Skocz do zawartości
Destiny

Najlepszy Bios dla NF7-S v2.0

Rekomendowane odpowiedzi

to podpowiem: poszukaj tylok na TYM forum, pomoze :evil:

 

ehh musisz wymusic flash dopisujac cos tam :P do linii komend

nie robi sie, jest build in :!: jak widac... ;]

Przeciez, szukalem :idea:

Chodzilo mi o to, ze linki podawane "tutaj" odnosza zawsze do jakiegos forum (gdzie dawany jest nowy relase) i podczas testowania roznych, dlugo zajmuje znalezieni tego wszystkiego... I dlatego spytalem sie tylko czy ktos nie zna www gdzie jest to wszystko ladnie zebrane...

Dobra, ale wracjac do tematu:

(l12 "wbudowany")

Tak wiem, ze nie potrzeba robic sprzetowego druta (znalazlem w opisie), ale jezeli posiadam juz takiego, to czy musze go usuwac przy biosie z taka "funkcja", lub moze przeciwnie, lepiej miec go nawet przy takim biosie ?

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za lamerskie pytanie, ale nie jestem pewnien jaki bios powinienem wgrac. Otóż jutro odbieram Abita NF7 i nie wiem jaki bios byłby najlepszy dla sprzętu który posiadam. Szczególnie chodzi mi o pamięci, bo są to Twinmosy 2700 więc Ekstremalnych FSB nie będe wyciągał na nich, ale chce żeby było możliwie najlepiej z o/c proca który ma potencjał i ze stabilnością.

Pozdrawiam i jesze raz sory :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do wbudowanego moda L12

 

Kiedys bylo cos takiego w biosie Tic Taca ale nie dzialalo :( Merlin czy w twoim biosie to dziala? Mam A2000+ na FSB133 i nie robilem L12, max FSB jakie uzyskuje to okolo 215. Czy po zastosowaniu twojego biosu FSB automatycznie podniesie mi sie na 166? Czy bedzie tak jakbym mial juz L12 mod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie chrzanilo z tym modem sprzetowym, nie wykrywal mi 200 tylko 166, ale to juz ot...

W kazdym razie wywalilem moda i zainstalowalem biosik Merlina (ktory ma wbudowanego l12) maks co osiagam to 10,5 x 235, 1.85 - czyli praktycznie to samo co na normalnym biosie bez zadnych modow :/ Kurde spodziewalem sie ze bedzie troche lepiej z drutem, lub nowym biosem ...

_____________________

NF7-S 2.0 XP-M Twistery DDR400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak na twoim miejscu byłbym dumny, że pociągnąłem tyle z twisterów ;)

 

Do wysokiego FSB potrzebne jest:

 

->dobra płyta gł.

->dobry bios ;)

->dobre ramy

->często dodatkowe chłodzenie (mosfety, kontrolery)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ... po clear cmosie mamy nadal FSB100

No chyba takim czyms wstaje zawsze fsb100 !

Zaladuj "zoptymalizowane opcje" i zobacz co sie stanie...

Z drut modem sprzetowym (2 kabelki z 133 na 200) pokazuje mi sie zawsze tylko 166... Co do l12 bulit in, bez drucikow pod procem, nie pokazuje mi sie nawet 166, tylko 133.

MOZE WRESZCIE wypowie sie jakis wlasciciel xp-m i drucikow, jak wyglada u niego sprawa. Czy pokazuje sie 200 czy tylko 166- i wtedy jest ok... ? :/ :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam biosik Merlina i mam druciki w sockecie i wszystko ładnie działa, nie mam z tym zadnych problemów. A maks FSB to 255MHz bo wyżej nie próbowałem na 2-2-2-11 :D

I nie ma się co przejmować tymi odczytami po restetach z biosu, jeśli proc ciągnie wysokie FSB, tylko to może być często wina ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ... po clear cmosie mamy nadal FSB100

No chyba takim czyms wstaje zawsze fsb100 !

