Skocz do zawartości
LCC

S.t.a.l.k.e.r. - Shadow Of Chernobyl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość WeqWeq

Moze do usuniecia kolejnego zdublowanego konta.

nie widzę związku .

 

jeżeli każdego nowego użytkownika podejrzewasz o bycie zdublowanym kontem no to chyba jesteś przewrażliwiony .

 

Panowie gadacie o tych FPS, efektach i innych badziewiach.

Ale czy nie najwazniejsza jest miodnosc? Klimat, fabula to co sprawia ze ta gra wciaga?

Nie dla twórców dzisiejszych gier. Wystarczy spojrzec na taki CRISIS który moze pod względem engine i grafiki jest zapowiadany na grę wszechczasow ... szkoda tylko ze klimat i pomysły pokazane jak narazie przez samych tworcow to kalka Far Cry - wieje nuda na kilometr.

Edytowane przez WeqWeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie z ciut wczesniejszego etapu gry :] czy ktoś ratował Stalkera z obozu bandytów? to jest jeszcze przed laboratorium X16 chyba ;] dotarłem do tego Stalkera, ale nie moge mu drzwi otworzyć, bo drzwi zamknięte i pojęcia nie mam jak je otworzyć ... przeszukałem wszystko i nic ;] niech ktos mi pomoże ;]

Obok drzwi do celi na ścianie po lewej stronie jest przycisk je otwierający.

 

Nie ma za co :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam może ktoś mi pomoże jestem na początku gry i niewiem co mam zrobić jestem w tej piwnicy kupiłem wszystko i co dalej może to banalne ale naprawde niewiem .

Naciśnij "P" i się dowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może dokładniej można

Ja nie wiem na czym polega twój problem! Domyślam się jedynie, że nie pogadałeś z tym handlarzem i drzwi są zamknięte ... tak? Dopiero jak z nim zagadasz i przyjmiesz pierwszego questa drzwi się otworzą.

 

Ile masz lat? ;)

 

EDIT:

 

 

gadam z nim i nic niewiem o co chodzi z tym questem kupuje od niego rzeczy i nic

To moze wystarczy podejść do drzwi i nacisnąć "F"? :D:D:D Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jesli nie polapales sie co trzeba zrobic na samym poczatku to nie wroze ci sukcesow w dalszej czesci gry... trzeba czytac ze zrozumieniem i znac jezyk angielski, nie posiadasz jednej z tych umiejetnosci badz obu :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to X18, ja otworzylem drzwi on zaczal gadac ze trzeba uciekac, zasefjowalem gre i gosc sie zacial, niby mial uciekac a zostal przy klatce [;

Jest to stały wątek przewijający się przez całą grę ;) przypomina mi to windę z hl2 jak panienka nie chciała do niej wejsć ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy tacy małomówni. Jeśli chcecie aby wam pomóc to piszcie dokładniej co się dzieje. My tutaj nie wróżki, a na pewno nie ja ... moja szklana kula nie mówi mi dlaczego mister Plum się zaciął na początku gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: czy w pelnym stalkerze mozna grzebac w configu ? w tym pliku tkestowym i zmieniac ustawienia ?

MOżna.

 

Właśnie skończyłem Stalkera :D troche ponad 20h

MOżecie mnie spokojnie przeczytać, nie popsuje nikomu gry, obiecuje ;)

Już wiem co to znaczy fałszywe i prwdziwe zakończenie, fałszywe = smutne, prawdziwe = happy pewnie.

Ja trafiłem na smutne i już chyba wiem dlaczego, w prypeci była potyczka, miałem pomuc zielonym czyli tym dobrym [ubierają sie na zielono, to tak ich nazwałem], w pewnym momencie natkneliśmy sie na DUTY [pomarańczowych] oni zaczeli do siebie strzelać, a ja stałem po środku i do mnie nikt nie strzela, okazało sie że jestem ziomem jednych i drugich, nie wiem tylko jak lol :D

Po tym jak opuściłem Prypeć i dotarłem pod sarkofag, zobaczyłem w PDA że zieloni już nie są moimi kumplami. Poza tym niewypełniełem wszystkich questów, miałem jakieś 10 failed, miałem najwiecej zabitych i znalazłem sie na liście jak No1 :D

Skończyłem gre na czarnym kombinezonie labolatoryjnym, nigdzie nie widziałęm rzadnych pancerzy do kupienia, takich fajnych metalowych jak ci pancerni kolesie chodzą, to bardzo dziwne.

Z broni nie miałem tylko tego wielkiego ciężkiego granatnika, nigdzie go nie widziałem w grze.

