Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatek ściągnijcie z tej strony http://www3.cypress.ne.jp/otachan/

plugin ASIO(exe) (odpowiednia wersje dla waszego proca - SSE, SSE2,SSE 3, bez SSE ktore znajduja się w katalogu bin )

 

 

Moze mi ktos dac juz dzialajacego i bezposredniego linka do P3 z SSE i Audigy 2 ZS

bo stronka jest po jakonsku a rozszerzenie wychodzi mi ze jest *.7z Czy tak ma byc i co z tym zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja popieram kolegę..

mam SB Audigy, głosniki creativa 5.1 of kors

jak juz tylko po wielu mordęgach udało mi sie zainstalowac KX,y i Foobara. to dałem sobie spokój z wieloma drobnymi szczegółami, ważne że działało, a dźwięk jakością powalał na kolana... ale jak wiadomo apetyt rosnie w miare jedzenia, wiec teraz mnie te drobne szczegóły spędzaja sen z powiek...

 

mianowicie, cczy powie mi ktos, dla czego podczas ustawienia 5.1 w panelu KX, i teście, srodkowy głośnik milczy? :>

 

ja nic wiecej nie robie, jak:

instaluje KXy, restart windowsa sratatata..

a potem ustawiam na 5.1 i na teście 0 dźwięq z tego środkowego... ma moze ktos jakis pomysl? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek ściągnijcie z tej strony 1616739[/snapback]

Stronka jest po japońsku, bo stamtąd pochodzi codec. Pliki mają rozszerzenie 7z, gdyż są spakowane. Rozpakuj programem 7zip manager. Reszta wg opisu.

 

Ale tak szczerze czy warto to instalować? Sam sobie odpowiedz na to pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM:

 

INFO (CORE) : opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "file://F:\muza\13th Warrior\12. Swing Across.mp3" (0)

INFO (foo_output_asio(exe)) : open : 44100 Hz, LINEAR PCM, 16 bits, 2 channels

ERROR (foo_output_asio(exe)) : failed in initialization of ASIO driver.

 

 

PYTANIE:czy musze wrzucac ten plik do system32 skoro wrzucilem do Foobara/components pliki outputasio.exe i .dll???

Edytowane przez zhir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na http://republika.pl/mytemp/ czyli KX Project + Foobar (ASIO), po roku dokonałem dość dużej aktualizacji

ps. z barku czasu, dzisiaj strona ma jeszcze braki ale za kilka dni bedzie tam wszystkiego wiecej

 

kurde ja tu sie chwale a republika wali limit :(

zapraszam pozniej

 

no strona smiga, mam nadzieje, ze poki co koniec tych limitow :)

Edytowane przez chris_gd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mi ktoś mógłby pomóc ustawić efekty aby jak najwiecej uzyskać z SB live 5+1 dla oglądania filmów Divx+AC3 ?

 

Wiecej tzn wiecej niz daje standarowy Surround 5.1.

 

Co na przykład daje Prologica ?

 

Możecie zarzucić jakić konfig albo chcociaż zdjecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Z tego wszystkiego co tu wyczytałem to bez żadnych problemów udało mi się ustawić foobara2000 natomiast z kxami mam problem otóż mam wersje Sb 5.1(model sb220-eh) na sterach kx 3538i i nie grają tylnie głośniki. W kx raczej wszystko dobrze ustawione w tycze sourander jest 5.1 w kx mixer próbowałem opcji zamień przód z tyłem tez bez skutku. W kxdsp reincionuj tez sprawdziłem i naprawdę juz nie mam pojęcia co mam zrobić zeby wszystkie głośniki działały poddałem się i liczę na pomoc .Dodam ze wejścia we wtyczkach Sb mam według kolorów powsadzane oczywiscie zmieniałem na odwrot ale wtedy zamiast tylnich nie gral albo centralny albo dwa przednie.Na creativach działają wszystkie głośniki ale juz nie mam ochoty słuchać muzy na tych sterach po tym jak usłyszałem dzwięk na kx to nawet bez tylnich jest lepiej. A foobar 2000 na Asio nie działa bez kx dlatego zależy mi na rozwiązaniu tego problemu. Ps. kupiłem Sb z myslą o kx a tu taka niespodzianka:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Spotkał się ktośpo instalacji z problemami z obrazem z karty telewizyjnej?

Posiadam WinFast TV2000 XP Expert i coś takiego mnei prześladuje. Na upartego mógłbym dalej korzystać z KX'ów ale telewizja czasem sie przydaje.

 

 

PS. Spotkałem się dziś z dość dziwną paczką zawierającą

zmodowane drivery z X-Fi działający tylko pod NTFS'em (ciekawe dlaczego tylko...). Jako że nie mam takich partycji ani na jednym ani na drugim systemie nic więcej powiedzieć nie mogę jak to brzmi. Mógłby to ktoś sprawdzić?

