Skocz do zawartości
Destiny

Najlepszy Bios dla NF7-S v2.0

Rekomendowane odpowiedzi

@lukk i wszsyscy inni którzy pytają o najlepszy bios do nf7

NIKT WAM NA TO NIE ODPOWIE - TESTOWAĆ!!! a to dlatego ze na jednym sprzęcie dany bios jest super a na innym sie kaszani - musicie dobraćindywidualnie

 

proponuje zmienić nazwe topicu na "NIE MA NAJLEPSZEGO BIOSU DO NF7v.2.0" :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra jzu zaczynam kapowac z tymi BIOSami....na poczatek wybralem sobie DISCOVERY (pare osob z hynixami go sobie chwalilo)...i teraz pytanko...jak sflashowac???tzn ogólnie wiem jak (w Epoxie na BXie flashowalem) ale chodzi mi o to czy do modowanych BIOSow musi byc tez modowany flasher??? czy po prostu wystarczy

dyskietka z plikami systemowymi (zrobiona pod xp),

sciagniecie ze strony abita najnowszego biosu (d26),

rozpakowanie pliku,

zgranie tych plikow na dyskietke

zamiana tamtego pliku binarnego na ten zmodowany

uruchomienie kompa i wpisanie runme.bat

 

prosze o odp bo wole sie upewnic (nawet jesli glupio pytam) niz potem wyrywac wlosy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę cie bardzo: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=81124 w tym wątku pięknie opisuje to paolowawa - chodzi mi o metodę z pod windowsa (chociaż inne zeczy też pięknie opisuje - lol)

większość ludzi flasciach!e spod windowsa

zassaj najnowszego abit flash menu

zassaj biosa

wypakuj do pliku *.bin

wejdź do biosa - daj "load optimized" ja jeszcze dodatkowo zwiększam timingi na pamięciach bo mi sie ustawiają 6 2 2 2

wejdź to windy

wywal wszystko z traya

wywal to co nie potrzebne z menadźera zadań

zapuść prime niech pochodzi kilkanaście minut - bedziesz miał pewośc ze komp chodzi

wyłącz internet, odłącz kabel

uruchom flash menu i dalej z opisem paolowawa

módl sie zeby chłopaki z elektrowni nie odwalili padaki

albo zakup ups'a

dwa ostatnie pkt to przesada ale moze sie taki wypadek zdarzyć

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę cie bardzo: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=81124 w tym wątku pięknie opisuje to paolowawa - chodzi mi o metodę z pod windowsa (chociaż inne zeczy też pięknie opisuje - lol)

większość ludzi flasciach!e spod windowsa

zassaj najnowszego abit flash menu

zassaj biosa

wypakuj do pliku *.bin

wejdź do biosa - daj "load optimized" ja jeszcze dodatkowo zwiększam timingi na pamięciach bo mi sie ustawiają 6 2 2 2

wejdź to windy

wywal wszystko z traya

wywal to co nie potrzebne z menadźera zadań

zapuść prime niech pochodzi kilkanaście minut - bedziesz miał pewośc ze komp chodzi

wyłącz internet, odłącz kabel

uruchom flash menu i dalej z opisem paolowawa

módl sie zeby chłopaki z elektrowni nie odwalili padaki

albo zakup ups'a

dwa ostatnie pkt to przesada ale moze sie taki wypadek zdarzyć

pozdro

sorry ale nie bardzo rozumieme to co wytluscilem...dlaczego PRZED flashowaniem zrobic w BIOSie LOAD OPTIMIZED itd.??? i tak samo dlaczego wywalic z traya wsio??

 

jak jzu gadamy to mam jeszcze 2 pytanka:

zrobic L12 moda?? jest on niezbedny do puszczenie MOBILA powyzej FSB 220Mhz??? trzeba wsadzic 2 druciki tak (tak jak na zdjeciu?)...te druciki po prostu wsadzic?? nie tzreba nic kleic, lutowac?? jakie to maja byc druciki?? jakas okreslona grubosc??

