Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Anomandarist:

 

No wiec to będzie tak prawie każdy XP-M z większym lub mniejszym napięciem poleci na 2,5GHz, (ale nie traktuj tego jako pewnika, bo różnie może być) dodatkowo ma 512KB Cache Ciche zasadzie bardziej bajer niż pożytek ale zawsze kilka PK więcej w markach ;) No i na koniec jak nie planujesz jeszcze „przesiadki” na A64 to XP-M jest obecnie (i tak już zostanie bo nowych proców nie będzie) najlepszym CPU na SocketA.

 

darixd:

 

Eh, max napięcie to nie takie proste wszystko się rozbija o temp (nie tylko, ale głownie) ja osobiście miałem taką zasadę ze kręciłem proca i podnosiłem napięcie tak, aby nie przekroczyć max 50stC w stresie moim zdaniem takie ustawienia są w miarę bezpieczne. A co do samego napięcia nie polecam przekraczać 1,9v albo najlepiej 1,85v wtedy o ile utrzymasz niską temp nie powinno być problemów.Ram-owi nie stanie się krzywda nawet jak dasz 2,9v (nie wiem jakie masz mobo a co za tym idzie jaki masz max Vdim) ja jechałem na 3,3v na pamięciach i też nic wielkiego się nie działo (inni nawet na 3,6 czy 3,8 ale to już inna bajka ;) ). No i na koniec zamiast męczyć 12x200 podnieś FSB np.: 11x220 (tylko przykład) da to o wiele lepsze rezultaty niż zabawa samym mnożnikiem.

 

EDIT:

 

LOL czy mi się kurde zdaje czy post darixd-a nagle wylądował pod moim ?! Cuda się dzieją ;)

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady bardzo się przydały :D co do wiaterka to mam

Pentagrama Q-80 alcu .

Zanim żeście poradzili to kolejna zasiłke szlak trafił i musiałem natychmiast kupić nowa wziąłem chieftec 360 szkoda bo pewnie mogłem wziąć 420

Zsynchronizowałem szynę pamięci, i podniosłem napięcie na kościach o jedno oczko procek na 1,75 v i wszystko grało na 11,5 x 200 ale przy 12x200 wysypało po 3g tp na procku 43^ .

Doradźcie mi jakie może być max napięcie na procku ,a jakie na kościach i jakie będzie najlepsze cl czy 2.0 3-3-7 jest wystarczające :mur:

Dzięki i zaraz jak coś odpowiecie testuje dalej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jak pewnie sami wiecie, od pewnego czasu znalezienie mobila z steppingiem iqyha i do tego z początku roku 2004 było praktycznie niemożliwe.

 

męczyłem sie przez ponad 2 tygodnie i w końcu znalazłem w jednej hurtownii stare dobre mobile

 

wiem, ze to moze zabrzmic jak lamerski spam, ale sprawdzcie sami

seria iqyha0408 jest znowu dostepna!

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39904429

 

20 batchów jest między 0111 a 0137

 

aha, cena za 1 sztukę to 375zł

 

ps. tak w ogole ktos w polsce ma batch 0001? :-)

ja najniższy z jakim sie spotkałem to 0002....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mardok

Tylko że mój mobilek nie chce startować z fsb powyżej 11x 206 :mur:

czy to wina procka bo wymieniłem już kostki i zasiłke a może to BIOS ma cos z tym wspólnego :mur: czy po prostu musze się pogodzić z tym że jest mi pisane marne 11x200 :oops: a tak się zapowiadało pięknie jak go kupiłe :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. tak w ogole ktos w polsce ma batch 0001? :-)

ja najniższy z jakim sie spotkałem to 0002....

1221959[/snapback]

Moj znajomy sprzedawal ostanio proca z batchem 0001 ale o to byla wersja 2200+ mobile :) taka sama seria itp. tylko ze 1.35V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie poradżcie bo mam mętlik w głowie po przeczytaniu kilkudziesięciu postow w tym watku

czy zestaw

Barton Mobile 2500 + Abit N7 (zwykły) + 512MB Hynix d-43 400Mhz + Pentagram Freezone Q-80Cu to dobry zestaw do krecenia?

i czy pojdzie mi to przynjamniej @2200 MHz na zasilaczu Huntkey 300W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie poradżcie bo mam mętlik w głowie po przeczytaniu kilkudziesięciu postow w tym watku

czy zestaw

Barton Mobile 2500 + Abit N7 (zwykły) + 512MB Hynix d-43 400Mhz + Pentagram Freezone Q-80Cu to dobry zestaw do krecenia?

i czy pojdzie mi to przynjamniej @2200 MHz na zasilaczu Huntkey 300W?

1222599[/snapback]

Moj mobil na 2,2 smiga bez podnoszenia napiecia, wiec sadze, ze i twoj da rade.

