Skocz do zawartości
LCC

S.t.a.l.k.e.r. - Shadow Of Chernobyl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość WeqWeq

Poczytaj sobie jeszcze trochę o kartach graficznych, taka drobna rada. Kupiłeś, co kupiłeś. Cóż, 512MB pamięci tak tej karcie pomogą, jak umarłemu kadzidło, niestety.

Staaaary , ameryke przede mną odkryłeeeś , amerykeee ...

 

Jeśli to było dla Ciebie takie śmieszne to GL HF .

 

Nigdzie nie napisałem że te 512 pamięci świadczy o super wydajności tej karty wiec nie wiem skąd sie wziął twój tok rozumowania.

Tak się składa ze dokładnie wiem co kupowałem, zwłaszcza ze zmieniałem kartę ze starego 9700pro.

Tamta karta była 256 bit , ta niestety jest już 128. O decyzji zakupu takiej karty przesądziło to ze ta wspierała SM3 i kosztowała mnie grosze ( 200zl ). Nie chciałem wywalać niepotrzebnie kasę na nowego kompa zwłaszcza ze mam AGP i P4 i musiałbym już wymieniać wszystko za całkiem spora sumę ( a wymieniałem zanim ukazały sie modele X1950pro na agp ). Nie widziałem sensu ponieważ wchodzi architektura zunifikowana i wtedy wymienię całego kompa.

 

O kartach graficznych mogę sie założyć wiem więcej od Ciebie, wiec rady typu"poczytaj" zachowaj dla siebie.

 

To że ilość pamięci jest mało istotna dla wydajności karty graficznej, a bardziej częstotliwość taktowania, czas dostępu i firma tych pamięci, większe znaczenie ma dopiero w wysokich rozdzielczościach . Wiem że X1600 seria nie pociągnie wysokich rozdzielczości i tutaj leży pies pogrzebany przydatności 512mb . Ale wymieniłem to z przyzwyczajenia poprostu ....

 

Wiec chciałeś zabłysnąć ale nie wyszło ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Friko: (uwaga walkthrough misji!)

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Musisz zejsc do podziemi. Z tego co pamietam ktos cie tam musi zaprowadzic (Przykro mi nie pamietam kto :( ). na dole pod sam juz koniec tych tuneli znajdziesz taka okragla dziure w scianie - jakby ujscie rury.. wlazisz tam i za plansza z mapa i jakimis tam zaznaczonymi punktami jest skrytka w scianie. Tam znajduja sie wlasnie informacje o grupie Streloka. wychodzisz na zewnatrz idac do konca tunelu.
Edytowane przez Trawienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Nie bądź już proszę taki elo z tym 2GB ramu, skoro developer podaje 1GB+ jako recommended to przynajmniej na 1,5GB nie powinno być już zacinek. Dla mnie noobizmem trąci rychłe przesiadanie się na Vistę i granie na niej, skoro powszechnie wiadomo, że system ten gwarantuje obecnie spadek wydajności w grach.

chyba nie znasz roznicy miedzy slowem noob a snob.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

no musze cie zmartwic seraf ale roznice sa znikome a w niektrych grach vista jest szybsza, szczegolnie jesli chodzi o ATI ktore nowymi przebudowanymi calkowicie katalistami zadalo klam twierdzeniu ze vista sie nie nadaja do gier.

 

Co do 2gb ramu to ja mam 2gb i viste i zacinek nie ma (jak jest gra odpalona to mam okolo 50% zuzycie ramu - lacznie z vista). Gra chodzi bardzo plynnie na gf7600 mobile, ale w trybie dx8.1

W dx9.0c rżnie tak ze nie da sie grac (nie wyrabia grafa). Trzeba poczekac na patcha

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ustawieniach Objects lighting i medium w 1024x768 gra sie krztusi niemilosiernie ( mam 1gb pamieci ) , [... ] bardzo bym sie bawil i tak FPSy oscyluja w podobnych granicach pod FRAPSem jednak nie jest to spowalnianie gry przez grafe ile przez doczytywanie etapu , tak jakby brakowalo RAMu.

Wychodzi na to ze jedyne czego stalker potrzebuje do szczescia to 2GB RAMu minimum.

Grafike mam HIS X1600 pro 512mb. Nie mam zamiaru wlaczac Static Lights bo nie po to kupowalem karte z obsluga DirectX 9.0c i SM3 zeby grac w DX8.

Boscheee ludzie, pisałem już tyle razu tu, USTAW TEXTURY NA 70-80% jeśli masz 1gb ramu , swap daj na 3gb i ze 3 gb wolnego na partycji gdzie masz gre. Jeśli chcesz wiedzieć wiecej o cfg, to rozmowa była 1 dnia czyli 19marca 2007, od tej daty zacznij przegladać. Stery do Nvidii 93.71 lub experymenty, na ATI gra chodzi gorzej.

 

Panowie HELP: ta piosenka co leci jak sie wchodzi do baru, coś jakby EVANESCENCE, ktoś zna tytuł i wykonawce ?? :D

I czy ktoś znalazł jakies fajne przedmioty albo pancerze [np. te metalowe] ? bo ale ich nie ma, albo sa naprawde dobrze schowane lub zaquestowane.

