Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

PYTANIE

 

CZY JAK NA TEGO BARTKA ( 1.65V ) ZALOZE COOLER GIGABYTE ULTRA GT PRZY ABICIE NF7 TO MAKSYMALNIE ILE BEDE MOGL Z NIEGO WYCISNAC RZEBY NIE SPALIC ZASILACZA PRZY TEMP NIE WYRZSZEJ NIZ 70*C , MINIMALNYCH I MAKSYMALNYCH OBROTACH ????

 

Z GORY DZIEKI ZA POMOC!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE

 

CZY JAK NA TEGO BARTKA ( 1.65V ) ZALOZE COOLER GIGABYTE ULTRA GT PRZY ABICIE NF7 TO MAKSYMALNIE ILE BEDE MOGL Z NIEGO WYCISNAC RZEBY NIE SPALIC ZASILACZA PRZY TEMP NIE WYRZSZEJ NIZ 70*C , MINIMALNYCH I MAKSYMALNYCH OBROTACH  ????

 

Z GORY DZIEKI ZA POMOC!!!

Mysle, ze spokojnie wycisniesz 3GHz, zasilacza na pewno nie spalisz bo to zadne dla niego obciazenie, a temp bedzie mysle max 45stC (zalezy jaki masz bios) - wszystko podaje dla minimalnych obrotow of koz, bo na maxymalnych bedziesz mial pewnie jakies 3,5GHz, 50stC a zasilacz bedzie lekko cieply :evil:

 

Glupie pytanie = glupia odpowiedz :evil: To ile wycisniesz zalezy od co najmniej 100 czynnikow, o ktore trzeba zadbac - na pewno znalazlbys to czytajac chocby caly topic o tym procku i plycie i nei zadal tak glupiego pytania :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,jestem nowym uczestnikiem forum wiec prosze o wyrozumialosc :D

 

Mam pytanko!

Wiecie moze czy na epoxie 8rda3+ rev3.1 z Bartkiem mobile mozna zastosowac L12 moda?

Bo zastanawiam sie nad kupnem mobila 2400+

z serii AXMH2400FQQ4C IQZFA 0347XPMW 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak, sprawdzic czy l12 dziala ? Ktos mowil, ze w d10beta4 - kiedy dziala mozna wybrac proce z rodizny 166/200, ale czy nie bedzie rowniez to dialalo kiedy proc zmodowal mi sie na 166 a nie na 200.

Wiec jak sprawdzic, czy proc dostal fsb200.

Z tego co czytalem to lepiej chyba zastosowac 2 kabelki... A komus w ogole chodzi (fsb200) na jednym kabelku !! ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dopisac, ze na 2 kablach i na 1 kabelku wstaje mi domyslnie na 166, moze to jest jakis bug, albo cos ? Nie wiem, czy przy 2 kabelkach powinien wstawac na 200 (czy tez wyswietlac 166)? - no chyba tak bo po to jest ten mod ;) Wiec ktos mi pomoze ? ;)

Pozdrawiam

Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tak myslalem nie wiem czemu pisali ze nie jest dla bartka.

Moze bartek M od normalnego brtka sie czyms rozni.

W karzdym razie jak u was pasuje to czemu nie ma u mnie pasowac. Jeszcze raz dziekuje za szybka dopowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos kupował Mobile'a od tych gości? Myślicie, że warto się skusić. Jestem juz prawie zdecydowany, ale... 450zet.

Ja kupiłem od nich wczoraj bartka tylko ze 2400+, na razie chodzi mi na 2450MHz przy napięciu 1.7v. Na pentagramie qv-80 temp nie przekracza 50C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na to ąz w sklepie gdze kupowałem swojego Barta 2500+ pojawią się Mobile,i wymieniam sobie,jaka serie najlepiej wzsiaśc na 1.65 niby mi koleś powiedzial ze moze bea mieli 1.45 ale nie sadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szumi.. 2450MHz przy 1.7 na modelu 2400+ ? Coś nie chce mi

się wierzyć. zapuszczałeś Prime ? Modele 2400+ kręcą się

baaardzo róznie. Te wczesne moze i jakoś ciągnęły, ale

spradziłem kilka egzemplarzy (w tym 3 z 17-ego tyg) i cienko

to szło. Ehh.. zawsze świeże mięcho jest najlepsze ! Chociaż

obiektywnie rzecz biorąc nawet te 2,4GHz z procka który kosztuje

400 zł to spory kop do przodu. Jakby nie patrzeć to dodatkowe

pół Giga :) Mówię jeszcze raz - trafić teraz na super podkrecalnego

Mobila to wielka sztuka !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię jeszcze raz - trafić teraz na super podkrecalnego

Mobila to wielka sztuka !

generalnie zalezy co kto oczekuje .. mysle ze dla zwyklego usera 2,5ghz to loozik i powinien byc zadowolony ..

