Skocz do zawartości
LCC

S.t.a.l.k.e.r. - Shadow Of Chernobyl

Rekomendowane odpowiedzi

Najwiekszy minus w tej grze dla mnie to system obrazen. Stoje sobie pod sciana przy drzwiach i czkeam na przeciwnika z wycelowanym shotgunem. Przeciwnik za chwile pojawia sie i stajemy ze soba twarza w twarz. Wypalam mu raz w glowe - nic, wypalam drugi raz - nic oprocz tego ze go troche odrzucilo, przelaczam na pistolet i pukam 6 strzalow - nic. Koles strzela do mnie 2 razy i mnie zabija... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwiekszy minus w tej grze dla mnie to system obrazen

To jest plus , bo strzeliłem nie równa sie trafiłem. Z bliska to tylko head shot :D i nie ma problemu. Chyba że się strzelać nie umie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość WeqWeq

Najwiekszy minus w tej grze dla mnie to system obrazen. Stoje sobie pod sciana przy drzwiach i czkeam na przeciwnika z wycelowanym shotgunem. Przeciwnik za chwile pojawia sie i stajemy ze soba twarza w twarz. Wypalam mu raz w glowe - nic, wypalam drugi raz - nic oprocz tego ze go troche odrzucilo, przelaczam na pistolet i pukam 6 strzalow - nic. Koles strzela do mnie 2 razy i mnie zabija... :(

ha ha , to nie film Desperado ze da sie trafic z shotguna w glowe. Nawet z bliskich odleglosci caly srut nie wejdzie w czaszke, zauwaz ze jak strzelasz to rorzut jest ogromny, dlatego najlepiej celowac w klate.

Poza tym wiele razy mialem tak ze udalo mi sie zastrzelic ze zwyklego pistoletu jednym strzalem w glowe .

Kwestia trafienia. No i co innego jak sie strzela do słabych bandytów a co innego jak do wojska. Żołnierze nawet dwa strzały z shotguna na klatę przyjmowali ale heady z broni długiej , np jak wchodzili po schodach i wystawiali główki, wchodziły aż milo.

 

Na samym początku prawie jest taka scena ze stoi stalker i mierzy do niego 3ech kolesi, a on po chwili krzyczy o pomoc a wtedy tych 3ech zabija go i rzuca sie na Ciebie. Ja załatwiłem to w ten sposób ze zanim jeszcze zaczął krzyczeć , podbiegam z shotgunem do jednego kolesia , strzał w klate z bardzo bliska - padł , podbiegniecie szybko do 2go , strzal - leży i trzeciego z pistoletu bo shotgun sie przeładowuje za długo.

 

Moim zdaniem to w STALKER jest dobre właśnie , ze nie jest łatwo kogoś zabić i trzeba pomyśleć :) gram na Veteran i łatwo nie jest zwłaszcza ze gra mi sie dodatkowo zawiesza :(

Edytowane przez WeqWeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qqrydza, czy możesz brać przykład z @Mario2k i zdjęcia ukrywać w spoilerze?

Ja Ciebie trochę nie rozumiem... screen'ów na necie przed premierą było "tysiącpińcetdwadziwińcet", wszystkie pewnie oglądałeś tyle samo razy, grałeś w alfy, bety i multiplayer'y a na widok malutkiego obrazka(na stronce) siejesz ferment.

Nie płacz.

 

:wink:

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie czaję tego.

Te obrazki to są miniaturki, i są w dodatku porządnie zrobionymi screenshotami.

 

Ani to łącza nie nadwyręża specjalnie, ani forum się nie rozjeżdża.

 

A w spojlerze, mało kto by spojrzał, przeglądając stronę na szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Nie wiem czy zrozumieliscie Martinii`ego dobrze. Oczywiscie o ile strzal z shotgana z odleglosci metra w OKOLICE (to juz wystarcza przy takim rozzucie) glowy mozna wogole uznac za niecelny (megal ROTFL) to juz ja wogole nie czaje jak moze koles stac na nogach jak jeszcze ma 8 malych olowianych kolezkow w bebechach. O zadnym rozzucie z odleglosci metra z broni krotkiej nie moze byc mowy - chyba ze byles w obrebie anomalii (lol) i grawitacja spowodowala zakrecenie pocisku. Albo wogole nie celowal w przeciwnika tylko np w lampe albo w sciane...

