Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

taka rozdziałka - zwracam honor :E ja ciagle na crt gram :P

No właśnie...nawet przy przesiadce na 19' lcd z natywną 1280x1024, ta myszka dawała radę.

 

@Grimlock

o tym plywaniu to w kontekscie WMO bylo? W Dod'a bede pewnie gral w 1024/1280 ale w inne raczej wlasnie na takiej rozdzialce (crisisy, rpgi etc) - tutaj miales problemy z dokladnoscia myszy? (co rozumiesz poprzez "plywa" - nie uswiadczylem takiej sytuacji nigdy wiec niezabardzo potrafie sie do niej odniesc :) )

Kę, to do mnie? :blink: Bo żaden ze mnie Grimlock, a tylko ja wypowiadałem się o pływaniu :unsure:

Sensor nie daję rady w wysokich rozdzielczościach ekranu - kursor przeskakuje co kilka pixeli.

 

edit2:

Jaka podkladke do WMO/ak-47 byscie polecili? Szmacianke moze jakas? (nigdy na nich nie gralem ale przypuszczam ze bedzie przyjemniejsza w dotyku niz chlodne podkladki z metalu) - sharkoon 1337 chyba wystarczy (juz sobie odpowiedzialem)

steelpad Qck? Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sens jest za wysoki do takiej rozdziałki, to owszem ;)

Oczywiście że precyzję definiuje nastawiona w grze czułość ... ale podnosimy (jesteśmy do tego zmuszeni) czułość w grze tym bardziej im mniejszą rozdzielczość ma nasza mysz (co prowadzi do obniżenia precyzji czyli tych skoków o większą ilość pikseli) - i o to zapewne koledze chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak też myślałem ;)

1337 > qck

 

Moja subiektywna opinia. Miałem obydwie i na 1337 wmo lepiej lata.

Nie miałem 1337, ale teraz mam qck+ od DŁUŻSZEGO czasu i sprawuje się wyraźnie lepiej od zwykłego QcK... Nie wiem dlaczego, może to inny materiał? Nie jestem w 100% ale wydaje mi QcK zdążyłbym zajechać z 3-4 razy, a QcK+ nadal się świetnie trzyma... Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

czy najnowsza ie 3.0 posiada jakas akceleracje wsteczna to bym sie tutaj klocil :P.. denerwuja napewno boczne przyciski i glosna rolka (do czego idzie przyzwyczaic), mysz idealna dla low/mid sens na niskich resach czyli do csa :P

 

mx300/mx500 nie posiadaja perfekcyjnego sensora jezeli chodzi o szybkie ruchy, 510tka tak samo a jezeli 518 to napewno nie ma co porownywac do starszej 500tki bo ja przebija bez zadnego ale..

 

deathadder ksztaltem nie jest zblizony do ie 3.0, bardziej rozmiarami, draznia sliskie boki i ponoc ma jakies problemy przy najmniejszych ustawieniach sensora

 

jak dla mnie jest 3 faworytow: IE 3.0, DEATHADDER i MX518wydaje mi sie tez, ze sa to myszki najczesciej wybierane przez graczy w FPSy, dodam jeszcze, ze najlepiej ogarnac mysze w jakims rtv/agd, zeby potem nie bylo, ze za duza albo najlepiej popykac na pozyczonej od kumpla :P

- w nowej i starej rev IE 3.0 ma negatywną akceleracje, jeśli nie grałeś a się wypowiadasz to coś tu jest nie tak

- mx300/mx500 ma perfekcyjny sensor, znacznie lepszy od mx518 z sensorem rev1.0 1600dpi, który ma problemy (pixel skiping) razer wydał nawet łatkę dla tej samej optyki w ich gryzoniu, na temat rev 3.0 1800dpi się nie wypowiem bo nie używałem a dopiero ona może być lepsza od mx500

- dethader jest wzorowany na kształcie IE 3.0 ale jego kształt jest zupełnie inny w chwycie od IE 3.0, {zbliżony != taki sam}

 

Ze szkolnej ławki na kanapę? Panie, gdzie teraz płynność kursora jest, gdzie ten zajebisty feeling celownika jak grasz na IE?

