.pl/item88638949_cooltek_hurricane.html - w razie czego link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś chyba w którymś z wątków wspominałem o testach Logitecha G5. W związku z tym pozwolę tutaj:

 

Recenzja Logitecha G5 BUM!

 

Osobiście polecam, dobra myszka. Aktualnie siedzę na jednym z Raptorów Mx- niebo a ziemia (ale o tym kiedy indziej...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba drugi po spieqowym test Colteka Hurricanea 1977356[/snapback]

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to chce sprzedać moją mychę Coolteka Hurricane - powód - niestety zbyt duża a ja mam drobne dłonie, przez co się męczę. Stan idealny, zero problemów z działaniem na 1000Hz.

 

http://allegro.pl/item88638949_cooltek_hurricane.html - w razie czego link

 

mógłbyś konkretniej napisać o niewygodach uzytkowania myszy? Wielkich grabi jak bochny chleba też nie mam a wlasnie mialem ochote na te mysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha !

 

To ja tez sie wyprodukuję: jeśli jest ktoś zainteresowany to mojego MX'a 510 (praktycznie nowego - niecałe pół roku, na gwarancji, mam bombę na punkcie "czystej mychy" także stan IDEALNY) to chcę tanio sprzedać - przesiądę sie na G5 :)

 

Kontakt na Priva, albo GG 1057932

Edytowane przez qba_dx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba drugi po spieqowym test Colteka Hurricanea Tutaj

jaka grubaśna fajna mysza :rolleyes:

zobaczcie w galeryjce zdjecia numerek 14,15,16 i 20 myszka paker !

mógłbyś konkretniej napisać o niewygodach uzytkowania myszy? Wielkich grabi jak bochny chleba też nie mam a wlasnie mialem ochote na te mysz

Piotrek zobaczył moją reckę i stwierdził, że to myszka jego marzeń, po czym sobie taką zażyczył, bo jako szef działu na WP może wszystko, hehe.

 

Niewygody w Coolteku? Wysokość i prostopadłe ślizgacze (opór na podkładkach). W G5 tarcie jest zminimalizowane do minimum, wyśmienity ślizg (mimo że G5 jest znacznie cięższy od Hurricane!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś konkretniej napisać o niewygodach uzytkowania myszy? Wielkich grabi jak bochny chleba też nie mam a wlasnie mialem ochote na te mysz

Cóż - chodzi mi przede wszystkim o wygodę w FPP - ja gram trzymając myszkę palcami.

Do samej pracy jest super wygodna, ale dla mnie to troszkę za mało. Dla osoby o dużej dłoni pewnie nie ma to znaczenia, bo potrzebuje sporej myszki. Tak samo osoba, która opiera całą dłoń na myszce będzie z niej na pewno bardzo zadowolona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

nie wiem co macie do dizajnu tego a4techa ;) jak dla mnie bomba (moze dlatego że się przyzwyczaiłem do jej kształtu:).

Dołączona grafika

 

A tu drugie zdjęcie tylko z nową podkładką do tego dojdą jeszcze teflonowe ślizgacze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...