Skocz do zawartości
LCC

S.t.a.l.k.e.r. - Shadow Of Chernobyl

Rekomendowane odpowiedzi

Nie trzeba wszystkich, wystarczy pojedynczy, np. gamedata.db9, z dźwiękami,

Potem możne sobie dowolnie podmieniać. Wszystkie pliki są w formacie vobis ogg mono.

Właśnie nagrywam własne dialogi ;)

 

podmieńcie plik z ...\sounds\characters_voice\scenario\bar\radio_music: radio_music_1 , na ten tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ruskie tandetną grę wysrali - i to w bólach, 4 razy zdążyłem kompa zmienić nim toto wyszło. Nie dość że wygląda okropnie nawet na max detalach, to chodzi słabo nie warto nawet robić porównań z Oblivion czy F.E.A.R po prostu żenada. A miałem nadzieję na coś z klimatem. Ech kacapy... Niech się wezmą za robienie Arcade...

Edytowane przez Chris1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ruskie tandetną grę wysrali - i to w bólach, 4 razy zdążyłem kompa zmienić nim toto wyszło. Nie dość że wygląda okropnie nawet na max detalach, to chodzi słabo nie warto nawet robić porównań z Oblivion czy F.E.A.R po prostu żenada. A miałem nadzieję na coś z klimatem. Ech kacapy... Niech się wezmą za robienie Arcade...

Oj przesadzasz... wystarczy skorzystac z mojego sposobu i odinstalowac gre, po klopocie. ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zainstalowalem ta grierke na VISTA ULTIMATE .

I niestety gra jest niegrywalna sa ciagle doczytywania jak bym mial 512 ramu i w dodatku framerate strasznie spada poprostu nie da sie grac :-( .

Czy ktos moze wie co z tym zrobic i mial podobny problem? probowalem uruchamiac gre na rozne sposoby i nic ;-(( jak mozecie to poradzcie cos ;-)

Edytowane przez MasterAdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zainstalowalem ta grierke na VISTA ULTIMATE .

I niestety gra jest niegrywalna sa ciagle doczytywania jak bym mial 512 ramu i w dodatku framerate strasznie spada poprostu nie da sie grac :-( .

Czy ktos moze wie co z tym zrobic i mial podobny problem? probowalem uruchamiac gre na rozne sposoby i nic ;-(( jak mozecie to poradzcie cos ;-)

Dziwne bo mi nawet jak miałem 2x1 ramu chodziło płynniutko na 1280 przy max.Też na Viście Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chris1981

 

Ten sprzęt w podpisie to lipa ,nie ??

Bo skoro lipa to byłoby uzasadnione twoje nażekanie na STALKERA .

 

Może i Oblivion ma lepszą grafę , ale STALKER też graficznie jest grą ścisłej czołówki

otexturowanie i dopracowanie obiektów , modeli

jest naprawdę na bardzo wysoki m poziomie , jak ktoś tego niezauważa , to albo kłamie

albo ma coś nie tak pod kopułą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chris1981

 

Ten sprzęt w podpisie to lipa ,nie ??

Bo skoro lipa to byłoby uzasadnione twoje nażekanie na STALKERA .

 

Może i Oblivion ma lepszą grafę , ale STALKER też graficznie jest grą ścisłej czołówki

otexturowanie i dopracowanie obiektów , modeli

jest naprawdę na bardzo wysoki m poziomie , jak ktoś tego niezauważa , to albo kłamie

albo ma coś nie tak pod kopułą .

spokojnie niektórzy po prostu lubią zwrócić na siebie uwagę szkoda tylmo ze w taki głupi sposób ale co tam PL to tolerancyjny kraj ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiek1993

Ale ruskie tandetną grę wysrali - i to w bólach, 4 razy zdążyłem kompa zmienić nim toto wyszło. Nie dość że wygląda okropnie nawet na max detalach, to chodzi słabo nie warto nawet robić porównań z Oblivion czy F.E.A.R po prostu żenada. A miałem nadzieję na coś z klimatem. Ech kacapy... Niech się wezmą za robienie Arcade...

Jak chcesz poczuć klimat to czyta się kłanianie dialogów i zagłębianie w fabułę... co ja gadam przecież klimat to tylko waląca po oczach grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie wiem co takiego fascynującego w grafice Obliviona. Może za dużo się nie napatrzyłem, bo ta gra mi nie podeszła.