Ja raczej na nic nie wymieniłbym mojego WMO, obecnie chyba żadna mysz nie daje tego komfortu i tego feelingu ;]

BTW mój znajomy korzysta w windowsie z X-718 (rozdzielczość), a gra na TYLKO na WMO....

 

 

IE3.0 akceleracja już 1m/s @ 125Hz. Na 1000Hz granica przesuwa się do 1,55m/s, jednak w CPMA mi wtedy świruje i zacina się strzelanie (strzela bez przerwy), teraz mam chyba 250Hz i jest w porządku.

3.0 jest dobra do low sens, ale nie w grach, gdzie trzeba dużo się obracać ;)

 

500 i 300 maja wyśmienity sensor jeżeli chodzi o wytrzymywane szybkości, ale trzeba podkręcić usb :P

Ja szczerze mówiąc zajarany maks szybkościami mx300, kupilem używkę na allegro, za dość dużą kasę jak na tkaie truchło. Wszystko było fajnie itp, ale jednak grało mi się dużo gorzej niż na WMO, a to za sprawą sensora i braku tej "płynności", którą oferują intellimouse ;]

- co do świrowania myszek na wysokim Hz engine q3

/in_mouse -1 ; in_restart // rozwiązuje ten problem całkowicie

- chciałbyś mi odstąpić/zamienić się/sprzedać mx300 ?

- grałem dużo na wmo, i muszę powiedzieć, że ten feeling to jest kwestia przyzwyczajenia się do konkretnych zachowań sensora, na każdej myszce jest inny feeling, i do każdego można się przyzwyczaić i czerpać z niego korzyści, w obecnym momencie lamie na wmo a na ak-47 albo g1 gram jak z botem, g1 niestety mi się gubi i zwracam się do Ciebie z prośbą podzielenia się mx300 :) bo dla mnie jest to myszka ideał tak samo jak ak-47, bardzo pragnę mx300 :) (jestem z warszawy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że precyzję definiuje nastawiona w grze czułość ... ale podnosimy (jesteśmy do tego zmuszeni) czułość w grze tym bardziej im mniejszą rozdzielczość ma nasza mysz (co prowadzi do obniżenia precyzji czyli tych skoków o większą ilość pikseli) - i o to zapewne koledze chodziło.

Tak, dokładnie o to mi się rozchodziło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

do kogo ta prosba o mx300? :wink:

jeśli masz mx300 to kieruję to również do Ciebie :)

 

kupię/zamienię/wezmę w użytkowanie :) cokolwiek byle by była moja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

jaka jest roznica miedzy mx300 a 310? nie patrzac oczywiscie na budowe.

tak - inny pcb, inny sensor, inna elektronika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez zmian juz z pol roku bedzie na salmosie. Lezy mi wyjatkowo ten ksztalt, bardzo mala, naprawde niezla jak sie trzyma mysz trzema palcami na gorze (i tylko wtedy), nie przeszkadzaja zadne ostre krawedzie. Jezeli ktos ma takie wymagania co do ksztaltu to chyba nie znajdzie sie nic nawet zblizonego do salmosy.

A sensor poradzi sobie nawet dla niedzielnego gracza, ktory zapuszcza sobie jakiegos battlefielda na triplehead2go 3x full hd i sie jara rozdzialka :)

 

Mechanicznie narazie dziala, chociaz przez jakis czas potrafil sporadycznie wystapic doubleclick lewego przecisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- w nowej i starej rev IE 3.0 ma negatywną akceleracje, jeśli nie grałeś a się wypowiadasz to coś tu jest nie tak

- mx300/mx500 ma perfekcyjny sensor, znacznie lepszy od mx518 z sensorem rev1.0 1600dpi, który ma problemy (pixel skiping) razer wydał nawet łatkę dla tej samej optyki w ich gryzoniu, na temat rev 3.0 1800dpi się nie wypowiem bo nie używałem a dopiero ona może być lepsza od mx500

- dethader jest wzorowany na kształcie IE 3.0 ale jego kształt jest zupełnie inny w chwycie od IE 3.0, {zbliżony != taki sam}

- co do świrowania myszek na wysokim Hz engine q3

/in_mouse -1 ; in_restart // rozwiązuje ten problem całkowicie

- chciałbyś mi odstąpić/zamienić się/sprzedać mx300 ?

