Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

viod => ja na black boxi, aquaelu600l, nagrzewnicy alu z papstem i blokiem na gf3ti po ustawieniu procka na 12,5*200@2.2V mialem ~50st pod United Devices, wiec nie jest do konca prawda to cmo mowsz. jakbym mial cccp to pewnie moglbym wode z weza spuscic do szklanki zasypanej herbata i by sie zaparzyla :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sprostowanie 8) Jednak nadal twierdze ze jezeli chodzi o latwosc montarzu i taniosc CCCP to jest tylko wymysl marketingowy . Duzo porzadniejsze zestawy z bloki.pl sa w tej samej cenie tak samo sie je zaklada a wydajnosc wieksza . No i przynajmniej uklad troche bardziej przyszlosciowy bo nie ma wezy-zapychaczy o fi 6mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Zapomniałeś dodać że najtańszy z bloki.pl się nie rozleci i nie zaleje komputera.... a nieszczelność w CPC to dość normalna rzecz ;) nie chodzi o temperatury ale o jakość układu... pompki też mają nie za dobre bo słyszałem już parę opini że pompka pochodziła 3-4 miesiące i zaczęła niemiłosiernie warczeć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompki też mają nie za dobre bo  słyszałem już parę opini że pompka pochodziła 3-4 miesiące i zaczęła niemiłosiernie warczeć....

pompka by chodzila dlugo, ba nawet bardzo dlugo ale sie musi meczyc

na tych 6mm (ZERO PRZEPLYWU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze wspulczuje ziomkom ktozy potracili sprzet przez CPC ale jestesm zdania ze to w wiekszosci byla ICH wina !!!

Ano racja bo to pewnie oni zle zkonstruowali ,zlutowali blok :lol:
Nie ale bloki szlag trafil pod wplywem wyskoiej temperatury a ja nie wyobrazam sobie jak mozna zamontowac WC bez programu moniturojacego temp. ktory wylacza kompa po przekroczeniu danej wartosci ,niewazne jakie by to byly bloki ani pompy takie zabezpieczenia ma kazdy z nas ! Wiec jezeli ktos sie bieze za WC powienin byc o tym poinformowany co czego slusznie mozna zuwazyc ww. firma nie czyni ale nie ma co pisac ze to kompletny shit bo ja nadal uzywam blokow i jestesm zadowolony a temp w stesie mam 52 wiec bede bronil swoich przekonan, Najpierw tszeba pomyslec ja sie czlowiek wezmie za WC !!

 

Hmmmm o co ci chodzi ze zbyt wysokimi temperaturami?? Hmmmm no nie bardzo rozumiem... przecież na WC nie ma wysokich temperatur...... no chyba że używasz CPC :P ach! dobry blok się nie rozszczelnia!!

chodzi o to gdy nastapi brak przeplywu czynnika chlodzacego ,

i nie czarujcie mnie ze macie temperatury po 30 st :))

co do srednicy wezy to sie zgodze bez gadania !!! glowna przyczyna padania pompek w tym zestawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Nie no ja mam 49C i nic nie ściemniam... ale nadal nie uważam że to ma znaczenie - zapomniałem włączyć raz pompkę i woda nie przepływała.... cóż się stało?? Poprostu mi się winda wywaliła!! z blokiem nic!! bo nie ma prawa się coś stać - chyba że blok jest do [gluteus maximus]...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra kazdy ma swoje zdanie ale nikt nie zaklada tematy tupy "nigdy nie kupujcie codegena bo to dziadoskie PSU i ta firma jest do bani !!" tak wiec uwazam ze traktowanie firmy CPC w ten sposov jest niesprawiedliwe , jej produkty taki kazde inne maja swoje wady i zalety (choc o wadach i ryzyku z posiadania takeigo Wc nie informuja) ale nikt tesz przy zakupie kompa nie informuje ze komp ma slaba zasilke ktora moze pociagnac za soba calego kompa wiec podchodzenie do sprawy ze to jest shit i tylko shit jest niewlasciwe ,zreszta ten temat byl walkowany wielokrotnie i nie ma sensu go powtarzac ,ja nawet lubie odwiedzac strone CPC i looknac co znowy Wielkiego wymyslili (np. pompka na ssaniu ) posmiac sie zawsze warto :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jakis temat tabu ze mamy o tym nie mowic? Nie mowia w sklepach to niech chociarz od nas sie dowiedza przyszli kupcy ze wydaja kase w bloto .

