Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

OK, ten post bedzie dla ludzi co kumaja kxy jak i konstruowanie wlasnego dsp .

Po pierwsze mozecie juz powoli instalowac wersje 3538, ktora praktycznie dziala idealnie .

Caly opis instalacji beta wersji tych sterow macie tutaj

http://www.driverheaven.net/showthread.php?t=70982

I dokladnie zaintalujcie wedlug instrukcji !!!!!, inaczej mozecie sobie darowac .

 

Kolejna sprawa pluginy Pro FX , zrobione przez jednego z najlepszych developerow od kxow (czyt. pluginow ) kolesia o nicku Lemury /

Wygladaja tak Dołączona grafika

A wszystko o nich macie tutaj

http://www.driverheaven.net/showthread.php...61&page=1&pp=15

 

Udanej zabawy ostrzegam tych co maja problemy z zaintalowaniem czegokolwiek, oraz jezykiem eng zeby tego nie dotykali :) /

 

A tu macie jeszcze moj konfig( zbudowany na ProFX ), jak ktos ma cyfrowo sygnal albo stereo po analogu ( moze go sobie potestowac jak gra u niego ) http://xanek.webpl.org/profx.PNG

Ustawione jest tak zeby jak najmniej sygnal zostal zmieniony(zero podbicia itd ).

Mozecie sobie bas podbijac, ale juz w waszym sprzecie grajacym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pyt. do xana,w dsp nie czaję jeszcze 3 wtyczekw sekcji passtru,gdybyś mógł opisać ich znaczenie i implementację.byłoby gut, bo info o tym za bardzo nie ma.

Czy używanie dither jest celowe skoro wprowadza szumy w zakresie do -80 db.?

Po co wrzucać swoje konfigi,skoro kx mają być do własnych konfiguracji? -po co w takim celu wogóle je instalować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo konfig stereo ma swoje prawa ( jezeli podlaczysz kxy pod wzmacniacz albo amp ) .

Dither w 16 bitach musi byc :P itd /

A jak chcesz cos wiecej wiedziec, to zapraszam na priv /

 

A tu macie jeszcze probke mozliwosci kxow i pro fx .

http://xanek.webpl.org/profx(pro).PNG

 

Jezeli chodzi o zakladke passtrough ( to masz tam dwa pluginy to puszczenia sygnalu ac3 cyfrowo do zewnetrznego dekodera ) .

O wtyczce b2b to bardzo duzo tlumaczenia, pisalem o tym zreszta .

Na stronie kxow masz o tym duzo, na forum tez .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zakladka kx router .

Ale lepiej zeby Asio chodzilo na 0/1 ( ze wzgledu na to ze w kxach te dwie sciezki maja jakies specjalne dodatkowe opcje ) . Nie powiem teraz z marszu dokladnie jakie ( ale Eugene zaleca 0/1 ) .

Ale jak chcesz to wszystko sie da zrobic .

 

A tu bardzo ciekawa debata o resamplingu na 48 khz, na forum kxow .

http://www.driverheaven.net/showthread.php?t=71365&page=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zakladka kx router .

Ale lepiej zeby Asio chodzilo na 0/1 ( ze wzgledu na to ze w kxach te dwie sciezki maja jakies specjalne dodatkowe opcje ) . Nie powiem teraz z marszu dokladnie jakie ( ale Eugene zaleca 0/1 ) .

Ale jak chcesz to wszystko sie da zrobic .

Hmm nie bardzo wiem jak to zrobic. Zmieniam w kx router i zadnych efektow.

 

Dla rozjanienia sytuacji jeszcze raz opisze caly problem ;)

W zalaczniku obrazek jak to ma obrazowo wygladac...

 

W chwili obecnej do karty podpiete sa glosniki 5.1, wykorzystujac wszystkie wyjscia oraz sygnal ASIO od 0 do 9. Potrzebuje do tego podpiac jeszcze sluchawki, tak aby szedl do nich niezalezny sygnal stereo z ASIO 10 i 11. Jak to najlatwiej uzyskac modyfikujac standardowe DSP ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej do karty podpiete sa glosniki 5.1, wykorzystujac wszystkie wyjscia oraz sygnal ASIO od 0 do 9. Potrzebuje do tego podpiac jeszcze sluchawki, tak aby szedl do nich niezalezny sygnal stereo z ASIO 10 i 11. Jak to najlatwiej uzyskac modyfikujac standardowe DSP ?