- grałem dużo na wmo, i muszę powiedzieć, że ten feeling to jest kwestia przyzwyczajenia się do konkretnych zachowań sensora, na każdej myszce jest inny feeling, i do każdego można się przyzwyczaić i czerpać z niego korzyści, w obecnym momencie lamie na wmo a na ak-47 albo g1 gram jak z botem, g1 niestety mi się gubi i zwracam się do Ciebie z prośbą podzielenia się mx300 :) bo dla mnie jest to myszka ideał tak samo jak ak-47, bardzo pragnę mx300 :) (jestem z warszawy)

:OOOOOO byłem na 1000% pewien, że sprawdzałem in_mouse -1!! I, ze z tym parametrem grałem! Dzieki ;*

Co do mx300, bardzo chętnie bym Ci je odstąpił, ale aktualnie jest zepsute ;/ ma jakieś dziwne problemy z trakcją :| po zakupie działało dobrze może miesiąc i lipa ;/

BTW, MX300 miało najgorszy feeling, sensor najrzadziej skanował powierzchnię ;p

 

U mnie bez zmian juz z pol roku bedzie na salmosie. Lezy mi wyjatkowo ten ksztalt, bardzo mala, naprawde niezla jak sie trzyma mysz trzema palcami na gorze (i tylko wtedy), nie przeszkadzaja zadne ostre krawedzie. Jezeli ktos ma takie wymagania co do ksztaltu to chyba nie znajdzie sie nic nawet zblizonego do salmosy.

A sensor poradzi sobie nawet dla niedzielnego gracza, ktory zapuszcza sobie jakiegos battlefielda na triplehead2go 3x full hd i sie jara rozdzialka :)

 

Mechanicznie narazie dziala, chociaz przez jakis czas potrafil sporadycznie wystapic doubleclick lewego przecisku.

O_O i to działa przez pół roku? W takim razie musi być zrobiona z deka lepiej niż DA :P

Wkurza mnie tylko to pokrycie, wolałbym coś, a 'la plaskik IMO (btw chyba najsolidniejsza mysz nadająca się do grania).

 

Żadnych problemów? razer? nie wierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez zmian juz z pol roku bedzie na salmosie. Lezy mi wyjatkowo ten ksztalt, bardzo mala, naprawde niezla jak sie trzyma mysz trzema palcami na gorze (i tylko wtedy), nie przeszkadzaja zadne ostre krawedzie. Jezeli ktos ma takie wymagania co do ksztaltu to chyba nie znajdzie sie nic nawet zblizonego do salmosy.

A sensor poradzi sobie nawet dla niedzielnego gracza, ktory zapuszcza sobie jakiegos battlefielda na triplehead2go 3x full hd i sie jara rozdzialka :)

 

Mechanicznie narazie dziala, chociaz przez jakis czas potrafil sporadycznie wystapic doubleclick lewego przecisku.

Czyli poprawili to co zepsuli w DiamondBack 3G ? (te schody po ruchu na ukos w paint przy czułości dla pulpitu 1:1 {suwak na środku})

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sterownikow nie ma tego problemu, a ze sterownikami nie wiem, nie instalowalem.

 

O_O i to działa przez pół roku? W takim razie musi być zrobiona z deka lepiej niż DA :P

Wkurza mnie tylko to pokrycie, wolałbym coś, a 'la plaskik IMO (btw chyba najsolidniejsza mysz nadająca się do grania).

 

Żadnych problemów? razer? nie wierzę.