>> LINK <<

Edytowane przez chaotix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze Wsyztkim

mam problem z instalką ASIO w foobarze.

robie tak jak opisales, wtyczka ASIO sie instaluje, ale po właczeniu klipu wyskakuje " unsupported output data format". stad moje pytanko. uzywam sciagniete od linku XANa pluginy. ale nie bardzo wiem ktore dokladnie pliki output mam dd components wrzucic. probowalem SSE2 i SSE3, a mam A64, wiec SSE3.

mam zainstalowane kxy na 21 laten. i 4800,. Zainstalowalem tez plugin Asio do Winampa i z resamplerem dziala calkiem dobrze. Chcialbym porownac teraz z foobarem.

Dotychczas wrzucalem pliki foo_output_asio(exe).dll oraz foo_output_asio(exe).exe. z katalogu bin z paczki foo_output_asio(exe)_048a od XANa. nie wiem tylko po co paczka foo_output_asio(dll)_045a skoro w tej pierwszej juz jest i exe i dll.??

Ktore pliki mam wrzucic w koncu do komponentów? moglby mi kto je podeslac na wieloryb7@o2.pl (sse3)??

 

Inna sprawa, ze jak wybieram w output ASIO creative (mam SB 0231 1394), to wyskakuje ze nie ma zainstalowanego sprzetu wspierajacego ASIO, to samo jest w winampie. Jak daje ASIO kx to w winampie OK, a w foobarze wyskakuje komunikat z początku postu. czy to znaczy ze stery KX wyrzucily ASIO od Creativa?

 

Zainstalowalem od ciebie konfig kxów pod 2.1 (mam Modecomy ), ale zniknęła w efektach mozliwośc ladowania presetów, np. ROCK czy CLASSIC czy uzywanie ich pogarsza jakosc? jak mozna je dokleic spowrotem?? Podeslijcie moze wtyczki do KXów??

 

I ostatnie pytanko. Skoro winamp używa teraz jako output KXASIO (DSP wyłączylem), to czy przy ustawieniu tak samo w foobarze bedzie jakas roznica? czy po prostu te japonskie ASIO(foobar) są lepsze od ruskich KX?? (a tak wszyscy chwalą)

Wyczytalem ze foobara przewaga nad winampem bierze sie glownie z ASIO i ditheringu. Na wejsciu w winampie (5.1)zainstalowany mam MAD plugin oferujący dithering a output korzysta teraz z KX ASIO (nie wiem co to kernel, creative nie dziala, a jest jeszce NVidia Asio na odłączonej dzwiękowce - alc850)

Czy przy dodatkowym wyłączeniu DSP w winampie mozna stwierdzic, ze z taką konfiguracja gra jak foobar??? (mowa o mp3)

 

Czy znacie jakies lepsze pluginy pod winampa? (winamp 5.1)??

 

sorki, ze tak męcze. ale mam nadzieje ze pomożecie i bede mogl wreszcie porównac sam winampa z foobarem.

pozdrawiam.

Wieloryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne, mialem kiedy TV2000 Expert i problemow nigdy nie bylo

ps. oczywiscie jechalem na kx-ach

1646008[/snapback]

Witam. Właśnie też miałem problem z tą kombinacją (sb 5.1 live + kx .37 + winfast 2000 expert) - za nic nie mogłem uzyskać dźwięku w tv, mimo wybrania i odblokowania aux. Czy trzeba coś w kx'ach grzebać bardziej w tym celu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z tą karta i kx, to czesto wina sterów od tunera,oprócz wyboru aux, zaznacz w sekcji wejscia ac97 in, albo zrób sobie konfig pod DSP, z użyciem wtyczki src

 

@wieloryb

Tak namieszałeś,że cięzko zrozumiec twój problem,wykaz wtyczek jest na 1 stronie......_

foo_input_std.dll

foo_mpg123.dll

foo_output_asio(dll).dll

 

foo_output_asio(exe)

foo_ddecontrol.dll

 

resampler - if yoy want..

 

Asio pod winampem brzmi lewo

 

Efekty uzyskuje się spod DSP...

Edytowane przez andrewthx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucilem do katalogu components wszystkie wymienione pliki. a co z plikiem foo_output_asio(exe).dll , który tez jest w paczce japońca?

czy w z zainstalowanych outputach ma byc widoczne asio [dll version] czy asio(exe version)? bo przy wklejeniu tego powyższego pliku mam do wyboru oba, natomiast wklejając to co piszesz, wyskakuje ten sam komunikat co w poprzednim poscie dalem.

a w configuracji ASIO masz moze ustawione kx ASIO czy moze creative?

 

A to nie jest tak ze jak w winampie Asio mam ustawione KX ASIO, to korzystam z ruskich sterów, a wymysły nullsofta pomijam (ich dsp wyłączone) i winamp jest niczym innym, jak tylko graficznym interfejsem? (dekodery wejsciowe pomijam bo o mp3 mi chodzi a to MAD plugin zalatwia)

 

i czego to cholerstwo nie dziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest włączony foo, i ten winfast, to obraz zarywa, ze wzgledu na zbyt duży priorytet procesu dla asio, wystarczy go wyłączyć, i (lub) zwiększyc priorytet dla winfast pvr

1647117[/snapback]

 

Na oryginalnych sterach (bo na innych nie odbiera mi w ogóle TV) zarywa mi ale przez kable zasilacza, wystarczy je oddalić od karty i już nie widać zacięć.

