Skocz do zawartości
Destiny

Najlepszy Bios dla NF7-S v2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Ale moje to Pc2700 a Twoje Pc 3200  :) ... prądu więcej jak 2.9V im nie dam (obecnie tyle chodzą), bo żadnych modów nie robię  :P

tam gadasz winbond to winbond .. HIPO robi 250 na pc333 tak samo ...

winbond po prostu lubi prądzik .. ;]

zrob moda 3.3 rail = vdimm .. on jest on/off .. i masz po kłopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze lamerskie pytanie - gdzie sprawdzic czy CPC jest On czy OFF  Czyli ktory programik pokazuje czy mam 2T czy 1T

Niespotkałem się z takiego typu programem, najlepszym sposobem jest po prostu puszczenie Aidy i oblookanie wyników (już tyle siedzimy w tej aidzie, że wyniki znamy na pamięć :D )

No wlasnie dlatego pytam, bo przy tych samych ustawieniach nie widze roznicy w wydajnosci (roznice co najwyzej kilka MB/s :? )

W Sandrze jest takie cos, ale nie wiem co to jest, bo zrzut zrobiony niby z biosu z CPC_ON - myslalem, ze moze bedzie tam 1CMD, a tu ciagle 2CMD...

 

 

 

Ozzoochozzzi :?: :roll: :?: Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze lamerskie pytanie - gdzie sprawdzic czy CPC jest On czy OFF  Czyli ktory programik pokazuje czy mam 2T czy 1T

Niespotkałem się z takiego typu programem, najlepszym sposobem jest po prostu puszczenie Aidy i oblookanie wyników (już tyle siedzimy w tej aidzie, że wyniki znamy na pamięć :D )

No wlasnie dlatego pytam, bo przy tych samych ustawieniach nie widze roznicy w wydajnosci (roznice co najwyzej kilka MB/s :? )

W Sandrze jest takie cos, ale nie wiem co to jest, bo zrzut zrobiony niby z biosu z CPC_ON - myslalem, ze moze bedzie tam 1CMD, a tu ciagle 2CMD...

 

 

 

Ozzoochozzzi :?: :roll: :?: http://members.lycos.co.uk/da

miandimek/Ram/sandra_cpc.jpg

Skoro ten typ ram nie obsługuje 1T to nie bedzie 2T.

Ma na sztywno CMD 2T zapewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z 2T "na sztywno".

 

Apropo ciekawe za ile wpadną reklamodawcy na taką myśl przy sprzedaży ramu:

 

-> 2-2-2-6-2 zamiast

-> 2.5-2-3-5-1

 

Jak ktoś się nie zna (co ta ostatnia cyferka, albo jej nie zauważy) to wiadomo co bardziej przyciąga wzrok. Znając życie coś takiego może się pojawić, a taki delikwent kupujący taki ram, w 99% posiada bios z CPC on, wkłada i nie działa na takich timingach i kaszka i potem płacz i zgrzytanie zębów.

 

PS. To takie moje wróżenie ;) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema mam male pytanie nie wiem czy to nie bedzie lalikowe ale wczesniej na innych plytach sie z czym takim nie spotkalem ... chodzi mi o to ze jak wezme ustawienia ursera i zmienie cokolwiek i jak jzu wychodze z biosu to monitor sie wlacza i wyskakuje na czerwonym tle komunikat " Do not power of bios with seving your seting " o co w tym chodzi ?? bios mam podstawowy czyli nie wiem jaki ;] data to 03/24/04 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezu naprawde dziwne pytania nie znasz angielskiego ,na tym czerwonym obrazku pisze ;

 

zeby kompa nie wylanczac bo bios sejwuje zmiane ustawien jakie dokonales :)

 

wszystko masz dobrze z płyta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadalem to pytanie bo wlasnie po zmienia fsb nawet o 1 wyskakuje ten ekran a potem no komp stoi tz nie laduje mi nowych ustawienien .... a dziwne bo bartek bez zmiany napiecia poszedl 11x200 a nawet po zmianie 11X205 i nawet jak dodam napiecia do 1.75 to juz nie wstaje .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, zabraklo ci napisu 'Poczatkujacy' nad avatarem :|

 

tak, przy KAZDEJ zmianie musi zapisac ustawienia :/

 

poza tym jak ci stoi :?: jak nie laduje :?:

poza tym ja nic nie kumam z tego co piszesz :/

co ci nie wstaje? jak dasz 1.75? czy jak? ehh wez pisz po polsku :!: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szpak

super fajnie a pomyslales o pamieciach ??? 2700 - to chyba fsb 166 o ile sie nie myle wiec nie dziw sie ze na 205 nie chca dzialac ..