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zaliczyłem Kolejne Zakończenie :)

 

 

Teraz poczekam na dodatek albo drugą część , może z 2-3 lata ;)

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

A czy ja tu prosze o rozwiazanie za mnie zagadnienia matematycznego? Po drugie-to nie mierz wszystkich swoja miarka (od lenistwa), bo tak sie sklada, ze do zanim zamiescilem tu posta to przez dwa dni probowalem (szukalem rozwiazania) na rozna sposoby, lacznie z Walkthru i Trainerem. Wiec prosba na przyszlosc-nie chcesz (nie potrafisz) pomoc-twoja sprawa. Tylko nie zamieszczaj komentarzy, ktore niepotrzebnie podnosza "napiecie".

No to wybaczysz mi? Dużo tu osób które nie potrafią pomyśleć przez chwilę tylko wchodzić na forum i pisać od razu. A może load i przygotuj się poprawnie do misji ( dużo apteczek, energy drinków, amunicji do broń itd ) lecisz na pałę i ciągle pijesz energy drinki.

 

@Martinii heady są a system jest dobry trzeba tylko trafić, z shota tak jak WeqWeq piszę strzela się w klatę heady pięknie wchodzą z pistoletów i karabinów.

 

@WeqWeq mi też często heady wchodzą nie wiem może mamy po prostu takiego farta :lol: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zaliczyłem Kolejne Zakończenie :)

Teraz poczekam na dodatek albo drugą część , może z 2-3 lata ;)

Wgrywaj patcha i graj od nowa. :lol2:

Potem wyjdzie nastepny patch i tak non-stop. (^^,)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apo5

 

A co nie jest ??? grywalna ???

grałem w Stalkera 2x ponad 44 godziny

dodam że warto dołożyć drugie Giga ramu :)

u mnie bardzo pomogło

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apo5

 

A co nie jest ??? grywalna ???

grałem w Stalkera 2x ponad 44 godziny

dodam że warto dołożyć drugie Giga ramu :)

u mnie bardzo pomogło

Hardcorowiec jesteś :)

Nie bede juz narzekal na tą gre bo wszyscy widzą jakie ma błedy i juz milion razy było narzekanie na ten temat.

Mnie te błędy wybijają z klimatu gry to raz, dwa na static light nie ma co wogole zaczynać gry, grafika i otoczenie traci klimat.

Nie ten proc, nie ta bajka ;) kiedyś napewno zagram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna przypadlosc tego Sztalkiera. Generalnie ustawienia grafy mam 625/1600 i NIC nigdy sie nie wysypywalo: Oblivion, Fear, G3 etc. a ten dziad sie zawiesza przy takich ustawieniach ... obraz zamiera + kilka paskow i srol ... musze zjezdzac z taktow pamieci tylko dla Sztalkiera, to normalne? mial ktos taka akcje? Moze kwestja jakichs ustawien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, co do poziomu trudnosci. Ja nie widze roznicy miedzy Veteran a Master po za iloscia znajdowanej amunicji w skrytkach i skrzynkach, moze czesciej zachodza z flanki. Gra jest trudna na poczatku , wystarczy dorwac jakis "klach" i juz gra sie normalnie, ( hedy z dystansu i.t.p. aspekty zabijania ) choc dochodzi do takich absurdalnych sytuacji , ze trudniej zabic kolesia ktoremu widzisz bialka w oczach, niz tego ktorego ledwo widzisz w oddali.

 

post-116203-1175006798_thumb.jpg

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Dziwna przypadlosc tego Sztalkiera. Generalnie ustawienia grafy mam 625/1600 i NIC nigdy sie nie wysypywalo: Oblivion, Fear, G3 etc. a ten dziad sie zawiesza przy takich ustawieniach ... obraz zamiera + kilka paskow i srol ... musze zjezdzac z taktow pamieci tylko dla Sztalkiera, to normalne? mial ktos taka akcje? Moze kwestja jakichs ustawien?