Ten abit do najlepszych w kwesti krecenia nie nalze, ale pociagnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej kupic bartona mobile (2500 fsb266)(chocby z aukcji miodka - patrz wyzej) czy zwyklego (2800 fsb333)( http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39921155 ) jesli nie mam w perspektywie jakiegos extremalnego krecenia?? bedzie widoczna jakas ruznica chocby w szybkosci chodzenia gier (nic nie poradze na to ze lubie sobie pograc :) )??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI. :)

1222886[/snapback]

ale konkretnie jaki model?

dodam że nie zależy mi na bajerach typu SATA, RAID, SOUNDSTORM (mam zewnetrzna karte dzwiękową), tylko na tym żeby podkręcić procka docelowo po ewentualnej zmianie zasilacza na gdzieś tak 2400-2500MHz i przede wszystkim żeby komp chodził mi stabilnie. No i żeby cena nie była z kosmosu

Edytowane przez zajkos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale konkretnie jaki model?

dodam że nie zależy mi na bajerach typu SATA, RAID, SOUNDSTORM (mam zewnetrzna karte dzwiękową), tylko na tym żeby podkręcić procka docelowo po ewentualnej zmianie zasilacza na gdzieś tak 2400-2500MHz i przede wszystkim żeby komp chodził mi stabilnie. No i żeby cena nie była z kosmosu

1222903[/snapback]

Infinity albo LanParty :)

 

Tylko że ostatnio trudniej dostać te płyty.

 

Kurde troche drogo :wink:

http://sklep.tweak.pl/index2.php?id2=menu_...NITY&kat=&pkat=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam bartona 2800+(16*266) batch 0001

jak ustawie 11*200 to spoko chodzi bez zmainy napiecia :D

maks osiagnalem 12,5*200 przy napieciu 1.9

ale mam zaslaba zasilke i napiecie na lini 5.00 spadalo :(

 

 

PS co daje przerobienie zwyklego bartona na mobile????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mysliscie ile moze byc wart barton ktory wchodzi na 2700 mh stabilnie z 11 miecieczna gwarancja ?

 

Infinity albo LanParty :) 

 

Tylko że ostatnio trudniej dostać te płyty.

 

Kurde troche drogo :wink:

1223014[/snapback]

na wgk jest koles co ma lanparty ultra b za 460 zl Edytowane przez envinya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

aha, cena za 1 sztukę to 375zł

 

ja tylko jedno pytanie: niech mi ktos uprzjmie wyjasni dlaczego na aukcji pisze:

 

WAGA: Nie polecamy płyt firmy EPOX oraz MSI do jakichkolwiek mobilnych bartonów.

 

mam obecnie bartka 2500@3200 1,5v - co nie da rady moja k7n2-delta-l ?? bo nie lapie tekstu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może miał złe doświadczenia z tymi mobo albo uważa że na nich nie da się wycisnąć max z tego proca ja osobiście uważam że to stwierdzenie jest trochę nie na miejscu szczególnie w przypadku Epoxa on sobie może nie radzi za dobrze z wysokim FSB ale za to z kręceniem proca nie ma najmniejszych problemów. A co do twojego wyniku to nic ciekawego to potrafi każdy barton, a co dopiero mobile. Dla 11x200 to zwykły Semprom wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko jedno pytanie: niech mi ktos uprzjmie wyjasni dlaczego na aukcji pisze:

 

WAGA: Nie polecamy płyt firmy EPOX oraz MSI do jakichkolwiek mobilnych bartonów.

 

mam obecnie bartka 2500@3200 1,5v - co nie da rady moja k7n2-delta-l ?? bo nie lapie tekstu ??

1223541[/snapback]

mi chodzi barton taki jak w podpisie na msi kt4 na 2400 mh na vcore 1.625 czyli max i jest super stabilnie :D tam na allegro to niektorzy sie malo znaja tak jak na wgk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Jan 18 2005, 21:15-->

CYTAT(Mardok =:) @ Jan 18 2005, 21:15)
Może miał złe doświadczenia z tymi mobo albo uważa że na nich nie da się wycisnąć max z tego proca ja osobiście uważam że to stwierdzenie jest trochę nie na miejscu szczególnie w przypadku Epoxa on sobie może nie radzi za dobrze z wysokim FSB ale za to z kręceniem proca nie ma najmniejszych problemów.  A co do twojego wyniku to nic ciekawego to potrafi każdy barton, a co dopiero mobile. Dla 11x200 to zwykły Semprom wystarczy.

1223570[/snapback]

 

nie chce sie z toba klocic, ale zastanow sie nad tym co piszesz..nie kazdfy barton idzie na 11*200 full stale na obnizonym napieciu do 1,5..pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jesli dobrze rozumie ogolne przeslania to jesli mam 1700XP@2.0GHz(2.4 jesli zajdzie potrzeba przy wiekszym vCore) to raczej nie radzicie przesiadac sie na Mobile, tak?