 

mosfety, PLL, SB - radiatorki aluminiowe czy miedziane?? slyszalem tutaj od kogos ze ponoc miedziane WYMAGAJA nawiewu na nie...prawda to?? a aluminiowe ponoc lepsze bo "pracuja same" ??

 

wielkie dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego co wytłuściłeś to taka jest po prostu procedura

lepiej jej przestrzegać, choć zdarzają się tacy co np flasciach!ą na podkręconym kompie i nic sięnie dzieje, ale moze przyjśc taki czas ze sie zdarzy a tego nie rzyczę nikomu - dla świętego spokoju przestrzegaj tego co napisałęm, i nie dotyczy to tylko opcji od podkręcania ale wszystkich stąd to "load optimized"

co do timingów to też sprawdź jakie ci się ustawią bo mogą mimo wszsytko za niskie... - wtedy cza podwyższyć

popatrz - przy instalacji programów/gier zalecają powyłączać inne aplikacj coby nie zakłócały procesu instalacji, jak ci sie gierka źle zainstaluje to luz, ale jak bios padnie to niebardzo, czyż nie? dlatego wszystko z traya weg i tak samo z menedżera użądzeń

z resztąsięzgadzasz? :twisted:

ja bez l12 nie mogę się przebić przez 200... w tygodniu robie l12

posiłkuje siętym http://www.geocities.com/trats102002/nf7sFsbsense.html

i tym http://www.oc-serwis.pl/?page=articles&id=71

rozmawiając z wypasieńcami (pozdro yeti) zdecydowałem sięna 1 drucik ah30 z ah28

 

co do radiatorów to wszystkie pracują same z tym ze miedź ładnie odbiera ciepło

a aluminium lepiej oddaje

zapodawaj jakiekolwiek

a pozatym to jest wątek o biosach i jeszcze pozatym odpowiedzi na te pytania wałkowane są nontoper na forum w odpowiednich działach/topicach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego co wytłuściłeś to taka jest po prostu procedura

lepiej jej przestrzegać, choć zdarzają się tacy co np flasciach!ą na podkręconym kompie i nic sięnie dzieje, ale moze przyjśc taki czas ze sie zdarzy a tego nie rzyczę nikomu - dla świętego spokoju przestrzegaj tego co napisałęm, i nie dotyczy to tylko opcji od podkręcania ale wszystkich stąd to "load optimized"

co do timingów to też sprawdź jakie ci się ustawią bo mogą mimo wszsytko za niskie... - wtedy cza podwyższyć

popatrz - przy instalacji programów/gier zalecają powyłączać inne aplikacj coby nie zakłócały procesu instalacji, jak ci sie gierka źle zainstaluje to luz, ale jak bios padnie to niebardzo, czyż nie? dlatego wszystko z traya weg i tak samo z menedżera użądzeń

z resztąsięzgadzasz? :twisted:  

ja bez l12 nie mogę się przebić przez 200... w tygodniu robie l12

posiłkuje siętym http://www.geocities.com/trats102002/nf7sFsbsense.html

i tym http://www.oc-serwis.pl/?page=articles&id=71

rozmawiając z wypasieńcami (pozdro yeti)  zdecydowałem sięna 1 drucik ah30 z ah28

 

co do radiatorów to wszystkie pracują same z tym ze miedź ładnie odbiera ciepło

a aluminium lepiej oddaje

zapodawaj jakiekolwiek

a pozatym to jest wątek o biosach i jeszcze pozatym odpowiedzi na te pytania wałkowane są nontoper na forum w odpowiednich działach/topicach

ok juz sflashowalem...na DISCOVERY CPC ON (jak dokupie 512 ramu to zmienie na CPC OFF)...odczuwalna roznica jest taka ze komp wstaje przy FSB 220 ale dalej stop..no ale zmienie jutro na mobilka to mam nadzieje ze poleci dalej...

 

dlaczego robisz L12 tylko tak "aby byl wykrywany jako 166"??? nie lepiej byloby dwa druciki i default 200?? i ponawiam...wystarcza zwykle druciki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak unkle wcześniej wspomniał TO NIE JEST TOPIC O L12 MOD!!!