 

Również gram pod Vistą Ultimate. Teraz chodzi piękinie. U mnie doczytywanie objawia się tym, że od czasu do czasu na ułamek sekundy mam szarpnięcie. Oczywiście po przycięciu detali namiarę mojej grafy (ale dynamiczne oświetlenie jest ;) ). Dziwnie mało RAMu zużywa ta gra. Chyba tu pokutują założenia developera sprzed tych kilku lat i maksymalne nastawienie na swap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem ją 3x i teraz czekam na jakiś expansion, albo coś. No i konkretne poprawki.

 

Mam też nadzieję, że będzie SDK, bo gra ma potencjał, szkoda tylko, że nie został on wykorzystany. Jak widzę te pozostawione w kodzie gry modele jazdy samochodów to mnie trzęsie. Ale wystarczy kilka sprawnych głów i SDK i można odratować X-RAY. Nowe większe mapy, pojazdy, nowe bronie, naprawione bugi i mamy coś w co da się jeszcze pograć.

 

@Payti, Najlepsze kombinezony na radiację znajdziesz na Yantar u naukowców. Polecam zielony model z tym czymś na plecach :D Dostajesz go za jeden z pobocznych Q, więc warto je wykonać.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zagrałem pierwszy raz i muszę powiedzieć, że wciągnęło mnie :) Spędziłem przy grze narazie około 3 godziny i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Może trochę dlatego, że nie grałem w żadnego FPP już gdzieś od pół roku, ale mimo wszystko nie można powiedzieć, że gra jest zła. Zdecydowanie należy do czołówki gatunku. Szkoda, że nie mam teraz zbyt dużo czasu na granie, ale w święta napewno trochę w stalkera pyknę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pewnie, że odinstalowałem tę grę. Sprzęt w opisie jest prawdziwy ale tu by i 8800 GTX w SLI nie pomógł. Gra jest niedopracowana i nikt na to nic nie poradzi. Przykładowo porównajcie sobie model broni z BF2 i te ze STALKER'a od razu widać gdzie działa shader a gdzie nie. Animacje postaci są kiepskie jak z Morrwind prawie. Brak HDR. A jak się będę chciał zagłębić w fabułę to odpalę sobie Fallouta, którego notabene bardzo lubię. Skoro nie chodzi tutaj o klimat tylko o dialogi to skąd takie wymagania sprzętowe. Notabene jak zacząłem grać i znalazłem tego rannego STALKERA zaraz koło obozu i usłyszałem 10x ten sam tekst "Ja ranien... " itd. zapętlony w kółko to samo to wymiękłem. Jak robiłem w NWN moduły to dawałem o wiele więcej opcji tekstów ale nie ten w kółko to samo "Ja ranien..." [ciach!]a że mu sił nie zabrakło żeby to w kółko powtarzać...

 

Aha jeśli chodzi o textury to przecież one słabe są, porównajcie sobie te z F.E.A.R na anizo 16x oczywiście jak macie kompa żeby to odpalić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do mapki z barem. Gdzie mogę znaleźć jakąś porządną kamizelkę, aby mnie promieniowanie nie niszczyło ?

 

Pozdr,

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Po odprowadzeniu Kruglov'a zabijasz dwóch stalkerów-zombie.

 

Jeden z nich ma informację o ukrytych przedmiotach w jednym z budynków w "Wild Territories".

 

To budynek w napromieniowanej okolicy przy szynach kolejowych.

 

Wchodzi się do niego dziurą w dachu - w jednym z pomieszczeń w sejfie znajdziesz SEVA Suit.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pewnie, że odinstalowałem tę grę. Sprzęt w opisie jest prawdziwy ale tu by i 8800 GTX w SLI nie pomógł. Gra jest niedopracowana i nikt na to nic nie poradzi. Przykładowo porównajcie sobie model broni z BF2 i te ze STALKER'a od razu widać gdzie działa shader a gdzie nie. Animacje postaci są kiepskie jak z Morrwind prawie. Brak HDR. A jak się będę chciał zagłębić w fabułę to odpalę sobie Fallouta, którego notabene bardzo lubię. Skoro nie chodzi tutaj o klimat tylko o dialogi to skąd takie wymagania sprzętowe. Notabene jak zacząłem grać i znalazłem tego rannego STALKERA zaraz koło obozu i usłyszałem 10x ten sam tekst "Ja ranien... " itd. zapętlony w kółko to samo to wymiękłem. Jak robiłem w NWN moduły to dawałem o wiele więcej opcji tekstów ale nie ten w kółko to samo "Ja ranien..." [ciach!]a że mu sił nie zabrakło żeby to w kółko powtarzać...