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie natomiast poczekam na wersje pl. Ot tak dla zasady. Są tacy, którzy gotowi są nawet kupować grę na zachodzie byle by tylko była ver eng, a ja na odwrót. Tak mi się podoba i już. No i jest jeszcze jedna rzecz, zanim pojawi się wersja pl to jest szansa, że pokaże się patch. ten miesiąc spokojnie wytrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ja gram pomalutku, chodze gdzie sie tylko da bo poziomy sa PIĘKNIE zaprojektowane, aż chce się łazić po całej strefie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wiecie ale questy poboczne u sklepikarzy powtarzają się w kółko np.trzeba przynieść jakiś artefakt albo część mutanta albo zabić jakiegoś typka albo oczyścić okolicę i jak się to wszystko zrobi to trzeba znowu przynieść taki sam artefakt oczyścić okolicę tą samą albo w innym miejscu i tak w koło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Żeby było śmieszniej, mam to samo. Choć doczytek mniej, ale fps potrawi spaść nagle z 60 do 18. I dodam, że wirusa itp nie mam, defragmentacja zrobiona, stronicowanie na 3GB. Poryty engine, proste.

No czyli prosty sposob mamy na plynna rozgrywke :) Wlaczamy na minimum i zmieniamy na full xD

 

Dla niedowiarkow dzisiaj wrzuce screeny na minimum a potem po zmianie na fulll razem z fps a potem odrazu wlaczone na max ;> Hehs...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam problem i nie wiem jak go rozwiązać na dodatek. Gra bardzo mi się podoba ale jak tylko włączę object lihting czy jakoś tak to pogram chwile i jak zaczynam ostro biegać to gość przebiegnie parę metrów i gra mi freezuje. Mogę tylko wtedy menadżer zadań i zakończ proces. :sad: Co to może być u licha ma ktoś jakiś pomysł ? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość WeqWeq

wieksza plynnosc jest na suwaku od WMP niz w tej grze

13-18fps maks, jak dla mnie totalnie niegrywalne

wiesz, pamiętaj o tym ze fraps tez wydajności trochę zżera ;) spadło mi z 25-30 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staaaary , ameryke przede mną odkryłeeeś , amerykeee ...

 

Jeśli to było dla Ciebie takie śmieszne to GL HF .

 

Nigdzie nie napisałem że te 512 pamięci świadczy o super wydajności tej karty wiec nie wiem skąd sie wziął twój tok rozumowania.

Tak się składa ze dokładnie wiem co kupowałem, zwłaszcza ze zmieniałem kartę ze starego 9700pro.

Tamta karta była 256 bit , ta niestety jest już 128. O decyzji zakupu takiej karty przesądziło to ze ta wspierała SM3 i kosztowała mnie grosze ( 200zl ). Nie chciałem wywalać niepotrzebnie kasę na nowego kompa zwłaszcza ze mam AGP i P4 i musiałbym już wymieniać wszystko za całkiem spora sumę ( a wymieniałem zanim ukazały sie modele X1950pro na agp ). Nie widziałem sensu ponieważ wchodzi architektura zunifikowana i wtedy wymienię całego kompa.

 

O kartach graficznych mogę sie założyć wiem więcej od Ciebie, wiec rady typu"poczytaj" zachowaj dla siebie.

 

To że ilość pamięci jest mało istotna dla wydajności karty graficznej, a bardziej częstotliwość taktowania, czas dostępu i firma tych pamięci, większe znaczenie ma dopiero w wysokich rozdzielczościach . Wiem że X1600 seria nie pociągnie wysokich rozdzielczości i tutaj leży pies pogrzebany przydatności 512mb . Ale wymieniłem to z przyzwyczajenia poprostu ....

 

Wiec chciałeś zabłysnąć ale nie wyszło ....

Mądrze gadasz;] ...tylko dlaczego głupio zrobiles?:D nie rozumie tego, a sorry argument kosztowala grosze nie przemawia do mnie, bo szkodabyloby mi groszy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakichś 7h grania muszę powiedzieć, że Headshoty jednak są ;]

 

najbardziej denerwujące mnie bugi:

1. pierwsze primo ;] - tekstury na broni czasem potrafią mi wyprawiać rzeczy o jakich się filozofom nie śniło.

2. drugie primo - kończenie / zawalanie / ponowne kończenie się misji. Nikt nie wie o co chodzi, nagle idąc sobie zwyczajnie pojawi się ZADANIE NIEUDANE, albo inny ciekawy napis i nic.

3. trzecie primo - czy ci bandyci na mapie ze złomowiskiem się tam powinni klonować? wejście do tunelu nie jest przez to takie elo.

