Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Postanowiłem zmienić procesor z Durona1800 na coś szybszego:>no i padło na AthlonaXP M2500-właśnie do mnie jedzie:)Ale jeszcze nie zdecydowałem,się na to czym go chłodzić...moja płyta to Abit NF7-2.0-powiem tak najbardziej zalęży mi na ciszy-moge na to przeznaczyć ok.180 PLN,a tym co mnie zadowolo to 11*200, więc moje oczka kierują się na DigabyteSuperSilent-ma ktoś,to coś jak się sprawuje?? Myslałem też o SI-97-gdyby mi jednak 2200MHZ,nie wystarczyło i kiedyś by mi się zachciało podkręcać-a po co płacić dwa razy--ale,ten ostani mnie troche odstrasza,po tym co przeczytałem na tym forum,że sie nie zmiesci(mam obudowe Step7),że wcale nie taki git jak o nim mówia;).

Wiec-jeżeli ktoś ma-to niech napisze do czego jest zdolny SuperSilent czy warto za niego placić 120zł,a może jakieś inne propozycje.dzięki za pomoc.

 

..i czy ta podkładka, znaczy Copper Shim-poza osłoną rdzenia coś daje??I dlaczego coniektórzy twierdza,że nie pasuje na Bartony?Na XP-Mobile podejdzie:>??

1226723[/snapback]

z tym pytaniem czym go chodzic to nie ten temat. ja polecam wodne :D cisza i wydajnosc 60 zl pompka 120 zl blok chlodnice i pojemnik mozna skolowac samemu np ja mam nagrzewnice od willisa ktora dostalem od dziadka :D ja mam coppershima i nie pasuje na barona styka sie z mostkami i trzeba go na sile nakladac bo miedzy gumki nie pasuje idealnie. gdy ja stosowalem na 1.7 xp nie zauwarzylem roznicy z spadkiem temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydalby sie taki procesorek nawet mam kasy ze starczy na niego ale co z tego musialbym zmienic wentylator(za kilka zlotyc), płyte główną (teraz mam MSI KT4AV - na ktorej nie najlepiej sie cos wogole kreci) i zasilacz tez jakis najtanczy ze napiecie skacze 5-cio krotnie przewyższajace normy:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie, czy ten XP-M, bedzie poprawnie rozpoznawany przez moja plyte ? (Epox8RDA+)

Oczywiscie to ze bedzie wogole dzialal jest raczej pewne, ale chodzi mi glownie o opinie osob ktore mają tego procka na 8rda i jak on sie sprawuje.

Wiem ze w tym temacie napewno sporo juz bylo powiedziane, ale zalezy mi na w miare szybkiej i konkretnej odpowiedzi, jezeli nie bedzie to klopot.

Moze ktos wie jaki np. nieoficjalny biosik bylby najlepszy do pracy z tym prockiem? :D

To dla mnie wazne bo ostro przymierzam sie do kupna (moj 1700+ idzie na zaluzona emeryture :cry: )

Edytowane przez McQueen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze juz chyba kompletnie nikt tu nie zagląda..., no trudno  :?

1229427[/snapback]

Przestań kopiować te posty i poczekaj kilka dni, a nie zaraz masz jakieś "halo" że nikt tu nie zagląda...

Zluzuj i troszke cierpliwości! <_<

 

Epox nie bedzie tego "Mobila" rozpoznawał jako "Mobila" tylko jako coś innego... nie pamiętam, jestem w pracy.

Jak lookne to zrobie mały edit. :?

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przymierzam sie do zakupu MOBILE 2500+ i chcialbym go podkrecic jednak nei wiem gdzieby mozna bylo teraz go kupic tanio i dobrze.

 

Moja plyta: ABIT AN7

pamieci kingston 2x256 ddr400

zasialcz 360 wwatt chieftec

reszta chyba niewazna...

 

Moze znacie kogos zaufanego z allegro - kasy za duzo nie mam i chcialbym zeby ten ktos byl w pelni konkretny. obecnie mam 1.7+ palomino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AXMH2500 IQYHA0408 batch 362

 

Teraz jade na 2500MHz przy napieciu 1.65V. Rowniez Prime95 stabilny. Powyzej 2550MHz wiesza mi sie pare sekund po pokazaniu pulpitu. Podejrzewam ze jest to wina slabego zasilacza (Fortron) lub zbyt wysokiej temperatury (prawie 60*C - CCCP rulez :lol: ). Ale jest dobrze bo uruchamial mi sie nawet na 2700MHz :D

 

Witam!

 

Przymierzam sie do zakupu MOBILE 2500+ i chcialbym go podkrecic jednak nei wiem gdzieby mozna bylo teraz go kupic tanio i dobrze.

 

Moja plyta: ABIT AN7

pamieci kingston 2x256 ddr400

zasialcz 360 wwatt chieftec

reszta chyba niewazna...

