Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Na Allegro pojawiły się pierwsze egzemplarze X-750BF.

Tylko, ze to laser, optyk bedzie/musi byc tanszy.

 

Pozatym 25 mieli zaczac rozsylac do sklepow, czyli zgodnie z ustaleniami :D

Trzeba wyskrobac te 7 dyszek.

 

 

Edit>>jest i optyczna X-718BF

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupilem ta x750, na allegro za 64 zl. Sklep byl w Bialymstoku wiec odebralem osobiscie, wczesniej mialem Logitecha X700.

Porownanie moze byc tylko na kozysc x750 a4techa choc:

- troszke za lekka

- brak tego plastyku nieslizgajacego sie po bokach myszki (jak w X700 Logitecha ale moze sie przyzwyczaic)

- wygladajacy badziewnie kabel .. ale nie przeszkadza przynajmniej podczas grania

Po za tymi malymi defektami jest na + troche pogralem porysowalem i musze przyznac ze jak ktos powie ze auto fire ciezko uzyc albo cos to sie czepia :P

 

Moge ja tylko polecic zabaczymy jak dlugo bedzie dzialala :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w koncu dorwalem swoja X-718BF.

 

Po przesiadce z A4tech WOP-49 jestem oczywiscie w szoku :D .

 

Poprzednia podobno miała 800DPI, ale teraz się okazało, że tylko na papierze :wink: .

 

Coz trzeba sie przywyczaic do szybkosci jaka ta mysz oferuje :D

Narazie dzialam na zwyklej podkladce reklamowej, ale tej myszy to nie przeszkadza...

 

Jako, ze o x-718 juz napisano wystarczajaco duzo to skupie sie na roznicy pomiedzy x-718, a x-718B

 

Pierwsze wyjecie myszki z pudla, i wielkie zdziwenie!

Czy ktos narzekal na chrom, na sliski plastik, na sliskie boki i na zlazacy chrom??

 

W tej myszy tego nie uswiadczymy!

Caly gorny korpus myszy jest pokryty czyms w rodzaju...chrapowatej gumy-zero poslizgu dloni nawet dla tej spoconej!!

Wszystko wyraznie widac na ponizszym zdjeciu.

Dołączona grafika

 

 

Boczne wstawki zostaly nie tkniete, czyli juz nie trzeba sie martwic o zlazaca farbe i wyglad myszy. Sa po prostu z czarnego niepomalowanego plastiku.

Dołączona grafika

 

Boki myszy zostaly wykonane ze specyficznego materialu-choc stycznosc mialem juz znim nie raz w roznych rzeczach.

Jakby plastik zostal pokryty bardzo cienka warstwa gumy(tak to wyglada i tak to czuc).

W dotyku jest twarde jak plastik, ale jednoczesnie nie slizga sie.

Do tego oczywiscie guma na kciuk, ktorej zabraklo chyba w modelu x-718 bez "F".

Zerknijcie na ponizszy zdjecie.

Dołączona grafika

 

 

A sam tak cienki przewod to po prostu strzal w dziesiatke.

Nie czuje sie go w ogole podczas szurania mysza po podkladce.

Z poczatku odruchowo przed gra chcialem ustawic sobie kabelek, aby nie przeszkadzal, ale okazalo sie to po prostu zbedne :D

 

 

Podsumowujac ta myszka to produkt wrecz REWELACYJNY, ktoremu juz chyba nic, kompletnie nic nie mozna zarzucic.

O modelu x-718(F) mozna bylo napisac, ze jest dobry, ale nie idealny(chrom, material wykonania itp.), ale w tej rewiziji to wszystko usunieto, wiec sami wywnioskujcie czy warto w nia zainwestowac??

 

Patentow zastosowanych w X-718BF moga spokojnie pozazdroscic takie firmy jak Razer, Creative czy Logitech. Ba, jak sobie przypomne gruby przewod we flagowym modelu Creativa to dziwie sie bardzo jak mozna na tym czyms grac :lol: .

 

Zobaczymy tylko jak z trwaloscia tego wszystkego, ale jestem dobrej mysli.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce z A4tech WOP-49 jestem oczywiscie w szoku :D .

 

Poprzednia podobno miała 800DPI, ale teraz się okazało, że tylko na papierze :wink: .

 

Coz trzeba sie przywyczaic do szybkosci jaka ta mysz oferuje :D

Przyzwyczaić do prędkości ? Ja się przesiadłem z myszy 400 dpi i prędkość w grach czy pulpicie mam taką samą ( dzięki korekcji w grach/ ust. myszy w pulpicie ) - wzrosła jedynie ogromnie precyzja w grach do której akurat się przyzwyczajać nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kase, to Razer DB Plasma LE + Icemat Siberia 2ed.

Icemat Siberia to sa sluchawki, chodzilo ci chyba o Icemat 2nd.

Podobnie Razer diamondback, wcale nie musi byc Plasma, wybierzesz to co ci bardziej wizualnie pasuje.

Jesli podobala ci sie podkladka razera to wcale nie musi podejsc ci Icemat, zupelnie inny gatunek padow. Warto chociaz troche potestowac przed sakupem. W kazdym razie taki zestaw daje chyba najlepszy poslizg wsrod padow (+ teflonowe slizgacze w diamondbacku).