 

A druty ... hmm ... już jednemu kolesiowi mówiłem, a raczej podpowiadałem ale sie zawiodłem.

Także tobie powiem prosto z mostu:

 

L12:

I. Najlepiej z miedzi, dlaczego?! chociażby z tej że masz taką instalację elektryczną w domu, lepsza przewodność etc.

II. A dlaczego najlepiej na początku był wykrywany jako 166??!!! Z prostej przyczyny, że co nagle to po diable. Przetestuj najpier pierwszy stopień modyfikacji, (*a nuóż widelec ci wyjdzie tyle ile chcesz*) zrób testy i dopiero później jak staniesz w pewnym miejscu kontynuuj modyfiakcje (a raczej "zabieg" :lol: ).

W moim przypadku np. mod na FSB 200 mi nie pomógł. Gdzieś indziej siedzi ... problemn.

POZDRO

 

PS. Może napisze ogółny temat dotyczący L12 Mod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi np nie działał l12 z taipana i musze wsadzać drucika

a co do drugiego l12 to z opisów na geocitiec wynika ze l12 dwu drucikowy na 200 nic nie daje na mobilach i jes to tam dokłądnie wyjaśnione dlaczego

ALE TO NIE JEST TOPIC O L12!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mi np nie działał l12 z taipana i musze wsadzać drucika

a co do drugiego l12 to z opisów na geocitiec wynika ze l12 dwu drucikowy na 200 nic nie daje na mobilach i jes to tam dokłądnie wyjaśnione dlaczego

ALE TO NIE JEST TOPIC O L12!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mi np nie działał l12 z taipana i musze wsadzać drucika

a co do drugiego l12 to z opisów na geocitiec wynika ze l12 dwu drucikowy na 200 nic nie daje na mobilach i jes to tam dokłądnie wyjaśnione dlaczego

ALE TO NIE JEST TOPIC O L12!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe o biosach a TwiPan tez bios i chce sie dowiedziec czy ma wbudowane L12 to czy musze jeszcze robic go na płycie??????????????????????????? poniewarz niedlugo modernizuje na PC500 i jest to dla mnie wazne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ALe o biosach a TwiPan tez bios i chce sie dowiedziec czy ma wbudowane L12 to czy musze jeszcze robic go na płycie??????????????????????????? poniewarz niedlugo modernizuje na PC500 i jest to dla mnie wazne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz w poprzednim poścxie Ci napisałem: "mi np nie działał l12 z taipana i musze wsadzać drucika"

czyli jeszcze raz z polskiego na polski: tak taipan ma wbudowany l12 tak samo jak np d25 blackamntaray l12 tictaka i jeszcze pare innych. Kilka takich mających l12 softmod testowałem i żaden nie działał. Więc dziś włożyłem drucika w soceta i działa!

a jak chcesz sie dowiedzieć czegoś o biosach merlina to jest na to osobny topic gdzie są linki i opisy jego biosów

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj stałem sie szesliwym posiadaczem ( chyba :P) Abita NF7 S 2.0

i z tąd moje pytanie z uwagi na brak czasu na czytanie wczesniejszych postów

zwracam sie do was :!: GOORU :!: o wybranie biosu do płytki gdyz jak mysle

to standardowy jest do bani

 

Procek Mobile 2500 2x256 kingston 333 ( tak by mi pasowało na 400 i wyrzej dobic w dualu)

chyftec 360 df maxtor 80 gb

 

 

i co myslicie o dziekowej na płycie ( ma to kochane optyczne wyjscie) lepsze to niz Sund Blaster 5.1

 

i czy jest sens bawic sie z przelotkami na ATA bo mam dysk na udma 133 moze lepiej zoatac na tych szerokich tasmmach jak sądzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka mam Abita NF7 v2.0 i tu mam pytanie czy moge wgrać biosa