Najgorsza z całej gry była chyba końcówka, wejście do przejśćia które prowadzi do sarkofagu, pełno wojska tam i śmigłowców które strzelały do mnie. Teraz jak tak myśle da sie chyba gre przejść jeszcze w inny sposób ;P ale nie bede pisał.

Co do bugów to: miałem akurat mało, raz znalazłem czarną dziure z której nie dało sie wyjść, brakowało tam mapy, miałem kilka razy takiego pecha, że gośc który dał mi zadanie, i gdy je wypełniełm i wracąłem do niego, okazywało sie że koleś zginął w jakiejś strzelaninie i nie dało sie zakończyć zadania, miałem tak 2 razy, ale da sie wiecej napewno !

Kilka screenów z końca, wsumie ukazują one tylko ładną grafike, wiec bez obaw ;)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

Gra na żywo wygląda dużo lepiej niż na screenach, nie wiem czemu, może z frapsa byłyby lepsze, te są robione F12.

Tak przy okazji, możecie zobaczyć na moje liczby, questy, zabici etc, i napisać ile macie i gdzie jesteście ?? ;) mój screen przed samym zakończeniem gry.

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ta gra jest jakas dziwna.

 

Ten pierwszy kalasz, ktorego zdobywamy po ok 10 minutach gry, jest strasznie nie celny. No ale ok, sa lepsze bronie. Pogralem dluzej i znalazlem jakis karabin, ktory w statystykach mial slabsza celnosc, a w praktyce bylo inaczej - wlasciwie prawie kazdy strzal trafial do celu. Co to niby ma być? :/

 

Btw - gra chodzi pięknie, ale w dx8 - reszta full. Troche lipa, bo nie ma oswietlenia, ale jak juz dam na dx9 detale medium, to raczej taka gra odpada (za malo klatek niestety).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wyznacznikiem świetnej gry była dla mnie grafika. Pamiętam jak nie grałem czasami w coś bo nie wszystkie suwaki były ustawione na max i po prostu mnie to drażniło więc wolałem w ogóle nie grać. Dzisiaj odpaliłem Stalkera na swoim złomie i od razu dałem mu minimalne ustawienia (nawet na low nie próbowałem) i muszę powiedzieć że gra zabija klimatem (przynajmniej na początku). Grafa na minimum słabiutka za to cała gra strasznie nadrabia klimatem. Mimo że jest na minimum 800x600 to i tak sie zatnie czasami :D ale to przez ram. Przechodzić go będe po maturze, czyli w maju dopiero bo chcę sięw niej pożądnie zagłębić jużbez stresu że musze sie uczyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FanEK: chyba się pospieszyłeś za bardzo. Robiłeś wszystkie questy? Te poboczne też, które dają NPCety? Chyba nie :P

I nie mówi nic więcej na temat dalszego przebiegu gry bo już i tak zbyt dużo zdradziłeś .. i chyba Cie będę musiał za to zabić :P

 

To moje staty, a skonczyłem teraz robic questa w drugim laboratorium - tzn. wyłączyłem ten emiter.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem w drugim laboratorium wyłączyłem emiter i znalazłem dokumenty. Jestem już na pierwszym miejscu w statystyce :D

 

ciekawe dlaczego w zakładce Artifacts wszyscy mają zero?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ FanEk

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
- granatnik (Bulldog :D) mozesz zdobyc biorac questa u gen.Voronina na Barze(musisz tam pokombinować bo najpierw musisz przyniesc dokumenty barmanowi chyba z x16 i wtedy sie jakos z nim dogadasz biorac subquest'a), musisz uzyskac info na temat koordynatow jego polozenia od typa z Freedom (Chef'a) @ Military (3 flaszki req bo trzeba go upic ^^) albo sporoboj od razu pojsc na military i tam znalezc Chef'a (w takim baraku obok rożna gdzie sie boar piecze :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do broni to wspaniała i celna jest GP37 , to bynajmniej dla mnie najlepsza giwera .

Szkoda tylko że krucho z amunicją do tej giwery .

 

Jestem w Prypeci ,miałem pomagać jednym Stalkerom , ale mi ich wytlukli

mam zaznaczone zwłoki jednego z nich i napisane : idź za Stalkerami

trudno iść za trupem :) teraz chodze po calym miescie i lada moment braknie mi amunicji :/

 

troche za dużo tych błędów w grze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok kolejny dzień kilku godzinnej gry i tak po 17h 30min opuszczam poziom z antenami. Imho najlepszy póki co level, zabija klimatem, masa miejsc gdzie widać super grafę, kapitalne podziemia jak i sam teren anten. Autentycznie zakochałem sie w tym etapie :D chyba 2,5h siedziałem tam zaglądałem w każdy dosłownie zakamarek :). Walka w podziemiach szczególnie w drodze powrotnej to walka o każdy korytarz. Mamy tam do czynienia ze stalkerami zaopatrzonym w na prawdę potężne pancerze.