 

Aha jeśli chodzi o textury to przecież one słabe są, porównajcie sobie te z F.E.A.R na anizo 16x oczywiście jak macie kompa żeby to odpalić...

no offence ale w tym temacie "jechanie po STALKIERZE" raczej nie wskazane ...

gra jak gra , lubi kto lubi , ja jestem rozczarowany i tyle , patrzac na wypowiedzi

wielu wmowilo sobie ze jest to "hit" zanim wogle gre zaczeto sprzedawac

ale od tego ma sie fanow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pewnie, że odinstalowałem tę grę. Sprzęt w opisie jest prawdziwy ale tu by i 8800 GTX w SLI nie pomógł. Gra jest niedopracowana i nikt na to nic nie poradzi. Przykładowo porównajcie sobie model broni z BF2 i te ze STALKER'a od razu widać gdzie działa shader a gdzie nie. Animacje postaci są kiepskie jak z Morrwind prawie. Brak HDR. A jak się będę chciał zagłębić w fabułę to odpalę sobie Fallouta, którego notabene bardzo lubię. Skoro nie chodzi tutaj o klimat tylko o dialogi to skąd takie wymagania sprzętowe. Notabene jak zacząłem grać i znalazłem tego rannego STALKERA zaraz koło obozu i usłyszałem 10x ten sam tekst "Ja ranien... " itd. zapętlony w kółko to samo to wymiękłem. Jak robiłem w NWN moduły to dawałem o wiele więcej opcji tekstów ale nie ten w kółko to samo "Ja ranien..." [ciach!]a że mu sił nie zabrakło żeby to w kółko powtarzać...

 

Aha jeśli chodzi o textury to przecież one słabe są, porównajcie sobie te z F.E.A.R na anizo 16x oczywiście jak macie kompa żeby to odpalić...

Faktycznie, tekstury moze nie sa najostrzejsze (do tych z fear sie nie umywaja), ale wg. mnie sa ladnie wykonane, klimatyczne. :]

Grze blakuje dobrych efektow graficznych, fizyki i porzadnego al, poziomy sa wykonane bardzo starannie i nie raz czuc klimat Czarnobyla, ale dla mnie brakuje wlasnie tych elementow co wymienilem.

Animacja tez jest masakryczna, szczegolnie podczas smierci, gdzie postac sklada sie jak z teORT: ORT: ORT: ktury.

Osobiscie kompletnie nie podobaja mi sie modele broni, wygladaja jak ruskie zabawki z targu... ^_^

Moze jakas ekipa wezmie sie za stalkere, rozlozy go na czesci pierwsze i zmontuje jakiegos konkretnego moda, ktory przedtsawi ta gre w bardziej korzystnym swietle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chris1981 teraz to zes dowalil z grubej rury :lol: jak narazie to tekstury w stalkerze gniota wszystkie inne gry (tekstury). jak oceniasz grafike to przynajmniej ustaw maksymalne detale na jakie tylko pozwala gra, dopiero wtedy oceniaj. jak przechodzilem gre to textury mialem na 1/2 suwaka bo ramu troche malo, ale raz ustawilem na maksa + aniso x16 i mipbias -1 (ustawione w cfg), tekstury po prostu miazdza klate, wystarczy sobie zajrzec do baru "100rad" (ten kolo areny), z full dynamic lighting = opadoszczen :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi być prowokacja ,albo ten koleś rzeczywiście ma problemy z sufitem .

Porównanie grafy do FEAR to jakiś poroniony pomysł , przecież tam grafika jest

pozbawiona detali ( grafika to nie tylk o textury ale również obiekty ,modele )

prawie puste korytaże a jak juz jest jakis obiekt to od siekiery ciosany .

 

Zgoda że Stalker ma mnóstwo bugów , napewno powinno być ich mniej ,

ale ta gra naprawdę jest ponad przecietna , i potrafi wciągnąć swym klimate m nawet wybrednych graczy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Payti, Najlepsze kombinezony na radiację znajdziesz na Yantar u naukowców. Polecam zielony model z tym czymś na plecach :D Dostajesz go za jeden z pobocznych Q, więc warto je wykonać.

