Skocz do zawartości
Destiny

Najlepszy Bios dla NF7-S v2.0

Rekomendowane odpowiedzi

chodził na 1000 z groszem przy 167x6 Postował na 1100. Chciałem go sprzedać, ale chyba sobie go zostawię i poczekam na Athlona 64 Mobile 0,09um i płyty z Sound Storm2, bo odkąd ukruszyłem jądro w XP, który chodził mi stabilnie na 2730MHz straciłem trochę zapału, bo nigdzie nie widzę procka, który miałby zbliżone możliwości. Kupiłem 6 sztuk athlonów i wszystkie się kończą koło 2200 MHz (mnożnik 12,5), a nie po to mam abita i pamięci 466MHz żeby jechać z FSB poniżej 200MHz.

W sumie to chętnie pobawiłbym się jakimś 1700+, z dobrej serii, albo Duronem 1400-1600, ale też nic nie widzę ciekawego na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to najpier pusc go 5x200

skoro lata 6x167 to nie znaczy ze na 233 poleci

ja mialme 850 co latal na kt400 6x166 .. ale 5.5x182 juz nie .. mimo ze memorki dawaly rade i potem antek fruwał na tym 12.5x182

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktore staery do sata zaladowac do silicon 3112 czy 3114 ? a i jeszcze jedno czy ktos sie spotkal ze spadkiem obrotow wentyla na nb do 2000 -2500  oddalem na gwarancje ale jast tak samo :(

 

To chlodzenie i tak jest do du... Dawno lezy w pudeleczku po plycie ;) Zaluz sobie tam jakies nowe wydajne i ciche chlodzenie...

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co polecacie na to nb bo ja mam qc 8ocu wiec napewno zalman nie wejdzie na allegro szukalem ale nie ma nic ciekawego poza cooler masterem za 25 zl + 13 zl koszt przesylki sic !! polowa ceny coolera :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co polecacie na to nb bo ja mam  qc 8ocu  wiec napewno zalman nie wejdzie na allegro szukalem ale nie ma nic ciekawego poza cooler masterem za 25 zl + 13 zl koszt przesylki sic !! polowa ceny coolera :/

Ja mam tekiego samego wentyla jak ty, ale pokusiłem się na złotego zalmana na nb - musiałem wyciąc w nim tylko 4 żeberka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i cos pomoglo do stabilnosci bo mam ochote zaatakowac 220 narazie stabilnie 215 :D?

Ja musiałem wymienić abitowskiego wiatraczka bo on strzasznie warczał i zwalniał. Na radiatorze Zalmana dojechałem także do 215Mhz (stabilne) ale wyżej nie chce :( - jadę oczywiście na zmodyfikowanym BIOSIE od tictaca. Dzisiaj wgram jakiego biosa od merlina i spróbuje zaatakować 220Mhz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja narazie musze tylko mobo oblodzic bo juz chodzil wszystkie 3marki ;) karte chce sprzedac tylko ze czasam ten radiatorek strasznie sie grzeje i jeszcze qc na niego dmucha hot air :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się natomiast zastanawiam czy nie kupić sobie jakiś radiatorków na mofsety - przy 220Mhz przydałby się  :D

Przy FSB 220 nie jest to chyba konieczne ... ważna jest też wentylacja samej budy.

 

 

 

Wkrótce dostawa najświeższych biosów od -=Merlina=-

Czyżby kilka biosów z CPC ON ?? Może jakieś postępy z FSB zrobię :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doradzcie mi, jaki bios będzie dla mnie najlepszy ??

 

mam:

abit nf7-sl  

atlona 2500

2X256 hynixa

 

bardzo prosze o pomoc, naklepiej z linkiem  

 

z góry dzięx

d10beta4 albo merlin jakis z CPC off,

 

potestowac nie szkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde przetestowalem juz z 10 biosow, ale na zadnym nie moge sie przebic powyzej fsb242 :/. Dodam jescze, ze na oryginalnym biosie wszystko chodzi tak samo jak na wszystkich modowanych...

w sumie fsb240 starczy mi :) tylko jescze troche mhz by sie przydalo bo moj procek powyzej 2.5 gh to juz ma problemy :/ Optimum to 2.4 - 2.45

btw, narazie nei mam nowej pamieci i puszczalem pamiec asynchro, czy to moze miec jakies znacznie w osiagach proca/mobo ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw, narazie nei mam nowej pamieci i puszczalem pamiec asynchro, czy to moze miec jakies znacznie w osiagach proca/mobo ???

jeszcze sie pytasz :?: :P hehe no sam proc nie (MB nie mam pojecia:P), ale juz caly zestaw tak i to bardzo :) wszystkie 3dmarki itd poleca do gory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

btw, narazie nei mam nowej pamieci i puszczalem pamiec asynchro, czy to moze miec jakies znacznie w osiagach proca/mobo ???

jeszcze sie pytasz :?: :P hehe no sam proc nie (MB nie mam pojecia:P), ale juz caly zestaw tak i to bardzo :) wszystkie 3dmarki itd poleca do gory...

O kurde, zel sie zrozumielismy ! Chodzilo mi o osiagi w o/c, o fsb ;) nie benchmarki ... hehe ;) wyszlo niezle ;) :evil:

W ogole, to zauwazylem, ze komp wstaje tylko jak ustawie jedno ratio 4/3 - inaczej nie wstaje... I tym sie sugerowalem, ze jak jest asynchro to moze gorsze fsb osiagam. Do tego pamieci to gowniane elixiry ;) Ale ocze juz leca do mnie :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytanka:

1. Miałem kiesyś bad flasha (Abit NF7-S of course :D ), jednak Boot Block przetrwał. I kiedy wkładałem dyskietkę z awdflash i biosem to awdflsh wywalał, że nie ma pliku z biosem, i to niezależnie jaka wersja biosu była na dyskietce. Co można w takim wypadku poradzić?

2. Czy nie flasciach!ąc boot blocka mam pewność, ze w razie bad flasha będę mógł uratować bios??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam lamerskie pytanie, ale wole spytac dla pewnosci. Czy płyta ma jakies zabezpieczenie przed flashem (zworka czy cos w tym stylu), czy poprostu odpalam kompa>Abit Flash Menu>i flasciach!e?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam lamerskie pytanie, ale wole spytac dla pewnosci. Czy płyta ma jakies zabezpieczenie przed flashem (zworka czy cos w tym stylu), czy poprostu odpalam kompa>Abit Flash Menu>i flasciach!e?

www.abit.com.tw - w dziale z biosami, masz opisane co trzeba zrobic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...