Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

Wszytko, o co pytacie jest na forum kxow ( albo w dziale faq ) .

Jezeli chociaz bedziecie mieli chec to poczytac, to znajdziecie 10 x wiecej korzysci ( ja nie bede pisal, po raz ktorys co i jak ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie foo,otóż jak dodać do menu kontekstowego,opcję enquene in foobar po najechaniu na jakiś plik audio, lub folder z plikami audio  ?

1491877[/snapback]

O ile pamietam taka opcja sie wybiera przy instalacji fb2k, w preferencjach nie moglem tego znalezc...

 

btw nice topic ;) i w ramach offtopicu pozwole sobie podlinkowac screen mojego foobara ;) foobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi nie działa dźwięk pod czarnym wyjściem na karcie

Karta SB 5.1 Live! Digital.

Podłanczam pod wzmacniacz [stereo]

Juz próbowałem zamiane kanałow juz troche kombinowalem w DSP, cos zle robie? czy nie uzyskam dzwieku z czarnego wyjscia ?

A i jeszcze jedna sprawa z tych wszystkich ustawień BIOSowych mam tylko PCI Latency Timer, płytę mam jakąś tam z czipsetem intela dość starą chyba bo mam Celeron 1.7.

EDIT: juz działa czarne wyjście ;-) [kx router].

Tylko tak jakby wogóle omija kxmixer bo nic nie moge sciszyc i np. podbic basow korektorem w DSP :-|

Moze jest cos podobnego do płyt intela jak do płyt opartych o VIA [patch].

I od czego zalezy czy moge uzywac wyjscia cyfrowego ?

Aha i co lepiej używać standardowo Epilog i FXBus czy lepiej te z ProFX ?

Za wszelką pomoc z góry dziękuje!

Edytowane przez sn4ke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam soundstorma. Wszystko ustawione tak jak jest napisane w pierwszych dwóch postach. Niestety po pewnym czasie mam niemiłe szumy, trzaski, dźwięk jest zniekształcony. Ktoś wie może co zrobić, żeby pozbyć się tych trzasków :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie:

mam zintegrowane badziewie z płytą główną bodajże C-media AC97 z roku panskiego 2002 chyba i jak to do porządku skonfigurować(co zainstalować, jakie pluginy włożyć),żeby było dobrze

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam SB Live! 5.1 (sb0060) i Creative Indpire 5.1 Digital 5700. Procek to Duron 900 MHz

kręcony na 1010 MHz (clock x10 a szyna 101 MHz). Płyte główna mam na kosci Via KT133. Nie wiem jakie pluginy mam zainstalować czy Normal czy SSE czy SSE2 bo na normalu to mam przesterowany dźwiek i tnie mi sie przy uruchamianiu innych programów. Nie wiem tez czy to NET START LATENCY mam uruchamiać za każdym razem jak uruchomie kompa? Przeglądałem posty ale ni kumam nic za bardzo bo jestem zielony? XAN pomocy!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi nie działa dźwięk pod czarnym wyjściem na karcie

Karta SB 5.1 Live! Digital.

Podłanczam pod wzmacniacz [stereo]

Juz próbowałem zamiane kanałow juz troche kombinowalem w DSP, cos zle robie? czy nie uzyskam dzwieku z czarnego wyjscia ?

A i jeszcze jedna sprawa z tych wszystkich ustawień BIOSowych mam tylko PCI Latency Timer, płytę mam jakąś tam z czipsetem intela dość starą chyba bo mam Celeron 1.7.

EDIT: juz działa czarne wyjście ;-) [kx router].

Tylko tak jakby wogóle omija kxmixer bo nic nie moge sciszyc i np. podbic basow korektorem w DSP :-|

Moze jest cos podobnego do płyt intela jak do płyt opartych o VIA [patch].

I od czego zalezy czy moge uzywac wyjscia cyfrowego ?

Aha i co lepiej używać standardowo Epilog i FXBus czy lepiej te z ProFX ?

Za wszelką pomoc z góry dziękuje!