Ja wlasnie lubie ta gume na razerach. Puki co nie ma zadnego sladu starcia, mialem kiedys jakiegos diamondbacka rok tez nie bylo sladu na przyciskach. To chyba kwestia indywidualna jak sie ja trzyma, sila nacisku palcow, moze dlugosc paznokci, nie wiem.. ale mozna z powodzeniem uzywac przez lata mysz razera i nie zrobic sladu na tej gumowej pokrywie (uzywajac myszy codziennie po kilka godzin). Jedyne co by sie na bank starlo, to gdyby pokryli tym materialem boki myszy (jak np w ie3 gdzie wlasnie pojawia sie dosc szybko slad od kciuka).

Dla mnie najslabsza powierzchnia to wlasnie twardy plastik ale zrobiony jako chropowaty, taki jak w klawiaturach na przyciskach czy np wmo/imo. Po czasie wyslizguje sie od palcow i swieca sie tam slady od palcow :E W ak47 tez jest wlasnie taki zwykly plastik i po jakichs <2 miesiacach na lewym przycisku pojawil sie ladny wyslizgany slad od palca :wink:

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

 

czym to się objawia?

 

- kabel nie popękał?

- przedmuchiwałeś sensor?

 

bardzo możliwe, że jestem w stanie naprawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój qpad po 2 latach już przestał spełniać swoje zadanie. Sensor zaczyna przeskakiwać. Jakiego zamiennika polecicie. Biotę pod uwagę tylko szmacianki np. GOLIATHUS Omega SPEED / CONTROL.

 

Mój DA magicznym sposobem się naprawił :P lpm już działa normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1337 > qck

 

Moja subiektywna opinia. Miałem obydwie i na 1337 wmo lepiej lata.

potwierdzam - mam obie - wcześniej długo tylko Qcyk - teraz tylko 1337 - jest cieńsza i bardziej gładka od Qck - DA chodzi po tym zarypiście.

Qcyka też używam ale pod klawiaturą (pod lewą rękę) i jeszcze jest sporo miejsca na piwo/drina + parówki/kanapki (łatwo sie pierze a biurko czyściutkie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nierealny: doszla podkladka? napisz jak sie sprawuje.

 

Pewnie, że doszła sprawuje się wyśmienicie. Nawet nie będę ją porównywał do QPAD'a i qck'a bo nie ma sensu. Inna liga. Precyzja kontroli oraz przy tym zachowanie odpowiedniej prędkości wymiata. Jest dużo szybsza od w/w podkładek, które wg. mnie są za wolne. Na początku byłem trochę sceptycznie nastawiony do podkładki po zobaczeniu materiału, z którego jest zrobiona, ale po chwili użytkowania zmieniłem szybko zdanie :D. Materiał jest miły w dotyku i ciepły :P co niektórym może się spodobać. Do tego dochodzi jeszcze cena, która w porównaniu do QPAD'a (100zł) jest śmiesznie niska (40zł za największą wersję). QPAD robi mi teraz za podkładkę pod kubek :P

 

Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, w nowo zakupionej mx620 , scroll chodzi jak scentrowane kolo...ma moze ktos ta myszke? Moglby potwierdzic ze u siebie po szybkim ruchu palcem scroll sie po prostu obraca a nie kiwa go przy okazji na boki? Niewiem czy reklamowac czy nie...takie chodzenie scrolla nie bedzie czasem mialo wplywu na jego wytrzymalosc? Tzn czy po jakims czasie przez to ze koslawo chodzi nie zwieksza sie szansa na jego uszkodzenie?

 

edit:

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jaką polecicie tanią myszkę?

Musi być duża i wyprofilowana praworęcznie.

Nie wiem czy to ważne, ale przeważnie gram w przedziale 1440x900 - 1920x1200.

Podkładka to Eyepad XL, ale mimo jej rozmiarów preferuję wysoką czułość.

Edytowane przez vENiZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac malo widac ;) ale dzieks za odp. Bylem w MM wczoraj i dorwalem revolutiona z takim samym pokretlem i sie skurczybyk ruszal normalnie, potem bylem w Vobisie, i tam scroll sie kiwal na boki w revolutionie - dziwne :/ Mam nadzieje ze "ten typ tak ma" w sumie to nie przekszadza :)a myszka i tak wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...