Zaladuj "zoptymalizowane opcje" i zobacz co sie stanie...

Z drut modem sprzetowym (2 kabelki z 133 na 200) pokazuje mi sie zawsze tylko 166... Co do l12 bulit in, bez drucikow pod procem, nie pokazuje mi sie nawet 166, tylko 133.

MOZE WRESZCIE wypowie sie jakis wlasciciel xp-m i drucikow, jak wyglada u niego sprawa. Czy pokazuje sie 200 czy tylko 166- i wtedy jest ok... ? :/ :(

Mam druciki niby na 200. Po clear cmos wyskakuje 100x6. Jak dam load optimised defaults to mam 166x6 i za cholere nie da sie zrobic 200.

Mysle wiec, ze 166 jest tym co musi byc (bo 200 nie udalo mi sie zrobic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te wszystkie biosy Merlina beda dzialac z wersja NF7 v2.0, czy tylko do NF7-S v2.0 one sa ???

nie wazne czy plyta jest NF-7 czy NF-7S wazne zeby zgadzala sie revizja...

tzn bios do rev 2.0 byl wgrany do rev 2.0 ...natomiast do rev1.0 i rev1.2 wgrany do rev1.0 badz rev1.2 a reszta jest nie istotna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a odpowie mi ktos na moje pytanie które zadałem wyżej? :?

Chodzi mi o bios, który dawałby mi wysoką wydajność i stabilność. Nie będe mocno kręcił FSB, ale za to procek bedzie katowany. jaką wersje biosu mi polecacie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu - przeczytaj chociaz z 5 ston wczesniej, znajdziesz kilka najbardziej "popularnych" bisow, ktore na roznych plytach daja najlepsze wyniki... Musisz niestety wszystkie przetestowac, bo kazdy ma inne wyniki na roznych biosach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu - przeczytaj chociaz z 5 ston wczesniej, znajdziesz kilka najbardziej "popularnych" bisow, ktore na roznych plytach daja najlepsze wyniki... Musisz niestety wszystkie przetestowac, bo kazdy ma inne wyniki na roznych biosach...

dzieki wielkie.

Sory, ale przerazila mnie ilość stron tego topicu nie wspominając juz o topicu o samej płytce.

Także dzieki - przynajmniej wiem gdzie szukac.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polak potrafi ! :D  a to że zna polski to pierwsze słysze :D  

 

A jak tam nowe biosiki wnoszą coś do OC, bo epoxer ( hehe, epoxer z abitem :D - anomalia :D ) pisze, że nic, ale epoxer niestety nie wyciska ostatnich soków z bh6'tek ;) a ja dostępu do kompa nie mam ;) i sam sprawdzić nie mogę. Czy zmieniło się coś w związku z maks. FSB?

Epoxer miał wcześniej Epoxa 8) ... ale zmienił na Abtia :lol:

 

Napisałem, że nie ma różnicy w OC w sensie timingów i FSB porównując biosy Merlina rev. 1.0.0 w porównaniu z 1.0.4.

 

Z pamiątek nie wyciskam maxa bo daje im tylko 2.9V czyli tyle ile płyta daje max fabrycznie.

 

Bios wgrywałem spod DOSa.

 

PS

 

Witam Merlina na naszym forum :)

 

Pozdrawiam wszystkich z Beskidu Sądeckiego - dorwałem NET na godzinkę :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy z tego forum poradzili mi żebym wgrał nowy bios do mojej płyty NF7-s .. aby działały mi ramy Hynixa 512 x 2 . A was proszę abyście mi podali jaki konkretnie bios wgrać . Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to nie o taką odpowiedź mi chodziło nie chce sprawdzać wszystkich biosów po kolei ..

mógłbyś podać mi na priv konkretne linki bo nie bardzo łapie się w tym nazwach . Ps. drugi Flash w życiu troche się dygam :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to nie o taką odpowiedź mi chodziło nie chce sprawdzać wszystkich biosów po kolei ..

