Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

a moj 1800+ tak ladnie idzie po kolei :)

2090 1.5v 8.5x246

2214 1.6v 9x246

2340 1.69v 9.5x246

 

no i 2460 1.78v 10x246 ale to juz nie stabilnie bo przy 55-60 stopniach proc robi zwiech :)

na wodzie cos z tego pocisne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w stresie czy stabilnie ?? :> bo mój chodził bardzo podobnie ale na 2400 to chyba troche wiecej potrzebowł :(  za to na 2000 wystarczyło mu 1.5

Napiecia te to wartości max. przy których Prime , SuperPi , 3Dmarki chodzą stabilnie. I mogą sie wydawac zawyżone, ale gwarantują stabilność.

 

Przy 1,5V tez jest ok z 2000MHz ale czasem 3DMark01 sie wywala, a z Primem jest ok.

 

http://mavers.w.interia.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom to zyczywiscie niezłe sztuki macie tych 1700-1800 :) moja była gorsza

 

ale to juz przeszłośc teraz ciesze sie z tego co mam bo proc leci sobie 220,5*12 2646 na 1,78 nie weim czy stabilnie w prime ale w seti i systemie chodzi juz wczoraj :) 3dm tez stabilnie :) prima sprawdze jak sie nasz team w seti odbije :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj leci tak jak w podpisie a na 2200Mhz 10.5*211 ma 1.575 w bios. Oczywiscie wszystko Prime Stable testowane ponad 3h.

Wiecej niestety nie moge sobie pozwolic, np teraz mam kompa wlaczonego 2h i winamp w tle, net i nic wiecej i jest 40 stopni C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, bo właśnie zamierzam kupić mobile 2500+, lecz w moich okolicach jakoś ani widu o nich, więc pytam - czy ktoś może polecić jakiś sklep/osobe (pewną !, kupno przez allegro odpada, bo nie mam konta i nie mam zamiaru mieć), która ma te procki nowe oraz by za dodatkową opłatą (cena do uzgodnienia, nawet coś koło 70 zł więcej jestem w stanie dać) wybrała by procka który leciał by conajmniej na 220 szynie z palcem w pupie (nie wiem jak moje twinmosy to wytrzymają bo czytałem o nich że są dziwne), a nawet by sięgał >245 i bezproblemowo leciał >2,7 GHz bez podnoszenia tam odrazu do 2V vcora. Of course screen z prima po conajmniej 6 godz. testach.

 

Będzie on o ile wszystko dobrze pójdzie chłodzony wc'tem *<:]

 

Wprawdzie powinienem napisać ten post w dziale Kupie, lecz prosiłbym o zostawienie go tutaj bo większa ilość osób skądś posiada owe bartony i stąd mogę prędzej dostać odpowiedź.

 

Nie czytałem topica od 1 strony, więc sory jak ktoś zadał to pytanie i padała na nie odpowiedź )8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) procka który leciał by conajmniej na 220 szynie z palcem w pupie, a nawet by sięgał >245 i bezproblemowo leciał >2,7 GHz  bez podnoszenia tam odrazu do 2V vcora. Of course screen z prima po conajmniej 6 godz. testach.

masz raczej dosc wysokie wymagania.. juz 245x11 (2.7Ghz) to jest wiele i bardzo sie "nachodzisz" zanim twoj sprzet bedzie stabilnie (min. 6h prime95) lecial na takich ustawieniach...

w kazdym badz razie, powodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim zakupie (bartek3000+) jestem totalnie na nim zawiedziony, zablokowany mnożnik + grill bo grzeje mocno mimo Volcano12. A dlatego napisałem wpierw 220 bo do tylu oscyluje by szło synchro. A te 245 to taki bonus (: Jeżeli powyżej 220 będzie się dało o/c to vcore niech se idzie w góre (: ale jeśli to będzie max na tych pamiątkach to by wyszło koło 2,7 GHz z Xmnożnikiem*220 - a to byłoby już zadawalające :)

 

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to niech walnie mi wpierw na pw (najlepiej) lub maila, a dopiero potem na gg (w tlenie włączone pluginy i nie dojdzie wiadomość jak nie mam danej osoby na liśćie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, bo właśnie zamierzam kupić mobile 2500+, lecz w moich okolicach jakoś ani widu o nich, więc pytam - czy ktoś może polecić jakiś sklep/osobe (pewną !, kupno przez allegro odpada, bo nie mam konta i nie mam zamiaru mieć), która ma te procki nowe oraz by za dodatkową opłatą

z tego co bylo pisane w tym temacie to najlepsze procki są do kupienia w Brawkompie......kilka osob kupilo i nie narzeka......chociaz jak to zwykle bywa......mogli byc urodzeni w czepkach i miec duze szczescie.....moj kumpel tesz tam kupoil i jego Mobil leci 2700 przy 1,85....dalej nie probowal bo ma kiepskie chlodzenie......mozesz sprobowac w Sirusie.....ale tam jest troche gorzej