 

 

1364650[/snapback]

Tylko ja nie wiem po co???, nie mozesz sobie sygnalu stereo ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> z przednich kanalow >???

 

Ja mam pytanie jakim cudem można wejscie zamienić w wyjście>?

1364667[/snapback]

 

Nie mozna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co do KX - używając sterów creatiwa w kolumnach stereo miałem dobry dźwięk a w słuchawkach nie ,teraz używając KX jest odwrotnie (brak wysokich) .Głównie jest mi to potrzebne do robienia muzy a nie do gier więc jak ktoś coś wie to dzięki bardzo. Moja karta to Audygi1 którą chciałbym zmodować by nagrywała w 24 bitach a nie w 16, ale to problem.

Edytowane przez mataszi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wgraniu tego cfg co jest podane na początku wyskakuje cos takiego:

 

 

INFO (CORE) : opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "file://G:afi-sing_the_sorrow_(advance)-2003-fnt\05-afi-dancing_through_sunday-fnt.mp3" (0)

INFO (foo_output_asio(exe)) : open : 44100 Hz, LINEAR PCM, 16 bits, 2 channels

ERROR (foo_output_asio(exe)) : unsupported sample rate.

 

 

zeby zadziałało musze w ustawieniach w output zmienic na direct sound. Więc mam pytanie czy to nie psuje tego efektu ktory jest w cfg ?? i jeszcze jedno. w ustawieniach asio paski ustawilem obydwa na minimum i nic nie tzreszczy . To dobrze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem jeszcze bardzo waznej rzeczy wam powiedziec , z katalogu components wywalamy wtyczke foo_mod !!!!!!!!!!!!!!!

741305[/snapback]

dobrze byloby jeszcze wiedziec do czego on sluzy nie ???

to jest od odtwarzania mod'ow (takich tworzonych kiedys w trackerach - ale nie tych od bittorrenta ;) ) i nie ma nic wspolnego z odtwarzaniem mpeg'ow.

 

po drugie nie wiem o co tyle jest krzyku z opoznieniem podczas odtwarzania muzyki, to ma znaczenie w programach do tworzenia muzyki (np. Reason) gdzie mozna podlaczyc keyboard midi i wtedy opoznienie jest krytyczne, od tego zalezy jak szybko bedziemy slyszec to co wklepujemy klawiszami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze byloby jeszcze wiedziec do czego on sluzy nie ???

to jest od odtwarzania mod'ow (takich tworzonych kiedys w trackerach - ale nie tych od bittorrenta ;) ) i nie ma nic wspolnego z odtwarzaniem mpeg'ow.

 

po drugie nie wiem o co tyle jest krzyku z opoznieniem podczas odtwarzania muzyki, to ma znaczenie w programach do tworzenia muzyki (np. Reason) gdzie mozna podlaczyc keyboard midi i wtedy opoznienie jest krytyczne, od tego zalezy jak szybko bedziemy slyszec to co wklepujemy klawiszami.

1376698[/snapback]

Nie czytasz uwaznie, jezeli chodzi o Latency samego Asio to byl blad ( jezeli chodzi o Latency szyny PCI to co innego ) . Jezeli chodzi o bufory na chipsetach Via tych starszych, to mowimy o czym innym . Same Latency w systemie nie da nic, ale na plycie glownej w momencie kiedy sa jakies problemy moze dac .

