Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

zapomniałem dodać ze allegro raczej nie wchodzi w grę... chyba ze od firmy

gdzie mozna dostać 2500+/2400+ 1,45/1,65 w sklepie internetowym, ewentualnie we wrocławiu??? podkreslam ze najbardziej inteesuje mnie 2500+ 1,45v

podpowie ktoś?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.tweak.pl/index2.php?id2=menu_...T25M&kat=&pkat= Tu mozecie sobie to cacko kupic. Ja kupilem i jestem zadowolony. Jak nie pasi napiecie 1,45 to musisz sie zadowolic 1,675. Jak chcesz kupic na 1,45 to tylko z allegro. Moze dobrze tam trafisz. kiedys byly dobre serie tych Mobilaskow dostarczane. Moznabylo je wykrecac na 2,6 extr. na 2,8 na powietrznym chlodzeniu i dobrze im tak bylo. Teraz na tereny polski dostarczane sa gorsze modele, ktore chodza na 1,675 i zeby stabilnie chodzily to max z nich wyciagniesz 2,4 moze 2,5 ghz. Tylko jest jeden problem. Sklep oczekuje dostawy, a ja kupilem jeden z 3 ostatnich modeli. Ale 2,4 ghz juz mialem. Niewiem. Moze to moje odczucie, albo trafil mi sie jeden ze slabszych modeli tego prcka. A temperatura podczas Prime95 60*C na Thermal Take eXtreme Volcano 12 ( min RPM) 60*C i 51*C (max RPM). Jak masz zamiar podkrecac, a bosisz sie ze woda zaleje kompa, tu kup sobie to, albo zalman CU. Sporo kasy, ale jakie odprowadzanie i jaki spokuj, jakie wykonanie i na minimalnych obrotach (tt) jaka cisza..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.tweak.pl/index2.php?id2=menu_...;kat=&pkat= Tu mozecie sobie to cacko kupic. Ja kupilem i jestem zadowolony. Jak nie pasi napiecie 1,45 to musisz sie zadowolic 1,675. Jak chcesz kupic na 1,45 to tylko z allegro. Moze dobrze tam trafisz. kiedys byly dobre serie tych Mobilaskow dostarczane. Moznabylo je wykrecac na 2,6 extr. na 2,8 na powietrznym chlodzeniu i dobrze im tak bylo. Teraz na tereny polski dostarczane sa gorsze modele, ktore chodza na 1,675 i zeby stabilnie chodzily to max z nich wyciagniesz 2,4 moze 2,5 ghz. Tylko jest jeden problem. Sklep oczekuje dostawy, a ja kupilem jeden z 3 ostatnich modeli. Ale 2,4 ghz juz mialem. Niewiem. Moze to moje odczucie, albo trafil mi sie jeden ze slabszych modeli tego prcka. A temperatura podczas Prime95 60*C na Thermal Take eXtreme Volcano 12 ( min RPM) 60*C i 51*C (max RPM). Jak masz zamiar podkrecac, a bosisz sie ze woda zaleje kompa, tu kup sobie to, albo zalman CU. Sporo kasy, ale jakie odprowadzanie i jaki spokuj, jakie wykonanie i na minimalnych obrotach (tt) jaka cisza..........

a kiedy go kupiłeś, jeśli można wiedzieć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te 2400+ 1,45V sa w jakis sposob gorsze od 2,5+ 1,45 :o

http://allegro.pl/show_item.php?item=30283828

bo na allegro sa wlasnie takie procki kup teraz 2.4 po 399 a 2.5 po 519... i w obu aukcjach ludzie kupuja. To dosc dziwne zeby bez roznicy w vcore (wielu mysli ze 1,45 sa ZDECYDOWANIE lepsze od 1,65) przy takiej roznicy w cenie kupowac w ogole te za 519zl :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku podstawowe pytanie: jaki wzrost wydajności kompa w: a)grach b)czymkolwiek innym uzyskam zmieniając proca z axp1700+@2800+@1,8v prime stable na bartona mobile 2500+ 1,45/1,65 @nie wiadomo ile, myśle że średnio pociśnie ze 2400~2500mhz

i co-jaki będzie wzrost wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku podstawowe pytanie: jaki wzrost wydajności kompa w: a)grach b)czymkolwiek innym uzyskam zmieniając proca z axp1700+@2800+@1,8v prime stable na bartona mobile 2500+ 1,45/1,65 @nie wiadomo ile, myśle że średnio pociśnie ze 2400~2500mhz

i co-jaki będzie wzrost wydajności?

