Skocz do zawartości
LCC

S.t.a.l.k.e.r. - Shadow Of Chernobyl

Rekomendowane odpowiedzi

przynosze nowe nowiny, na forum gsc ktoś znalazł Poltergeist na powierzchni i nie jako kule ognia tylko normalną postać. Miał włożony "artefact hunter" to przyciąga różne mutanty, tak samo ktoś widział z tym artefaktem stado Rodentów w liczbie około 50 w okolicach Army Warehouse, no kurcze :D

 

http://www.stalker-game.com/en/?page=poltergeist

 

http://www.gsc-game.com/index.php?t=commun...6&sec_id=11

a gdzie znaleźć "arte/ifact hunter" ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem z misją "Destroy the group of bandits at the Agroprom". Chodze już dość długo i zabijam w rejonie Agroprom ale nie mogę skończyć tej misji. Czy jest jakieś konkretne miejsce obozowania dżentelmenów, których musze zlikwidować, czy też mam czesać cały level.

 

Prosze o pomoc.

 

Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

karolski

Edytowane przez karolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shader Mod

 

"Here they are!

 

20% faster, 200% better and just plain badass!

 

So, I announce the first release of the NEW Float32. Now go have fun and get a towel and some wetnaps.

 

FLOAT32 RELEASE

 

Full reflection vector calculations, better bump mapping, real specular effects! All this detail improvement costs nothing in framerate and you will get 20% better framerate than before if not more! Shadows are soft and no longer jagged and the overall graphical quality has been vastly improved. I am not posting screenies as it does no justice. Download it and see for yourself!

 

IMPORTANT FOR ATI USERS!

 

There is an error within the shadows. GSC screwed up and did not support hardware shadows with ati hardware. I removed the software shadows from the script to clean it up since nobody who is using full dynamic should be using software shadow. Well, this broke ATI support and I forgot to fix it. So when you install the shaders, delete "shadow.h" and you should be fine. If you have the entire game extracted, then replace "shadow.h" with the stock one after installing my shaders.

 

I am working on a fix for you ATI folks to enjoy hardware shadows! Expect it within the next few days"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zainstalowaniu 1.0001 i moda realityenhancementbeta 3 gra tnie mi sie jak poje... tez tak mieliscie?

Tak, ale zrobiłem kilka razy defragmentacje dysku i już tak nie przycina.

Gram na 1024, medium i podniosłem troche suwak od AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z misją "Destroy the group of bandits at the Agroprom".

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Z tego co pamiętam to byli w podziemiach. Tam gdzie się szukało kryjówki z informacjami o Strieloku.

Edytowane przez logray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to tylko obcięte detale w opcjach graficznych i jako bonus zmieniona klawiszologia.

 

No ale może ktoś się czegoś dopatrzy.

zgadza sie ale ten plik user.ltx to jest jakas lipa po prostu, ja tam wpakowałem swoje ustawienia; liczy sie to co jest w gamedata; u mnie imho działa szybciej, a wygląda ... jestem w czerwonym lesie wiec moge powiedziec tyle, że kamienie są lepsze nic poza tym.

 

http://board.oblivion-lost.de/showpost.php...mp;postcount=13 - FOtki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zachowana musi być struktura katalogów, czyli

 

C:\program files\THQ\STALKER\....

 

czy może być tak jak u mnie

 

D:\gry\THQ\STALKER\....

 

???

 

bo chyba ten mod mi nie działa :/

 

albo prośba, aby ktoś napisał co trzeba zrobić po kolei, żeby to zadziałało :wink:

 

// druga linia w fsgame.ltx zmieniona i nadal bez zmian (patcha mam)

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, wiem - było duzo takich postów. Ale wertować 150 stron...

 

Powiedzcie mi, na jakie detale bede mógł sobie pozwolic grając w Stalkera? Bo jeśli na medium będzie mi ciąć, to chyba nie mam po co kupować gry. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, wiem - było duzo takich postów. Ale wertować 150 stron...