Jezeli chodzi o foo_mod to robila kiedys ta wtyka bledy, i nawet nie wiem czy w najnowszej wersji Foobara sie instaluje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje sie bez bicia, przeczytalem chyba 3 pierwsze strony tego topicu or ze 3 od konca, mimo szczerych checi nie udalo mi sie przeczytac tych 32 stron !!! Zreszta tak jak napisal Marcin_gps, wiekszosc postow to ciagle powtarzajace sie problemy, podziwiam wasza (xan i Marcin_gps) cierpliwosc.... :mur: :mad: :angry:

 

Dziekuje lucasd za info o miejscu gdzie mozna zmienic latency do soundstorma w rejestrze, sprawdzone dziala :lol:

 

Ja z tym pluginem od odtwarzania mod'ow nigdy nie mialem problemow, a od zawsze instalowalem wersje special, wydaje mi sie ze jest chyba tylko wtedy uzywany gdy takowe utwory odtwarzamy (dla mlodych komputerowcow - pliki mod to takie troche midi upraszczajac sprawe ;) ).

 

PS. Dodalem zalacznik ze screenu z setupu foobara

Tak juz offtopic to co jest ze te emote ikonki sa wymieszane, czesc z phpBB czesc z IPB ??? Wedlug mnie te z phpBB sa slabe..... :lol:

post-110516-1113036617_thumb.jpg

Edytowane przez Ciemnogrodzian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak jestes pionierem w ilosci przeczytanych postow :) , inni maja problem z dwoma pierwszymi .

Wersja special Foobara zaczela dopiero dobrze dzialac na wersji 0.8.3, ktora juz ogolnie od pol roku nie miala update'u chyba ( chociaz zapowiadana jest wersja 1 foobara, ale to jeszcze daleka droga ) . Wczesniejsze wersje special , ze wzgeledu na nowe wtyczki dzialaly bardzo roznie , i z Asio robily tez problemy . Pozatym praktycznie nie uzywasz zadnych z dodatkowych wtyczek special na 100 % :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem ale denerwujący :] Gdy wyłącze Foobara to nie mogę go ponownie włączyć. Wtedy w menedżerze zadań muszę ręcznie wyłączyć proces foobar2000.exe i program da się ponownie włączyć. Jakieś pomysły?? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem ale denerwujący :] Gdy wyłącze Foobara to nie mogę go ponownie włączyć. Wtedy w menedżerze zadań muszę ręcznie wyłączyć proces foobar2000.exe i program da się ponownie włączyć. Jakieś pomysły?? Pozdro

1394909[/snapback]

Też tak miałem, u mnie to było spowodowane chyba standardowym GUI, jak wgrałem FooTunes (świetny dodatek), to wszystko jest cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z ac97 nie wyciagne zbyt wiele...ale zainstalowalem ASIO skonfigurowalem go i foobara i slychac roznice :)

najwazniejsze ze dziala na zintegrowanej plycie ASIO (foobar nie wywala zadnych bledow jak mam ASIO.exe ustawione):D

latency w ASIO mam ustawione na 10 natomiast latency w foobardze mam cos kolo 60-80 . Szczerze mowiac nie spodziewalem sie takiego wyniku.

Mam jeszcze ustawioneprioryty na realtime i buffer na 2

Dzwiek teraz wydaje sie dynamiczniejszy i ogolnie lepszy na moim stereo :D

 

mpg123 jeszcze moze sprobuje dodac do foobara

Edytowane przez ackpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A co z ludźmi którzy mają SB Audigy 2 ZS, ;/ wydałem na tą kartę kupe kasy a satysfakcji nie czuje wogóle ;/ na dodatek poprzednia karta za 50 zł dawała lepszy bas od tej i nie wiem co z tym zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A co z ludźmi którzy mają SB Audigy 2 ZS, ;/ wydałem na tą kartę kupe kasy a satysfakcji nie czuje wogóle ;/ na dodatek poprzednia karta za 50 zł dawała lepszy bas od tej i nie wiem co z tym zrobic

1397011[/snapback]

Nie przesadzaj ta karte mozna dostac juz za 200 zl.. a bas i cale reszte mozna dowolnie podbijac, zmieniac itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W orginalnych sterach masz 3 mozliwosci korekcji dzwieku. Mało ??

A bas ma super !!

Niepowiesz ze jest lepsza od Live ??

Trzeba wogole odpalic mixer i zobaczyc ze sa takie opcje.

 

Jezeli chcesaz to oddaj mi ta karte a dam ci SB 128 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...