 

ps na na swoim radku wyciagam 9,6k jestem ciekawa ile by bylo jakbym go chociaz troche podkercil :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wrzuciłem bios Merlina D25_ver_2.0.4_3.19_Bpl_09.08.2004_by_-=Merlin=- ale nie poprawiło się nic w stosunku do wersji 2.0.0.

 

Miałem stracha przy wrzucaniu jeszcze nowszej wersji 2.0.5 - podczas wgrywania biosu aktualizacja zatrzymała się na 3/4 - o dziwo po wymuszonym resecie zobaczyłem oznaczenie nowego biosu i comp normalnie się uruchomił 8O ale dla pewności wrczuciłem ten co podałem na początku ...

 

PS

 

Może Merlin wyda coś ciekawego podczas tygodnia mojej nieobecności. Trzeba wykorzystać końcówkę urlopu 8)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epoxer a jak flashowałes ten najnowszy bios merlina z pod dos czy z pod windy.

Są nowe Biosssy od Merlina :

D25 ver. 2.0.4C 3.19 Bpl 17.08.2004 by -=Merlin=-

D25 ver. 2.0.5C 3.02 Bpl 17.08.2004 by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polak potrafi ! :D a to że zna polski to pierwsze słysze :D

 

A jak tam nowe biosiki wnoszą coś do OC, bo epoxer ( hehe, epoxer z abitem :D - anomalia :D ) pisze, że nic, ale epoxer niestety nie wyciska ostatnich soków z bh6'tek ;) a ja dostępu do kompa nie mam ;) i sam sprawdzić nie mogę. Czy zmieniło się coś w związku z maks. FSB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć Merlin z jakiego kraju pochodzisz?

Bravo dla Maversa  :)

Hi

 

ja jestem z polski mieszkam w AUSTRI problem jest ze 25 lat niemialem kontaktu z polskom i przez przypadek poznalem @mavers nainym forum (abit-forum) i tak mysle z ten forum bedze pierszy informowany o biosach

przeciesz jestem polakiem

 

ja jeszcze raz z wami wszystkimi przepracuje ten bios !!!

 

ja musze wiedziec jaki Bios jest neilepszy , stabilny , schybki

 

FSB

Timings

praca 3dMark

praca Prime95 .............

 

by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, wgralem nowy bios, zalozylem chlodznie, drut moda...

(plyta nf7sv2, 2500xp-m)

I co ? Spodziewam sie nizszego napiecie, wiekszego fsb i zegara! I co ?

Idzie gorzej niz przed tymi zmianami, przedtem chodzilo mi stabilnie 10,5x230 v1.85. Teraz juz na 4 tescie przy takich samych ustawiniach wywala blad. Wyzej nie mam mowy, w ogole przestalem dokladnie testwoac, bo rece mi opadly...

Biosy testowalem rozne, od d23 3d fire do d25 merlina.

Ale wracajac do tematu:

Czy przy biosach z "l12 bulit in" robi sie sprzetowego drut moda ?

I jeszcxze jedno pytanko: nie moglem wgrac d10beta4 poniewaz wyskakiwalo mi ze mam bios zabezpieczony przed zapisame i mam sprawdzic zworki ? :roll: :idea:

Aha, prosilbym rowniez o adres jakiegos serwisu/www, gdzie jest aktulaizowany dzial download z biosami, bo szukanie najnowszych wersji na forach jest dlugotrwalym procesem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to podpowiem: poszukaj tylok na TYM forum, pomoze :evil:

 

ehh musisz wymusic flash dopisujac cos tam :P do linii komend

nie robi sie, jest build in :!: jak widac... ;]

 

dalej, masz ten watek i jest adr do forum zachodniego z biosami fire + u nas jest merlin, hint: SZUKAJ :evil: i nie pisz, ze ci si enie chce, bo to wqr#@a ludzi :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...