Te pality coś dają d**. Mój ma dosłownie tak samo ale w TDU o dziwo w stalkerze zero problemów po kręceniu kilka godzin grania i nic a w TDU bez kręcenia tak czasem wysypuje ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pality coś dają d**. Mój ma dosłownie tak samo ale w TDU o dziwo w stalkerze zero problemów po kręceniu kilka godzin grania i nic a w TDU bez kręcenia tak czasem wysypuje ;/

Ja tak mam tylko w stalkerze, wiec zastanawiam sie w czym moze byc przyczyna. Ogolnie to marki lataja przy 640/1700 a tutaj 625/1500 o_O wiec roznica cos duza ...

 

Ogolnie gierka podzieli los Prey - robili x lat, wyszlo niezle ale moglo lepiej i za rok o Stalkerze beda pamietac tylko maniacy tego tytulu :>

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zrozumieliscie Martinii`ego dobrze. Oczywiscie o ile strzal z shotgana z odleglosci metra w OKOLICE (to juz wystarcza przy takim rozzucie) glowy mozna wogole uznac za niecelny (megal ROTFL) to juz ja wogole nie czaje jak moze koles stac na nogach jak jeszcze ma 8 malych olowianych kolezkow w bebechach. O zadnym rozzucie z odleglosci metra z broni krotkiej nie moze byc mowy - chyba ze byles w obrebie anomalii (lol) i grawitacja spowodowala zakrecenie pocisku. Albo wogole nie celowal w przeciwnika tylko np w lampe albo w sciane...

Dokladnie. Siedzialem jeszcze w ukuckach, zeby strzal byl celniejszy. A jak zolnierz wszedl to dotykalismy sie spluwami (ale ja bylem szybszy :D ). Dlatego to jest niedociagniecie gry, a nie realizm. No chyba, ze faktycznie to byl jakis Neo i zatrzymal kule... :blink:

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Caleb-

 

Ja miałem to samo , już w Becie Multiplayer zmuszony zostałem do obniżenia taktów GPU :/

poprzednio grafa chodziła 658 MHz

Przyczyną może być ostro wykożystywany ParalaxMapping który to strasznie obciąża Shadery .

Poprzednie gry poprostu w mniejszym stopniu wykożystywały GPU.

 

Kiedyś za czasów FC jak miałem radka 9100 miałem ten sam problem ,

na owe czsy FarCry wykożystywał maxymalnie GPU i na podkręconych kartach lubiał sie zawiesić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Caleb-

 

Ja miałem to samo , już w Becie Multiplayer zmuszony zostałem do obniżenia taktów GPU :/

poprzednio grafa chodziła 658 MHz .

Hmm sek w tym ze u mnie glownie pamieci dostaja po du**e ...

 

Cholera tak sobie pomyslalem, nie ma pojazdow i juz zaczyna mnie to meczyc - takie piesze wycieczki do Czestochowy przez pol mapy. Mogli dac platne przejazdy do najwazniejszych punktow albo chociaz R.O.W.E.R. a nie wciskac ludziom smuty ze w betach sie nie "przyjelo" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

True.

 

hmm powiem tak: prey był dla mnie maksymalnie przereklamowanym produktem na 7 godzin grania (bo AŻ tyle czasu dostarcza) z czego po 4h rozgrywka była zwyczajnie nużąca. Jeżeli taki tytuł robi się 6-7 lat to przepraszam- trzeba był wybitnie leniwym i łatwowiernym w to, że ktoś będzie tym się zachwycał npo chyba, że dzieci które naciągną tatę na "fajną strzelankę".

 

S.T.A.L.KE.R. póki co dał mi 30h świetnej rozrywki, a drugie tyle dostarczy mi eksplorowanie strefy i zadania poboczne. Gra nie jest w żadnym wypadku przełomowa/rewelacyjna, 10/10 itp Jest to b.dobry tytuł zależy zresztą też dla kogo. Od początku było wiadomo, że specyficzny klimat i lokacje nie każdemu przypadną do gustu.

 

A za rok nikt nie będzie pamietał? Ten kto będzie ten będzie reszta dzieciaków będzie grałą w GTA ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już ktoś o tym pisał (bo nie chce mi się czytać kolejnej paplaniny o tym jak to gra komu chodzi - no sory.), ALE parę postów wstecz widziałem pytanie co z tymi 2 nieaktywnymi mapami w MP.