PS. Adresy do sklepów

http://www.barwkomp.pl/index2.php?id2=menu...T25M&kat=&pkat=

http://www.sirius.pl/index.php?sid=1&mcid=1&scid=1

 

albo Allegro....ale od kogos sprawdzonego...jak Krosty, Mieciop i inni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat potrzebuje w 100% pewnego procka bo mam dość kupowania w ciemno, a znając moje je*an*... szczęście (a raczej jego brak) kupie kolejny shit, więc musi to być sklep/osoba który wykanała by test i dobrała odpowiedniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecz nawet jak by się pojawił, to jest mniejsza szansa że sprzedawca go sprzeda poza aukcją, a nie będę się bawił w zakładanie konta bo i tak nic tam nie kupie :/

 

albo Allegro....ale od kogos sprawdzonego...jak Krosty, Mieciop i inni

O właśnie czy te osoby mogą wykonać testy i dobrać procka i sprzedać poza allegro ? Kogo najbardziej polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro nie allegro to mozesz zapomniec.....bo nie sadze aby ktos z forumowiczów.....byl chetny na sprzedaz wyselekcjonowanego procka....ktory dajmy na to kreci sie w granicach 2700-2800MHz

 

PS. Jesli mieszkalbyś tak jak ja w Wawie albo innym wiekszym miescie w ktorym jest gielda komp.....moglbys godadac sie ze sprzedawcą.....kupic....w sobote...ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> do domu na testy....i jesli bylby dobry to zostawic.....jesli nie wymienic na nastepny....i w ten sposob napewno bys trafil taki jaki byc ci odpowiadal........na gieldzie w Wawie jest koles ktory pozwala na wybieranie proców.....co prawda kosztuje to 50zł zloty wiecej niz kupiony na chybił trafił......ale chyba warto....za 500PLN miec tego jedynego.....niz za 450 miec jakies barachlo ktore przy 1,75 i 2200Mhz ma klopot ze stabilnoscią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który to dokładnie koleś, paolowawa?

nie wiem jak mam ci to dokaldnie wyjasnic.......jest na gieldzie pod Stodoła taki koleś ktory zajmuje sie sprzedazą Ramów <do OC> i Proców

niebieski namiot .....poniezej masz obrazek.....i tam na czerwono zaznaczylem ci mniej wiecej gdzie to sie znajduje......niestety to jedyne co moge ci na dzien dziesiejszy powiedziec....bede w sobote na gieldzie.....to poprosze tego kolesia o jakis namiar.....telefon, maila lub GG.... http://paolowawa.fm.interia.pl/plan_cgk2.JPG

ACHA. Ten koles jest co dwa tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem początkującym OC mam wielkie pytanie do was mam nadzieje ze mnie nie skarcicie.

Bynajmniej chce zakupić nowego procka mam płyte jak w podpisie.

Czy jest różnica w wydajności miedzy bartonem 2500XP a 2500XP mobile jeżeli nie będe podkrecał?? .

Druga sprawa patrzyłem w sklrpie i koleś mi powiedział że maja serie tego mobila : AQYHA0409RPMW czy warto kupować??

Doradzcie co lepiej Barton czy Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem początkującym OC mam wielkie pytanie do was mam nadzieje ze mnie nie skarcicie.

Bynajmniej chce zakupić nowego procka mam płyte jak w podpisie.

Czy jest różnica w wydajności miedzy bartonem 2500XP a 2500XP mobile jeżeli nie będe podkrecał??

Druga sprawa patrzyłem w sklrpie i koleś mi powiedział że maja serie tego mobila : AQYHA0409RPMW czy warto kupować??

Doradzcie co lepiej Barton czy Mobile

Barton 2500+

taktowanie FSB 166 x 11

przy napieciu 1.65v

Barton Mobile 2500+

taktowanie FSB 133 x 14

napiecie w zaleznosci od wersji 1.45v i 1.65v

 

obydwa proce to w zasadzie to samo, ale Mobil lepiej sie kreci przy mniejszym napieciu, i wydaje przy tym mniej ciepla, jesli nie masz zamiaru krecić to weż sobie zwykłego 2500+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...