 

Powiedzcie mi, na jakie detale bede mógł sobie pozwolic grając w Stalkera? Bo jeśli na medium będzie mi ciąć, to chyba nie mam po co kupować gry. <_<

z 1gb ramu i 7600GT - full dynamic lighting, detale medium/high . gra lubi 2gb ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tnie.

u mnie doczytuje ;p NAJWAŻNIESZĄ opcją jest wielkość tekstrur- u mnie jak mam pasek na 50% to gra ładuje sie szybko i po 5 sek od załadowania poziomu mogę już komfortowo grać szkoda tylko, że wtedy jakość textur jest biedna; jak dam na ok 70% to jest już bogato ale pierwsze 3-4 min gry to jest niczym gothic 3 czyli 5 sek gry 20 sek dogrywania póxniej juz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

z 1gb ramu i 7600GT - full dynamic lighting, detale medium/high . gra lubi 2gb ramu.

ciekawe jakim cudem...

 

u mnie na full dynamic range i detalach low-med (oczywiscie bez aa anizo i sun shadows) gra jest na pograniczu 25 klatek na otwartych przestrzeniach i od niegrywalnosci jest maly wlosek, ramu nie brakuje ale co z tego jak gpu wyraznie nie wyrabia.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie doczytuje ;p NAJWAŻNIESZĄ opcją jest wielkość tekstrur- u mnie jak mam pasek na 50% to gra ładuje sie szybko i po 5 sek od załadowania poziomu mogę już komfortowo grać szkoda tylko, że wtedy jakość textur jest biedna; jak dam na ok 70% to jest już bogato ale pierwsze 3-4 min gry to jest niczym gothic 3 czyli 5 sek gry 20 sek dogrywania póxniej juz jest ok.

Wyłącz prefetchowanie , to extremalnie wydłuża wczytywanie gry i powoduje znacznie większe zacięcia. Ja grałem na full texturach , 1min połaziłem i zapodałem save od nowa i zero zacięć. Silnik jest po prostu jakiś zryty zamiast zabierać ram systemowy to korzysta ze swapa i robi go na potęge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sideband.Dopisałem "-noprefetch" w ścieżce (jeśli dobrze zrozumiałem,bo jeśli chodzi o angielski to jestem zielony) ale jakiejś specjalnej różnicy się nie dopatrzyłem.

I pytańko:czy można usunąć z gry noc.Chodzi mi o granie tylko przy pięknym słońcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni grywam w tą gierkę i jest całkiem fajna :) Niestety brakuje mi pamięci i jestem zmuszony grać na ustawieniach 1024x768 low wtedy gra się super bo jest idealnie z płynnością. Na medium niestety mimo iż mam ok 40-50fps to gra mi doczytuje zbyt często co nie daje grać... Ale co się dziwić mam tylko 1GB ramu a do tej gry to z tego co wyczytałem to 2GB by było optymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni grywam w tą gierkę i jest całkiem fajna :) Niestety brakuje mi pamięci i jestem zmuszony grać na ustawieniach 1024x768 low wtedy gra się super bo jest idealnie z płynnością. Na medium niestety mimo iż mam ok 40-50fps to gra mi doczytuje zbyt często co nie daje grać... Ale co się dziwić mam tylko 1GB ramu a do tej gry to z tego co wyczytałem to 2GB by było optymalnie.

Możesz grać 1024, textury 70%, reszta na max, ustaw swapa na 2gb , u mnie płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem zadanie związane z odszukaniem "dokumentów" znajdujących sie w laboratorium i musze napisać, że jak narazie to najfajniejsze zadanie, lokacja i wogóle: grając w nocy można sie przestraszyć : samych dziwnych odgłosów, skowytów zmutowanych ludzi, dźwięków spadających beczek, itd...wogóle jak narazie to najmroczniejsze miejsce ;D i najfajniejsza misja, gram krótko wiec pewnei dużo zostało grania, Gierka jest naprawde bardzo fajna i co najważniejsze wciągająca z każdą godziną minutą gierka jest coraz ciekawsza i ta swoboda wykonywania zadań, penetracji poszczególnych lokalizacji, jednym słowem = przygodówka + shooter dla mnie naprawde bomba !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz grać 1024, textury 70%, reszta na max, ustaw swapa na 2gb , u mnie płynnie.

Zmieniłem rozmiar pliku wymiany na początkowy 2GB max 4GB i aż mi szczęka opadła i dalej nie wieże jak ta gra teraz działa :P Rozdzielczość 1440x900 (mam panorame) wszystko na maxa tekstury tylko 3/4 oświetlenie to ostatnie i gra jak już się wczyta to praktycznie nie doczytuje. Rewelacja frapsem mam ok 33-37fps. Jakich używasz sterowników do tej gry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...