Czlowieku. Tu nikt nie jest prorokiem. Nikt nie wie ile go podkracisz wiec nikt nie powie ile zyskasz. Jezeli chodzi ci o wynik 3dmarka, to jezeli masz jakiegos gforce 4mx albo 5200, to jezeli zmienisz go na 9500 tylko nie se to juz w grach dostajesz kopa 30~50 % Procesor nie ma tak wielkiego znaczenia. Gdy moj Athlon 2500 + M byl puszczony na 1,87 GHz, i karta grafiki nic nie podkrecana, to mialem wynik ok. 7500 3d markow. Po podkreceniu na 2,3 GHz i bez podkrecania karty mam ok. 8200, wiec niewiele wzrosl wynik mimo, ze proc podkrecilem ponad 433mhz. Po podkreceniu kart ( niepamietam juz jakie wartosci ale nie przegrzewala sie ) uzyskalem na 2,3 GHz ok. 9300 ( kilka razy testowalem, za kazdym razem inny wynik) To ile przybedzie Ci wydajnosci na nim zalezy od tego ile go podkrecisz. Jezeli teraz masz 2800+ i podkrecisz 2500+ na 2,3 GHZ bediesz mial procka mniej wiecej 3500+ Przyrost wydajnosci w tym wypadku bedzie, ale czlowiekowi juz nie zrobi roznicy to ze w q3 ma teraz 300 FPS a po podkreceniu 666 i wiecej. Tego czlowiek nie zobaczy. Przyrost ok. 15~30% wydajnosci ale tylko po podkreceniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze

sorry ,ale nie dam rady przeczytac calosci, ale moje pytanko brzmi ,kupuje bartona 2500 ,radka 9600 pro i potrzebuje plyte glowna ,tylko moje fundusze strasznie ucierpialy i nie dam rady dac 400 stow na nowa plyte (chyba abita) i mam pytanie jaka jest w miare dobra plyta do takiej konfiguracji lecz tania okolo 200 max 250 zloty

prosze o szybka odpowiedz

dzieki

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze 

sorry ,ale nie dam rady przeczytac calosci, ale moje pytanko brzmi ,kupuje bartona 2500 ,radka 9600 pro i potrzebuje plyte glowna ,tylko moje fundusze strasznie ucierpialy i nie dam rady dac 400 stow na nowa plyte (chyba abita) i mam pytanie jaka jest w miare dobra plyta do takiej konfiguracji lecz tania okolo 200 max 250 zloty 

prosze o szybka odpowie dzdzieki pozdro

Najlepszym wyborem byłby ABIT nf7 lub droższy nf7-s, DFI LanParty lub budzetowy Infinity

ale nie starczy ci kasy, wobec tego proponuje zejsc o jeden poziom cenowy nizej i tam bedziesz mial Solteka , Epoxa i Asusa...wybieraj z tego bo nizej to juz sama tandeta

 

oczywiscie kupisz cos spokojnie w granicach 200-250zł ale jabym tego plytą nie nazwal......ECS bo tak sie nazywa ta firma

 

Proponuje ci wybrac cos z solteka bądz epoxa do 300zł powinienes cos wybrac.....szukaj czegos na N-force2.....bo naprawde nie ma sansu ladowac sie w bubla za 200zł ktory obnizy ci wydajnosc zestawu o 40%

a na takim solteku badż epoxie bedzie wszystko chodzilo w miare przyzwoicie....i nawet sobie lekko pokrecisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarek_p co sie tak denerwujesz? Żadnych proroków nie szukam, ani nie trzeba mieć proroczych zdolności aby odpowiedzieć spokojnie na moje pytanie. Czytaj co piszę, warto spojrzeć też w podpis użytkownika przed odpowiedzią... :evil: Moje pytanie nie było "do ilu uda się podkręcić bartka mobile", tylko chodziło mi ile zyskałbym wydajności w grach i innych zastosowaniach domowych komputera zmieniając mojego axp 1700+@2800+ na bartka którego mam zamiar @ i myślę ze realną wartością dla niego byłoby właśnie 2400~2500mhz, więc chodzi mi o porównanie mojego proca z mobilem@2400~2500mhz.