 

Moze znacie kogos zaufanego z allegro - kasy za duzo nie mam i chcialbym zeby ten ktos byl w pelni konkretny. obecnie mam 1.7+ palomino

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39904429

 

Kupuj i nawet sie nie zastanawiaj, procki 100% zgodne z opisem, dobrze zabezpieczona przesylka, no i ta cena :D Sam kupilem i jestem baaardzo zadowolony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AXMH2500 IQYHA0408 batch 362

 

Teraz jade na 2500MHz przy napieciu 1.65V. Rowniez Prime95 stabilny. Powyzej 2550MHz wiesza mi sie pare sekund po pokazaniu pulpitu. Podejrzewam ze jest to wina slabego zasilacza (Fortron) lub zbyt wysokiej temperatury (prawie 60*C - CCCP rulez :lol: ). Ale jest dobrze bo uruchamial mi sie nawet na 2700MHz :D

 

Witam!

 

Przymierzam sie do zakupu MOBILE 2500+ i chcialbym go podkrecic jednak nei wiem gdzieby mozna bylo teraz go kupic tanio i dobrze.

 

Moja plyta: ABIT AN7

pamieci kingston 2x256 ddr400

zasialcz 360 wwatt chieftec

reszta chyba niewazna...

 

Moze znacie kogos zaufanego z allegro - kasy za duzo nie mam i chcialbym zeby ten ktos byl w pelni konkretny. obecnie mam 1.7+ palomino

1231846[/snapback]

 

PRosze cie, zebys rozwazyl czy ten procek bedzie sie w maire podkrecal na moim sprzecie. Chcialbym miec ok 2.1GHZ... i narazie bym byl zmuszony do zamontowania chlodzenia z boxa 1.7+ bo nie bedzie mnie stac na cos lepszego, dopiero po sprzedaniu palomino bede mogl pomyslec nad jakis freezone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja plyta jak najbardziej nadaje sie do OC. 2100MHz uzyskasz spokojnie na 1.4V. Zapewniam cie, ze wtedy ten procesor wydziela bardzo malo ciepla, byc moze nawet mniej niz Palomino ktore aktualnie posiadasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja plyta jak najbardziej nadaje sie do OC. 2100MHz uzyskasz spokojnie na 1.4V. Zapewniam cie, ze wtedy ten procesor wydziela bardzo malo ciepla, byc moze nawet mniej niz Palomino ktore aktualnie posiadasz...

1231901[/snapback]

No dobra - a kwestia coolera - ten boxowy 'narazie' starczy? boxowy oczywiscie od 1.7+.. nie mam kasy i tak mi ledwo starcza na tego mobila...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem wlasnie taki procesor od miodka, ale nie wiem jaki jest jego batch bo nie wiem skad go odczytac :( az wstyd seria wiadomo jaka no i idzie tak jak w opisie , wiecej nie puszczalem ale zapewne pojdzie jeszcze z 200mhz :) aaa no i pytanko mam bo krece na epoxie ma ktos moze nowy biosik do mojej plyty dzieki ktoremu ten mobile bedzie dobrze rozpoznawany a nie jako Unkown CPU :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra - a kwestia coolera - ten boxowy 'narazie' starczy? boxowy oczywiscie od 1.7+.. nie mam kasy i tak mi ledwo starcza na tego mobila...

1231920[/snapback]

Wystarczy do nieco ponad 2GHz. Do powazniejszego OC bedziesz musial zaopatrzyc sie w jakas nowasza konstrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój mobile idze ja narazie na 2.6ghz, ale juz niedługo myśle że jak zmoduje chłodzienie mojej płytki i ramu to zapodam mu więcej :) ......

 

myśle że powinnien iśc więcej bo na moim soltku (niech spoczywa w pokoju [*] ) dało sie go skręcić nawet do 2.9ghz.....

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka plyta do tego mobile jest najlepsza?? Moj epox chyba przy nim nie wyrabia przy tej seri ktora posiadam powinien bujac sie w granicach 2.6ghz do 2.8ghz natomiast moj mobilek niechce wstac przy fsb210 i mnozniku 12.5 ( o 13 nie wspominajac ) wiec nie wiem czy to wina plyty??Czy pomoze w tym ABIT :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit może i rozwiąże problem:) Niestety kręcenie mobili nie jest tak powtarzalne nawet w tej samej serii i może procek nie wytrzymywać.

Pozostaje Ci tylko sprawdzić samemu.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze, wie ktoś czy na MSI k7n2 Delta'ch te mobile sie przetaktowują? Bo miodek mi pisal ze ich niewykrywa i ustawia domyslnie fsb na 100 i mnoznik na 6, ale przeciez pewnie da sie je potem przetaktowac na 11x200?

