Skocz do zawartości
Destiny

Najlepszy Bios dla NF7-S v2.0

Rekomendowane odpowiedzi

mi nie chce wjechac zaden bios poza oryginalnym ,ani flashmenu,awdflash nie chca ich zaladowac.Po wcisnieciu update from file wyskakuje Bios file size error.Znacie moze przyczyne

Musiałeś ściągnąć z błędem ..

zipa z bledem ciezko jest rozpakowac :] -uszkodzone archiwum itd;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wziąłem się za kręcenie mobila 2500+ 1,45v no i jak narazie mam max stabilne 12x200=2400mhz@1,8v (ustawione w biosie), jak narazie sprawdzałem d10-mantarays xt (l12,cpc on) oraz d26-mantarays xt (l12,cpc on) i na obydwu podobnie, pod kątem wyższego fsb jeszcze nie jechałem - przyjdzie na to czas w swoim czasie ;)

problemy które mnie spotykają i nurtują to:

1)w sumie liczyłem na 2500mhz na 1,8~1,85v więc chce jeszcze powalczyć - moze jakieś sugestie?

2)te biosy mają niby wbudowane l12 - moje pytanie -jak po "load optimized deflauts" powinno wykryć bartka mobile??? bo mi wykrywa 6x133=800mhz... - czyli jak rozpoznać czy l12 działa czy nie?

3)też dotyczy l12 - pomijając magistralę czy l12 mod (z biosu/drucikowy) pozwala uzyskać wyższe taktowanie proca czy wpływa tylko na magistralkę?

4)jak to jest wogóle z tymi l12 z biosu - działa toto czy to raczej ściema?

to narazie tyle, byłbym wdzięczny za wypowiedzi które napewno pomogą mi w testach które cały czas prowadze (nie poddaje sie hehe)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mieliscie taki problem, ale po wgraniu d26 merlin nie dziaął mi katra sieciowa. Musiałem wrócic do seryjnego d 25 .

a przy okazji. Mam bartka 2500 , i chodzi niestabilnie na 3200. Twinmos 512 3200 , chifteak 360 , temperatura ok 60 :( w stresie, napięcie 1,7 . jest takze niestabine na d26 marlin. nie przechodzi 3dmarka 2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie prawie pochlastac moge bo procek na 11*200 wstaje, prime zalicza bez problemu, ale juz na 11*201 ma wysyp :( Niewiem co jest :( Do tego jeszcze cos ostatnio winda pada mi na ry.. i czekam na nowa grafe zeby reinstalke walnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie prawie pochlastac moge bo procek na 11*200 wstaje, prime zalicza bez problemu, ale juz na 11*201 ma wysyp :( Niewiem co jest :( Do tego jeszcze cos ostatnio winda pada mi na ry.. i czekam na nowa grafe zeby reinstalke walnac.

201?? Moze ustaw 202 ,bo ja na d26 nie mam mozliwosci ustawienia 201 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie prawie pochlastac moge bo procek na 11*200 wstaje, prime zalicza bez problemu, ale juz na 11*201 ma wysyp :( Niewiem co jest :( Do tego jeszcze cos ostatnio winda pada mi na ry.. i czekam na nowa grafe zeby reinstalke walnac.

no bo takie fsb nie jest obslugiwane oficjalnie tak samo jak 199 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam posty i dalej nie wiem jaki będzie najlepszy bios . Jutro mam dostać Hitachi 120 GB SATA i głównie pod kątem dysku chciałbym zmienic BIOS. NIew interesują mnie super wyniki w OC, tylko stabilna praca bez zwisów , a podobno wczesniejsze biosy słabo obsługiwaly sata.

Config:

płyta wiadomo jaka

2Xtwinmos /dual/

radeon 9550 GeCube Platinum

i jeszcze jak mam odczytac aktyalny wersje biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po PIERWSZE:

nie zakładaj tyle psotów. Staraj się je "zmieniać"!!!

 

Po DRUGIE:

Bios... hmm mozesz zmienić profilaktycznie, na jakiś nowy ze strony http://www.abit-poland.com/main_welcome.php

 

PS. Czy jest gdzieś jakieś zestawienie wszystkich biosów pod by -=Merlin=- czy poprostu musze przelecieć poprzednie 44 strony??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym bardzo poprosil o napisanie skad sciagnac i jaki jest najlepszy bios do ABITA NF7 v.2.0 HYNIXOW 512MB i BARTONA MOBILE 2500+??? na jakim Biosie wyciagnie sie najlepsze FSB??

 

aha i przy okazji jaki polecacie BIOS do 2x512MB ramu i tegoz samego sprzetu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...