Tu tez warto sie zastanowic np nad Kraitem - czy chcesz boczne przeciski czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie Razer diamondback, wcale nie musi byc Plasma, wybierzesz to co ci bardziej wizualnie pasuje.

Czytałem na forum razera, że w nowszych diamondbackach nie-plasma, nadal ludzie trafiają na stary sensor (nie na ADNS 3080). Oczywiście ktoś mógł mieć po prostu pecha, no, ale... Kupić mysz z sensorem do którego nawet nie przyznaje się producent, był "eksperymentalny" i żeby nie gubił co drugiego piksela, to trzeba ściągnąć patcha...

@piecykpp

Może poczekaj na nowego ie3.0 i zobaczmy co oferuje.

Przynajmniej ja bym tak zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem ciekawego odkrycia. W myszy A4tech X-718, X-718 3F i pewnie X-718 FB wszystkie tryby poza 800 i 1600 są interpolowane !!! Czyli sensor może pracować tylko na wielokrotnie mniejszych rozdzielczościach ( 800 lub 1600 ). Tryby 600, 1200 , 2000 to sprzętowa interpolacja trybów odpowiednio ???? , 800 , 1600.

 

Czyli najlepiej ustawić ją na 1600 i cieszyć się z realnego 1840 dpi B-) Ew. jak ktoś potrzebuje mniej to 800 dpi ( nie chce mi się sprawdzać ile na prawdę ale pewnie 920 dpi ) .

 

Teraz pytanie jak jest z serią 750 .... czy ona ma przynajmniej te 1600 - 2000 dpi ? Szkoda że jej nie mam bo bym chętnie sprawdził.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Dokonałem ciekawego odkrycia. W myszy A4tech X-718, X-718 3F i pewnie X-718 FB wszystkie tryby poza 800 i 1600 są interpolowane !!! Czyli sensor może pracować tylko na wielokrotnie mniejszych rozdzielczościach ( 800 lub 1600 ). Tryby 600, 1200 , 2000 to sprzętowa interpolacja trybów odpowiednio ???? , 800 , 1600.

 

Czyli najlepiej ustawić ją na 1600 i cieszyć się z realnego 1840 dpi B-) Ew. jak ktoś potrzebuje mniej to 800 dpi ( nie chce mi się sprawdzać ile na prawdę ale pewnie 920 dpi ) .

 

Teraz pytanie jak jest z serią 750 .... czy ona ma przynajmniej te 1600 - 2000 dpi ? Szkoda że jej nie mam bo bym chętnie sprawdził.

Czyli 2000 i 2500 dpi tej myszki to fikcja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Kyle pisał o serii 718, a one nie mają 2500, nawet "na pudełku".

No ale 2000 dpi na pudełku mają. A w rzeczywistości ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do razerów, to polecam wszystkim Kraita, super myszka... Idlnie leży w dłoni a precyzje ma bardzo dużo w porównianiu do zwykłych myszek. Zastanawiałem się między x-718 ale wolałem wybrać jednak razera z czego jestem bardzo zadowolony.

 

Teraz musze tylko jeszzcze jakąś poddładke kupic, mam do dyspozycji tylko 100zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić tylko Icemat 2nd. Kupiłem na allegro nową za 90zł + przesyłka gratis. Polowałem trochę czasu, ale warto było.

 

@[RONIN]

x-718 ma 1840dpi, a x-750 nie wiadomo, bo nikomu nie chciało się zmierzyć.

Ale to już BYŁO, BYŁO, BYŁO i niejedna strona na to poszła :mur:

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item125056978_ideal_...v_fa_sklep.html

 

Bardzo dobra, wprost idealna do Razerów.

Tylko jesli ktos gra na wysokim sensie (co raczej rzadkie na icematach). Original jest troche mala...

Jak bedziesz mial szczescie to w tydzien wylapiesz nowego 2nd puszczonego licytacja ponizej 100zl. Original puszczony licytacja zatrzymuje sie na okolo 60zl, wiec za 100 nie kupowac - za drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe po co, skoro zaczęłyby się pojawiać błędy - sam sprawdzałem na DB Plasma (ten sam sensor) - linie nie były już takie gładkie, a poszarpane, w a4tech mice judge osiągał odpowiednio niższy wynik, aż do 0ptk na 500/1000Hz. Strasznie szarpał, jak się w paincie porysowałe trochę.

Tylko jesli ktos gra na wysokim sensie (co raczej rzadkie na icematach).

Ja gram teraz na wysokim. Jest śliski, więc mysz gładko idzie i nie ma oporu, co mogłoby być "tragiczne" w skutkach przy graniu na wysokim sensie (skok kursora spowodowany tarciem).

Ale zdaje mi się, żę się pomyliłeś, co?

Tak więc icemat jak najbardziej dla hi-sens'owców.

-----

BTW: Jakoś mi się ślizgi dziwnie dotarły i mysz już nie chodzi po podkładcie tak dobrze jak kiedyś, tj. kiedyś było jak po tafli lodu, a teraz wyraźnie gorzej, ale i tak całkiem nieźle.

Ktoś się wypowie na ten temat?

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...