 

Naszła mnie taka myśl, że może to mieć związek z tymi 2 kodami które należy podać aby w pełni zakończyć instalację. Czytałem gdzieś (już nie pamiętam gdzie), że odblokowują one 2 mapy w MP, więc automatycznie pomyślałem, że to może być to.

Jeśli to nie to, to sory za wprowadzenie w błąd, a jeśli to działa, to się cieszę, że komuś pomogłem.

OTO OWE 2 KODY:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
pseudodog = Unlock code #1

snork = Unlock code #2

 

P.S. Ja gram czasem w GTA :P z tego względu, że grę można tak zmodować, że masakra. :D Moja wygląda już bardziej jak mix NFS z TestDrive i czymś jeszcze niż GTA :D lol

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm powiem tak: prey był dla mnie maksymalnie przereklamowanym produktem na 7 godzin grania (bo AŻ tyle czasu dostarcza) z czego po 4h rozgrywka była zwyczajnie nużąca. Jeżeli taki tytuł robi się 6-7 lat to przepraszam- trzeba był wybitnie leniwym i łatwowiernym w to, że ktoś będzie tym się zachwycał npo chyba, że dzieci które naciągną tatę na "fajną strzelankę".

 

S.T.A.L.KE.R. póki co dał mi 30h świetnej rozrywki, a drugie tyle dostarczy mi eksplorowanie strefy i zadania poboczne. Gra nie jest w żadnym wypadku przełomowa/rewelacyjna, 10/10 itp Jest to b.dobry tytuł zależy zresztą też dla kogo. Od początku było wiadomo, że specyficzny klimat i lokacje nie każdemu przypadną do gustu.

 

A za rok nikt nie będzie pamietał? Ten kto będzie ten będzie reszta dzieciaków będzie grałą w GTA ;p

Heh ale porownales... akurat gta w porownaniu do stalkera wyszlo w wersji bez takich klopsow jak tutaj, no i praktycznie cala seria stala sie hitem, wiec nie wiem, co miales na mysli. Ze dla dzieci niby jest ? :mellow:

 

Co do zawieszania sie gry, ja tak mialem z r6 vegas, w kazdej grze wszystki smigalo opor, marki przechodzone po x razy a na vegas sie wieszalo, dodalem 0,25v na cpu i jak reka odjal. Gra grze nie rowna, benche tym bardziej nie oddaja stabilnosci sprzetu.

 

Nie wiem czy już ktoś o tym pisał (bo nie chce mi się czytać kolejnej paplaniny o tym jak to gra komu chodzi - no sory.), ALE parę postów wstecz widziałem pytanie co z tymi 2 nieaktywnymi mapami w MP.

 

Naszła mnie taka myśl, że może to mieć związek z tymi 2 kodami które należy podać aby w pełni zakończyć instalację. Czytałem gdzieś (już nie pamiętam gdzie), że odblokowują one 2 mapy w MP, więc automatycznie pomyślałem, że to może być to.

Jeśli to nie to, to sory za wprowadzenie w błąd, a jeśli to działa, to się cieszę, że komuś pomogłem.

OTO OWE 2 KODY:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
pseudodog = Unlock code #1

snork = Unlock code #2

 

P.S. Ja gram czasem w GTA :P z tego względu, że grę można tak zmodować, że masakra. :D Moja wygląda już bardziej jak mix NFS z TestDrive i czymś jeszcze niż GTA :D lol

Ale gdzie te kody wpisac, podczas instalacji ? :mellow: Przeciez tam tylko o cd-key prosil.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx. ^_^

 

---

 

2 ukryte mapki calkiem fajne, pool to jak wiemy basen, extra mapka na 1vs1, albo 2vs2.

 

Zmobilizujcie sie w koncu na ten mp, ja jestem zawsze chetny jak co. :]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Caleb-

 

Oto wlaśnie chodzi w Stalkerze żebyś śmigał z buta i zbierał rodzynki z mapy :)

Szukaj po domach staffu to ci grę ułatwi .

To nie jest zwykła strzelanka first person jak np Call of Duty , to gra z elementami RPG .

Cieakaw jestem na ile sposobów można ją przejść ??

Mam zamiar spróbować przejść jeszcze raz , ( trzeci ) tym razem zero tolerancji

przyjaźni i układów , wszyscy napotkani idą do piachu , to moze być ciekawe .

jak myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...