mógłbyś podać mi na priv konkretne linki bo nie bardzo łapie się w tym nazwach . Ps. drugi Flash w życiu troche się dygam  :oops:

Kurde wystarczylo przeczytac tylko ta strone topica, zeby zorientowac sie co robic !@!. Rozumiem, ze mozna czegos nie znalsc na swietnej wyszukiwarce forum, czesto sam sie pytam o takie rzeczy poraz 100, ale juk masz topic najlepszy bios to chyba warto przeczytac zeby znalsc odpowiedz na twoje pytanie, ktory bios jest najlepszy ???? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema panowie, bardzo dlugi czas si enie odzywalem, wiem wiem wakacje i praca, po prac praktyki i tak w kolo macieju. w kazdym razie jestem posiadaczem XP-M, bez L12, latam na nf7-s 2.0 pamiatki to HYNIXY d43 i sprzet BEZ niczego, zadnych modow, staoi na 9x210Mhz, na radiatorze od durona ma 45'C 4500rpn.

 

zastanawialem sie nad wyszszymi FSB, ale sopiero po WC. nie jestem pewny, ale mam glopie wrazenie ze czesc ludzi ma klopot z FSB przy XP-M.. o co chodzi, moj stoi na 210 nawet na 215 stoi no problem.??

 

aha mam biosa nawet nie wiem jakiego, robilem update jakis czas temu na seria 23, nawet nie wiem od kogo, i skad, poporstu odpalilem flash menui i polecialo samo, teraz nie moge zupdatewac biosa bo sdostaje komunikat ze flash menu jest przeterminowany , a co dziwne mam ver 1.33 nie kumam. czy ktos wie co mi sie dizjee.

 

nie nie przeczytam 40 stronic forum, litosci ludzie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaka masz plyte... ale jezei awdflash jest kompatybilny z twoim biosem awarda ;p to moze to pomoze...

 

Przy okazji mam pytanko prawie z tej samej beczki.

99% biosow wgrywa mi sie bez problemu, ale np d10b4 nie chce sie wgrac - wyskauje, ze mam zablokownay przed zapisaem bios i mam sprawdzi zworki :/

Cos obilo mi sie o uszy, ze musze wymusic to odpowiednimi parametrami przy awdflash... tylko nie wiem jakimi :/ ??????

Na stronie abita jest faq do awdflash i tam jest napisane zeby dac pelno parametrow: /py /sn /cd /cp /cc /cks /R - ktos mi opisze do czego to wszystko jest ;)

Pozdrawiam

Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz ale jak zobaczyłem te 40 stron to mnie grzmotneło i nawet ostatniego postu nie czytałem ..

A co powiesz o przyklejonym temacie o Abicie NF7(S) ? Tam jest ponad

140 stron :) Ale naprawdę ciekawe rzeczy ^__^ W koncu lepsze to niż

czytanie Dziadów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowalem wczoraj windowsa i nie moge teraz uruchomic flashmenu 1.33. Poprostu sie nie uruchamia?? Wie ktos moze jak sobie z tym poradic?

 

Na dodatek mam jeszcze jeden problem a mianowicie po nocy (wylaczony komp) gdy uruchamian rano wzsystkie ustawienia w BIOS'ie sa jak po clear cmos 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[..]aha mam biosa nawet nie wiem jakiego, robilem update jakis czas temu na seria 23, nawet nie wiem od kogo, i skad, poporstu odpalilem flash menui i polecialo samo, teraz nie moge zupdatewac biosa bo sdostaje komunikat ze flash menu jest przeterminowany , a co dziwne mam ver 1.33 nie kumam. czy ktos wie co mi sie dizjee.  

 

nie nie przeczytam 40 stronic forum, litosci ludzie!!

Sprobuj moze 1.35

http://www.abit-usa.com/downloads/utility/...lashMenu135.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...