D26_ver.2.0.05_TaiPan_0.1_23.09.04.rar i czy jest jakaś różnica jesli zainstaluje tego biosa zdaje mi się ze jest to bios do NF7-S v2.0 czy to mi nie zwali kompa ?? pobrałem go ze strony podawanej na forum

 

http://members.lycos.co.uk/swidrzany/-=Mer...cz/Moded%20D26/

 

jest tam w diabli i troche tych biosów niech ktoś napisze czy mam wgrac tego bo zaówarzyłem ze jest tam prawie taki sam bios tylko ze ma dodane w nazwie "C" ?? niewiem co to znaczy a niechce narobic se problemów pomózcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOżesz wgrac każdy bios merlina, nie ma znaczenia czy masz płyte z s czy bez, byle rev była 2.0

C oznacza CPC off, czyli command per cycle dla ramu ustawiony na 2, bez literki c ma 1.

1 - większa wydajność i zachowana stabilność dla jednej kości ram

2 - większa stabilność i fsb dla duala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOżesz wgrac każdy bios merlina, nie ma znaczenia czy masz płyte z s czy bez, byle rev była 2.0

C oznacza CPC off, czyli command per cycle dla ramu ustawiony na 2, bez literki c ma 1.

1 - większa wydajność i zachowana stabilność dla jednej kości ram

2 - większa stabilność i fsb dla duala

Mała uwaga z mojej strony:

Jeśli jest mobo z czanymi wejściami na pamięci to podobno mnajlepszy bios to d10b4 ale mobo z kolorowymi wejściami może zabić. !!

Także wszystkie nie zabardzo pasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zapomiałem się dopytac czym się róznią te biosy od siebie mozecie mi powiedziec ??

 

D26_ver.2.0.05_TaiPan_0.1_23.09.04.rar

 

D26_ver.2.0.04_Discovery_0.1_17.09.04.rar

 

D26_ver.2.0.03_Seed_Fire_0.2_15.09.04.rar

 

D26_ver.2.0.01_12-13_Bpl_3.19_09.09.04.rar

 

który z tych biosów jest najlepszy do podkrecania i zeby był stabilny i wydajny czytałem ze nie któzy urzywaja "Discovery" a zaś inni "Speed Fire" ?? moze ktoś zcharakteryzowac powyzej podane biosy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ale ja mam słabą pamieci zapomiałem się zapytac czy lepiej miec dodane CPC na Off czy na On przy jednej pamieci a i jeszcze co daje ten mod L12 ?? i czy jakiś piracki bios przerabia go automatycznie czy trzeba w drut moda się bawić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1:

nie zakładaj kilu postów jedebn po drógim i nie rób bałaganu!!

 

po 2:

L12 Mod pomaga osiągać większe FSB procesora. W momecie kiedy dasz drut na sockecie A Mobo wykrywa FSB twojego proca w zależności gdzie zrobiłeś mostek.

 

po 3:

Dla jednej kości stosujemy Bios z CPC on

Dla dwóch kości stosujemy Bios z CPC off

 

po 4:

Jest tzw Soft L12 w którymś biosie by -=Merlin=-, to to samo tylko że już "wbudowane" w biosie.

 

po 5:

z biosami trzba eksperymentować. Więc kombinuj we własnym zakresie. Czytaj Forum, wiem że mało stron to nie jest ale ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jednej kości stosujemy Bios z CPC on

Dla dwóch kości stosujemy Bios z CPC off

A ja gdzies czytalem, ze

2x256 - CPC ON

2x512 - CPC OFF

 

...wiec jak to jest naprawde?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Dla jednej kości stosujemy Bios z CPC on

Dla dwóch kości stosujemy Bios z CPC off

A ja gdzies czytalem, ze

2x256 - CPC ON

2x512 - CPC OFF

 

...wiec jak to jest naprawde?

To jest poprawna wersja... :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te stary normalnie wszedł ci ten Thermalright NB-1 przy Pentagram QC-80 CU czy musiałes rozginac go czy coś w tym rodzaju bo ja chciałem wcisnąć Zalman ZM-NB47J i mam pentagrama 92cu ale niewiem czy się zmieści ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...