PS topik o PSU powinien tez byc ale raczej w innym dziale :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ viod Nie mowie ze mamy o tym nie mowic ale wy przedstawiacie wszystkie przeciw a o tym co przemawia do potencjalnego kupujacego sie nie mowi !! To jest nie sprawiedliwe ,napisz napisz dlaczego nie kupisz tego "shitu" wg ciebie i co proponujesz w zamian ,podaj ruznice w cenie i wydajnosci (bezpieczenstwie) wtedy jest to sprawiedliwie przyjeta pozycja i kazdy czytajacy bedzie widzial inna alternatywe i sam zdecyduje co jest dla neigo najlepsze. Ja dalej podtrzymuje swoje zdanie ze bloki nie sa takie tragiczne i jest to niezle rozwiazanie dla poczatkujacych ale pompki wezy chlodnicy nie polecam ,lepiej kupic to co jet polecane na forum (pompka-atman ok 50 zl,weze-einheim 12 za mb, chlodnica do wyboru od 20 zl:) )ale za blok na proca nie dalbym 100 zeta bo wedlug mnie stosunek cena wydajnosc nie jest zadowalajacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawy z bloki.pl cold silence i star system :

:arrow: weze 10/12 a nie 6/8mm

:arrow: zaciski metalowe na weze a nie jednorazowki z plastiku

:arrow: blok wiercony z litego kawalka miedzi a nie lutowana puszka od konserw z kilkoma przylutowannymi kanalami .

:arrow: normalna zapinka na procesor a nie kawal druta

:arrow: pompka 650 l/h a nie 2x 250 l/h

:arrow: rzetelny opis na stronie producenta a nie technobelkot i bulbolizatory + dysze Vertuniego :lol:

:arrow: zestaw jest o niebo bardziej modyfikowalny niz te "cos" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dysze Vencostam to tez bajer zwykle splaszczone rurki  :D

No widzisz nie wiesz nawet co to zwęzka venturiego a tak sie szarogesisz (podstawy mechaniki plynow) nie wiem czy to dziala w cpc ale choc byc poczytal co krytykujesz !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc chlopaki!

A ja wlasnie sie zastanawialem nad tym "chlodzeniem" CPC WC :D No ale widac - dobrze zrobilem ze tu zajrzalem i CALE szczescie ze umiem korzystac z wyszukiwarki bo bym wyrzucil ok. 200 zlotych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do wypowiedzi o bełkocie

 

1.należy rozróznic przepływ turbulentny od zawirowanego

2Viod ma racje spłaszczona rurka nie jest dyszą venturiego

 

ale !!! gabaryty tego bloku w połaczeniu z wielkością przepływu stwarzaja warunki do powstania przepływu turbulentnego

ALE liczonego dla powierzchni oddawania ciepła 40x50 mm

a po przeliczeniu na pow rdzenia wychodzi mizerota >0.3

co jest porównywalne ze zwykłym AC

 

No i tzecia najważniejsza rzecz

Jeżeli Ci panowie tak się znaja na wymianie ciepła to kazdy nawet najgorszy student powie im że stosowanie na wymiennik materiał o przewodności 9 W/mk jest TOTALNA BZDURĄ

W PORÓWNANIU Z MIEDZIANĄ RURKA 350 W/mk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przedstawic "pewien" blok wodny produkowany przez "pewna" firme. Podobienstwo tematyczne do powyzszego topicu jest przypadkowe i niezamierzone.

 

Ponizsze fotki znalazlem kiedys na forum.