1497083[/snapback]

Zainstaluj sobie PowerStrip i tam niezależnie od tego jaki masz chipset możesz ustawić latency karty na 64. Ja mam kość VIA KT 133 i wszystko sobie ustawiłem dzięki Power Strip bo jak wcześniej pisał Xan ustawienie w BIOS'ie nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość eminemtwo

A czy da się zrobić, żeby foobar z piosenki stereo zrobił 5.1? Nie chodzi mi o to, żeby zrippował piosenkę do innego pliku, tylko żeby poprostu wszystkie 6 głośników grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foobar rządzi po zmianach :] szczególnie z ATH i resamplerem , zwykle stare mp3 128kbps z resamplerem 48khz duzo daje , ale dalej czasem wysokie tony za ostre wpadajace w fałsz (jestem audiofilem? nie wiem , słuchalem w słuchawkach sony 30Hz-22kHz), ale juz z resamplerem na 96kHz i slow lux :] , tylko ponad 60% użycia procka

 

ps. tak wogóle czemu asio widzi u mnie 4 kanały (w panelu sterowania?) i nic z tym nie mogę zrobić , a mam tylko SB 128 i z tyłu wyjście tylko stereo ... (C5880 ale na plytce ensoniqa , mixer cyfrowy), asio pokazuje 4ch 8000-96000khz 8-16bit

Edytowane przez nirvek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATH to sposob generowania szumu .

Jak ktos uzywa kxow, o wiele lepiej uzywac wtyczki dither zbudowanej pod dsp kxow ( zreszta tez zrobiionej przez Japonca ).

A 96 kHz to chyba sux, chcial kolega napisac. Do tego ma racje, bo uzywanie tego na kartach Creativa to pomylka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uzywam kxow , bo nie mam live , tylko zwykle SB 128 , temu sie dziwie czemu asio pokazuje 4 kanaly, a 96 khz lepiej niz 48 przy resamplerze mi u mnie szlo , talerze perkusji szly bardziej lagodnie w najwyzszych tonach nie ostro i sztywno , nie wiem moze dither ATH lepiej dzialalo na 96 khz ... ale pisze o mp3 w 128 kbps , gdy wyzsza jakosc mp3 nie ma znaczenia to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Jestem nowym forumowiczem. I jak większość nowych mam pytanie ;).

W foo_output_asio(exe)_049\bin mam cztery foldery normal, sse, sse2, sse3.

Czy jako że mam P4e 3GHz HT mogę wrzucić do foobka pliki z folderu sse3?

A kolega ma AMD Athlona 64 Winchester. Czyli konfigurując mu foobara wrzucić pliki z sse2? :unsure:

 

Proszę o szybką odpowiedź gdyż jestem właśnei w trakcie konfiguracji...

Z góry dziękuję.

Edytowane przez chaotix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po koleji.

Odinstalowałem wszystko związane z sb.

Zainstalowałem KX'y i skonfigurowałem foobara według przepisu Xana.

Sprawdziłem również bios ale nie mam w nim takich ustawien PCI itp.

Niestety ale dźwięku prawie w ogóle nie było słychać. Tak jakby dobiegał do mych uszu z dużej odległości przebijając się po drodze przez szumy. Zmieniłem w kx'ach przód z tyłem i też nie pomogło.

Sprawdzałem także ASIO2k i ASIO4ALL. Na pierwszym miałem dźwięk ale szumiał. Nawet przy zmianie latency. Przy drugim wyskakiwały jakieś błędy w foobku.

 

Jako że był to dzień sprawdzania różnych sterowników. Zabrałem się do innych.

YouP-PAX-VIv2.2 i A2ForSBLive.

No i tu wszystko poszło jak z płatka :) Obecne sterowniki działają ślicznie. Bass jest soczysty, dźwięki czystsze. Jest dużo lepiej. Foobar chodzi na kernel streaming.

GTA:SA chodzi jakby szybciej. Jeszcze musze sprawdzić czy obsługa EAX faktycznie sie poprawiła. Jeżeli jest aż taka różnica tylko dzięki zmianie sterowników to co będzie jak sobie kupie audigy 2 :). Już zbieram pieniążki na value. :D

 

Wcześniej stosując drivery oryginalne z dołączonego CD, LiveDrvUni-Pack(ENG) lub SBLive! 5.12.01.0444 z czasem dźwięk jakby się pogarszał.

A propos o co chodzi z tymi SB Live! 5.1 Dell?

 

PS.

Do kernel streaming przy mojej karcie ocf mogę używać resamplera? Tylko jakiego...

Edytowane przez chaotix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...