Mam nadzieje ze ktos testowal, jesli bylo napisane to sory ale zaczynam tu w szukarce "msi" nie znalazlem a ten post ma 68 stron odpowiedzi wiec jeszcze nie zczytalem 95% z nich :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko

 

Czy naprawde opłacało by mi sie wymienic bartona 2500+ który idzie spox na 2,4gh, na tego mobila?? wiem ze to jest obecny król OC , wiem ze wydziela mniej ciepla... tylko czy warty jest tych 380zlociszy .. bo dodatkowe 300mhz ( w momencie gdy nie wycisnolem z obeznego procka max mocy B) ) za 380zlociszy to troche duzo.. no ale co prawda ma odblokowany mnoznik i to jest kuszace :rolleyes: ... wiem ze wszyscy go zachwalaja no ale..........zawsze jest jakies ale :)

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na a64 swoja droga tez mam chrapke tylko narazie zbieram ... :cry: nie mam jeszcze kasy na docelowy procek :? 4000+ :lol: drogie bydle... oj drogie

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka plyta do tego mobile jest najlepsza?? Moj epox chyba przy nim nie wyrabia przy tej seri ktora posiadam powinien bujac sie w granicach 2.6ghz do 2.8ghz natomiast moj mobilek niechce wstac przy fsb210 i mnozniku 12.5 ( o 13 nie wspominajac ) wiec nie wiem czy to wina plyty??Czy pomoze w tym ABIT :D

1233993[/snapback]

Boshe ....

Jeżeli chcesz osiągnąć wysokie FSB, to najlepsze będzie zdecydowanie coś ze stajni DFI (Infinity, Lan Party), w następnej kolejności Abit NF7 ewentualnie AN7, potem cała reszta.

 

Co do twojej płyty - nie sądzę, żeby to byla jej wina. Widziałem mobile, które nie chciały pracować stabilnie na 2.4GHz przy dość dobrym chłodzeniu (Zalman 7000 Cu) - twój może być z jakiej serii tylko chcesz, ale nie oznacza to, że pójdzie powyżej 2.6Ghz (i to stabilnie). Jeżeli ktokolwiek napisał ci kiedyś, że "mobil z takiej a nie innej serii pójdzie 2.6-2.8Ghz", to brednie prawił, ewentualnie miał w tym jakiś swój cel (np. sprzedaż?).

 

Epoxy obsługują mnożniki do 12.5 - sprawa znana. Ty chcesz zapodać prockowi ponad 2.6Ghz (12.5x210) - u mnie wstaje i przechodzi pewne testy na takiej konfiguracji, ale nie jest do końca stabilny. Znajomy testował go kiedyś na klozecie i 2.6 robił na znacznie niższym napięciu niż ja, ale 2.7Ghz stabilnego za Chiny Ludowe nie mógł uzyskać. Czasem to jest kwestia temperatur, a czasem po prostu koniec możliwości procka, nawet jeżeli ciut niżej kręci się dobrze i na przyzwoitym V-core.

 

Jakie masz chłodzenie? Jakie napięcie mu podajesz? Może coś więcej .... Poza tym ten Modecom 350W może mieć na to wpływ - teoretycznie powinien jednak wydolić, bo nie masz jakiejś prądożernej karty graficznej.

Edytowane przez MietmaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zakupilem sobie dzisiaj takie cacko http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40502599

 

zdam relacje jak sie bedzie krecil, chociaz narazie nie mam pentagrama :/ bo swojego sprzedalem a si-97 bedzie dopiero na feriach to pozycze od kumpla zalmana i sprubuje go pocisnac na maxa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Moj "miodkowy"mobil(batch 364;)działa na 11*200 przy napięciu 1,5-płyta to NF7 2.0,cooler Pentagram 80Cu-i systko śmiga:) Dla zainteresowanych,na chipsecie mam Zalmana NB47-i z trudem,ale się zmiescilo wszystko(dodam,że bez wyginania i obcinania;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie wciaz wacham... Niby gram malo, czasami. W przyszlosci do czego moze sie taki procek wykorzystac z 512 cache ?

Mysle czy by przypadkiem nei lepiej bylo kupic semprona 2400+ i liczyc na szczescie ze sie podkreci... bo to prawie 100zl w kieszeni, tutaj mam za 375 samego mobila bez coolera a tak to jest semp 2400+ wraz z coolerem za ok 270zl wiec roznica 100zl

 

nie wiem doradzcie mi cos i powiedzcie czy te procki od mioda sie kreca - mial ktos przypadek ze sie nie chcial podkrecic.

 

licze nasyzbka odpowiedz bo zostalo tylko 18 sztuk mobila i sie wacham wciaz.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seria 0414 była porażką, max 2,4GHz ale o tym napisałem jakieś 2 -3 strony wcześniej. Tam poszukaj.

Pozdrawiam!

1235608[/snapback]

Nie wiem - do mnie to pisales? w Aukcji jest napisane

 

seria IQYHA0408 skad wyczytales ze to seria 0414 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy temperatura proca 52 stopnie w czasie działanie (ok 1 godziny prime) jest właściwa? AMD 2500-M (11x210 1.60v)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to całkiem znośny temp:) Nie przekraczaj 60C w stresie, a najlepiej 55C. Aha, to są stopnie Celsjusza i różnie to bywa z temperaturą na danej mobo. Trzeba mieć się na baczności:)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...