 

P.S. czy inni stalkerzy są tępi, czy porostu ci bandyci są tacy rambo, że zwykle zostaje sam i muszę ich wycinać za nich.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. trzecie primo - czy ci bandyci na mapie ze złomowiskiem się tam powinni klonować? wejście do tunelu nie jest przez to takie elo.

pisałem juz o tym, i nie tylko ja ;)

 

Tak, u kazdego tak jest. Ja mialem tak samo, akcja na zlomowisku zajeła mi przynajmniej 10 minut zanim wybiłem wszystkich i uratowalem jednego goscia.

 

czy inni stalkerzy są tępi, czy porostu ci bandyci są tacy rambo, że zwykle zostaje sam i muszę ich wycinać za nich.

u mne to samo, mimo ze kilkanascie metrow obok sa inni stalkerzy, to zamias walczyc graja na gitarce, pija wino albo gadaja przy ognisku <_< Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość WeqWeq

Mądrze gadasz;] ...tylko dlaczego głupio zrobiles?:D nie rozumie tego, a sorry argument kosztowala grosze nie przemawia do mnie, bo szkodabyloby mi groszy:)

aha, zapomniałem powiedzieć ze jestem fanboyem ATI i nigdy nie miałem i nie chciałem GFa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, zapomniałem powiedzieć ze jestem fanboyem ATI i nigdy nie miałem i nie chciałem GFa ;)

fanbojostwo fanbojostwem, ale przypominam ze STALKER jest optymalizowany pod NV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam problem i nie wiem jak go rozwiązać na dodatek. Gra bardzo mi się podoba ale jak tylko włączę object lihting czy jakoś tak to pogram chwile i jak zaczynam ostro biegać to gość przebiegnie parę metrów i gra mi freezuje. Mogę tylko wtedy menadżer zadań i zakończ proces. :sad: Co to może być u licha ma ktoś jakiś pomysł ? :cry:

Miałem to samo , pomogło zainstalowanie najnowszych sterowników i aktualizacjia DX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość WeqWeq

fanbojostwo fanbojostwem, ale przypominam ze STALKER jest optymalizowany pod NV

Myśle że to bardziej wynika z błędnego kodu niż celowy zabieg autorów STALKERa . W końcu nie ma na początku loga nVidii co zazwyczaj oznacza "bliską" współpracę twórców pod względem optymalizacji i efektów dla kart tej firmy. Myślę że twórcy tworzyli kod tej gry żeby użytkownicy GF i Radeon mogli pograć.

Jeśli jest inaczej to przedstaw jakieś dowody żebym nie żył złudną nadzieja :P :P

 

Poza tym napewno wyjdzie odpowiedni patch który może coś poprawić ( ew. lepsze sterowniki od ATI ) a jeśli nie to za jakieś pół roku kupie nowy sprzet i wtedy bedzie napewno lepiej :)

 

Na razie nie mam zamiaru podcinać sobie żył ani wydawać ciężko zarobione pieniądze na komputer do grania zwłaszcza ze mam masę innych wydatków i ciekawych zajęć poza graniem w STALKERa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że to bardziej wynika z błędnego kodu niż celowy zabieg autorów STALKERa . W końcu nie ma na początku loga nVidii co zazwyczaj oznacza "bliską" współpracę twórców pod względem optymalizacji i efektów dla kart tej firmy. Myślę że twórcy tworzyli kod tej gry żeby użytkownicy GF i Radeon mogli pograć.

Jeśli jest inaczej to przedstaw jakieś dowody żebym nie żył złudną nadzieja :P :P

 

Poza tym napewno wyjdzie odpowiedni patch który może coś poprawić ( ew. lepsze sterowniki od ATI ) a jeśli nie to za jakieś pół roku kupie nowy sprzet i wtedy bedzie napewno lepiej :)

 

Na razie nie mam zamiaru podcinać sobie żył ani wydawać ciężko zarobione pieniądze na komputer do grania zwłaszcza ze mam masę innych wydatków i ciekawych zajęć poza graniem w STALKERa ;)

BTW. wlasnie Twij filmik zobaczylem i podziwiam ze w takim klatkowaniu sobie pogrywasz, ja bym juz dawno zrezygnował ;)

 

P.S. Jak wszedłes na dach, to wydaje mi sie ze bardziej celowałeś w drabinę niz w innych STALKERów :P

 

Co do tej optymalizacji to wyczytałem jakies oswiadczenie na ktorejs ze stron STALKERa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość WeqWeq

BTW. wlasnie Twij filmik zobaczylem i podziwiam ze w takim klatkowaniu sobie pogrywasz, ja bym juz dawno zrezygnował ;)

 

P.S. Jak wszedłes na dach, to wydaje mi sie ze bardziej celowałeś w drabinę niz w innych STALKERów :P

spoko nie jest tak źle ;) najgorsze są własnie te doczyty ktore powoduja skoki, poza tym przy nagrywaniu ilosc fpsow z 20-30 spadla mi do 13-15 ale najwidoczniej FRAPS tak ma ...

 

właściwie celowałem w pomiędzy szczeble drabiny ale widocznie tam nie ma pustej przestrzeni :/

 

Co do tej optymalizacji to wyczytałem jakies oswiadczenie na ktorejs ze stron STALKERa.

a linka masz ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...