Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

VX Revolution jest przyjemna w miarę.

oglądałem, była całkiem fajna jednak nie podobała mi się koncepcja chowanego klucza usb w myszce, zbędny bajer w desktopie. do tego rozmiar trochę mały (w końcu to mysz do częstego przenoszenia) ;) ostatecznie zakupiłem MX1100 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Wątpie, bo raczej jak salmosa której jest następcą, ta mysz (raczej) nie ma możliwości update'u firmware. Powód jest prosty: ciecie kosztów, uprościli konstrukcje maksymalnie co oznacza zastosowanie chipa który nie ma możliwości update'u softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żenujące, tyle się płaci za te myszy i każda ma jakiś feler. kombinować trzeba prawie w każdym wypadku...

mój ostatni nabytek, czyli ie3.0 jest np..... krzywy od spodu. jak postawię na np. icemacie, to mogę nim poruszać sobie na boki :D

na szczęście na szmacie tego nie czuję, ew mogę coś go podpiłować jak będę zdesperowany :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żenujące, tyle się płaci za te myszy i każda ma jakiś feler. kombinować trzeba prawie w każdym wypadku...

...po tym, jak VX Nano za dwie stówki miała latające na boki kółko (przypadłość tego modelu, jest spory luz na kółku) i tak genialnie rozwiązane rozmieszczenie ślizgaczy że w mojej łapie kołysała się na boki, niewiele mnie zdziwi. Dwa tygodnie temu zmieniłem A4Tech X705 (który był wielką ulgą po Nano) na X740 i zdecydowanie jest to krok do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być może ktoś się orientuje, w jaki sposób mogę zareklamować myszkę Logitecha nie posiadając paragonu ? i czy jest to w ogóle możliwe ?

3 lata temu kupiłem w krakowskim Apollo mysz Logitech MX-610 (~180 zł). Dostałem paragon, który z czasem wyblakł, stał się totalnie nieczytelny, więc go wyrzuciłem. Około pół roku po tym, jak go wyrzuciłem zaczęły się z myszką problemy. Przerywała, a lewy przycisk miał okropny dwu a czasami wieloklik. Nie dało się normalnie pracować. Kupiłem nową mysz, a starą wsadziłem do oryginalnego pudełka.

Podobno serwisem urządzeń myszek Logitecha zajmuje się firma FixIT, której trzeba dostarczyć myszkę wraz z paragonem. Niestety paragonu nie posiadam, bo się "zużył". Myszka ma 5 lat gwarancji. 5 lat temu nie było tego modelu jeszcze na rynku. Czy mogę w jakiś sposób ją skutecznie reklamować ? ktoś miał podobny przypadek ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@E57

Najpierw sprawdź jak długa była gwarancja na mysz bo logitech w różnych okresach i na rożne modele dowal gwarancje 2 lub 3 lata a kilka lat temu mx'y miały nawet 5-cio letnią. A paragony które wyblakły da się odczytać po opaleniu od spodu zapalniczką, ale to radze zostawić sklepowi. Szkoda, że go wyrzuciłeś.

Edytowane przez flex one

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myszka miała 5 letnią gwarancję, pamiętam jak ją kupowałem to się dziwiłem, że taka długa ;) jutro podejdę do sklepu gdzie ją kupiłem i spróbuję poprosić o jakąś kopie dowodu zakupu, ew. zapytam co mam zrobić w takiej sytuacji. datę zakupu dokładnie pamiętam bo mam naklejoną przez sklep naklejkę na pudełku (od kiedy leci gwarancja). jak się nie uda to podjadę pogadać do fixit. dzięki za szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak na szybko: mysz do 70zł *(najlepiej z przesyłką z allegro), używana do wszystkiego (gry, word, brat w cada czasem zagląda). obecnie używam jakiegoś logitechowego oema za 20zł :D aktualnie monitor 17" CRT 1024x768, wkrótce zmiana na jakąś 22" 1650x1080. W CS1.6 czułość miałem ustawioną koło 12(?), nie pamiętam ile dokładnie. myślałem o A4Tech X748K.

jeżeli chcecie dokładniejsze informacje to gram na szmaciance gładkiej z firmy Lumpex Szmatex Sp. z.o.o, myszkę trzymam końcówkami palców :P

Edytowane przez Finchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A4 Tech X748K jest zdaje się najlepszym wyborem jeżeli chodzi o myszkę komputerową do 100 zł. Jak jest inaczej, niech mnie ktoś poprawi. Sam zamierzam kupić dokładnie ten model. Odnoście A4 Tech - firma robi przyzwoite myszki za nieduże pieniądze, X718F i X710 mam od ponad 2 lat i wciąż śmiga bardzo dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam jakieś niezłej myszy z minimum 800 dpi. Jako, że gram/pracuję w natywnej rozdzielczości monitora - tj. 1440x900 to obecny WMO 1.1 średnio daję radę, zwłaszcza jak gram w cs'a, dod:s itp. Mam jeszcze Logitecha G1 z głośnym scrollem - on ma 800 dpi i już jest lepiej, ale wydaje mi się, że przydałoby się coś z większą rozdzielczością. Jeśli chodzi o kształt myszki to G1 mi odpowiada, jednak wolałbym coś w kształcie MX500 lub 510. Natomiast cenowo to nie ukrywam, że im taniej tym lepiej ;D. Ale powiedzmy, że niech będzie to mniej niż 100zł. Czy ten polecany wyżej A4tech będzie ok? A4techa nigdy nie miałem, myszki z ostatnich 6-7 lat to Microsoft i Logitech na zmianę.

 

EDIT: Znalazłem na allegro MX518 Refurbish za 100zł - http://allegro.pl/item879644800_mysz_dla_g...yszka_gwfv.html Myślicie, że warto ryzykować czy lepiej kupić inną mysz, ale nową i z pełną gwarancją?

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym rozni sie x-738 od x-738k ? jedyne co znalazlem to dluzsza gwarancja dla wersji bez "k"

 

chyba rozwiazalem zagadke (jak tylko dojedzie to potwierdze):

x-738k ma w sobie cos na ksztalt kostki do programowania ruchow ;)

x-738 ma dluzsza o rok gwarancje(3lata) niz model 738k (2lata)

 

obie korzystaja z oprogramowania oscar

Edytowane przez kszychooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

letrev,

 

Jak Ci się Xai na QCK+ spisuje? testowałem na czystym padzie i mysz wariowała.

Gram głównie w CS-a, początkowo na 450 CPI, ale zacząłem kombinować i okazuje się, że znacznie lepszą precyzję uzyskuję, gdy ustawię max CPI (5001) oraz suwak szybkości kursora Windows na 2 oczko, mimo że tego się zazwyczaj nie poleca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...