 

 

nie bardzo wiem ktore dokladnie pliki output mam dd components wrzucic. probowalem SSE2 i SSE3, a mam A64, wiec SSE3.

1647936[/snapback]

SSE3 Tylko gdy masz Athlona 64 o jądrze Venice. Jak masz Winchester'a lub ClawHammer'a to instrukcje niżej czyli SSE2.

1647936[/snapback]

Kernel to takie jądro systemu operacyjnego

Więcej możesz przecytać 1647936[/snapback]

Pobaw się może iZotope_Ozone, XEQ_0_8_7, HQSoftProc_Software_Resampling_v4, (do 5.1 tego używałem) KB_5_Channels_Output.

Nie przejmuj się po to jest forum żeby "męczyć". Ważne, iż chcesz się dowiedzieć więcej.

 

PS. Dobierz wszystko tak żeby muzyka tobie sprawiała przyjemność a nie sugeruj się tym, że u kogoś lepiej brzmi inna konfiguracja. Tak jak powiedział ktoś na jakimś forum &:P "jeżeli nie słyszysz różnicy to po co przepłacać".

 

Witam. Właśnie też miałem problem z tą kombinacją (sb 5.1 live + kx .37 + winfast 2000 expert) - za nic nie mogłem uzyskać dźwięku w tv, mimo wybrania i odblokowania aux. Czy trzeba coś w kx'ach grzebać bardziej w tym celu?

1648007[/snapback]

U mnie to w ogóle na żadnych innych niż firmowe sterowniki nawet obraz nie działa.

EDIT

Sorrki okazało się, że brakuje podastawowych sterowników czyli Windows Media Player Codecs. Zainstalowałe WMP 10 PL i wszystko działa tylko musze jeszcze coś zrobić z tym kaltkowaniemi będzie idealnie.

Edytowane przez chaotix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wreszcie dziala. :) sciagnalem jeszcze raz paczki od otochana, ale tam nie ma sse3 wiec dalem 2. mam venice. nagle zaczelo dzialac...

tylko porównac nie ma jak, bo zasilacz wywalil korki i zdechl i na laptopie jade:) - a taki dobry niby - "amerykański" hehe

 

czy wie ktos jak dodac skrot klawiszowy do random? przewaznie zmieniam piosenki dodatkowymi przyciskami na klawiaturze (mowią na to multimedialne) i lubie jak jest shuffle, ale w foobarze wciskajac next jest nastepny utwor na playliscie, da sie takie shuffle zrobic??

 

te najnowsze kxy cos dają, czy lepiej juz nie mieszac i i 3.7 zostawic?

dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wie ktos jak dodac skrot klawiszowy do random? przewaznie zmieniam piosenki dodatkowymi przyciskami na klawiaturze (mowią  na to multimedialne) i lubie jak jest shuffle, ale w foobarze wciskajac next jest nastepny utwor na playliscie, da sie takie shuffle zrobic??

Ctrl+P > Core > Keyboard Shortcuts > Actions > [main] Playback/order/random

 

te najnowsze kxy cos dają, czy lepiej juz nie mieszac i i 3.7 zostawic?

dzieki za pomoc.

1650624[/snapback]

Podobno na nowszych jest problem z SB Live sb0220.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie, poradzilem juz sobie z trzaskami - pci latency 32:D

latency w kx-ach na 10ms:D i gra wsio zajebiscie, basy czyste glebokie, soprany i tony srednie bardziej czyste i wyrazne;]

mam tylko maly problemik dotyczacy foobara - nie moge zaladowac zadnej skory:(

wersje mam oczywiscie 0.8.3 wgrane foo_looks i wsgui i jak chce zaladowac jakas skrorke mi blad wyskakuje:(

a skorka by sie przydala chociazby do ustawiania glosnosci...

pliz pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie, poradzilem juz sobie z trzaskami - pci latency 32:D

latency w kx-ach na 10ms:D i gra wsio zajebiscie, basy czyste glebokie, soprany i tony srednie bardziej czyste i wyrazne;]

 

1662658[/snapback]

zawsze istnieje mozliwość, że sobie wmówiłeś że ten odtwarzacz, z tymi wtyczkami, daje lepszy dźwięk...Przeprowadx testy ABX, by wykluczyc taką możliwość,jak twierdzą "znawcy" tematu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze istnieje mozliwość, że sobie wmówiłeś że  ten odtwarzacz, z tymi wtyczkami, daje lepszy dźwięk...Przeprowadx testy ABX, by wykluczyc taką możliwość,jak twierdzą "znawcy" tematu. :)

1665030[/snapback]

nie musze niczym testowac bo to slychac;]

a jak nie slychac to znaczy ze ktos jest gluchy;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...