Pozwole sobie na maly komentarz.

 

Odcinek z cyklu "Było sobie zycie - technologia 4C" :lol:

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tego jeszcze nie widzialem ciekawe :)

Ja wcale nie twierdze ze mniemana zwezka venturiego jest tam wykozystana mowie tylko ze nalezalo by poczytac nawet z czystej ciekawosci co to jest ?? ja z racji ize jestesm studentem 4 r na AGH zostaelm niestety zmuszony do poznania tego tematu i kosmicznych obliczen z tym zwiazanych :(

Jezeli temperatura mojego WC mnie nie bedzie zadowalac to sie zastanowie nad wymiana blokow ale narazie bloki z CPC mi wystarczaja i jak widac na moim przykladzie jednak do czego sie nadaja

Pozdrawiam wszystkich przeciwnikow i zwolenikow (choc sa w mniejszosci )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tommy lee-green podał wnetrze bloku który może być przez wielu bardzo krytykowane

ale wbrew pozorom jest to poprawne rozwiązanie i mające jedną bardzo wielką zalete (wymaga małej wydajności i cisnienia wody)

 

jedyną wada tego rozwiazania to, ze nie sprawdza się on dobrze na procesorach z małym rdzeniem rzędu 80-120 mm2 (AMD)

 

Jego wskaznik C/W jest rzędu 0.1 (30 l/min dp=40 mmH2O)

czyli w testach może nawet przewyzszac wydajność nukleona2 w starciu przy chłodzeniu np PIV (pow = 40x40 mm) przy zastosowaniu tej samej chłodnicy i wentylatorów

 

PS. powyższe tyczy sie bloku z 14 finami 2,5 mm i przerwą o.5 mm (górne lewe zdjęcie)

nie wypowiadam się na temat jakości wykonania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wnikam w te techniczne szczegóły. Wcale nie twierdze że nie mają one znaczenia - wręcz przeciwnie. Mam CPC na procu i grafie (jak w opisie) od ponad roku i nie mam z nim żadnego problemu. Temperarura max 50 stopni w stersie (dioda w procu) po kilku/kilkunastu godzinach. Do tego cisza i koszt ok 160zł. Dla mnie super. Narazie mi to wystarcza. Nie ukrywam, że marzy mi się jakieś profesjonalne chłodzonko ale narazie nie mam takiej potrzeba (i kasy :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogdan45 - Problem w tym , ze dane prezentowanie przez producenta bloku mozna o kant [gluteus maximus] rozbic. Jesli potrzasniesz blokiem zrozumiesz , ze owe kanaliki , to de facto rurki mosiezne wrzucone "luzem". To dziadostwo nie jest przylutowane , nie sluzy wiec w wymianie ciepla. Producent twierdzi , ze "oczywiscie , ze tak" i to nawet 2 stronnie. W rev1 nie przeszkadzal nikomu fakt , ze nie bylo w srodku tego czegos , a temperatury w idle byly wyzsze o 2C (ze wzgledu na mniej turbulentny przeplyw) Polemizowalbym , gdyby ktos mi powiedzial , ze blok , ktorego wloty maja srednice fi 5mm moglby odebrac iilosc ciepla porownywalna np. z Uzielem.

Sytuacje tego bloku ratuje fakt , ze ma gruba 5mm podstawe , ktora jest w stanie tymczasowo zgromadzic pewna ilosc energii - jaka macie roznice temp. pomiedzy idle , a full load ? Mozliwosci bloku nalezy testowac dobrymi wygrzewaczami 'super pi' ' stability test' znaczy sie ; robi sie tak, ale w CYWILIZOWANYM swiecie.

 

Jego wskaznik C/W ....

:roll: :lol: :lol:

lepsiejsze to przeciez niz Cascade.

 

Cala potega "tego" bloku polega na jego reklamie.

Zabawne , ze w takich pismach jak Chip nie mozna bylo przeczytac nic o produktach konkurencji ... Ktos mi to wytlumaczy ?.. nei ..