Lepiej przeskoczyc na A64?

A moze ktos mial taki doswiadczenie i zmienil w konfiguracji samego proca z legendarnego..hehe..1700XP na mobilka i moze by wypowiedzial sie czy jest warto?

 

Troche jest mi nie na reke by zmienic calego kompa... niby tylko CPU ale to juz inna plyta a jak inna plyta to juz taka ktora ma nowosci a jak ma nowosci to znaczy ze i inne GPU i Ramy-choc DDR2 sa do Intela chyba no nie? ... i tak konczy sie na tym ze mniej wiecej to wyglada mi tak jak przesiadka z AT na ATX ...niby talko zasilacz inny... hehe - ostatnia cz. wypowiedzi prosze traktowac z przymruzeniem oka :D

 

Pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lotharek:

 

Czytaj uważnie. Nic nie piszę o napięciu tylko o 2500@3200.

 

gacie12:

 

Mój TBB : 1700+ @ 10x240 1,9v

Mój Mobile 2500+ @ 10,5x250 1,9v

 

Do tego dostajesz +256KB L2 w zasadzie to tylko bajer ale cieszy :P Kupić Mobile jest tylko sens jak nie planujesz w najbliższej przyszłości przesiadki na A64, inaczej szkoda kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jesli dobrze rozumie ogolne przeslania to jesli mam 1700XP@2.0GHz(2.4 jesli zajdzie potrzeba przy wiekszym vCore) to raczej nie radzicie przesiadac sie na Mobile, tak?

Lepiej przeskoczyc na A64?

A moze ktos mial taki doswiadczenie i zmienil w konfiguracji samego proca z legendarnego..hehe..1700XP na mobilka i moze by wypowiedzial sie czy jest warto?

 

Troche jest mi nie na reke by zmienic calego kompa... niby tylko CPU ale to juz inna plyta a jak inna plyta to juz taka ktora ma nowosci a jak ma nowosci to znaczy ze i inne GPU i Ramy-choc DDR2 sa do Intela chyba no nie? ... i tak konczy sie na tym ze mniej wiecej to wyglada mi tak jak przesiadka z AT na ATX ...niby talko zasilacz inny... hehe - ostatnia cz. wypowiedzi prosze traktowac z przymruzeniem oka :D

 

Pzd

1224409[/snapback]

ja mialem legendarnego 1.7 ale mi sie popsul (dziala ale nie wchodzi na wyzsze taktowania :( ) teraz mam mobilka i jezeli wejdzie mi na 2700 mh to ja uwarzam ze jest sens na amd 64 lepiej poczekac tak jak ja :D za 1/2 roku ceny bede nizsze bedzie dfi na nforce 4 lub jakas inna plyta na via890 na s 939 a wszyscy beda juz znali dobre serie amd 64 ktore bede daly sie podkrecic i nie beda padaly. teraz jeszcze amd nie wykorzystuje max osiagow programow na 64 bity jest jak na lekarstwo ja radze czekac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Postanowiłem zmienić procesor z Durona1800 na coś szybszego:>no i padło na AthlonaXP M2500-właśnie do mnie jedzie:)Ale jeszcze nie zdecydowałem,się na to czym go chłodzić...moja płyta to Abit NF7-2.0-powiem tak najbardziej zalęży mi na ciszy-moge na to przeznaczyć ok.180 PLN,a tym co mnie zadowolo to 11*200, więc moje oczka kierują się na DigabyteSuperSilent-ma ktoś,to coś jak się sprawuje?? Myslałem też o SI-97-gdyby mi jednak 2200MHZ,nie wystarczyło i kiedyś by mi się zachciało podkręcać-a po co płacić dwa razy--ale,ten ostani mnie troche odstrasza,po tym co przeczytałem na tym forum,że sie nie zmiesci(mam obudowe Step7),że wcale nie taki git jak o nim mówia;).

Wiec-jeżeli ktoś ma-to niech napisze do czego jest zdolny SuperSilent czy warto za niego placić 120zł,a może jakieś inne propozycje.dzięki za pomoc.

 

..i czy ta podkładka, znaczy Copper Shim-poza osłoną rdzenia coś daje??I dlaczego coniektórzy twierdza,że nie pasuje na Bartony?Na XP-Mobile podejdzie:>??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mastema kupiles mobile od miodka??

1227234[/snapback]

Tak:>

Kupiłem go na Allegro-na aukcji miodka-tylko dalej nie wiem jaki cooler-w koncu się doszperałem,że Gigabyte to nie jest taki ekstra wiatrak:>---może pentagram QC-80Cu,albo 100ka tylko nie wiem,czy ten drugi wejdzie mi na płyte mam jeszcze Zalmana NB47,a płytka to NF7-2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...