Nie mogę sobie na ten moment przypomnieć jak te bronie wszystkie się nazywają w każdym razie znajdziecie tam 4 typy , których wcześniej nie bylo (chyba, że ktoś zdobył w jakimś queście) co więcej mają one już b.dobre parametry i headshoty są teraz na porządku dziennym :D

 

Red forest czyli czerwony las jak szedłem w drodze do anten wzbudził we mnie mieszane uczucia tj zupełnie innaczej sobie go wyobrażałem. teraz po wyłącznie anten wrócę się tam i go dokładnie zbadam :)

 

Heh FanEk skończył przede mną cholerny chernobyl dog ;p ;) W tej opcji pozostały mi Pripjat i wiadomo teren elektrowni. Gra wydaje mi się nieco krótsza niż to obiecywano (nawet wykonując tylko podstawowe misje) choć dla mnie Pripjat to będą z 4h eksploracji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

LPKorn3324, mozesz dac skrina ze swoich ustawien albo napisac co i jak masz ustawione? Mamy podobne kompy, chcialbym zobaczyc jak u mnie by to smigalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FanEK: chyba się pospieszyłeś za bardzo. Robiłeś wszystkie questy? Te poboczne też, które dają NPCety? Chyba nie :P

Wszsytkich questów nie zrobiłem, miałem z 10 FAILED, od NPC robiłem, na poczatku bardzo dużo, w środku mało i na końcu sporoo, no ale troche tez opuściłem, bo zadaleko było wracać sie :P

@ gib - dzieki ;) przyda sie na przyszłość bo bede drugi raz przechodził gre, teraz bede robił tak żeby wyciągnąć wszsytkie questy od każdego, bede chodził ciagle do tego smaego gośćia, aż mu sie questy skończa :D ciekawe czy sie skończą :D

Jestem w Prypeci ,miałem pomagać jednym Stalkerom , ale mi ich wytlukli

mam zaznaczone zwłoki jednego z nich i napisane : idź za Stalkerami

trudno iść za trupem :) teraz chodze po calym miescie i lada moment braknie mi amunicji :/

 

troche za dużo tych błędów w grze :/

@ Mario miałem taki sam problem haha, ale mnie to wq, odejde kawałek żeby zdjąć banitów a tu dowódca za którym mam chodzić leży trupem, męczyłem sie tam chyba z godzine, ale jakoś zaliczyłem tego questa. Najlepiej nie odstępować go an krok, zdejmować przeciwnków i odrazu robić save, dużo save-ów ;)

 

@ LPKorn3324 ;) w prypeci jest nudno, straszny chaos tam panuje, każdy siedzi pokitrany i strzela do każego, ja skończyłem tą lokacje jak najszybciej.

 

 

Panowie HELP: ta piosenka co leci jak sie wchodzi do baru, coś jakby EVANESCENCE, ktoś zna tytuł i wykonawce ?? :P

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej nikomu nie udalo sie ogarnac nie dzialajacego EAX'a ? imho gra trafi baaaardzo wiele przez to, klimatyczne ciemne korytarze i EAX to podstawa w dzisiejszych grach a tu taki walek i EAX nie dziala :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FanEk

 

No zrobiłem tak jak napisałeś , choć trudno było utrzymać ich dowódzce przy życiu

w końcu doprowadzili mnie do podziemnego przejścia i staneli jak wryciu ( kolejny błąd gry )

dalej krocze sam , dookoła snajperzy :/ i coraz trudniej przejść parę metrów

 

Prypeć jest odwzorowana przepięknie ,

 

 

 

Powerslave

No niestety trzeba im będzie to wybaczyć , brak tego działającego EAX

pewnie chłopaki z GSC nie mieli czasu na dokończenie :/

może jakby im dać jeszcze z rok czasu to by dopracowal i szczegóły

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miazga82 nie bulwersuj się tak ... jak masz tak pomagać userom to daruj sobie ... Grzecznie poprosiłem o pomoc i proszę o grzeczną radę, a nie ty z mordą od razu ... rozdziawiłem się to fakt, ale nie musisz od razu tak się bulwersować, łaski bez ... dzięki dla SzperSon'a ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...