mnie np nie oplaca sie zmieniac w ciemno .. bo moj procek smiga calkiem ladnie jak na 1800+ .. mobila to bym bral z gwarancja ze przy 1,9-1.95 robi z 2,7-2,8Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobila to bym bral z gwarancja ze przy 1,9-1.95 robi z 2,7-2,8Ghz

a kto by takiego Mobila nie kupił.....chyba kazdy by sie skusil.........ale to jest jak szukanie igły w stoku siana...........
nie zroumiales mojego toku rozumowania stary .. po prostu nie bede swojego proca sprzedawal za np 300zl zeby dolozyc 120zl a okaze sie ze chodzi tak samo .. bo wiekszosc idzie tak na 2,5 - 2,6ghz .. nie jest to opłacalne .. wiec w moim przypadku tylko pewniak wtedy mozna myslec o wymianie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię jeszcze raz - trafić teraz na super podkrecalnego

Mobila to wielka sztuka !

generalnie zalezy co kto oczekuje .. mysle ze dla zwyklego usera 2,5ghz to loozik i powinien byc zadowolony ..

mnie np nie oplaca sie zmieniac w ciemno .. bo moj procek smiga calkiem ladnie jak na 1800+ .. mobila to bym bral z gwarancja ze przy 1,9-1.95 robi z 2,7-2,8Ghz

Możemy się dogadać - mogę mieć takiego co robi 2,75GHz @ 1,95V ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos kupował Mobile'a od tych gości? Myślicie, że warto się skusić. Jestem juz prawie zdecydowany, ale... 450zet. Doradzcie mi.

Pozdr.

Hmmm.... Może głupio zapytam - ale co to za rewelacja 2,4GHz przy napięciu 1,8V. Rozumiem, jak by śmigał z takim zegarem przy nominalnym napięciu. Dziwię się nieco bo jakiś czas temu zakupiłem zwykłego Bartka 2500+ i 2,4GHz wyciągam na standardowym napięciu - oczywiście na wyższym FSB, bo mam zablokowany mnożnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możemy się dogadać - mogę mieć takiego co robi 2,75GHz @ 1,95V ...

A masz takiego co bedzie mial gwarancje wysokiego FSB?? Ja mam w tej chwili mobilka 2500+ ale max to leci na 245MHz... W tej chwili mam go na 2640MHz 11x240 na 1,9V ... a ja chce wiecej, wiecej FSB :) ... MOBO DFI NFII ULTRA INFINITY bylo testowane na innym procku i FSB 265MHz full stable prime, super pi i reszta testow... FSB 270MHz prime wali blad po 2h ale nie wiadomo czy to nie wina pamieci... Pamieci mam TwinMOS 533 testowany byly i lecialy spoko na 550MHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możemy się dogadać - mogę mieć takiego co robi 2,75GHz @ 1,95V ...

Witam. Właśnie oczekuję na:

AXMH2500FQQ4C

IQYHA0407XPMW

Z398955840424.

Po cichu liczę na 11 x 250MHz. Ale jak się nie uda to mi też możesz załatwić takiego co podoła ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie od jakiegos czasu przymierzam do zakupu Mobile'a. Chodzi mi o "zwyklego" 2500+ 1,65 V. Wolalbym jednak nowke (na allegro masa tych prockow to sa takie co wlasnie slabo sie komus krecili to je puszcza na allegro). I moje pytanie jest takie: jaki sklep polecacie jesli chodzi o takie mobile 2,5+ 1,65V. Rozumiem ze za cos takiego rozsadna cena to 400zl? Najlepiej gdyby taki sklepik znajdowal sie w trojmiescie, ale nic tam ciekawego znalesc nie moge... albo nie ma albo 450zl za zwyklego mobile... wiec jaki internetowy sklep ma najtaniej (i w ogole ma na stanie) athlony mobile i jest polecany tu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie od jakiegos czasu przymierzam do zakupu Mobile'a. Chodzi mi o "zwyklego" 2500+ 1,65 V. Wolalbym jednak nowke (na allegro masa tych prockow to sa takie co wlasnie slabo sie komus krecili to je puszcza na allegro). I moje pytanie jest takie: jaki sklep polecacie jesli chodzi o takie mobile 2,5+ 1,65V. Rozumiem ze za cos takiego rozsadna cena to 400zl? Najlepiej gdyby taki sklepik znajdowal sie w trojmiescie, ale nic tam ciekawego znalesc nie moge... albo nie ma albo 450zl za zwyklego mobile... wiec jaki internetowy sklep ma najtaniej (i w ogole ma na stanie) athlony mobile i jest polecany tu?

moja rada kupuj nawet za 450 poki sa :) bo juz trudno w lubelskim dostac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, przeczytałem narazie tylko kilka stron tego tematu, ale zamierzam mu podołać.

mam dwa pytanka odnośnie tego bartonka:

1)gdzie go teraz mozna dostać, bo chodzi mi o 1,45v...??? i to jest wielkie pytanie jak ktoś wie, to proszę niech napisze na priva, maila czy wogóle da znać j_a_r@o2.pl

2)czy i jakie są różnice w podkręcaniu wersji 1,45v i 1,65v???

zaznaczam ze bardziej chodzi mi o 2500+, ponoć lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...