 

OK, dobra powiedz mi jeszcze jak wyjść z mapki Bar w stronę Yantar bo po drodze tam nie byłem. Generalnie jestem w barze i dałem gostkowi dokumenty w walizce.

 

Pozdrawiam,

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Po odprowadzeniu Kruglov'a zabijasz dwóch stalkerów-zombie.

 

Jeden z nich ma informację o ukrytych przedmiotach w jednym z budynków w "Wild Territories".

 

To budynek w napromieniowanej okolicy przy szynach kolejowych.

 

Wchodzi się do niego dziurą w dachu - w jednym z pomieszczeń w sejfie znajdziesz SEVA Suit.

 

Dołączona grafika

 

Ok, jestem na etapie, ze dałem gostkowi dokumenty w barze. Co dalej, jak znaleźć Kruglov'a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masin

 

Na rynku gier PC pełnych różnego rodzaju gniotów

TAK

95% graczy stalker powinien się podobać ( graficznie , wizualnie )

reszta klimat , grywalność to rzecz gustu

Zastanów sie co ostatnio wyszł o równie grywalnego albo z podobna jakością grafiki ??

od czasów Obliviona nie grałem tyle w żadną grę , no poza BF2 w którego ciągle grywam

i tak samo twierdzi większość kumpli która w coś na pececie pogrywa .

 

Jeszcze jak ktoś mi porównuje grywalność

STALKERA i FallOuta to pewniakiem ma coś nie tak z sufitem :)

 

śmiem twierdzić że koleś Chris1981 ściemnia z swoim sprzętem

jest sfrustrowany że mu Stalker szarpie i pewnie stąd jego ocena gry :/

ot

taką mam czutkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Bo ja wiem. Kazdy ma prawo do swojej opinii. Mnie tez Stalker nie zachwycil, ale grafike ma na bardzo wysokim poziomie (efekty podczas burzy w nocy) - jak ktos ma wątpliwosci to niech poprzeglada screeny qqrydzy [;.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masin

 

Na rynku gier PC pełnych różnego rodzaju gniotów

TAK

95% graczy stalker powinien się podobać ( graficznie , wizualnie )

reszta klimat , grywalność to rzecz gustu

Zastanów sie co ostatnio wyszł o równie grywalnego albo z podobna jakością grafiki ??

od czasów Obliviona nie grałem tyle w żadną grę , no poza BF2 w którego ciągle grywam

i tak samo twierdzi większość kumpli która w coś na pececie pogrywa .

 

Jeszcze jak ktoś mi porównuje grywalność

STALKERA i FallOuta to pewniakiem ma coś nie tak z sufitem :)

 

śmiem twierdzić że koleś Chris1981 ściemnia z swoim sprzętem

jest sfrustrowany że mu Stalker szarpie i pewnie stąd jego ocena gry :/

ot

taką mam czutkę

masz calkowita racje co do porownania gamplay'u ale co do samej grafiki raczej nie

czy to jest gra z C64 czy nowy tytul z PC albo nextgen to kazdy ma prawo ocenic

bez wzgledu na rodzaj gry co gaficznie wypada lepiej lub/albo w stosunku garfa/fps

i nie ujmujac nikomu STALKER wypada w/g mnie cienko.

 

p.s

czuje sie zawiedziony i tyle ...

 

edit:

R6:Vegas nadrabia mi STALKIERA

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Payti, Musisz przejść przez taką dziurę w barykadzie czy czymś (powyginana blacha i takie tam). Wejdziesz na mapę gdzie doktorek będzie wołał o pomoc. Tam też w jednym z budynków jest SEVA. Jeśli uratujesz doktorka i z nim pójdziesz to dostaniesz tam pomarańczowy naukowy. A za jeden z pobocznych Q tam na miejscu dostaniesz ten wypasiony zielony, który doktorek ma na sobie. Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiek1993

Bo ja wiem. Kazdy ma prawo do swojej opinii. Mnie tez Stalker nie zachwycil, ale grafike ma na bardzo wysokim poziomie (efekty podczas burzy w nocy) - jak ktos ma wątpliwosci to niech poprzeglada screeny qqrydzy [;.