Gdy moj Athlon 2500 + M byl puszczony na 1,87 GHz, i karta grafiki nic nie podkrecana, to mialem wynik ok. 7500 3d markow. Po podkreceniu na 2,3 GHz i bez podkrecania karty mam ok. 8200, wiec niewiele wzrosl wynik mimo, ze proc podkrecilem ponad 433mhz.

- właśnie mniejwięcej o taką podpowiedź mi chodziło

więc człowieku wyluzuj 8) i peace

 

moze ktoś jeszcze sypnąłby choćby wynikiem smarka01 albo jakiegoś testu zależnego od procka - bardzoby mi to pomogło, myślę ze porównanie właśnie wyników niekręconego mobila z podkręconym byłoby mi bardzo pomocne.

 

bo motyw jest taki ze mam 450zł i chce je wpakować w kompa, na początku września wpadnie mi jeszcze ok200zł. No i zastanawiam się co moznaby zapodać do mojego konfigu z podpisu za te pieniądze. Jak narazie myśle właśie nad bartonkiem M, ale nie jestem pewny czy sie opłaci toto - stąd to pyt o wydajnośc.

 

to by było na tyle

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3dmarku 2001 proc sporo znaczy, pamietam ktos tu pisal ze na Gf4 Ti 4200 bez krecenia grafy ale procu (barton) na 2,8ghz (heh niezly wynik btw) mial ponad 14 000 w tym 3dmarku... wiec jak zalezy ci na osiagach wlansie w tym 3dmarku (albo starych grach, chciaz taka ilosc fps juz nic nie daje...) to proc daje ladnego kompa. W nowszych juz nie tak wiele, generalnie taki standard 3200+ do grania juz spokojnie wystarcza i radzi sobie z najmocniejsyzmi kartami graficznymi. Tak wiec w grach wiele to nie zmieni, a pytajac o "inne zastosowania domowe" msualbys okreslic doklandiej o co chodzi. Wiadomo ze tam gdzie procek gra pierwsze skrzypce taka wymiana sie oplaci (kompresja filmow, seti, itd). Osobiscie tez stoje przed dylematem kupna zwyklego bartona i mobile'a, ale chyba najpierw skosztuje zwyklego bartona (znalazlem sklep gdzie 2600+ sa po 317zl brutto :) ) a jesli bedzie tragiczny w oc (3.2+ na jakims kosmicznym napiecu ponad 1.8 V np) to sobie go podaruje i bede dalej szukal Mobile'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

między innymi "kompresja filmow, seti, itd"

no właśnie nie wiem czy ta zabawa ma sens - tzn czy warto kupować tego mobila mając 2800+...

sobie tak myśle ze miałoby to takie plusy:

1)nic lepszego juz na socet A nie włożę

2)moze kiedyś zmienie grafe która potrzebowałaby juz mocnego procka

3)zabawa w oc

4)no i wiadomo ze trochę wydajność by wzrosła

 

minusem będzie kasa jaką cza za niego dać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie można na dzień dzisiejszy dostać w jakimś e-sklepie Bartka Mobile?? (allegro i zagranica odpada)

Składamy z kumplem kompa i tylko bartka brakuje, w Barwkompie nmają być ale od tygodnia echo.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3dmarku 2001 proc sporo znaczy, pamietam ktos tu pisal ze na Gf4 Ti 4200 bez krecenia grafy ale procu (barton) na 2,8ghz (heh niezly wynik btw) mial ponad 14 000 w tym 3dmarku... wiec jak zalezy ci na osiagach wlansie  w tym 3dmarku (

Czlowieku. I ty wierzysz w taki wynik? Przeciez to brednia. NIEMOZLIWE!!!!. Wynik w 3DMARKU zalezy od procka w 35% od karty graficznej 45 % a nawet wiecej a % to od chipsetu, ramow i innych komponentow. Niedawno czytalem artykow, o pobiciu rekordu 18000 3d markow. Procek podkrecony byl o 600 MHZ P4 3600 lub 3800 a karta grafiki miala na rdzenu 750 MHZ i pamieci tez niekiepski. Chlodzenie to ciekly freon. Wysnuj sobie jakies wnioski. Moj 2300 MHZ athlon to mniej wiecej p4 3300.