Zlosci mnie brak rownosci , brak kompetencji , brak rzetelnosci , brak szacunku ... wlasnie dlatego sie wypowiadam.

 

Wystarczy dodac ok 5 zł i kupic mp. LEv3 (Storm2) czy odpowiednik z Bloki.pl .. U mnie dzialal wysmienicie ... w przeciwienstwie do tej kupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... albo (jak juz po zakupie) usiasc pomyslec, pokombinowac i dac mu mocy. Jeszcze raz mowie gdyby nie te 6mm to (SAM) bloczek bylby bardzo wydajny. Sam jestem posiadaczem takiego cuda i chlodze nim

mojego monstera :wink:

 

Co do reklamy firmy. HMMM normalnosc chyba raczej

Zwykle zamotanie klijenta zeby kupil badziew i tyle. WSZECHOBECNE ~!~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ituriel napisał "Bogdan45 - Problem w tym , ze dane prezentowanie przez producenta bloku mozna o kant [gluteus maximus] rozbic."

 

skwituje to tak (bez urazy to tylko dyskusja) chyba nie do końca wiesz na czym polega wymiana ciepła (piosałem poprzedni że nie komentuje sprawy jakości wykonania)

 

 

NO I STAŁO SIĘ "TRZECIA ZNANA FIRMA POTWIERDZIŁA ZE DO CHŁODZENIA WODA WYSTARCZAJĄ przepływy 30 L H2O/h

 

Przepraszam za te duże kulfony ale szlak mnie trafia jak wielcy znawcy systemów chłodzenia wodnego uzywaja pomp od systemów grzewczych CO w domach

 

Powtarzam to po raz n_ty to że musicie stosować takie pompy to tylko naciagactwo Firm produkujących bloki wodne (ooo przepraszam atrapy prawdziwych wymienników wodnych)

 

Ostatnio konstruktorzy z AMD staraja sie wyjaśnic ludziskom co ludziska wyprawiaja (włosy na głowie staja 4 wentyle w obudowie p 50 m3/h

a tak naprawde to do schłodzenia skutecznie procka (70 W) potrzeba ok 30 l h2o/h i 15 do 20 m3/h powietrza a to co się dzieje na rynku to tylko szał WC i domorosłych frezerów no i firm które maja wolne moce na frezarkach

mimo tak krytycznych słów uważam że systemu WC przyjmą sie na jakiś czas ale i tak wczesniej czy poźniej zostana wyparte przez heatpipe (oparte o zjawiska parowania- szybkośc wymiany wieksza ok 1000 razy i to przy przepływach 3 l/h)

 

Z pozdrowieniami dla konstruktorów CO w domowych Pecetach

(nież się rozmnazaja pompy 1200 l/h, nagrzewnice od Kadetów i bloki z 5 finami nad jadrem procka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sys@k masz poczęści racje ale nie do końca

 

Wiekszośc wypowiadających sie na forum podaje test wydajności całego systemu a nie bloku

 

Jeżeli mogę cos zaproponować to zrób tak :

puść wode prosto z kranu na blok i do zlewu i zobacz jak bedzie róznica temp procka i wody na dopływie

a co do srednic to tez nie do końca postaraj sie o podawanie na wejście do bloku wody o temp zblizonej do tej jaka mają posiadacze chłodnicy od kadeta i 4 wentyli po 12v i zobaczymy róznice i czy naprawde warte jest to tych 300 do 400 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cala potega "tego" bloku polega na jego reklamie. 

Zabawne , ze w takich pismach jak Chip  nie mozna bylo przeczytac nic o produktach konkurencji ... Ktos mi  to wytlumaczy ?.. nei ..

Zlosci mnie brak rownosci , brak kompetencji , brak rzetelnosci , brak szacunku ... wlasnie dlatego sie wypowiadam.

Może ktoś z Chipa próbował skontaktować się z chłopakami z CFD i po kilku miesiącach bezowocnych prób zrezygnował. Dlatego napisał tylko o CPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...