Mnie na początku też ale im dalej gram tym lepiej jest. A no i ta gra nie jest dla ludzi lubiących lecieć i strzelać. Tu trzeba czytać dialogi, robić poboczne questy a w walce dużo się skradać i myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie na początku też ale im dalej gram tym lepiej jest. A no i ta gra nie jest dla ludzi lubiących lecieć i strzelać. Tu trzeba czytać dialogi, robić poboczne questy a w walce dużo się skradać i myśleć.

Wcale nie trzeba robic pobocznych zadan a myslec... hm widzisz kolesia, do ktorego przybiegles i patrzy sie w sufit, trzeba pomyslec, czy zabic go headshotem czy z kolby. ^_^

Fajnie, ze jest duzo zadan, ale sa strasznie monotonne, na poczatku tez staralem sie wykonywac wszystki, ale mnie to po prostu znudzilo, bo jest male urozmaicenie.

Poza tym piszecie, ze to jedyna taka gra na rynku i dlatego jest super... hmm czyli np. bf2 jest dlatego taki grywalny, bo nie ma konkurencji, czyli ludzie jesli chca grac w gre mp, z pojazdami, samolotami, duza przestrzenia, duza iloscia graczy ta sa skazani tylko i wylacznie na bf2, bo nic innego nie ma, czyli wychodzi na to, ze jaka by gra nie byla to musi sie podobac, bo nie ma konkurencji, albo grasz w to, albo w nic...

 

Grzesiek1993

W zasadzie to nie musisz nic czytac, tylko klikac na pale, strzaleczka i tak zawsze doprowadzi Cie do celu, wiec po co sie przemeczac. :]

 

Ja bym wolal klasycznego fps a nie jakies pseudo polaczenie z rpg na sile, ja tutaj tego rpg jakos nie widze, nie rozwija sie statystyk postaci, tylko wykonuje zadania (questy).

 

Mi w tej grze czegos po prostu brakuje, tworcy mieli 100 pomyslow na ta gre i w koncu sami nie wiedzieli czego chca, czas naglil i musieli wydawac na predce, a co nagle to po diable.

 

Mario2k

Stalke rzeczywiscie ma duze wymagania na full detalach, nawet qq dawal screeny, gdzie framerate nie byl za obfity mimo, iz ma 88gts (no offence qq :] ), przy czym grafa nie jest oszalamiajaca.

Ktos porownywal do fear... chodzilo o rozdzielczosc tekstur, tam sa one na prawde bardziej ostre w porownaniu ze stalkerowymi, zreszta odbija sie to na zjadanej ilosci ramu.

 

Limak122

Afaik nie ma hdr tylko bloom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie wykonales glownego zadnia w Red Forest( to tam wlasanie pierwszorzednym celem jest wylaczenie urzadzenia emitujacego sile PSI) ,jak i w 1 strefie z PSI !!!( tam masz isc do doktorka w bunkrze )

post-116203-1175431664_thumb.jpg post-116203-1175431691_thumb.jpg

Qrde wykonalem to pierwsze zadanie z PSi u doktorka - wykonalem wszystkie jego questy i g...no dostalem. Nie wykonalem jeszcze zadania w Red Forest. Trzeba koniecznie aby dostac ta maske ? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ath

 

Stalker wymagania ma na pewno duże , ciut za duże , niestety :/

 

Co do screenów i fps , to byłem chyba jednynym który zapodawał screeny z Frapsa

z licznikiem FPS :) w max detalach można śmiało grać na sprzęcie zbliżonym do mojego

a ów sprzęt za wyjątkiem karty ma już ponad 2 lata , więc czy jest aż tak źle z tymi wymaganiami ??

Jak tak czasem czytam oceny co niektórych userów to mnie chce krew zalać

dzieci siakieś czy cóś , jak można napisać że stalker ma słabą grafikę ??

toż to trzeba być ślepym .

Dobre porównanie z RB6 Vegas , swoja drogą bardzo dobra gra

ale np . oteksturowanie po konwersji z konsoli ma bardzo biedne , widać to było szczególnie

w pierwszych levelach ,

Stalker za to posiada chyba najbardziej naturalne Textury ,

nie ma w nim przesadnych kolorów jak w FAR CRY czy NFS .

( które to są bardzo lubiane przez dzieciaki z pierwszych klas gimnazjum )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...