 

Uncle . NIe denerwuje sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps nadal szukam bartka m 1,45v ... :(

Szukasz?? Czy polujesz na jakiś szczególnie tani? Bo z dostępnością problemów raczej nie ma .. Powiedziałbym, że 1.45-ek jest mały wysyp ostatnio, w porównaniu do 1.65 choćby, na które trzeba czekać; sporo było na allegro, nadal jest kilka, np. tu: http://allegro.pl/show_item.php?item=30424503 W tymże sklepie, poza allegro po 499 były parę dni temu, ale już się chyba skończyły .. testowane wstępnie podobno, 2.4 czy też nawet 2.5/1.85, ale o szczegóły ich pytać ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto poszukac tego procka,bo to baardzo udany egzemplarz.Zmienilem mojego AthlonaXP 1800+@2075 na tego bartonka i poki co hulam na 2400MHz.Po zmianie wentylatorka powinien spokojnie chodzic na 2600 (niestety,napiecie powyzej 1.85V). Za to na 1867MHz ten bartek chodzi na 1.275V!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, koleszka chce mi sprzedać nowego Mobilnego Bartka, podaje nr seri AXMH2500FQQ4C T847013C41071 AQYHA 0410TPCW powiem szczerze że dla mnie to mrówki i węże. Mam prośbe o info czy to dobra seria. Jestem laikiem w tym temacie

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleszka? tzn ajkis twoj "znajomy"? Wg mnie z kupowaniem mobile'i jest tak:

1. Ktos (firma) sprzedaje na sztuki wieksza ilosc prockow, nie ma o nich konkretnego infa, sa nowe oficjalnie nietestowane.

2. Ktos wystawia na allegro swojego Mobile'a okrasza to duzo iloscia screenow i opisow (np linkow do forum gdzie o tym procu byla mowa) i podaje dokladnie dobre wyniki. Wtedy cena proca potrafi byc dramatycznie wysoka, ale mamy gwarancje ze to dobry egzemplarz.

3. Pojdenyncza osoba sprzedaje pojedynczy procesor, z tym ze nie odstawia teatrzyku z opisem jego osiagow, tylko daje skrotowa specyfikacje jak w pkcie 1.

 

Radze wystrzegac sie tej grupy sprzedawcow z pktu 3ciego... Sa to najczesciej zdesperowani uzytkownicy, ktorzy skorzystali z oferty w pkcie 1 (swego rodzaju loteria) i trafil im sie slabszy procesor. Najgorzej maja ci co sprowadzili sobie ultrahipermega wersje 1.45V z USA gdy byla ciezko dostepna i nie moga wyciagnac 2400mhz na 1.9V :) zrozumiale dlaczego nie daja opisu wynikow... a wlasniwe takie felerne procki "puszczaja" na allegro... sama nazwa mobile pozwala im go za w miare rozsadne pieniadze uplynnic...

Dlatego mamy 2 mozliwosci. Albo kupujemy ze sklepu/sklepu na allegro (taniej bo nie maja wysylki kurierem za 30zl np...) ale nie mamy gwarancji ze proc bedzie dobry, najczesciej jest przecietny jak na Mobile'a a bywa ze to tragedia. Takich ofert jest zdecydowanie najwiecej i warto poszukac/poczekac bo ceny tych procesorow oscyluja od 400zl do ponad prawie 550zl... (mowa o nowych niesprawdzanych wersjach). Oczywiscie czesciej mozna znalesc te z gornej granicy cenowej. Ja bardzo zaluje ze nie skorzystalem z oferty kiedy bylo 5 sztuk 2400+ 1,45V za 399 sztuka... teraz 1 puszczony BCM doszedl do 500zl.

No i mozna kupic sprawdzonego proca, ktory ma dobre, gwarantowane wyniki (wcale nie musi byc to wtedy mobile, moze byc zwykly) tylko wiaze sie to z tym ze zaplacimy duzo i czesto taki proc juz chodzi od kilka lat u kogos, wiec to dla niektorych moze byc wada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie oczekuję na:

AXMH2500FQQ4C

IQYHA0407XPMW

Z398955840424.

Po cichu liczę na 11 x 250MHz. Ale jak się nie uda to mi też możesz załatwić takiego co podoła ??

No i jest. Zapodałem z samego rana koło 10.00 :wink: i póki co mam 10 x 250 @ 1,7V. Stabilny jak siemaszkazimierz. Teraz spróbuję 10,5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...